Дневник на Femme

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
krista
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 21 Апр 2010 16:29
Местоположение: София

Мнение от krista »

Здравей,Феме,аз ми сля,че трябва да ги разделиш.

Въпреки,че имам комплекс за малоценност,което ме кара да се чувствам неразбрана...
И едно по едно да ги тесаш всичките.
Аз го правих същото по следния начин:
Въпреки,че имам ниско самочувствие ,което се изразява в болезнена чувствителност .....
Въпреки,че имам ниско самочувствие и се засягам от всяка забележка на колегите,от което ми се свива стомаха.../мен ме удря най-вече там или ми се качва кръвта в главата/
Какво изпитваш като се обидиш?
Защо не направиш ТАТ?Аз събрах всички случаи на скандали с бившия ми мъж онази вечер и на първа точка мислих за всичките като за трвматизиращи събития,понеже са обединени от еднакви чувства на страх,омраза ,гняв,обида и т.н. .Мисля,че след това се почувствах добре,но трябва да седна и да помисля какво е останало неизчистено ,като си пусна КФ.
Времето е пари!
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Включвам се да споделя нещо, което ме изнервя вече много. А то е, че нямам почти никаква възможност да се усамотя вкъщи и да ТЕСам. Все има някой, който ме вика и дърпа за нещо. Малкия ме побърква - все ме търси и непрекъснато бърбори, а е на 5, не е бебе. Имам усещането, че ТЕСам недостатъчно и вече се съмнявам, че ще постигна успеха, който искам. Мъжът ми пък все иска да си лягаме заедно. Ще речеш, че всички са се наговорили да ми пречат да се лекувам!
Мисля че 5 мин.вечер в банята са абсолютно недостатъчни!
Как да ги накарам на ме оставят намира си блъскам главата вече.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Включвам се да споделя нещо, което ме изнервя вече много. А то е, че нямам почти никаква възможност да се усамотя вкъщи и да ТЕСам. Все има някой, който ме вика и дърпа за нещо. Малкия ме побърква - все ме търси и непрекъснато бърбори, а е на 5, не е бебе. Имам усещането, че ТЕСам недостатъчно и вече се съмнявам, че ще постигна успеха, който искам. Мъжът ми пък все иска да си лягаме заедно. Ще речеш, че всички са се наговорили да ми пречат да се лекувам!
Мисля че 5 мин.вечер в банята са абсолютно недостатъчни!
Тесай всичко това, но изречение по изречение.
Sandrini
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 24 Юни 2010 19:06

Мнение от Sandrini »

Сядаш в тоалетната и казваш ,че имаш запек и там си го правиш.надявам се съпругът ти да не иска да стои и там до теб :D
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Мисля че 5 мин.вечер в банята са абсолютно недостатъчни!
Всяко зло за добро!
Който търси намира!
Когато една врата се затвори, друга се отваря!

Търси позитивното в ситуацията и ще го откриеш! Спри да се тюхкаш за това което не може и се концентрирай върху креативни идеи за намиране на нови възможности!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

:D :D :D, развесели ме, Sandrini!
Абе дали това пък не е ПО? И действителността ми предлага хиляди пречки, за да не направя това, което съзнателно желая.
Досега не съм ТЕСала ПО. Дали такава Декларация е достатъчна :
"Въпреки че всъщност не желая да се лекувам сериозно, аз.......... "
НФ: "Не желая да се лекувам"
Sandrini
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 24 Юни 2010 19:06

Мнение от Sandrini »

Да,добре е,обаче винаги когато си правиш ТЕС за ПО ,прави един допълнителен кръг като редуваш негативни и позитивни твърдения и после още един само с позитивни.Аз отправям всякакви молби към тялото си и то откликва.
А за тоалетната не се смей.Там правя най -добрия ТЕС.Няма лъчения,няма кой да ми вика и да ме смущава.Концентрацията е много важна.
Аз имам големи успехи с прилагане на ТЕС в/у ПО.Имам стахотен запек,което мн.ме тормозеше.Пробвах с всичко и не става.Правих ТЕС за всичко,което ми дойде на акъла.Една нощ обаче сънувах,че страшно ми се ходи и съм в час.Учителката обаче отказа да ми позволи да отида.Като се събудих,разбрах какво ми казва сънят-че,не искам сама да пускам боклука да излиза от мен.
Смених декларацията на ТЕС и сега ходя всеки ден ,даже и по два пъти. :lol:
Така,че помисли,какво ти пречи,някой или самата ти.А иначе жените сме мн.изобретателни в някои неща,така,че не вярвам да не можеш да намериш начин.Дерзай!
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Искам да споделя нещо с вас, обаче да не ми се смеете :)
От няколко дни започнах да използвам ТКФ за една случка, която сложи отпечатък върху целия ми живот от тогава насам. Трудна работа ми се струва, изобщо не знам дали правя нещата както трябва, но продължавам - все ще се получи. Явно действа, защото емоциите, свързани с този случка, се завърнаха със страшна сила!
Още първата нощ след като започнах ТКФ сънувах Иван. Той нещо ми говореше и аз всичко помнех като се събудих и после дете, мъж, работа и всичко забравих. Обаче ми направи впечатление, че в момента когато изживявах своя ужас отново се появи този сън.
Снощи се случи отново, но този път ми задаваше въпроси за здравето на сина ми - питаше ме как е с белите дробове. А той наистина има проблеми с тях, но изобщо не съм и мислила за това....
Странна работа, никога досега не съм сънувала така.
Та да не си помислите, че съм се влюбила, де :)
Исках само да споделя :)
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Femme, поста ти не ме учудва, даже го смятам за нещо естествено! Хората си влияем, това е!
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Отдавна не съм писала в своята тема. Исках да натрупам материал :)
Искам да споделя с вас. Казах ви, че спрях хапчетата за депресията и си ми беше добре. Нямах атаки, нищо. Но... Започнах да чета "Нова психокибернетика" и осъзнах, че всъщност аз нямам симптомите на депресията, но все още продължавам да живея напрегнато, без да очаквам хубавото и без да си доставям никакви удоволствия и появата й отново е въпрос на време. Така че реших, че ще направя, това което Малц препоръчва - един месец да изолирам негативните нагласи и да живея в очакване на хубавото, със съзнанието че изборът е мой.
Първият ден беше страхотно, прекрасно, направо летях, защото усетих отдавна забравени изживявания. Виждах, че наистина нещата зависят от мен, че мога и да не съм в очакване на неизбежното.
Но на втория ден ме връхлетя такава напрегнатост, просто бях неадекватна. Сякаш всичко старо започна да се завръща. Следващите два дни бяха събота и неделя и бяха спокойни, а днес - отново преживях криза.
Слава Богу, овладях я бързо, но си задавам въпроса какво е това? Нима подсъзнателно съм се вкопчила в монотонното, сиво съществуване, напрегнато и тежко и си преча да се върна ИСТИНСКИ в живота, с усмивка и надежда?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Нещо те боцка, защо просто не го извадиш вместо да се чудиш, това трън ли е , наистина ли ме боцка, искам ли да ме боцка и т.н. :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Аз ако знаех какво толкова време ме боцка да съм го изтръгнала вече отдавна, но явно добре се крие тръна му с трън :)
Преди като ми ставаше така винаги е имало нещо, което върша насила, без желание, в смисъл било ми е досадно, не съм го харесвала. Ами че хората вършат скучни работи всеки ден и не изпадат в кризи от това, ама че работа!
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Аз се чудех дали да правя също такава практика - с очакване на хубаво, според Малц или с изкуствено повишаване на настроението, според Норбеков. Но реших, че ако изчистя всички негативи с ТЕС, спонтанно ще получа доброто състояние без да се замислям за него. Имам проблясъци на неоснователно добро настроение, но все още съм в очакване на нещо по-задоволително.

Фам, как се виждаш, когато приключиш с депресията?

Мисля, че е е добре да изтесаш напрегнатото очакване на криза.
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

mayadob написа:Аз се чудех дали да правя също такава практика - с очакване на хубаво, според Малц или с изкуствено повишаване на настроението, според Норбеков. Но реших, че ако изчистя всички негативи с ТЕС, спонтанно ще получа доброто състояние без да се замислям за него. Имам проблясъци на неоснователно добро настроение, но все още съм в очакване на нещо по-задоволително.

Фам, как се виждаш, когато приключиш с депресията?

Мисля, че е е добре да изтесаш напрегнатото очакване на криза.
Исках да комбинирам, защото тесането на негативните емоции все пак отнема доста време, а при мен те се оказват много. Исках да си дам някакъв положителен тласък. И все пак има ефект, ако се съди по спокойствието, което постигам извън описаните вече спадове/кризи.

О, като приключа с депресията се виждам усмихната, енергична, спокойна, удовлетворена, устремена!

Точно това тесах преди малко - страха че пак ще се върне страхът.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

:D
Публикувай отговор