ТЕС за фиброаденоми и болки в гърдите

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Light
Участник
Мнения: 7
Регистриран на: 01 Окт 2009 12:40

ТЕС за фиброаденоми и болки в гърдите

Мнение от Light »

Здравейте,

аз отскоро ползвам ТЕС за да се справя с 2 фиброаденома, които ми откриха в лявата гърда преди година и нещо и за болките в двете гърди, които имам откакто ми дойде първата менструация - на 11 години –сега съм на 25. Оттогава ме болят с различна сила поне по 2 седмици в месеца, случвало се е да ме болят и през целия месец. В първите дни започнах с фиброаденомите, като ТЕС-ах чувството за стягане и придърпване в гърдата, което имам заради него- гърдите тогава не ме боляха защото бях точно след цикъл. И ми мина за 2 дни, нямах го вече това чувство, но понеже предполагам, че фиброаденомите все още са там, реших да продължа с предполагаеми причини за тяхната поява. Не знаех, точно какво да ТЕС-ам затова заимствах фразата, която Иван предложи на Мимиска за проблема й с миомите в матката - реших, че и за мен това се отнася: Въпреки, че имам много неканени и нежелани мисли, чувства и емоции, които на физическо ниво се проявяват като 2 фиброаденома и бодежи в лявата гърда, аз... и се изчиствам от фиброаденомите и бодежите, заедно с всички съпътстващи ги неканени и нежелани мисли и чувства. с напомняща фраза изчиствам се от фиброаденомите и бодежите в лявата гърда, заедно с всички съпъпстващи ги неканени и нежелани мисли и чувства. ТЕС-ам понякога с тази фраза, понякога с тази, която ми хрумна: Въпреки, че изпитвам страх от провал, от неодобрение и неприемане от страна на другите които на физическо ниво, аз ... с напомняща фраза изпитвам страх от провал, от неодобрение и неприемане от страна на другите които на физическо ниво.... Тъй като не мога да изпитам за 1-2 седмици ефекта от ТЕС специално за този проблем, искам да попитам, кое е по-добре: да ТЕС-ам с тази, по-общата фраза, която адресира всички проблеми и проблемчета, за които аз не се сещам или да ТЕС-ам разни чувства и емоции, за които мисля, че са допринесли за появата на фиброаденомите? В първия случай е по-общо, но с по-широк обхват на нежеланите емоции, а във втория - коткретни неща, за които не съм сигурна, че те са проблема, а докато видя резултат т.е. да отида да се прегледам, няма да знам. Какво ще ме посъветвате? Благодаря предварително. :)

Междудругото ми се появиха доста силни болки в двете гърди, като започнах да ТЕС-ам болката с фразата "Въпреки, че изпитвам напрежение в работата, което на физическо ниво се проявява в силни болки в двете гърди, която ми причинява дискомфорт при допир и движение, аз .... с напомняща фраза - изпитвам напрежение в работата, което на физическо ниво се проявява в силни болки в двете гърди, която ми причинява дискомфорт при допир и движение. Болката ми за няколко дни намаля до 1 в дясната - здравата гърда, а в лявата - спадна от 9 до 5 и така си държи вече 2 дни. Надявам, се нещо да работи там за разкарването на фиброаденомите :wink:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Сама си открила, че нежеланите емоции в ежедневието ти допринасят за болките в гърдите. Фиброаденомите ти не са причина за болките в гърдите, а следствие от натрупани нежелани емоции в тях.
ТЕСай всички негативни емоции които се появят през деня, всеки ден, както и всички симптоми, т.е. болките когато ги има.

За лявата ти гърда пробвай с:
"Въпреки че в лявата ми гърда все още има неясни негативни емоции които пречат на болката да спадне под ниво 5 аз ....................."
И след това ТЕСай с каквото ти дойде наум във връзка с болката в тази гърда. Интуицията ще ти подкаже нещо. Вслушай се във вътрешнияси глас!
Пиши като го направиш да видим какво е станало.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Light
Участник
Мнения: 7
Регистриран на: 01 Окт 2009 12:40

Мнение от Light »

Благодаря, ще пробвам всички тези неща и непременно ще пиша, като имам положителен резултат. Днес сутринта започнах да си правя визуализация за здрава лява гърда, в метрото докато пътувах за работа. Към края усетих някакъв бодеж в дясната гърда, където обикновено не усещам нищо. Интересно, сякаш наистина лошото бяга на друго място. Много се заинтригувах и ще продължавам с това, нищо не ми пречи докато се возя да визуализирам. Пък и това да си задържа вниманието за 10-15 мин върху едно нещо е истинско предизвикателство за вечно препускащия ми в различни посоки ум.
Light
Участник
Мнения: 7
Регистриран на: 01 Окт 2009 12:40

Мнение от Light »

Привет,

В петък следобед ми се случи нещо, сякаш за да ми подскаже или напомни по-скоро, какви точно негативни емоции се превръщат в болки в гърдите - то най-вероятно и фиброаденомите ми са от това.
В работата дойдоха клиенти, които се интересуваха от нещо, с което по принцип не се занимавам и понеже нямаше кой друг да ги обслужи, трябваше аз да го направя. При положение, че аз в близките 2 години не съм работила с клиенти, а и материята не ми беше хич ясна, отидох при тях с ясното чувство за неудобство и страх да не се изложа. След като казаха какво точно ги интересува, аз отидох да им изпринтя материали, по които да им обяснявам, като се правя, че знам за да не компрометирам фирмата. В това време сърцето ми лудо се разтуптя, ръцете ми измръзнаха и усетих в гръдния си кош едно стягане, направо едвам дишах. Криво-ляво свърших с тях, те пък се оказаха готини хора и се разбрахме да се чуеме. После усетих как и двете ми гърди ме боляха много силно при допир. Аз по принцип съм много притеснителна, като попадна в необичайна ситуация, в която не знам какво да правя.

Вечерта след като установих, че болката ми в гърдите се беше увеличила с поне 2-3 СЕН, реших да ТЕС-ам с конкретни фраза:

Въпреки, че непрекъснато се стремя да се доказвам пред другите и това поражда напрежение, което притиска и стяга гърдите ми като менгеме, аз ...

Тази настройка ми се струва, че много добре описва точно това, което чувствам в гърдите, когато съм притеснена и стресирана. А притеснението ми идва най-вече от междуличностните отношения и ситуации, в които съм поставена в неудобно положение спрямо другите, които аз обикновено възприемам за повече от мен.

Заменям също "да се доказвам пред другите" с " да отговарям на очакванията на другите", което също е много вярно за мен.

А междувременно мисля, че разбрах защо негативните ми емоции се проявяват именно в гърдите, а не например в стомаха, в кръста, в косата или на др.място в тялото, но за това ще пиша по-късно, че сега нямам време.

Днес се чувствам по-спокойна в работата, но със сигурност ще мога да кажа, когато отново ми изникне ситуация, която по принцип е проблемна за мен. В този случай ще пиша дали има резултат от ТЕС-ането с тези 2 фрази. За момента мисля да не ТЕС-ам за симтомите -болките в гърдите, защото дори и да утихнат, те пак се появяват при напрегната ситуация. Според мен, като ТЕС-ам причините за емоционалното напрежение, ще ми се отрази по-добре, макар и по-бавно да дойде резултата.

А имам и един въпрос - когато ми се получи много дълга напомняща фраза, може ли да я изговарям докато потупвам в рамките на 3 точки, или всяка точка трябва да "чуе" цялата фраза? Благодаря.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

За последния въпрос - може.
А за другото - като си ТЕСа нуждата да се доказваш и т.н. свали ли нивото на СЕН под 1 :?:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Light
Участник
Мнения: 7
Регистриран на: 01 Окт 2009 12:40

Мнение от Light »

Мерси за отговора. Става въпрос за СЕН на нуждата да се доказвам, така ли? Или на болките? СЕН на нуждата да се доказвам не съм определяла, защото тя се проявява в определени ситуации, а като имам подобна ситуация веднага ще разбера дали е подействало. Горе-долу бих могла да определя СЕН в изходната позиция, но как да разбера дали спадат СЕН ако нямам база за сравнение, т.е. сходна ситуация?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

ОК кажи какво стана с болката в гърдите след като ТЕСа нуждата да се доказваш?
И също кажи защо не ТЕСа симптомите - сърцебиене, измръзване на ръцете, стягане в гръдния кош, страх и притеснение в момента на проявата им?
Направи ли ТКФ за тази определена случка след като се прибра в къщи?
Ако не си, а според мен не си, веднага сядай и почвай :!:
Последно промяна от ivangp на 14 Окт 2009 14:27, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Light
Участник
Мнения: 7
Регистриран на: 01 Окт 2009 12:40

Мнение от Light »

След като тесах нуждата да се доказвам 5-6 пъти в рамките на 3 дни, болката в гърдите падна до предишното ниво и не мърда - 5 в лявата и 1 в дясната, като 1 за мен си е наличие на болка, в смисъл че не е все едно че я няма. А не тесам симптомите в момента на появата им, защото те изключително се появяват при наличие на проблеми с други хора и когато съм на работа. Как да тесам в присъствието на други хора при това непознати? Единственият вариант, за който се сещам е да се заключа в тоалетната :D , но не много приятно. Тесам ги вечер след работа и сутрин преди работа.

А за ТКФ за тази случка не съм се сетила, и довечера ще направя.

Иначе ползвам и тази точка, която е под гърдата, където се отделя от гръдния кош, реших, че може да има връзка с гърдите. Пия вода преди и след ТЕС. Чудя се дали да заменя тази точка на ръката, която се потупва при настройката с ГЛВ? Защото те се намират точно отпред, може би в моя случай са по-подходящи.

Снощи се чудих дали не ТЕС-ам прекалено безразборно, дали не е по-добре да ТЕС-ам с 1 фраза 1 месец, и чак тогава ако не помага, да я сменя? Общо взето, за промяна в емоциите ми трябва по-дълъг период за да я установя със сигурност.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Light написа:Как да тесам в присъствието на други хора при това непознати? Единственият вариант, за който се сещам е да се заключа в тоалетната :D , но не много приятно.
Във връзка с този цитат мога само да кажа, че явно предпочиташ да те болят гърдите и да изпитваш всички изброени от теб негативни емоции вместо да ти мирише на тоалетна.
Е, изборът си е твой.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Light
Участник
Мнения: 7
Регистриран на: 01 Окт 2009 12:40

Мнение от Light »

:D Може пък да пробвам при следващата напрегната ситуация, току виж се оказало не толкова зле. Да, оправдание мога да си намеря за всичко, но истината е че в началото ми е трудно да направя нещо по-странно и нетипично. Навикът е страшно нещо при мен, трудно излизам от установеното положение... :oops: Мерси за съвета, ще пиша ако има развитие.
Tedi_M
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 08 Окт 2009 15:58

Искам помощ!

Мнение от Tedi_M »

Здравейте! След като ми беше поставена диагнозата за два фиброадинома в дясната гърда, аз започнах да се ровя в нета за повече информация. Така научих за ТЕС. Още същия ден бях в книжарницата, защото нямам време за губене. Купих книгата, изчетах я и започнах. Първо поработих върху страха си от фиброаденома. Това доведе до резултати и аз се чувствах сравнително по-спокойна в ежедневието си. В момента изчаквам резултатите от изследването, дали образованието е доброкачествено или не. Вече имам насрочена дата за операция. През това време, вече цяла седмица, ТЕС-вам с декларацията: Въпреки, че не вярвам, че фиброаденома ще изчезне без операция, аз напълно и безрезервно приемам себе си. Избирам да се освободя от фиброаденома сега. Серия 1 - напомняща фраза: не вярвам, че фиброаденома ще изчезне. Серия 2 Избирам да се освободя от фиброаденома сега.
Помогнете! Времето ме притиска, а аз съм решена да се справя! Очаквам резултатни съвети!
Благодаря!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Отложи операцията с месец. Прави Предизвикателството през този месец. След това си направи нови изследвания.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Tedi_M
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 08 Окт 2009 15:58

Мнение от Tedi_M »

Благодаря, за бързия отговор. От него разбирам, че Декларацията и напомнящите фрази са правилно избрани.
Tedi_M
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 08 Окт 2009 15:58

Мнение от Tedi_M »

Здравейте! При мен има известни промени и за съжаление те не са положителни. Вчера трябваше да излязат изследванията ми, които да покажат, дали образованието е фиброаденом или има съмнение за нещо злокачествено. За съжаление от лабораторията не могат да дадат отговор, защото смятат, че материалът не е подходящ да даде подобна възможност. Идеята на хирурга беше, докато чакам операцията да съм спокойна. Успях да насроча датата на операцията за началото на декември. В тази връзка имам въпрос, тъй като започнах да се притеснявам за резултатите, да включа ли към Предизвикателството и фраза за страха си за резултатите? Например: Въпреки, че не вярвам, че фиброаденома ще изчезне без операция и се страхувам от резултатите от нея, аз напълно и безрезервно приемам себе си.
Благодаря предварително за отговора!
mimiska
Активен
Мнения: 154
Регистриран на: 08 Сеп 2008 20:51
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от mimiska »

При Предизвикателството, както сигурно си прочела тук, настройката и напомнящата фраза са други. При теб би следвало да бъде нещо от типа:

Настройка: "Въпреки че аз страдам от/имам/боледувам от/ 2 фиброаденома в дясната гърда, аз напълно и безрезервно приемам себе си и изчиствам/се освобождавам от/ фиброаденомите сега!"

Напомняща фраза: "Изчиствам/освобождавам се от фиброаденомите"

Страхът и избобщо настройката, която си написала ти, си е ОК да си я правиш отделно от Предизвикателството.

Може също да погледнеш настройката и напомнящата фраза, която позлвах аз. Но принципът е този - дефинира се конкретният проблем, който подлежи на изчистване/премахване/разкарване.

Успех!
"Ah, but I was so much older then,
I'm younger than that now."
Bob Dylan
Публикувай отговор