Дневник на Femme

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Lady Frost написа:
Femme написа:Всъщност се разсейвам с разсъждения.
Тесай това, много помага! :D
Ще ми помогнеш ли с Декларацията и Напомнящата фраза?
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Примерно:

"Въпреки, че докато се тесам се разсейвам със странични разсъждения, аз напълно и безрезервно приемам себе си и се обичам."

НФ - "докато се тесам се разсейвам със странични разсъждения"

Също така може да пробваш и това:

"Въпреки, че непрекъснато задълбавам и размишлявам излишно върху.... [ти си прецени какво да сложиш], аз напълно..."

Ти ще си го усетиш дали ти пасва. Аз работех с втората и ми се отрази много добре.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Ще пробвам така, благодаря ти :)
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Да пишеш какво е станало!
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Непременно!
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Lady, докладвам :)
ТЕСах с фразите, които ми предложи и работата тръгна. Обаче излизат неща, които просто незнам как да свържа с тая рана, всякакви други работи. И ми се струва, че се отдалечавам от целта тя да изчезне.
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Запиши си всичко, което ти е излязло и ги тесай едно по едно, без да зарязваш основното над което работиш. Провери как ще се чувстваш. Ако нещо ти излиза много натрапчиво - заеми се с него. аз поне така процедирам. Приемам, че това натрапчивото е по-наложително да се работи за момента с него. Разбира се, ти си прецени как да процедираш, аз само давам идеи! :)

Ако не е прекалено лично, можеш да споделиш нещата, които са ти излезли. Може да успеем да ги навържем едно с друго.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Днес ми излезе едно състояние, което е признак на депресията - безпричинното усещане за тъга и тежест в гърдите. Започнах да го ТЕСам и изведнъж ми изникна картина на щастливи двойки, които минават покрай мен. Почувствах се ужасно самотна, с усещането, че аз не съм способна да имам такива отношения задълго. Започнах да ТЕСам това чувство и колкото повече му обръщах внимание, толкова повече осъзнавах, че през по-голямата част от живота си съм се чувствала самотна, макар и отстрани да е изглеждало, че нямам причина за това.
Още не съм го изчистила, прекъснах да сложа малкия за спи и да ви напиша.
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Мисля, че ако изчистиш това, което е излязло по никакъв начин няма да навреди на основната ти цел. Според мен нещата са си свързани.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Продължавам с ТЕСането на чувството за самота. Явно дълго ще го чистя. Почти не пада нивото, дори на моменти се вдига и направо ме задушава.
Наистина нещата са свързани, едно влече след себе си друго. И някак си си пасват - самота, депресия, боледуваща матка. Искам да стигна до колена, до дъното, трябва да разбера защо се случва всичко!
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

За да го изчистиш по-лесно защо не легнеш в тъмна стая, затвори очи и си представи картинката с двойките, които минават покрай теб. Намери чувството на тежест в тялото, ако ще ти е по-лесно дори сложи ръка върху него за да се концентрираш по-добре върху усещането и с другата ръка тесай с "Въпреки тази тежест (еди къде си в тялото) ... - аз дори предпочитам без да назовам мястото, или казвам просто "тук" - то мястото си е ясно при услоивие, че си приковал мисълта си там (дръж я прикована само там обаче). Когато усетиш, че тежестта изчезне - пак картинката, ако можеш засили я с нещо (силен спомен свързан тази тема или .... ти ще намериш) и ако пак се появи тежест - отново същото.

Тъмната стая не е задължителна - по скоро място и поза в която обичаш да тесаш.
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Благодаря Ния!
Щом си държа ръката над мястото, където го усещам, може би не мога да почуквам точките по пръстите й? Правилно ли съм разбрала?
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

И аз благодаря на Ния, предложението й е интересно и мисля да го употребя. Мен напоследък всичко ме удря в щитовидната жлеза, всичко там усещам и така ще ми е по-лесно да работя над тези неща.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Femme, използвай точките по тялото (без тези на ръката) и то толкова дълго колкото трябва, без да е необходимо да правиш нова настройка след всеки 2 кръга. А ако имаш точка, на която чувстваш по-силни или специални усещания, оставай на нея колкото ти се иска дълго - можеш там да си повториш няколко пъти напомнящата фраза.

Lady, и при мен почти всички усещания могат да бъдат намерени някъде около гърлото или горната част на гърдите (рядко някое е в стомаха) - Иван го нарича слаба връзка. Предполагам, че пак във връзка с това точката, на която имам по-специални усещания е тази на гърдите (лимфните възли).
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

На мен преди доста време ми правиха някаква диагностика, не помня точно как го нарекоха. Резултата беше, че имам блокаж в чакрата на гърлото. Тогава не му обърнах никакво внимание, но ето че сега ми влезе в употреба тази информация. Аз успешно комбинирам ТЕС с прилагането на мудри.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Публикувай отговор