Дневник на Femme

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Тъкмо го видях :) Благодаря ти, Мая!
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Семинарът беше много полезен за мен, но имам въпрос все пак.
Досега съм работила с Декларация "Въпреки, че имам раничка на шийката на матката, аз напълно и безрезервно...................и се освобождавам от раничката на шийката на матката сега!"
На семинра разбрах, че трябва да работя с емоция и чувство. Тази раничка предизвиква у мен страх, който усещам като свиване в стомаха си.
Така че с каква Декларация да продължа?
"Въпреки че раничката на .........предизвиква у мен страх, който свива стомаха ми, аз напълно .......... и се освобождавам от ....какво?...."
или
"Въпреки че изпитвам страх, който свива стомаха ми, аз напълно .............и се освобождавам от страха си сега!"
Иване, моля те, помогни ми!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

И двете стават. В първия случай се освобождаваш от страха и свиването в стомаха, както и във втория.

Но принципно бъркаш класическият подход в ТЕС - работа с емоции и усещания с Предизвикателството, което както споменах е мое лично творение и при което може да се използва и само проблема като диагноза. Целта на Предизвикателството е това десетократно използване на ТЕС през деня да предизвика появата на емоции, които да се ТЕСат отделно, (както говорихме на семинара), от 10те ОР на Предизвикателството.

Сега стана ли по-ясно?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Кристално :)
Благодаря!
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Ето какво намерих в НГМ

"Матка (шийка)

Сексуално отхвърляне или неудовретвореност за жени деснячки с нормален хормонален (естрогенен) статус; или за жени левичарки с ниски нива на мъжкия хормон (тестостерон)."

Ако някой има наблюдения по тези констатации, как бихте го коментирали? Сексуално отхвърляне - жената е отхвърлена или тя отхвърля другия? Дали можем да се доверим на написаното в цитата?
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Сега, да кажа до къде съм стигнала. ТЕСах страха си от раничката и вече не изпитвам почти нищо, свали се на между 1 и 0. Продължавам ТЕСането и всеки път имам разни усещания в мястото, където се намира тя, но никакви емоции. Как да продължа нататък? Нямам идея....
Иначе в ежедневието си ТЕСам други проблеми и там имам резултат, което страшно ме радва. Усещам как се променям с всеки ден - отдавна не съм била така спокойна. Даже забравям да си пия лекарството за депресията :)
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Femme написа:...
Ако някой има наблюдения по тези констатации, как бихте го коментирали? Сексуално отхвърляне - жената е отхвърлена или тя отхвърля другия? Дали можем да се доверим на написаното в цитата?
Не знам. И аз съм мислила по това, но до никъде не съм стигнала.
Femme написа:...Продължавам ТЕСането и всеки път имам разни усещания в мястото, където се намира тя, но никакви емоции. Как да продължа нататък? Нямам идея....
Кажи си с тови думи, че шийката на матката ти е напълно здрава. Какво изпитваш, когато си го казваш?
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Казвам си, че шийката ми е напълно здрава и жизнена и изпитвам много особени усещания.
Първо мястото на раничката направо изтръпва.
После, нещо сякаш ме кара да се усмихвам.
И в същото време притрепервам от страх, че това може да не е вярно.
Майче, как ти звучи?
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Femme написа:...
притрепервам от страх, че това може да не е вярно.
Как да ми звучи?
Продължавай си Предизвикателството.
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Много интересна е тази проверка :)
Продължавам! И ще пиша.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Femme написа: После, нещо сякаш ме кара да се усмихвам.
И в същото време притрепервам от страх, че това може да не е вярно.
Майче, как ти звучи?
ТЕСай си страха и не спирай да се усмихваш!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Тази сутрин ми беше нещо криво. Тежко ми беше на душата. Имах кофти разправия с един човек и аз бях виновна за нея. Чувствах се неудобно и се извиних. Човекът сякаш само това беше чакал - веднага прие извинението ми, каза ми, че веднага забравя всичко. Какво по-хубаво от това, нали! Но .... на мен ми остана тази тежест, която изпитвах преди. Реших, че трябва да ТЕСам това чувство на тежест и неудовлетвореност и ....... изведнъж през ума ми мина ясната мисъл, че всъщност аз искам да се чувствам нещастна, това усещане ми е познато и може би удобно.....
Нямах търпене да го ТЕСна това чудо дето ми съсипва живота!!!
Направих си Декларация:
"Въпреки че изпитвам необходимост да се чувствам нещастна, аз напълно и безрезервно приемам и обичам себе си и се освобождавам от това чувство сега и завинаги!"
Това е страхотен пробив, досега несъм стигала толкова дълбоко, а сега даже ми се случи само при мисълта за ТЕС!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

"Въпреки че изпитвам необходимост да се чувствам нещастна, аз напълно и безрезервно приемам и обичам себе си и се освобождавам от това чувство сега и завинаги!"
Това е страхотен пробив, досега несъм стигала толкова дълбоко, а сега даже ми се случи само при мисълта за ТЕС!

Добре казано! Благодаря ти за прозрението! Добре, че ме подсети, защото и аз обичам и имам необходимост да се самобичувам. Ще я приложа тази декларация още днес. Обаче сега като се замислих и след като съм гледала филма "Какво знаем ние?" нямам представа дали ТЕС в случая ще помогне. Май сме станали зависими към тази емоция, която ако изпитваме, се отделят някакви химич. вещества в кръвта и мозъка може би е свикнал с това.

Щом вярвам в това, изглежда се налага да направя следната декларация: "Въпреки, че мозъка ми е привикнал към онези химични вещества, които се отделят в кръвта ми, когато се чувствам нещастна, аз напълно и изцяло приемам и обичам себе си и избирам да се освободя от тази зависимост сега!!!"
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Вяра, в този филм не взимат под внимание ТЕС. Ставаш зависим, наистина. Но понякога само с едно тесане можеш да се освободиш от зависимостта. А и не вярвай на 100% на всеки филм и книга. Допитвай се и до себе си.

Фам, и аз стигнах веднъж до подобно прозрение. Ставаше така, че като се ядосам, не мога да се овладея и не мога да се тесна. Седях бясна, исках да тесам, но не можех. Докато не осъзнах, че гневът ми доставя удоволствие. Осъзнах го по време на ТЕС, разбира се. Тогава тесанх това и следващото ядосване не ми достави удоволствие. И вече започвах да тесам, докато беснея. Още се ядосвам, но с много слаба интензивност.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Благодаря ти, Майче! Филмът е страхотен и дори да не си го спомням мн. добре, мисля, че ставаше дума за структурни промени на пептили и клетки, ако ги атакуваш перманентно с негативна емоция. И понеже са ме убедили някак си и вярвам в това, си мисля, че с ТЕС мога да премахна емоцията, която да не захранва повече клетките с нужната им (негативна за мен) химия, а пък те след време ще променят сами структурата си в нужната посока. Вярвам, че с ТЕС се корегира емоция много бързо, но структурни промени на клетки, както са например моите в щитовидната ми жлеза, едва ли ще стане толкова лесно. Трябва постоянство и упоритост и яка тес-ла при всеки опит на мозъка да си иска самосъжалението, самобичуването и всякакви нещастни чувства.
Публикувай отговор