Паническо Разстройство

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Диагнозата може да се използва заедно с усещанията и емоциите, но не е добре да се използва вместо тях. А ти беше изключил страха и тревогата, които са емоции, а бе оставил ПР.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Davian
Участник
Мнения: 28
Регистриран на: 25 Фев 2010 09:00

Мнение от Davian »

Да, няма да го забравям :)
denicabg
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 22 Фев 2010 18:24

Мнение от denicabg »

Би ли споделил как си сега?Аз имам същия проблем та за това питам.
Davian
Участник
Мнения: 28
Регистриран на: 25 Фев 2010 09:00

Мнение от Davian »

Още не мога да се похваля с огромни резултати, но усещам някакво раздвижване, бях някоко дни извън града и е зле положението, нямаше как да тесам, защото постоянно имаше хора около мен, трябва постоянство, както във всичко друго за да има траен ефект, като имам по големи резултати, ще споделя, за сега продължавам да се опитвам и да работя.
mariamare
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 17 Мар 2010 21:15

Мнение от mariamare »

МИЛО МОМЧЕ DIVIAN,

Струва ми се ,че правиш всичко много сложно и трудно.Знай,че по някога истината на успеха се крие в по простичките неща и методи. Защо правиш толкова дълги и трудни декларации?-ти явно си изпълнен с много проблеми и лоши спомени,но опитай се да се успокоиш първо и започни да изчистваш нещата едно по едно. 1.Струва ми се ,че не си разбрал наи-важния момент /Иван ти го обяснява няколко пъти/ - когато започнеш да тесаш някоя отрицателна емоция,примерно огорчение от баща ти,започни да си мислиш само за това чувство-огорчение,огорчение и почувствай В МОМЕНТА къде започваш да чувстваш болка в тялото си-стомаха ли ти се стяга,глава ли те заболява,ръка ли ти изтръпва и определи от 1 до 10 степента на тази болка!!!!!!!!!! В декларацията си казваш отрицателното чувство и болното място в момента и така приемаш себе си! Например: ВЪПРЕКИ,че изпитвам голямо огорчение от татко и от това ме боли главата,приемам напълно и безрезервно себе си! Като предварително си определил 1-10 колко те боли главата и докато не спадне тая болка до 1 или до 0 не спираш! Като в тая деклар. напомн.фраза е БОЛИ МЕ ГЛАВАТА. След това започваш със следващото отрицателно чувство. А ти какво правиш- тревога,която прераства в страх,болите главата,преминава в гърба и не знам още къде........! Извинявай но си много разпилян.Концентрирай се само върху една емоция и определи много точно само една болка. Запомни ,че не можеш да тесаш хиляда проблема едновременно.
И нещо друго-каза,че не си тесал няколко дена,защото имало хора на около.Прави го мисленно като минаваш по точките и знай,че пак действа,аз съм го изпробвала. И пий вода!
Дано да ти просветна малко,чети книгата и ти желая УСПЕХ!
Davian
Участник
Мнения: 28
Регистриран на: 25 Фев 2010 09:00

Мнение от Davian »

Здравей mariamare, Благодаря за съветите, много си мила, аз също съм мислил за това, как да направя по кратка и точна декларация, представи си че те боли цялата глава цялото тяло, че усещаш едно парене навсякъде, едни вълни, една тревога (понякога по силна, понякога по слаба) някак си главата и тялото също така са постоянно стегнати, едно постоянно напрежение и да не можеш да се отпуснеш и това 24 часа, с това си лягаш с това ставаш, определено съм объркан, как да кажа чувствам огорчение и ме боли главата, като тя си ме боли и е стегната и едно парене се усеща и то постоянно, не в даден момент да е така, не когато усещам огорчение, мога да кажа какво усещам когато си мисля за смъртта например, в това състояние често тревогата прераства в страх и започваш да усещаш сякаш че ще умреш, един страх от смъртта, а то нищо не се случва реално в момента, то те тресе буквално отвътре, а като емоция мога да кажа също освен тревогата и страха, че усещам и една постоянна мъка и отчаяние, понякога по силно, понякога по слабо, като е съпроводена от едно свиване и болка в сърцето, която също се засилва според зависи, може да се задейства и само от това че гледам двама души да се карат на улицата, когато трябва да бъда отговорен за нещо или да правя нещо ново всичко това се засилва и не можеш да го спреш, за това съставих такава декларация, вярно е че изглеждам като разхвърлян отстрани, то каквото вътре, такова и отвънка, Иван потвърди че може да пробвам така, преди да замина извън града, се тесах с нея и ми олекваше, вече съм почнал с нея, целта беше да не ги сменям постоянно, въпреки това постоянно се опитвам да определя по конкретно какво чувствам, когато си мисля за дадени минали ситуации, голяма каша е, благодаря все пак.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Не се опитвай да рационализираш, т.е. да си обясняваш защо чувстваш едикакво си сега, защо си го чувствал преди и т.н. Работи само върху едно, в случая болката в главата, докато тя изчезне.Ако трябва с часове, ако трябва с дни със седмици и т.н. (най-вероятно няма да се наложи да е чак със месеци.) :)
После пиши и как се чувстваш и кое е най-силно изявеното чувсто в момента и ще го оправим и него. И така едно по едно всичките ще изчезнат.
Изключи рационалния/логичния ум. Просто чувствай и ТЕСай това което чувстваш едно по едно до изчезване на всяко по отделно.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Davian
Участник
Мнения: 28
Регистриран на: 25 Фев 2010 09:00

Мнение от Davian »

Да, спрях да мисля за това, какво е било, защо така, какво съм преживял, концентрирам се върху това което в момента чувствам най-силно и работя вурху него, придържам се към плана, сега използвам тази декларация, тесам когато мога по колкото мога, силно се надявам да успея, а това в главата не е само болка, то е сякаш с менгеме ме мачкат, между очите където е третото око сякаш с нещо ми пробиват главата, цялата е една стегната и едно парене се усеща, като всичко това преминава в тялото и понякога не мога на едно място да стоя, топка в гърлото и т.н. продължавам да тесам, надявам се скоро да пиша с положителни резултати :)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Davian написа: това в главата не е само болка, то е сякаш с менгеме ме мачкат, между очите където е третото око сякаш с нещо ми пробиват главата, цялата е една стегната и едно парене се усеща, като всичко това преминава в тялото и понякога не мога на едно място да стоя, топка в гърлото и т.н. продължавам да тесам, надявам се скоро да пиша с положителни резултати :)
Включи тези думи (описания) в декларацията/ите си!!!!!!!!!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mariamare
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 17 Мар 2010 21:15

Мнение от mariamare »

DAVIAN,

Позволявам си да ти дам един съвет-ако нямаш все още очила,отиди на очен лекар за да си провериш зрението. Симптомите ,които имаш ме карат да си мисля /а между другото го почувствах интоитивно когато прочетох за първи път за главоболието ти/,че може и да имаш проблем с очите. С мен се случи точно така преди много години и след като сложих очилата,за 2-3 дни ми се изпари главоболието. Тука може някой да те посъветва "Пробвай с ТЕС". Няма лошо да го тесаш непрекъснато,но и очния лекар не е за изпускане,а дай Боже да нямаш нужда от очила!

Желая ти успех!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ако случайно имаш проблеми със зрението, аз бих те посъветвал в никакъв случай да не слагаш очила. Има начини да си оправиш зрението за няколко седмици. Очилата са "патерици", които само ще ти влошат зрението допълнително.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mariamare
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 17 Мар 2010 21:15

Мнение от mariamare »

ИВАНЕ,ПРИВЕТ!

Мислиш ли,че начина да се оправи зрението може да помогне на случай като моя например,който е : Нося очила от 25 г.,имам астегматизъм само на едното око,имам очила за далечно гледане с различни диоптри на всяко стъкло и друг чифт очила за четене 2,5 диоптъра за двете еднакво. Като по принцип казват ,че астегматизма не се лекува и от дълги години ми е проблема?

Каква декларация бих могла да използвам и поясни моля те какъв вид "патерици" са очилата.
Предварително благодаря и на всички пожелавам хубав ВЕЛИК ДЕН и почивни дни!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Всичко е възможно, нищо не е гарантирано.
Забрави за това че има една перфектна декларация за даден човек, даден проблем или даден човек с даден проблем. Декларацията се мени с промяна на чувствата, състоянието, мисленето и интуитивните прозрения до които стига човек в процеса на ТЕСането на проблема си.
Идеята е, че чувстваш ли се добре зрението се подобрява. Премахнеш ли ПО за оправяне на зрението то се оправя.

Очилата са патерици в смисъл, че помагат на нещо което не функционира оптимално да функционира задоволително, като по този начин доставят и извинение да не се гони оптимума. Т.е. отдръпват привидно ножа от кокала, така да се каже.
Ако не носиш очила, ще си много по-силно мотивирана да намериш начин да си оправиш зрението, както ако куцаш и нямаш патерици, ще си много по-силно мотивирана да проходиш нормално, отколкото ако имаш патерици и някак си се придвижваш и така. Не вървиш бързо и ефективно, ама върши работа за момента. И така си се извиняваш пред себе си всеки ден за да не започнеш да се трудиш в посока излекуване което да ти позволи да ходиш нормално.

Виж и това http://emozdrave.info/forum/viewtopic.p ... &start=135

И питай там за очите вече, да не спамим темата на Давиан.

:)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Davian
Участник
Мнения: 28
Регистриран на: 25 Фев 2010 09:00

Мнение от Davian »

А, нещо не съм получил известия за последните постове тук, аз влязох да честитя празника, но все пак ще кажа, да имам проблем със зрението, който се появи следствие от проблема който имам в момента, мислех и него да го тесам, защото разбрах че с тес може да се премахне, но не това ми е належащо сега, състоянието в което съм ми пречи да живея нормално, да работя, абе въобще засяга всеки аспект от живота ми, и това което усещам в главата си, не е главоболие, за което ти си мислиш, няма как да разбереш, понеже твоето най близко сравнение и преживяване за болка в главата е главоболие, при мен е нещо съвсем друго, но все пак благодаря, имам тука едни очила дето ги нося, само като шофирам :lol: Иване ще се опитам да направя декларация, с тези ми думи, то си е цял трактат, но ще го направя, Благодаря
Davian
Участник
Мнения: 28
Регистриран на: 25 Фев 2010 09:00

Мнение от Davian »

Христос Воскресе на всички, бъдете здрави и радостни, весело посрещане на празника, да пожелая все пак, нали за това влязох :D
Публикувай отговор