Предизвикателство - излишни килограми

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Нещо ми се струва, че съм малко в дупка, ама може и да е заради жегата...

Поне имам лек напредък с визуализациите - видшвам дълбоко и издишвам, като при издишването си представям как "издишвам" излишната мазнина. Нещо като балон, който се пука. И после се чувствам много лекичка и подвижна.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Arethuse написа:Поне имам лек напредък с визуализациите - видшвам дълбоко и издишвам, като при издишването си представям как "издишвам" излишната мазнина. Нещо като балон, който се пука. И после се чувствам много лекичка и подвижна.
Това е много хитро. Ще го пробвам.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Аретюс,и на мен ми се връщат много спомени от детството,но не лоши,а просто места,които отдавна съм забравила.Това е нормално,защото тес работи предимно с подсъзнанието.Според мен тес действа и без никаква декларация и назоваване на проблем,след като направиш една такава рецепта,дори без да си назовал проблем,пак се чувстваш по-добре,а назоваването е просто начин да се насочи подсъзнанието към дадения проблем и да го премахне. За това има странични положителни ефекти-като това да спреш кафето например и за това има лавинен ефект-изчистват се и други проблеми нямащи връзка на пръв поглед с тесвания такъв.Тес помага съществото ни да започне да функционира нормално,биотоковете да протичат без блокажи и тогава всичко си идва на място.А лично аз забелязах,че под вода действа най-бързо и лесно,тоест под душа-пробвай и ти :)
biscuit
Участник
Мнения: 63
Регистриран на: 09 Яну 2010 14:51

Мнение от biscuit »

Това с вдишването и издишването и аз съм го правила, само че при вдишване си мислех за здраве, а при издишване - издишвах болестта. Не знам дали ми помогна, но поне ме успокояваше много.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Да, basted, и аз така мисля.

Наистина вдишването и издишването успокояват много. Аз продължавам да си тесам, макар че малко ми мина ентусиазма, а и не съм тренирала скоро (оправдвам се с жегата).

Ще видим.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

+2kg :x :evil:
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Сега разбирам защо се нарича "Предизвикателство". Наистина преминах през много фази, а всъщност съм на 2/3, тоест остават още 10 дни. Колко спомени изплуваха, колко неща се промениха, колко ТЕС падна, колко "случайни" неща се сетих, открих, сънувах, измислих...
И въпреки количествата вода (около и над 3л дневно, а в горещите дни (например миналия етвъртък - 5), които изпивам, често се усещам с пресъхнала уста.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
СветланаББ
Участник
Мнения: 5
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:58

Мнение от СветланаББ »

Искам да пиша за моето предизвикателство към килограмите.Покрай всичките тесания на по-маловажни физически проблеми, реших да започна предизвикателство за моето свръхтегло.Занимавам се с него, защото от него ми дойдоха и голяма част от здравословните проблеми.Започнах го преди 10дена.В началото сменях няколко пъти основната формулировка и все не я "усещах" като достатъчна.От 4 дена съм постоянна и не я променям.Изкарах едно ПО много трудно още на 3-я ден и почти се бях отказала.Но с тесане на всичко, което се сещах го преодолях.На шестия ден се повтори - загубих усещането,че нещата са под контрол - а аз бях проверила многократно преди това на себе си,че ТЕС работи.Тогава имаше и болка, която се влияеше от тесане, но се преместваше на ново място.(не си спомням кой беше писал за подобен проблем).В момента се чувствам спокойна и леко съм започнала да стабилизирам храненето си.Даже сутринта изпитах забравената необходимост от спорт.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Утре приключвам с Предизивкателството.

Мъжът ми има още една седмица май. Видимо е отслабнал.
Аз видимо доста се орелефих, макар че килограмите ми са същите :oops:

Но пък ме обхвана голям ентусиазъм за спорт, което май не ми се е случвало от преди да забременея. Даже малко претренирах :roll: Ама само малко, де.

Като цяло съм много доволна, и мисля да направя още няколко Предизивкателства. Всъщност, си измислих мое си предизвикателство - една година предизивкателства. Би било забавно. Не знам дали ще устискам.

През този един месец някои дни ми беше много лесно и забавно, други дни, ми беше трудно и все го отлагах, но всеки ден правех поне по 10 серии.

Сетих се доста неща, изпуваха ми детски спомени, понякога побеснявах, понякога умирах от радост. Много интересен и обогатяващ за мен опит беше. 8)
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Предизвикателството свърши, но си пиша тук, защото ме е обхванал почти безпрецедентен ентусиазъм за спорт и мисля, че ТЕС е причината. :D 8)
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Браво на теб! :D Страхотно си се справила!
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Да, и страхотно претренирах :roll:

Но нищо де, почивам сега, и ям силна храна ...
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Честито.
Зарежи ги килограмите. Щом изглеждаш по-добре... какво повече :)
Случвало ми се е да съм с едни и същи килограми, а да изглеждам коренно различно. И то не само на мене.

Малко завиждам, че работиш с мъжа ти. Моя го чакам да вземе да се включи...
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Забравих да кажа. При мъжа ми ефектът от предизвикателството беше доста по-голям. При все, че пийваше кафе от време на време. :)
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Arethuse написа:Забравих да кажа. При мъжа ми ефектът от предизвикателството беше доста по-голям. При все, че пийваше кафе от време на време. :)
Не може ли да се компенсира пиенето на кафе с повече вода и да не се спира съвсем?
Публикувай отговор