Не мога да започна

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
mimka
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 06 Сеп 2010 18:40

Мнение от mimka »

Благодаря Иване! Извинявам се, че пиша в тая тема, но пак ме захапа, та за това! Не ти се сърдя за нищо. Опитвам се да се погледна през твоите очи. Та правя това, което ми писа в другата тема- всяко от изреченията. По време на ТЕСането в главата ми изникна мисъл за вина и страх. И за това започнах да ТЕСам доста упорито и тези чувства докато накрая остана усешането за негативната топка. Това беше през деня. Нощта сънувах заек, който тича силно през поле и има вкус и е от алуминии и се събудих Дали този сън е в следствие от ТЕСането през деня или от четенето тук във форума не зная. Въпреки всичко всеки ден ТЕСам, но не забелязвам резултати за сега. Не правя проблем за резултатите, защото ми стана ясно, че при някои идват при по- упорито и продължително тесане. Все пак чувства поддържани с години едва ли ще се изкоренят за ден- два.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Първо - все пак си започнала. Това е крачка напред.
Второ - имаш резултати, но не тези които очакваш. :idea: Това обаче не значи, че нямаш резултати.
Трето - не довеждаш нещата докрай.
След като изчезна топката защо не доизчисти останалите нежелани чувства :?:
Четвърто - не мога да те захапя, ако не ми позволиш, т.е. ако не се почувстваш захапана. Пък и не харесвам вкус на заек от алуминий. :wink:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mimka
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 06 Сеп 2010 18:40

Мнение от mimka »

Благодаря! засмях се искрено и аз не зная откъде се пръкна алуминиев заек
Атанасов
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 01 Юни 2010 02:12

Мнение от Атанасов »

Опитвам се да кажа нещо, но май няма да ме разбереш.
Ще го обясня простичко - има си причина защо на всеки 10 писма само едно е в стил - "ми не мога да се оправя" и тази причина е, че повечето хора не смеят да питат, след като са убедени, че няма да получат отговори на въпросите си, гарантирам ти! Ти например не знаеш в каква степен е моята ерудиция, не знаеш аз какви усилия съм положил да усвоя пълноценно информацията в книгата, така че в един момент може и да не е мой проблема, но карай да върви, а то си върви де.
А видя ли, че и аз поставих мои въпроси, на които съвсем логично не ми бе отговорено, нормално, след като вече съм в категорията критикуващи те, а изрично заявих, че не това ми е целта. А и е добре човек да се вслушва в критиката, дори и да е неоснователна, ще спечели от това.

Все пак става диалог, поне е нещо. Ма и аз не ти се сърдя за нищо, не си ми направил нищо лошо :)
А за какво си направил този форум, ако не е тайна? Не е ли да разпространиш ТЕС и евентуално да отговориш на някой "неориентиран" като мен на ламерските му въпроси?

Определено в началото лично при мен имаше някакъв успех, който впоследствие нещо позачезна. Отдавна оставих обидчивостта и други подобни глупости настрана, пък и е писано, търси и ще намериш, поискай и ще ти бъде дадено и т.н. Е, да, ама не ще. Навярно разковничето е в семинарите.
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Атанасов, много неприятно впечатление оставяш у мен със своите постове - на заядливо джудже, което само подскача и иска да се изравни с нормалните по височина други. Щом видя името ти знам какво ще прочета като отворя поста и досега не си ме изненадал приятно!
Мисля, че имаш много голяма нужда от ТЕС или нещо, което е по-добро за теб и при теб ще подейства.
Не съм сляпа и заблудена овца, за каквито явно ни мислиш тук болшинството, щом не се заяждаме с Иван. Много добре виждам треските му, ама не съм тръгнала да го разобличавам и разпъвам на кръст. Тук съм заради себе си и не влизам в словесни двубои, за да си докажа колко съм значима на гърба на някой, който поне се опитва да помогне.
Ти на колко хора си помогнал? Или усещаш, че не можеш да организираш своите семинари /разбирай нямаш идея как да изкаравш лесни пари/ и беснееш из форума.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Моля без лични нападки!
Нека коментираме идеи, а не личности, които така или иначе не познаваме!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Ама стига, моля те! Да търпим да ни заливат с помия, хайде де!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Атанасов, би ли изредил въпросите на които искаш отговор отново, че явно аз не те разбирам правилно!
Последно промяна от ivangp на 10 Сеп 2010 23:26, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Атанасов, при теб коя точно техника върви или не върви? От постовете които си написал и аз съм прочел, не можах да разбера коя техника нищиш. И още нещо в техниката ли има проблем и някъде другаде? Задавам тези въпроси, защото ми се ще да поддържаме духът на конкретност във форума!
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Атанасов
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 01 Юни 2010 02:12

Мнение от Атанасов »

Femme, съжалявам, че съм оставил такова впечатление у теб, затова ще уточня специално за теб - не заливам никого с помия и знам защо си ме разбрала погрешно - заради липсата на вербално общуване и езика на тялото. А и не се заяждам с Иван. Ако ме видиш на живо, едва ли ще ме мислиш за неприятно малко джудже :lol:, макар че на ръст наистина не съм нещо кой знае какво. Помогнал съм много пъти и още помагам на хората, винаги, когато мога. Медалът винаги има две страни и е добре да се познават и двете. Нямам намерение да правя семинари, а ако мога да отделя време, да дойда на един такъв, явно някои неща е по-добре да се обяснят на живо. Просто в малко директен стил написах какво усещат и другите, които въпреки старанията си, нямат успех и не смеят да питат. Не видя ли, че има и други, които мислят като мен, аз чисто и просто съм нещо като техен представител, не мисля, че те са по-различни.

А това с беснеенето из форума ме развесели, макар че съм писал само в тази тема и най-много още една :lol:

Както вече написах, в началото ТЕС ми помогна за няколко "дребни" проблемчета, но за по-големите не. Забелязох, че ТЕС помага предимно в духовната сфера, оттам косвено и в материалната. Но малкият ми син е вече на втори антибиотик, а не се подобри с ТЕС, въпреки двете седмици упорито тесане. А и при него има голямо нежелание да прави ТЕС.
Лично аз съм открил, че като редувам негативни с позитивни фрази, имам повече успех, но както казах, за дребни проблеми. Това по отношение на поста на nikimm, повече вървят неща, обратни на тези, които съм чел в книгата и тук. Леко тегаво чувство остава, когато чете някой, полагащ усилия, как други успявят, при собствен неуспех и постоянно натякване, че проблема си е негов. Чувство за безпомощност и обреченост, ако е с малко по-лабилна психика. Не говоря за себе си, аз имам на какво да уповавам.

Ето няколко въпроса.
-Задължително ли е правене на ТЕС процедура на глас или може и наум и еднакво ефективни ли са и двата начина?
-Как може човек да определи точната конкретна фраза, което явно се оказва ключов момент за правилна процедура, има ли точна методика, понеже съм пробвал какво ли не?
-Защо е нужно да се наричат някои техники - магии, заклинания, все термини, несъвместими с християнския начин на мислене и живот?
-Задължително ли е на новите и неразбралите да им бъде отговаряно в троснат стил?
-Както писах вече, на новаците им е доста трудно да определят емоцията, свързана с даден физически проблем, как точно става това, наистина е трудно да се определи, предполага знаете?
-Има ли вярващи хора тук, в този форум или не?
- ТЕС има ли връзка с Чи енергията?
-Отдалечава ли ТЕС човека от Бога?( поради добиването на самочувствие, че може да се справи с всичко едва ли не и няма нужда от някакъв си там Господ) - много важен въпрос според мен. Бих се радвал на повечко мнения.

Някои от въпросите може да ви се сторят странни, но са важни, поне за мен. Може да ви се стори, че насреща си имате объркан човек - тц, не съм.
В чувала с въпросите имам още много, но засега толкова. :lol: На някои вече съм си отговорил, просто искам да видя и други мнения. Нали помните японската градинка с 9-те камъка, а те японците не са глупави хора, та аз искам да видя какво не виждам...
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Атанасов, повечето от на във форума нагласяме техниката към себе си. ТЕС не е нещо което работи от само себе си, защото зад него стоим хора. Колата завива накъдето й кажеш ти понеже си шофьорът. Така според мен е и с ТЕС. Това е техника,която те подкарва за да видиш и осъзнаеш това че и ти имаш пръст в "неволите " а и "радостите". По отношението на въпросите:
-Задължително ли е правене на ТЕС процедура на глас или може и наум и еднакво ефективни ли са и двата начина?
-Как може човек да определи точната конкретна фраза, което явно се оказва ключов момент за правилна процедура, има ли точна методика, понеже съм пробвал какво ли не?
-Защо е нужно да се наричат някои техники - магии, заклинания, все термини, несъвместими с християнския начин на мислене и живот?
-Задължително ли е на новите и неразбралите да им бъде отговаряно в троснат стил?
-Както писах вече, на новаците им е доста трудно да определят емоцията, свързана с даден физически проблем, как точно става това, наистина е трудно да се определи, предполага знаете?
-Има ли вярващи хора тук, в този форум или не?
- ТЕС има ли връзка с Чи енергията?
-Отдалечава ли ТЕС човека от Бога?( поради добиването на самочувствие, че може да се справи с всичко едва ли не и няма нужда от някакъв си там Господ) - много важен въпрос според мен. Бих се радвал на повечко мнения.
Няма нищо задължително, можеш и нищо да не казваш. Моите наблюдения са, че с практиката може и нищо да не казваш а само да усещаш. НЯМА ПРАВИЛО!!! Иван дава насоки затов акак да се започне и според него в началото е по-добре да се започне на глас, може би за концентрация върху проблема.
Конкретните фрази идват с опити. Пробваш задължително и ПО. Става и с техника на избора. Или просто кажи си с ТЕС че не можеш да намериш точната фраза за еди кой си проблем или парви ТЕС за тази фраза като се обърнеш към подсъзнанието ти за да я намериш след ден два. Ако си силно вярваш помоли Господ. Там където вярваш най -силно е по-добре според мен!
Нищо не е нужно, така са наречени (заклинания т.н.).Протоворечието може би е само в твоята гледна точка. Защо например не е така от моята? :!:
Троснат стил е пак в твоята представа , не го виждам така! Може би сме научени така го приемаме - троснато!
Ако ТЕС работи най-вероятно има връзка с ЧИ! А какво е чи - според китайците е това с което всъчщност живеем - енергията. Всичко според мен е енергия! Сигурно и те не са изчерпали предствата за енергията в човека с думата ЧИ! :!:
Според мен няма човек койтпо да не вярва в нещо. Вярват и тези дето ги наричаме престъпници. Според мен ТЕС помага да заобичаш БОГ или ПРИРОДА или СЪЗДАТЕЛ (Който както го разбира) още повече. Ти си съдаден от БОГ. Смяташ ли че ти не си част от него!? :!: Т.е. ти си една част от него и идета на ТЕС е да се свържеш с тази божествена част от него у себе си още по-дълбоко. Образованиято и общетсвото пък чето ни помагат да я занимаряваме тази частица светлина, ТЕС помага да я намериш и отглежда. Молитвата е своево рода ТЕС. Това мисля по въпроса.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Атанасов написа: ...............................
Здравей! На мен определено ми допадаш и не ми се струва, че беснееш из форума. Съгласна съм за много неща с теб.

Техниката на избора при мен също е най-успешната техника.
1 кръг - негативен; 5,6 кръга редувам позитив и негатив на всяка точка много бързо; последен кръг - само позитив
Малко по-дълго е времетраенето от обикновен ТЕС /само с негатив, например/, но пък по-бързо идва положителния резултат /при мене/

Атанасов написа:.... Леко тегаво чувство остава, когато чете някой, полагащ усилия, как други успявят, при собствен неуспех и постоянно натякване, че проблема си е негов. Чувство за безпомощност и обреченост, ако е с малко по-лабилна психика.
Аз започнах да успявам, едва когато разбрах, че наистина проблема си е мой и единствено сама мога да си го реша. А така бях свикнала някой да ми решава проблемите. Чак се дразнех на Иван по време на семинарите, че когато му исках точна рецепта за проблем и му задавах въпрос, на който да ми отговори с да или не, той само даваше насоки, но никога точна рецепта. Сега го разбирам прекрасно. Знам, че аз сама най-добре знам точната рецепта за мен. Иван няма как да я знае. И дори и да бъркам някои неща, моето подсъзнание ще ми подскаже най-добре къде греша.
Чувствата за безпомощност и обреченост се изчистват много бързо с ТЕС.

Лично за мен - ТЕС процедурата на глас само ме обърква, тъй като ми пречи на вътрешната концентрация върху проблема. Но както и преди разказвах някъде тук - аз когато чета текст на глас, не го асимилирам. Другите могат да нямат този проблем. Всичко е индивидуално.

Не съм забелязала на новите да се отговаря с троснат стил. Но не е ли редно, преди да попиташ нещо да си мислил/търсил/препрочитал по въпроса.
Аз не се сещам за друг автор на книга, който има форум и отговаря на всеки запитал. Но има доста въпроси, които говорят за това, че книгата не е прочетена нито веднъж. Не е ли редно преди да пита човек, поне да я прочете. Струва жълти стотинки.

Не мисля, че ТЕС отдалечава човек от Бог, тъй като не смятам, че Бог е някъде си там далеч от хората. Мисля, че Бог е в нас и ние сме в него и всичко е едно.

Едва ли точната фраза е ключовия момент в ТЕС, щом при мен действа без да произнасям фрази.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Aтанасов предлагам ти преди да задаваш въпроси добре да си помислиш какво точно искаш да питаш/разбереш. Защо ти го предлагам? Ще разбереш от отговорите на въпросите ти по-долу. След някои отговори ще възникнат нови въпроси, защото самият въпрос е неточен и от твърде общ характер.
Атанасов написа: -Задължително ли е правене на ТЕС процедура на глас или може и наум и еднакво ефективни ли са и двата начина?
Може наум. Не са еднакво ефективни. Какво значи еднакво, на базата на какво сравняваме, бързина на резуллтата, постоянство на резултата и т.н.?
-Как може човек да определи точната конкретна фраза,

Като слуша вътрешния си глас, интуицията, мислите си!
което явно се оказва ключов момент за правилна процедура,
Не е явно. Това се демонстрира на семинара.
има ли точна методика, понеже съм пробвал какво ли не?
Да има, казах вече как става, но вероятно за теб тя няма да е достатъчно точна.
-Защо е нужно да се наричат някои техники - магии, заклинания,
Не е нужно. Въпрос на избор е.
все термини, несъвместими с християнския начин на мислене и живот?
Според кого?
И дори да е така, нужно ли е всички да сме християни и да живеем според някакви закони наложени ни от други хора?
-Задължително ли е на новите и неразбралите да им бъде отговаряно в троснат стил?
Не е нужно. Нищо в този живот не е нужно, Всичко е въпрос на избор.
-Както писах вече, на новаците им е доста трудно да определят емоцията, свързана с даден физически проблем, как точно става това, наистина е трудно да се определи, предполага знаете?
Става с мислене, вглъбяване, обръщане навътре в себе си и проба и грешка. Трудно е, ако вярваш, че е трудно.
-Има ли вярващи хора тук, в този форум или не?
Има аз съм един от тях. Вярващи в какво?
Предполагам в Бог. Кой Бог? Какво означава Бог? и т.н. Ей за тия обобщения говорех по-горе.
Какво всъщност питаш?
- ТЕС има ли връзка с Чи енергията?
Има.
Пак неясни въпроси. Какво разбра от отговора ми? Всичко в този свят е свързано, всичко е енергия. Природата не търпи вакуум. Сега възниква вероятно въпроса- "Каква е връзката?"
Мисли преди да питаш? Задавай конкретни, ясни и точни въпроси за да получиш конкретни, ясни и точни отговори.
(това важи и за съставянето на декларациите между другото. И съдейки от въпросите ти имам едно подозрение защо нямаш резултати с ТЕС. А имено - липса на конкретика.)
-Отдалечава ли ТЕС човека от Бога?( поради добиването на самочувствие, че може да се справи с всичко едва ли не и няма нужда от някакъв си там Господ) - много важен въпрос според мен. Бих се радвал на повечко мнения.
Зависи от разбирането ти за Бог. Според мен в твоето разбиране би могла да го отдалечава. Това не заначи, че със сигурност ще. Според моето разбиране го приближава.
Някои от въпросите може да ви се сторят странни, но са важни, поне за мен. Може да ви се стори, че насреща си имате объркан човек - тц, не съм.
Това искрено ме развесели. Благодаря! :)
Нали помните японската градинка с 9-те камъка, а те японците не са глупави хора, та аз искам да видя какво не виждам...
Дали наистина искаш да видиш това което не виждаш :?:
Дано е така.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Атанасов
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 01 Юни 2010 02:12

Мнение от Атанасов »

Благодаря за отговорите ви. Особено конкретиката в поста на vqra е много полезна.

Смисълът на въпросите ми е свързан с притчата за градинката с камъните, разположени в кръг мисля, че беше, според която за човек, стъпил на който и да е от тях винаги оставал за погледа му един брой скрит и само друг човек, стъпил на друг камък, може да му каже, че го има, поради различния ъгъл, под който го вижда. Повтарям нещта, казани по-горе за да стане по-ясно, че и аз не го разбрах, като се прочетох пак.

Та, значи, не става въпрос дали аз искам да видя това, което не виждам, щом питам, значи искам. И затова благодарих на отговорилите, всеки един ми показва своята си позиция. Също така и на Иван благодаря, въпреки леееката строгост, която усещам в отговорите, но е разбираемо де, наистина не ти е леко :)

В някои от отговорите откривам неща, които колкото и да ровя, не ги намирам иначе. Предполагам и други, четящи темата също.

Лично аз преди да задам въпрос, съм чел, ровил, търсил, мислил и т.н. Книгата съм чел внимателно 2 пъти, като младеж съм препрочитал книги по 15-20 пъти, и всеки път намирам по нещо ново, така че прекрасно знам какво да правя с една книга ( от тях са ми и очилата, които искам да махна, но това е друга тема, в момента са в счупено състояние и нарочно не си купувам нови!).

Та така, докато не опозная някой, гледам да не си съставям мнение за него.

Иване, по въпроса с питането - едно време в казармата ротният ми се видя в чудо от моите въпроси, преди да свърша някаква работа, но след като му обясних защо ги задавам и сам се убеди, че по този начин работата свършена от мен е на нужното ниво, спря да се чуди и сам даже почна да конкретизира заданията. Имаше много положителен резултат, чак ми благодари. Пък и нали знаеш, с питане докъде може да се стигне.

По отношение на хрисиянството - нямам предвид типичната фарисейщина и сляпа подчиненост на догми, абсурдни правила и закони, направени от хора, както и служене на хора, под истинско християнство имам предвид спазване на правила и закони, наложени ни от Създателя, не от хора. Това са законите на природата. И аз не одобрявам някои глупости, свързани с църквите и служенето на някакви користни цели, на правителства и др. обирджии.

А и наче по-горните ми въпроси дори и да са с по-общ характер, гарантирано вълнуват доста хора, незапознати с материята и са някаква отправна точка за всеки новобранец в ТЕС, какъвто съм и аз, например :) :lol:
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Та така, докато не опозная някой, гледам да не си съставям мнение за него.
Атанасов, честно да ти кажа аз и да познавам някого пак не си съставям мнение за него! :!: И ще ти кажа защо! Защото съставянето намнението за мен означава, че нещата и енергиите в твоето съзнание спират. Т.е. по този начин ние си мислим и въобразяваме, че щом еди кой си казва нещо умно според нас е много умен , ама това пак е според нас :lol: . Според мен това е огромна заблуда, в кояро вярваме постоянно. Обратно днес се запознавам с теб и казвам нещо глупаво според обществото или примерно теб и за теб аз ставам глупав. Така е може и да си прав , но не допускаш ли че утре пък може да съм умен :D . Ще ти кажа нещо за моята майка, която също обича да има мнение по всички въпроси. Това ме дразни много и е въпрос на ТЕС или нещо друго, но гледам да нямам мнение за нея, въпреки че уж се познаваме добре и отдавна. Днес мислиш така утре ще е иначе, означава ли това че си "изменник" на себе си :D .Това всичко е енергия и как се движи май не е ясно за много хора. Всичко което говорим и правим е момент на някакво състояние :!: . Днес е така утре може би не. Дните са привидно едни и същи , когато погледът е обърнат навън от нас самите.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Публикувай отговор