Дневник на Femme

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Имам проблем с визуализацията на здрава шийка на матката. Допреди два дни си я представях здрава, розова, пълна с живот тъкан, сега, направо ме е страх да го кажа.... вижда ми се тъмна, черна....Притеснявам се. Да продължавам ли да опитвам да визуализирам или да направя нещо друго?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

ТЕСай си страховете от това което виждаш и виж след като ги махнеш дали ще се промени и картината във визуализацията.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Благодаря! Започнах веднага. Ще кажа утре как съм.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Femme написа:Откакто сериозно тесам раничката на шийката, много я усещам - или боли, или се чувства някакъв дискомфорт /за раждалите жени е познато - дискомфорта в малкия таз при слизането на детето надолу, като разширение на костите/. Искам да попитам, особено Мая, дали това е нормално и дали е белег на добър напредък!
Не съм имала такива усещания.
Но усещах мястото на шийката (предполагам). Тези усещания и сега ги имам понякога.

Добре си започнала.
Депресията и раничката звучат като да са едно и също :roll:
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

mayadob написа:Депресията и раничката звучат като да са едно и също :roll:
И аз имам такива съмнения. И затова малко се раздвоявам - започнах с раничката и за депресията нищо не правя, но дали да не почна и нея, макар че как ще ми стига времето за толкова ТЕСане :?
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Малко извън темата. Искам да се похваля с един мой успех с ТЕС. Бях тръгнала да се разболявам - сухо и дразнещо гърло, парене и тежест в гърдите. Като ми се случи така значи положението е сериозно - стигам най-малко до ремантадин и се оправям с триста зора. Сега реших - никакви лекарства! Само първия ден взех 2-3 хапчета за смучене. И ТЕСах симптомите:
"Въпреки че усещам сухота и дразнене в гърлото и ми тежи на гърдите, аз напълно и безрезервно приемам себе си и се освобождавам от сухотата в гърлото и тежестта в гърдите"
Не бях съвсем сигурна дали така е правилно, но подейства! Всичко отшумя само!
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Femme написа:...започнах с раничката и за депресията нищо не правя...
Правиш.
Точно защото са едно и също, ти вече си започнала с депресията. Това, че работиш върху раничката, се отразява и на депресията.
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

ivangp написа:ТЕСай си страховете от това което виждаш и виж след като ги махнеш дали ще се промени и картината във визуализацията.
ТЕСнах ги и сега всичко е наред. Защо ли се появи такава страшна картина?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Имало е нещо за чистене.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Днес ме мъчи такова зверско главоболие, че по едно време омалявах цялата. ТЕСах го, обаче това е нещо, което не мога да овладея така. ТЕСах първо самото главоболие като физически симптом, след това и евентуалните причини. След ТЕСане на причините малко ми олекна, но за минути само. И стигнах до хапче, което ме направи на парцал. Съответно раничката в това състояние я ТЕСах само 2 пъти досега.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

На мен до сега главоболие не ми е минавало с ТЕС. Но ми е минавало с едно упражнение на Дона Идън.
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

mayadob написа:На мен до сега главоболие не ми е минавало с ТЕС. Но ми е минавало с едно упражнение на Дона Идън.
"Енергийна медицина" ли имаш предвид? Аз тук за пръв път чух за нея. В книгата ли има упражнения? На теб кое ти помага?
Доколкото знам един от признаците на депресията е точно такова силно, почти мигренозно главоболие. Като се прибави и това, че от напрегнатост и безпокойство стигам и до високо кръвно понякога, не съм наясно как точно да се справям. Сега антидепресантите явно овладяват положението, но напоследък забелязах някои признаци, които е възможно да са оздравителни кризи, но не мога да разбера, докато пия лекарства, понеже са доста слаби по интензитет в сравнение с това, което ми се е случвало преди.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Да, Енергийната медицина. Ще потърся упражнението. Има го на клипчета, но трябва да се поровя.
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

mayadob написа:Да, Енергийната медицина. Ще потърся упражнението. Има го на клипчета, но трябва да се поровя.
Когато намериш време. Ще съм благодарна!
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Взех, че намерих. Пуснах го в темата - http://emozdrave.info/forum/viewtopic.p ... ight=#5888
В бг-мамма темата за Дона е пълна с части от книгата и клипове - http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=368288.0;all
Публикувай отговор