Дневник на Femme

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

ТЕС и ако можеш да отпуснеш тялото си, особено местатата, където се събира енергията от емоцията така да го наречем. Реакцията ни често е да се стегнем, а сега правиш обратното, отпускаш стегнатото място съзнателно, докато правиш това пробвай тес ако искаш с Декларация и НФ, ако искаш без думи, само с мисъл и намерение към енергията на емоцията.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Фем, виж Заклинанието в Допълнителни техники!
То е ТЕС вариант на ЕТ.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Благодаря и на двамата! Опитах Заклинанието - наистина сякаш страхът се оттича от тялото. Виж, по-трудно ми е да правя ТЕС и да отпускам мястото на напрежение, но продължавам да опитвам.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Пробвай със съзнателни отпускания (например йога). По фиеста тв ги има по три пъти, ако не си опитала разбира се вече. Смятам, че е поднесено добре, дори и за човек , който опитва за пръв път, какъвто бях аз.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

В интерес на истината започнах да се занимавам с медитации (от зор :) ), но незнаех, че има нещо подобно по фиеста ТВ. Аз когато я нацеля все рецепти за манджи случвам :)
Благодаря за идеята.
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Да ви кажа нещо нещата се закучват. Особено, когато тесам страх. Усещането му по скалата се усилва и не мога да го сваля, какво остава да го зануля. Направо се страхувам да тесам страх. Толкова много неща има за тесане и излизат още и още, но като че ли затъвам все повече, вместо да се измъквам.
bulgi
Участник
Мнения: 70
Регистриран на: 03 Фев 2007 21:24

Мнение от bulgi »

Femme написа:Да ви кажа нещо нещата се закучват. Особено, когато тесам страх. Усещането му по скалата се усилва и не мога да го сваля, какво остава да го зануля. Направо се страхувам да тесам страх. Толкова много неща има за тесане и излизат още и още, но като че ли затъвам все повече, вместо да се измъквам.
изчисти това първо.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Супер е това че затъваш, радвай се, след като стигнеш дъното единственият път е нагоре. :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

:D :D :D това звучи като черен хумор, но е вариант!
Femme, не виждаш ли светлинката?! Щом зазляват нещата, значи има раздвижване на енергията, значи остава само да следваш тази нишка, която си подхванала и с всички познати ти средства, да дърпаш и разплиташ чорапа! Хайде на работа! :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Благодаря :) Продължавам ,не се отказвам, но става мнооого бавно.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

ами ТЕСни и това!? :wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Значи, сама се вкарах незнам къде - направо изпаданх в екзестенциална криза и в депресия едновременно. Направих равносметка на живота си и в резултат паднах на дъното. Осъзнах, че животът ми от 20 години насам е само съпротива и отрицание. Не искам да ви описвам как се чувствам. Задушаващо и парализиращо чувство на вина, гняв, страх.
Днес започнах да тесам това, че не мога да си простя всички грешки в живота си. Използвам и техниката на конфликта.
Може би формулировката ми е много обща, но така ми дойде, а и още като започнах и сълзите ми потекоха. Плаках си през цялото време.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Femme, коя беше първата мисъл, която те подведе към това, спомняш ли си я? Ще можеш ли да я усетиш следващия път когато ще идва?
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Мисълта, която ме подведе към кое?
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Направих равносметка на живота си и в резултат паднах на дъното??????
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Публикувай отговор