Прилагане на Предизвикателство във връзка с Хашимото

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Мило, не взимай нещата прекалено лично. От моя страна всеки пост тук е адресиран до много хора, а не само до конкретен човек. Т.е. другите четящи също евентуално ще бъдат повлияни от написаното.
И надявам се ще четат повечко и по няколко пъти преди да питат.
А имено това бе и целта на моя пост.
Иначе аз можех и да не ти отговоря. И все пак реших да ти отговоря, нали така. :)
Т.е. в случая и двамата получихме това което искахме. Само дето ти изразходи повечко от необходимото енергия за негативни чувства. Но това е нормално в началото на работата ти с ТЕС.
Харесва ми, че си отстояваш позицията все пак. :wink:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
daromi

Мнение от daromi »

Мила, надявам се, че не си се изнесла от форума и че работиш по своя проблем.
Когато си готова да се завърнеш и да споделяш, ще се радваме да го направиш.
miloto
Участник
Мнения: 21
Регистриран на: 03 Окт 2009 19:52

Мнение от miloto »

Здравейте, не съм се отказала, но токущо след като изписах цял ферман бях изкарана от форума и поста ми беше затрит. Направо съм бясна цял час писах, как е възможно толкова труд на вятъра.

Сега накратко, защото не обичам да се повтарям:

По отношение на Предизвикателството:
Използвам следната Настройка: Въпреки, че имам негативни мисли и страхове, които на физическо ниво се проявяват като антитела разрушаващи щитовидната ми жлеза, аз напълно и безрезервно приемам себе си и се обичам, и се изчиствам от антителата и съпътстващите ги мисли и страхове сега.

Напомняща фраза:"Изчиствам се от антителата и съпътстващите ги мисли и страхове".
ОчаквамИван да каже, че Настройката ми е претрупана, но явно аз самата съм претрупана от неща за чистене.

Проблем имам с количеството на чашите с вода, защото просто не успявам да ги вместя в рамките на деня и вечерта преди да си легна. Просто през деня съм непрекъснато в срещи, имам напрегнат работен ден ,като цяло и не мога твърде често да се крия в тоалетната, за да ТЕСвам. другият ми проблем е свързан с визуализацията сутрин и вечер. Вечер съм уморена и почти веднага заспивам, ако визуализирам, то е в рамките на минута две, след което заспивам. Сутрин бързам за работа и ми е много трудно да се концентрирам. По-принцип съм много неспокоен човек, така че ми е много трудно да се отпусна и да си представям разни неща. Единствено успявам да си представя отлични резултати на антителата и TSH. Искам да споделя, че при мен Хашимото е доста в по-напреднал етап от това при Мая и Basted. Аз съм на 75 мг. еутирокс и антителата са ми в космоса. Според ендокринолога жлезата ми почти не функционира. Така, че предизвикателството наистина е голямо.

Друг проблем, който срещам при ТЕС е определянето на СЕН преди и след, когато става въпрос за минали събития. Просто ми е трудно да преценя дали съм ги изчистила. Като цяло откакто прилагам ТЕС се чувствам доста странно, все едно съм "размътила водите" на подсъзнателно ниво. Стари проблеми на физическо ниво започнаха да напомнят за себе си. Както казаха бях написала един пространствен пост с примери затова как до момента съм приложила ТЕС, но имаше проблем с това да го постна, а сега не ми се пише повече. Имах положителен ефект от ТЕС за проблем със стомаха и кръста, това са ми двата успеха до момента. ТЕСвах и съмнението: "Въпреки че се съмнявам за всичко и във всичко, аз....", може би е твърде обща настройка, защото определено няма ефект. Имам нужда от време, с което не разполагам, за да подредя работа си с ТЕС.

Бих се радвала да чуя вашите съвети и препоръки.

поздрави
м.
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Не се затормозявай допълнително с определяне на СЕН, щом ти представлява проблем. Чистиш докато прецениш, ако проблема е изчистен повече няма да те притеснява, а ако не е - ТЕС-аш го щом се появи отново.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
daromi

Мнение от daromi »

Всички ние правим най-доброто, на което сме способни в дадения момент.
Важно е да не се отказваме, да продължаваме да работим до получаване на желания резултат.
Споделянето тук ни помага да преминаваме през трудните моменти, които са естествена реакция на изчистването.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Декларацията ти не е претрупана, но поставяш каруцата пред коня, следствието пред причината - антителата пред емоциите и мислите.

Две минути визуализация е по-добре от никаква визуализация.
аз съм много неспокоен човек
Това е обща черта на всички с проблеми с щитоводната жлеза- нервни, избухливи, неспокойни, вечно под пара, бързащи за някъде, натоварващи се с различни задачи, пълни с противоречия (поне моите наблюдения са такива). Ядете се вътрешно с мислите си както антителата ви ядат щитовидните ви жлези.

Наблегни на емоциите и мислите, а не на антителата.
Намли стреса на който сама се подлагаш.
Не ми казвай, че е невъзможно. Избор винаги има.
Ако търсиш начини ще ги намериш.
Ако търсиш извинения - също.
Не слушай докторите, те доста са те уплашили с диагнозите и черните си прогнози.
Но те не знаят. Тялото ти знае по-добре от тях.
Обърни му внимание, дай му почивка от стреса и тормоза, поглези го малко, прегръщай го, гали го, целувай го, иди на масаж, гледай някой хубав филм, изобщо грижи се за себе си както никога досега.
И ТЕсай яко.
Няма "Не Мога" - има "Не Искам".
Помисли и ще видиш, че е така.

Преосмисли си приоритетите.
Нищо не е по-важно от здравето ти.
В момента поставяш работата си на първо място.
Ако утре легнеш болна, работата ти ще я свърши някой друг.
Но здравето ти никой друг не може да ти го върне.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

И понеже освен неспокойна и т.н., и т.н. си и доста аналитична (все неща характерни за нас, да) бих ти препоръчала да вземеш лист и химикал, да прочетеш темата ми и да си извадиш всичките ми грешки (а там е пъъъъълно с такива) и да се опиташ да ги избегнеш, вървейки по твоя път, който доста ми прилича на моя, така както си тръгнала. После ще направиш други грешки, различни от моите, от които пък аз ще се поуча и така ...

На малко по-късен етап ще успееш да приоритизираш ТЕС пред всичко останало, но тогава пък ще започнеш да бързаш, защото "всичко останало" ще те притиска - това го тесай от самия ден едно, в който го усетиш, за да не си причиняваш ненужен стрес, за да не се обвиняваш, за да не ти се объркват нещата от бързане.

Моето виждане е, че при хората, чийто жлези са страдали по-кратко нещата се изчистват бързо, при останалите е по-бавно, а и при тях, логично, причините се откриват по-трудно, но това съвсем не означава, че няма лечение. А и колкото повече емоции изчистиш покрай жлезата, толкова по-добре почистваш миналото си, променяш светогледа си, лекуването на жлезата се явява само едно от нещата, които постигаш.

С две думи - ще се радвам да продължиш да пишеш. :)
miloto
Участник
Мнения: 21
Регистриран на: 03 Окт 2009 19:52

Мнение от miloto »

Здравей Иван,

Всичко, което си написал е абсолютно вярно.
Реших да променя настройката, като сложа каруцата на мястото и:
"Въпреки, че имам негативни мисли и страхове, които на физическо ниво се проявяват, като антитела разрушаващи щитовидната ми жлеза, аз напълно и безрезервно примам себе си и се обичам, и се изчиствам от негативните мисли и страхове и съпътстващите ги антителасега". Напомнящата фраза е ясна.

Странното е че, откакто използвам ТЕС аз непрекъснато съм в различни състояния на духа, все едно се лутам без посока, което е в пълен разрез с потребността ми да контролирам всичко в моя живот. Този контрол е една от причините да не съм в кожата си. Нездраво е да искаш да контролираш всичко, най-малкото защато е невъзможно и въпреки това на подсъзнателно ниво аз непрекъснато се стремя към това да контролирам не толкова другите, колкото себе си, за да не изляза от рамките. И на въпроса за какво са ми тези рамки нямам отговор или по-скоро имам и той е че от малка аз се чувствам различна и вместо да се науча да обичам тази своя различност, аз непрекъснато се стремя да я приобщя, за да бъда по-смилаема за останалите, за да им се харесам, защото ме е страх от това да бъда сама. Пишейки ми хрумна следната Настройка: "Въпреки, че се опитвам да контролирам случващото се и себе си, аз напълно и безрезервно примам това, което съм и се обичам".

Вчера вечерта почувствах потребност да работя с ТЕС и по-скоро да формулирам Настройките върху проблемите, които очертах и един от тях беше съмнението ми в ТЕС. Избрах за настройка:
"Въпреки, че се съмнявам, че ТЕС работи, аз напълно и .....". ТЕСнах това съмнение, но днес за момент отново се усъмних, че ТЕС работи (най-вероятно, защото очаквам чудеса) и ще направя една ТЕСла преди лягане.
Днес успях да визуализирам през деня за около 10 минути, което е постижение за мен. Бях на една слънчева поляна и пиейки вода си представях, че тя се стича по щитовидната ми жлеза и я изчиства.

Като имам повече резултати ще пиша.

Поздрави
Мила
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

miloto написа:Странното е че, откакто използвам ТЕС аз непрекъснато съм в различни състояния на духа, все едно се лутам без посока, което е в пълен разрез с потребността ми да контролирам всичко в моя живот. Този контрол е една от причините да не съм в кожата си. Нездраво е да искаш да контролираш всичко, най-малкото защато е невъзможно и въпреки това на подсъзнателно ниво аз непрекъснато се стремя към това да контролирам не толкова другите, колкото себе си, за да не изляза от рамките. И на въпроса за какво са ми тези рамки нямам отговор или по-скоро имам и той е че от малка аз се чувствам различна и вместо да се науча да обичам тази своя различност, аз непрекъснато се стремя да я приобщя, за да бъда по-смилаема за останалите, за да им се харесам, защото ме е страх от това да бъда сама.

Яааа какви хубави прозрения.
Пишейки ми хрумна следната Настройка: "Въпреки, че се опитвам да контролирам случващото се и себе си, аз напълно и безрезервно примам това, което съм и се обичам".
Аз бих предложил:
"Въпреки, че изпитвам нужда да контролирам случващото се и себе си, аз напълно и безрезервно се примам и обичам такава каквато съм и избирам да се освободя от тази нужда сега. Осъзнавам, че единственото върху което имам контрол във всяка една ситуация са моите мисли, т.е. отношението ми към случващото се и към самата мен."

Днес успях да визуализирам през деня за около 10 минути, което е постижение за мен. Бях на една слънчева поляна и пиейки вода си представях, че тя се стича по щитовидната ми жлеза и я изчиства.
Хубаво е че напредваш с времето за визуализации, но не визуализирай процес, а краен резултат. Т.е. не визуализирай жлеза която се изчиства, а която вече е перфектно чиста.
Виж повече за това в темите на другите за приложение на Предизвикателството.
Последно промяна от ivangp на 15 Окт 2009 10:42, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
miloto
Участник
Мнения: 21
Регистриран на: 03 Окт 2009 19:52

Мнение от miloto »

Здравейте,

Имам нужда малко да се пооплача. Днес определено не ми е ден, не се чувтвам добре. Мнного съм изнервена и напрегната до пръсване. Вследствие на това се чувствам физически нестъбилна, все едно краката са ми сковани и не само. Естествено реших да ползвам ТЕС със следната Настройка "Въпреки, че се чувствам нервна и напрегната, аз напълно....". Резултат имаше максимум за около 15 мин. Реших да сменя настройката:"Въпреки, че чувствам напрежение в цялото си тяло, аз.....". пак нямаше траен резултат. Различното беше, че днес не бях на обичайното си работно място, а на семинар за мениджъри, т.е. нервността ми се прояви няколко минути след като започна семинара. Като някъква вълна ме връхлетя тази нервност и напрежение. Предполагам, че и промяната на времето ми се отразява, но все пак основния въпрос е, защо не се получи с ТЕС? Къде сбърках? Все още съм нервна и напрегната и съм в търсене на нова Настройка, но нещо не ми се отдава.

При вас ТЕС винаги ли работи? Предполагам, че с нещо го съботирах, но ми се губи причината.

Поздрави
Мила
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Опитай с "Въпреки че разбутах миналото си работейки по жлезата ..." Нали си прочела, че така се случва обикновено - някои симптоми се усилват в началото. А дори и да не е това, знаейки че разбутваш миналото си за благородни цели ... - допускам че ще те накара да се почувстваш по-добре.

Иначе няма как ние да уцелим това, което е в душичката ти за да сглобим настройка - ти имаш най-голям шанс да го напавиш.

На мен понякога ми олеква дори и само като понапиша нещо тук. :)

Ще се справиш!
miloto
Участник
Мнения: 21
Регистриран на: 03 Окт 2009 19:52

Мнение от miloto »

Здравейте отново,

Просто днес аз и ТЕС не се разбираме. От последният пост насам направих още 4 ТЕСвания, но без резултат, в смисъл резултат който да отговори на моите очаквания, т.е. да има резултат почти веднага. Признавам си, че съм объркана, все пак това са ситуации идеални за определяне на СЕН, защото проблемите са настоящи и това ти дава най-категорична възможност да усетиш, че ТЕС работи. Не знам какво да мисля, все пак едва ли решението е да прилагаш ТЕС денонощно, за да се изчистиш от проблеми, мисли, предрасъдъци и т.н. По-интересното е, че не съм разочарована от ТЕС, а от самата себе си...Много съм раздразнена, сега ще кажете ТЕСни го това чувство, ще го...
daromi

Мнение от daromi »

Усещанията не са никак приятни, но са типични при Хашимото.
Продължавай с ТЕС и междувременно може да четеш другите теми по въпроса. Ще видиш, че всички сме минали през подобно състояние.
Ще отмине и ще се чувстваш по-добре. Не спирай с ТЕС.
miloto
Участник
Мнения: 21
Регистриран на: 03 Окт 2009 19:52

Мнение от miloto »

Здравейте,

От три дни съм в тоталната дупка. Толкова нервна и напрегната отдавна не съм си чувствала. Не мога да спя, Гърлото в областта на щитовидната жлеза ме стяга ужасно и все едно ми пари, пулсът ми е ускорен, като се има предвид, че преди два дни си правих контролни изследвания на TSH и всичко е ок - 1.5. Откакто имам Хашимото такива усещания съм имала много рядко, за кратко и не с такава интензивност. Не мога да разбера защо се случва така и къде е причината. Моля хората, които имат такъв проблем да споделят дали са имали такива усещания и забелязали ли са причините довели до тях.

Благодаря ви.

Мила
daromi

Мнение от daromi »

ivangp написа:
daromi написа: От два-три дена усещам силни пулсации в областта на жлезата, което говори, че тя реагира - надявам се за добро, но ... едва ли. Не защото съм песимистично настроена, а защото пулсираше така преди да започна да си пия лекарството постоянно.
Хмммм а да си чувала, че когато се лекува тялото преминава през лечебни кризи при които симптомите на заболяването са силно изразени?

Проблемите с гърлото често са свързани с проблеми в изразяването на емоциите и мислите. :idea:
Публикувай отговор