Лечение на диабет и последиците от него!

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
петър
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Дек 2009 11:05

Лечение на диабет и последиците от него!

Мнение от петър »

Здравейте!

Казвам се Петър и моят проблем е свързан с заболяването на моят брат . Той е с диабет тип-1! Той е на 45 години. Плучи заболяването си на 2 годинки и до сега е на инсулинова терапия. За съжаление започнаха проблемите свързани с заболяването - диабетна нефропатия, повишен креатинин, от там високото кръвно и трудна корегируемата захар в следствие на съпътстващите лекарства. Единствената алтернатива от медицинска гледна точка е преминаването на хемодиализа.

Занимавам се от много години с не традиционна медицина и имам добри резултати при лечението на много други заболявания, но при тази болест и обстоятелства съм напълно безпомощен.

Моите убеждения са, че заболяванията са проекция на нашите чувства, емоции и състояние на духа.
Вярвам, че човек може да регенерира, но затова са нужни определени условия, умения и техники. Единствената ми надежда да помогна на моят брат е свързана с опитите ми да му разкрия необятните възможности на човешкото тяло и да го насоча в дълбините на себеопознаването. За съжаление допирните ни точки по-тези теми са незначителни.

Въпросът ми е:
- Какви са възможностите на терапия ТЕС в тези случаи? Имате ли положителни резултати при лечение на диабетно болни и техните съпътстващи заболявания?

Благодаря Ви предварително!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Проблемите в случая са два. И двата не са свързани със заболяването/диагнозата диабет.

Първият проблем е, че както сам виждаш, брат ти не желае да се излекува. А ако той не иска да се излекува, никой не може да го излекува. Т.е. проблема е в човека/болният, а не в заболяването/диагнозата или в техниката/метода/лекарството/терапевта/лекаря.
(За подробности виж Често задавани въпроси тук в този форум!)

Вторият проблем е, чя ти държиш/смяташ че трябва/ че си длъжен или нещо от сорта да му помогнеш/да го излекуваш или той да се излекува.
Но той не иска. Може би не го осъзнава, но не иска да поеме отговорност за състоянието си. В най добрият случай иска някой друг да го докосне с вълшебната пръчица-лекарство и да го оправи.
В този случай опитвайки се да го излекуваш, помагаш ли му наистина?

Има много случаи на хора които са се излекували от диабет с ТЕС.
ТЕС може да помогне на човек който иска да поеме отговорност за живота и здравето си и да се излекува сам, т.е. сам активно да работи за промяната си.


В този смисъл ти можеш да помогнеш на себе си, като се освободиш от необходимостта да "помагаш" на брат си.
Можеш да му покажеш как ТЕС ще облекчи симптомите му.
Ако и това не го обнадежди достатъчно за да се заеме сам със себе си, живей и го остави и той да си живее живота както иска.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
петър
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Дек 2009 11:05

Мнение от петър »

Няма да скрия, че не съм съгласен с много от изложените неща, но смятам че разговорът в тази посока няма да ми бъде от полза. Взел съм решение да Ви се доверя изцяло и да се опитам да помогна както на себе си , така и на моят брат.

Благодаря!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Няма проблем. Аз не съм обидчив. В спора се ражда исината, само дето истината не е универсална, а е индивидуална. :)
Единствените две универсални истини, които обаче потвърждават индивидуалността на всяка истина са:
Всичко е енергия.
и
Всичко е относително.


Не е задължително да приемаш мнението ми. Поддържай си своята гледна точка. Действай според своите истини. Ако има резултат, всичко ще е наред.

Пробвай с ТЕС и върху себе си и върху брат си, ако ти позволи и пиши какви са резултатите.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор