Не мога да започна

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Suomi
Участник
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Дек 2009 21:59

Не мога да започна

Мнение от Suomi »

:( :( Не мога да започна! Нямам мотивация! Незнам какво да правя? Прочетох книгата, набелязах си проблемите, по които да работя, но не мога да започна. Може би се уплаших, че ако трябва да изчиствам всички аспекти на един проблем, се събира доста работа. Много съм нерешителна. От 1 месец поне се каня да пиша тук, и все се отказвам, защото не мога точно да формулирам проблема си. Накрая се ядосах и реших да пиша каквото ми хрумне в момента :lol: Все някои може да ми отговори!
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Не му мисли много. Давай смело. Иди на семинар :D
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
violetavioleta
Участник
Мнения: 42
Регистриран на: 29 Сеп 2009 19:04
Местоположение: Димитровград

Мнение от violetavioleta »

Започни с ТЕС-ане на нерешителността си. За да стигнеш до някъде винаги се прави първа крачка. Успех! Веднъж започнеш ли , ще се увериш, че няма нищо страшно.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Е-е-е-е-е-е, ама четете ги тези Често задавани въпроси де :evil:
http://emozdrave.info/forum/viewtopic.php?t=413
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mimka
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 06 Сеп 2010 18:40

Мнение от mimka »

Иване понякога и четенето не стига може би ако нагледно се покаже с човек като теб до себе си нещата ще са много по- резултатни, не мислиш ли! И аз искам да участвам в семинари, но.............финанситеееееееееее
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Не, не мисля!
Всеки може да започне от някъде.
Никога няма да сме перфектни и да правим най-доброто.
Правим каквото можем.
Едни работят и имат резултати.
Други седят, оплакват се за горчивата си съдба, тюхкат се и се чудят откъде да започнат . Накрая от никъде не започват и продължават да се жалват.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Атанасов
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 01 Юни 2010 02:12

Мнение от Атанасов »

Иване, вече често виждам ядни емотиконки, поставени от теб.

За един улегнал и уравновесен човек би трябвало да не са толкова начесто, да не кажа, че не би трябвало да ги поставяш.
Разбираемо е, че понякога еднотипните въпроси дразнят, че хората са си мързеливи по природа, но и на мен ми се е случвало да се ровя, да не намеря и да не задам въпрос само защото не ми се занимава с глупости, спорове и тем подобни - неизбежна ответна реакция. А има жени, свенливи по природа и пплахи, които не смеят да гъкнат, какво остава да питат за нещо, което не са разбрали.

Също така има и хора, които може и да се чудят кое от къде да го подхванат, но се хващат в един момент и имат и упоритост, и желание за работа, но без напътствия нямат никакви резултати - е, ами как да не се каже, жалко за такива, на които няма кой да им помогне!

Между другото нещата в книгата не са много ясно поднесени, затова си мисля, има доста хора, които са я прочели и все още са в мъглата, може би на семинарите всичко ще им стане ясно. И понеже това го знам със сигурност, го пиша тук, а и знам, че доста хора, м ислещи като мен, но не смеещи да говорят. Начинанието ти е похвално, 50 лв за един семенар не са кой знае колко, но не всеки за съжаление може да ги отдели, а и някои не могат да се освободят от работа и ангажименти - изобщо, с хора да се работи не е никак лесно, затова и те разбирам.

Но не може да категоризираш някого, без да го познаваш, както в случая по-горе. Както и мен категоризира преди месец може би ;)
Някой ден може и да ме видиш на живо, нещата са по-различни за всеки :)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Атанасов, би ли ми пояснил, понеже явно обичаш ясните и точни неща, къде точно съм категоризирал някого конкретно в моите постове в тази тема :!:

Разбирам, че си се засегнал от някое мое мнение и от емотиконките, но не си го изкарвай на мен!
След като ти си се засегнал, проблемът си е твой.
Както, че аз съм се ядосал на нечие мнение или въпрос, проблемът си е мой.
Имам свободата да се ядосам или не. Да му отговоря или не.
Избирам да отговря с някоя гневна емотиконка, та дано следващите четящи тук, да четат по-внимателно преди да задават въпроси.

Интересно как някои разбират всичко от книгата почват да правят ТЕС и имат прекрасни резултати, а за други не е написано ясно.
Не може да се угоди на всички.

Ако бе прочел всичките въпроси на Мимка, щеше да разбереш, че тя изобщо не е чела книгата. (не казвам, че не я е отваряла или че очите й не са се местили по редовете.)

В друга тема имаше въпрос от нея: "А кои са точките за ПО."
Преди време някой пък не бе видял снимките в книгата и искаше схеми с точките.
Хора разни. И да искаш не можеш да ги квалифицираш всичките.

Между другото изобщо не съм уравновесен и улегнал. Номерът не е да си еди какъв си. А да се приемеш такъв какъвто си.
:) :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
elusive

Мнение от elusive »

Аз пък смятам, че ако човек има желание да се занимава със себе си, той намира начин. Лично аз попаднах на този форум преди 2 години (естествено не случайно :) ) Дълго време не правих нищо, но когато се реших, сама рових в сайта на Гари Крейг и си извадих материал как се прави основната рецепта, кои са точките и т.н. Същевременно четях всичко във форума, гледах клипчета и т.н. Мога да кажа, че успях да усвоя основите на техниката. Прилагах ТЕС около година, не съвсем редовно и чак тогава си купих книгата и мисля, че всичко е много ясно написано. Ако човек има желание, ще го разбере. А щом започнеш да работиш със себе си, нещата сами се изясняват, изникват неща, които не подозираш, че мислиш, виждаш кое работи за теб и т.н.
mimka
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 06 Сеп 2010 18:40

Мнение от mimka »

Благодаря за отговора Иване. Чела съм книгата ти и клипчета гледам опитвам се да правя нещата както ги обясняваш. Срещам трудности с декларациите. Не исках да те обидя ни най- малко, но не смяташ ли, че с декларативния ти отговор- "хората ги мързи.... не четат книгата... и т.н" не помагаш особено. Аз търся начини за себе си. Съжалявам, че зададох въпроси изобщо, но ще продължавам да се блъскам сама както съм си свикнала по принцип.
mimka
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 06 Сеп 2010 18:40

Мнение от mimka »

Благодаря Атанасов! Ама съм и аз! Как не го направих веднага! Извинявам ти се от сърце и душа! Благодаря за подкрепата!
Атанасов
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 01 Юни 2010 02:12

Мнение от Атанасов »

Мимка, ми за какво са кавалерите, а? :)
Аз съм си такъв, видя ли нередност, не си мълча и понеже видях такава и тъй като те по принцип не ми допадат, написах какво мисля, като разбира се се надявах поста ми да бъде приет като градивна критика.
А и имам усет или усещане за хората, които никога не са ме подвеждали, освен ако сам пренебрегна тези усещания.

Иване, някои неща ти си ги усетил погрешно, по отношение на Мимка, мен и още други, навярно. Ето, и сега съм бил прав, като съм я усетил от разстояните и чувствата, предизвикани от поста ти, както и положението на безисходица. А ти като вещ в темата за ТЕС мисля, че трябва да проявяваш търпимост към нас, начинаещите. Няма нужда да пояснявам къде точно си категоризирал или по-точно охарактеризирал, то се вижда ясно и в случая на мен точно не ми влияе мнението ти, но има хора, които са в състояние да се затворят и даже да се обърнат против нещо добро само защото не са разбрани правилно. Всеки лидер знае това и знае как да се оправя с хората.

В края на краищата, ти си решил да помагаш на хората, приемай критиката от други, които виждат отстрани нещата, грешките, и аз се опитвам да правя това. И няма нищо лошо в това, че някой като мен ти пише в подобен стил, никой не е съвършен, нито ти, нито аз. Ако сметнеш, например, че съм тук в този форум, само за да те критикувам, ще си в грешка :) В грешка си и, че съм се засегнал от теб, това, че давам примера с охарактеризирането, не значи непременно отрицателни емоции, я си представи, че се опитвам да те разбера и на свой ред и аз да помагам, а ;) Чувал ли си за японската градина с 9-те камъка, разположени по особен начин така, че на който и от тях да стъпиш, винаги виждаш 7, а не 8, както би трябваяло да е, като поуката тук е, че каквото и да правиш, все някой отстрани вижда нещо, което ти не виждаш.

Ще ти дам пример за конкретната тема. Две седмици жена ми прави ТЕС процедури с малкият ми син, който кашля, има силна хрема, едното му ухо е запушено, сменя фрази, декларации, какво ли не, но досега нищо - резултата е тридневен антибиотик, понеже нещата се усложняваха и още не е излекувано момчето ми. Не знам ТЕС до колко помогна или не, но това е положението. Аз лично съм чел внимателно книгата ти два пъти и съм вниквал в нещата - ако желаеш, може да ти кажа очи в очи кое според мен е неясно, къде съм видял грешки, къде не са свързани тематично.

А имай предвид, че съм говорил и на хора за ТЕС, книгата ти съм я купил специално за мой приятел в Канада и ще пътува за натам. Така че недей да си правиш погрешни изводи за хората. Не знам дали имаш представа колко хора наистина не могат да се справят с точно тази материя, а имат желание и никой няма право да ги упреква, че били мързеливи или т.н. Ето, авторката на темата Suomi след поста си нищо не е писала, що ли? И аз съм спец в една област и понякога също ми е идвало раздразнение от лаишките въпроси, задавани в съответните форуми, но не всичко е свързано с мързел и се опитвам да разбирам и помагам на хората, доколкото мога и имам време.

И накрая - смисъла на всички религии, учения и т.н. е постигане на съвършенство, духовно израстване, ти не се ли стремиш към това? От поста ти разбрах, че просто си се приемаш такъв, какъвто си и много би се радвал и другите да те приемат точно така, което е в разрив с личностното себеусъвършенстване и стремежа към това. А дано да не съм те разбрал правилно де. 8)
krista
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 21 Апр 2010 16:29
Местоположение: София

Мнение от krista »

Аз подкрепям мнението ти,напр.изпратих книгата на сестра ми в Англия и каза,че не я разбира.не мога да направя нищо,още повече,че тя не владее и не ползва компютър.А колко хора са като нея.Аз затова казвам,пишете разбрано и с търпение.Трябва да се популяризира ТЕС.Но с раздразнение не става.
Трябва да сме търпеливи и да обясняваме,дори и по 100 пъти.Това е мое мнение.
Освен това,хора,които за първи път влизат във форума са обременени повече или по-малко от някакави емоции,както и аз бях и може да ги отблъснем.
Времето е пари!
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Криста, има и друга книга на пазара тук, на български език, която обяснява ТЕС. Тя е "Техники за емоционално освобождаване" от Хорст Бенеш, издателство Софтпрес, 2010г.
В нея може да се прочете и за техниката "Под-таван" за изчистване на остатъчна, много слаба емоция.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Атанасов, не си ме разбрал правилно.
Какво значи правилно според мен?
Отговор - Както аз се разбирам.
Това единственото "правилно" разбиране ли е?
Отговор - Не е.
Така че, карай да върви.

Към теб и всички останали критикуващи ме в случая - забелязахте ли, че аз всъщност отговорих на всички въпроси зададени от Мимка?
Тя нали затова е дошла във форума, да получи отговор на въпросите си.
Ако тя не харесва отговорите ми, чии проблем е това?
Освен това някой забеляза ли, че тя не направи това което я посъветвах в друга тема в която е задала въпроси. И то при положение, че аз бях единственият отговорил на въпроса й.
Защо ли?
От обида или защото просто не иска да чуе това което й казвам?
Въпроси много и отгоеорите им не са еднозначни.

Аз не съм създал този форум за да се харесвам на някого или на всички. :idea:

Освен това - ако книгата ми един човек я разбере, а друг не, чии проблем е това? На автора ли?
За всеки десет мейла които получавам с отзиви от рода на - "Браво, благодаря, страхотна книга! Приложих и подейства. Чак не мога да повярвам.", получавам и един от рода на: " Объркан съм, не знам откъде да започна, не разбрах това и онова!"

Може ли да се направи книгата по-разбираема?
Отговор - Разбира се!
Може ли човек да положи усилия да я прочете няколко пъти и да я разбере по-добре?
Отговор - Разбира се!

И накрая. Не мислите ли, че в случя се концентрирате твърде много върху негативите в ситуацията?
А всяка ситуация има и негативи и позитиви едновремено и в равни части :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор