Дневник на Femme

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Дневник на Femme

Мнение от Femme »

Здравейте!
Аз още нищо почти не съм успяла да направя, тепърва започвам, даже в петък получих книгата /за съжаление е от тези без съдържанието/, но пробвах, ей така от нетърпение и само от тези бегли опити, само с някои от точките ..... Боже, колко проблеми и емоции изникнаха в съзнанието ми! Толково ясни и отчетливи! Никога досега не съм успявала да формулирам така точно емоциите и чувствата си! Най-после намерих това, от което толкова много имах нужда и което знаех, че ще открия за себе си някой ден!
Благодаря ти, Иване!
Последно промяна от Femme на 13 Окт 2010 21:24, променено общо 7 пъти.
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Прочетох книгата от-до и ентусиазмът ми започна да се сменя с объркване - откъде да я подхвана и кое точно да използвам....
Имам два основни проблема. Единият е депресия, а другият - раничка на шийката на матката. И двата са много важни за мен, и двата се проявиха приблизително едновременно. Наистина незнам с кой от тях да започна и дали да се занимавам само с него, докато го изчистя или да работя паралелно. И двата проблема са ми спешни, особено раничката, защото докторите искат да ме режат, а аз не съм във възторг от тази перспектива.
За депресията съм на лекарства като транквиланта го спрях, но антидепресанта остана и ще го вземам поне до края на пролетта. Мога ли да започна ТЕС като го пия?
Май темата стана не за този форум. Преместете я, ако прецените.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Отговорите ги има в Често задавани въпроси.
Можеш да правиш ТЕС и да пиеш лекарства.
Започни от където желаеш, но започни.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Ок, започвам с раничката, а с депресията ще се занимавам само ако се появят симптоми.
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Нормално ли е да тръгнат нещата надобре, а после пак да дойдат изведнъж стари симптоми?
И още, може ли да се прави ТЕС "виртуално"? Когато нямаме възможност да потупваме точките да си представяме, че го правим, ще подейства ли?
Аз съм установила, че мога да извиквам всякакви усещания само с представите си, така че много ми се иска ТЕС да действа и така......
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Да, нормално е. В смисъл явно не е изчистен проблема докрай. Просто продължавай с ТЕС и нещата ще се избистрят.

Може да си представяш, че се потупваш и пак ще има ефект, но аз лично по-добре се концентрирам като се потупвам наистина.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Искам да споделя. Като си ТЕСам раничката на шийката на матката казвам: "Въпреки че имам раничка на шийката на матката, аз напълно и безрезервно приемам себе си, харесвам се и се одобрявам и се освобождавам от раничката на шийката на матката сега" Някак си така допълнена Декларацията ми е най-близка, пасва ми и ми става приятно като я казвам. Дали има проблем, че я променям?
И забелязвам, че когато ТЕСам този проблем чувствам едно стягане в областта на матката и усещам мястото на раничката.
Сега искам да ви разкажа нещо, макар че е странно, ама не мога да се въздържа..... Една вечер бях си легнала и преди да заспя си представях матката си, опитвах се да разбера защо се е появила раничката, какво става и мислено попитах "Какво ти е?" и в съзнанието ми прозвуча въпросът "Обичаш ли ме?".... сякаш ток ме разтърси ...... казах мислено "Разбира се, че те обичам миличка".
Това ми показа много неща за мен самата.....

Изумена съм от това, че изчезна един проблем, който не съм ТЕСала въобще, но който беше много важен по принцип за мен. Това са отношенията с майка ми. Тя вече не е между живите, лека й пръст, но пренебрежението й, нейната незаинтересованост и студенина аз не можех да преглътна. След смъртта й се опитвах с какви ли не техники на прошката и какво ли още не да се освободя от обидата и тежестта, които тези спомени предизвикваха в мен. А сега няма нищо, просто нищо не чувствам. Отбелязвам го като факт, било е , случило се е и толкова. Не ме тормози, не си задавам въпроси. Сега мислите за това са чиста загуба на време. И това се случва докато тесам раничката и не мисля за нищо друго!!!!
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Като се ТЕСам започнах да се прозавям. Струва ми се, че се разсейвам в такъв момент, вие не чувствате ли същото?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Не се разсейваш, разсейва се енергията, т.е. почва да тече както трябва.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Hris
Участник
Мнения: 66
Регистриран на: 24 Фев 2010 18:24

Мнение от Hris »

Аз мисля,че е нормално,даже го прочетох някъде(Иван беше отговорил).Освен че много се прозявам и като допълнителна екстра постоянно ме засърбява носа,но гладам да не се разсейвам.В началото направо си забравях изречението наполовина и не мога да продължа...Блокирах просто.Но вече не,така че мисля че няма страшно...
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Hris написа:В началото направо си забравях изречението наполовина и не мога да продължа...Блокирах просто.
Точно същото. Забравям докъде съм стигнала :)
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Прозявките разбрах са нормални по време на ТЕС, но аз се прозявам и през другото време. Има дни почти по целия ден не спирам. Това свързано ли е с ТЕС-ането или не?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Вероятно е свързано.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Откакто сериозно тесам раничката на шийката, много я усещам - или боли, или се чувства някакъв дискомфорт /за раждалите жени е познато - дискомфорта в малкия таз при слизането на детето надолу, като разширение на костите/. Искам да попитам, особено Мая, дали това е нормално и дали е белег на добър напредък!
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Определено смятам, че това е напредък! Скоро време няма да има и помен от раничката! Продължавай в този дух!
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Публикувай отговор