ТЕС за само- познание, харесване и творение – Дневник

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
tana21
Участник
Мнения: 19
Регистриран на: 24 Юни 2009 12:36
Местоположение: Plovdiv

Мнение от tana21 »

Доста време не съм писала в дневника, който посветих на заниманията ми с ТЕС. Не съм спирала напълно, но намалих темпото като избрах по-лесния и лек начин. Определено имам много съпротиви да се връщам назад в миналото. Не ми се искаше да продължавам да си причинявам неприятни емоции. Връщането назад с ТКФ ме натоварваше доста и не се чувствах много добре като цяло. Реших след първия КФ да си дам „почивка” и да понатрупам малко повече сила и увереност и после да продължа с ТКФ и дългия списък. И така през изминалото време почти всеки ден си правя Tapping with Brad Yates – с неговите клипчета „I am Magnificent”, „Ho'oponopono”, „The Lord's Prayer”, „Tapping into Goals”. Чувствам се невероятно заредена и пречистена след тях. Прозявам се здраво, докато ги правя. Целта си я формулирам примерно – „изчиствам миналото от болката” или друг път изчиствам срама или разочарованията, самотата и така си ги редувам. Понякога се оставям на вътрения си усет и след като правя ТЕС за постигане на целта /примерно целта е да изчистя болката от детството/ си продължвам със спомени напоени със съответната емоция, и си ги чистя, чистя.
Е давам си сметка, че така няма да има изчистващия ефект на ТКФ, но за мене това е по-приемливия вариант в момента. По-добре малко, отколкото нищо.
Публикувай отговор