Паническо Разстройство

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Ми аз си ги потупвам мислено и хич не се притеснявам. Става си както трябва, ама аз и като правех по Норбеков смяната на усещанията нямах проблем. Затруднявах се само с чувството за боцкане.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Чудех се днес защо съм по-склонна да тесам за другите, да правя прокси и да просвещавам, отколкото да се занимавам с моите си проблеми :roll:

По повод на това, че вчера се ядосах и днес съм като настъпана, а цял ден не мога да се събера да се тесна.

Извинявайте за спама, де.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Може би сама си си отговорила на този въпрос още вчера в темата на Вяра ...? :) А може би е друго, но предполагам, че пак започва с П и завършва на О. :)
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Току-що направих прокси на Давиан с Настройката:

"Въпреки че изпитвам панически страх от провал, аз напълно и безрезервно приемам себе си и се обичам и избирам да приема провалът за нещо естествено, което не ме прави по-незначителен в очите на другите"

НФ: "Провалът е нещо естествено" и "Провалът не ме прави по-незначителен в очите на другите"

Вяра, давай нещо за ТЕСане. :) Да помагаме.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Femme написа:Току-що направих прокси на Давиан с Настройката:

"Въпреки че изпитвам панически страх от провал, аз напълно и безрезервно приемам себе си и се обичам и избирам да приема провалът за нещо естествено, което не ме прави по-незначителен в очите на другите"

НФ: "Провалът е нещо естествено" и "Провалът не ме прави по-незначителен в очите на другите"

Вяра, давай нещо за ТЕСане. :) Да помагаме.
Браво на теб! Дано да помогне! Ама как се прави прокси, ако не знаеш как изглежда човек и дали е мъж или жена или дете?
Как ще си кажа, че съм Давиан, като изобщо не съм го виждала. Пък и ще вземе да му помогне. Все още са ми много мътни тия енергийни терапии. Но ще ви стигна, обещавам си :)
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Аз казвам, че съм Давиан и си представям проблема му.
MESTANSKA.CE
Участник
Мнения: 17
Регистриран на: 15 Май 2010 21:27
Местоположение: СОФИЯ 1680 П.К.142
Обратна връзка:

Мнение от MESTANSKA.CE »


Zdraveite na vsi4ki! Kazvam se Cenka Mestanska-mag.psiholog. Iskam da spodelq tuk slu4aite na pani4eska ataka /PA/,koito mn dobre se povliqha s TES.Rabotq s metoda ot minalata godina i imam dosta opit ve4e s PA. Dosega ne sm pisala tuk ,vse ne ostava vreme.Rabotq i kato lekar -homeopat,biofeedback,kitaiska medicina.Posledniq mi slu4ai s PA-jena na 53 god.,strah ot vozene s metroto,klaustrofobiq .sled 3 sesions tq se po4uvstva palna s energiq i mi saob6ti ,4e ve4e ne izpada v panika pri misalta da patuva s metroto ,koeto e golqm uspeh za neq! :!: Imam i slu4ai na strah ot hodene po ulicata i na masovi proqvi i t.n. 1-tapvam kato cqlo problema i posle dokato razkazva otnovo tapiram.Izlizat mn dalboki ne6ta,strukturiram vseki pt slu4aq i otnovo tapping,dokato po4uvstva oblek4enie do 5-4 na vs element.Posle zapo4va finnata rabota do 1-0. No zavisi dali tezi hora sa gotovi za tova le4enie,ponqkoga vkly4vam i homeopetiq.Kombinaciqta e mn uspe6na :) .Parviqt mi slu4ai s TES/vra6tah se ot seminar pri Ivan vv Varna/ be6e prez JULY minalata godina,kogato spasih ba6ta mi ot sigurna smrt-sarde4na ataka.Ako ne bqh reagirala s tappig po sarde4niq meridian i PROXY,sega 6tqh da hodq na grobi6tata.Togava povqrvah 100%v TES i uspeha mu.Vsi4ki me gledaha okolo men i ne mojeha da povqrvat kakvo stana...Spodelqm slu4aite po tel s Ivan i iskam konsultacii pri tejki slu4ai.Fobii i stah ,problemi v semeistvoto /razdeli ,pazvodi/sa nai-4esto sre6tanite problemi s koito horata idvat pri men.Ako imate spe6ni vaprosi e-mai: [email protected] ;za6toto nqmam ponqkoga veme da u4astvam vv foruma. Po-radostni CE
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

MESTANSKA.CE написа: Zdraveite na vsi4ki! Kazvam se Cenka Mestanska-mag.psiholog. Iskam da spodelq tuk slu4aite na pani4eska ataka /PA/,koito mn dobre se povliqha s TES.Rabotq s metoda ot minalata godina i imam dosta opit ve4e s PA. Dosega ne sm pisala tuk ,vse ne ostava vreme.Rabotq i kato lekar -homeopat,biofeedback,kitaiska medicina.Posledniq mi slu4ai s PA-jena na 53 god.,strah ot vozene s metroto,klaustrofobiq .sled 3 sesions tq se po4uvstva palna s energiq i mi saob6ti ,4e ve4e ne izpada v panika pri misalta da patuva s metroto ,koeto e golqm uspeh za neq! :!: Imam i slu4ai na strah ot hodene po ulicata i na masovi proqvi i t.n. 1-tapvam kato cqlo problema i posle dokato razkazva otnovo tapiram.Izlizat mn dalboki ne6ta,strukturiram vseki pt slu4aq i otnovo tapping,dokato po4uvstva oblek4enie do 5-4 na vs element.Posle zapo4va finnata rabota do 1-0. No zavisi dali tezi hora sa gotovi za tova le4enie,ponqkoga vkly4vam i homeopetiq.Kombinaciqta e mn uspe6na :) .Parviqt mi slu4ai s TES/vra6tah se ot seminar pri Ivan vv Varna/ be6e prez JULY minalata godina,kogato spasih ba6ta mi ot sigurna smrt-sarde4na ataka.Ako ne bqh reagirala s tappig po sarde4niq meridian i PROXY,sega 6tqh da hodq na grobi6tata.Togava povqrvah 100%v TES i uspeha mu.Vsi4ki me gledaha okolo men i ne mojeha da povqrvat kakvo stana...Spodelqm slu4aite po tel s Ivan i iskam konsultacii pri tejki slu4ai.Fobii i stah ,problemi v semeistvoto /razdeli ,pazvodi/sa nai-4esto sre6tanite problemi s koito horata idvat pri men.Ako imate spe6ni vaprosi e-mai: [email protected] ;za6toto nqmam ponqkoga veme da u4astvam vv foruma. Po-radostni CE
Моля те, пиши на кирилица! Моля те!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Здравей Ценка! )


Браво на теб! Много се радвам, че се запознахме на срещата вчера.
Благодаря ти, че сподели всички тези положителни резултати във форума. А би ли казала, къде са точките на този сърдечен меридиан?
Davian
Участник
Мнения: 28
Регистриран на: 25 Фев 2010 09:00

Мнение от Davian »

Иван, първите 2-3 дена с тази декларация наистина усетих успех, но мн за кратко, поуспокои ме за малко в тези първи 2-3 дена, нещо като глътка свеж въздух, даже си помислих че съм на път да се оправя, но след това изведнъж ми се влоши състоянието даже повече, но мисля че е заради това участие което имах, адски мн ми се усилиха всички симптоми, съня ми се влоши мн, пак едни ужаси едни работи, мн съм изтощен, мн ме беше страх да не се изложа, това също винаги съм го имал страх да не се изложа, да не стана за смях и не мога да разгърна целия си потенциал, но в това състояние още по силно, също така постоянно си мисля, какво ще правя ако не е баща ми, в смисъл че няма да мога ссам да се оправя, макар и да си общуваме пасивно той все пак не ме е оставил на улицата, страх да не умре, все си мисля какво ще правя ако се случи нещо с него, някви ужасни мисли, също така все си мисля (понеже четох в една книга че майката до 21-та годишнина трябва да бъде до децата си и тогава те израствали по зрели и сигурни да тръгнат напред в живота) че понеже майка ми рано си замина от живота ми, а през останалото време не съм имал подкрепа някак си морална, нормално общуване в семейството някой който да ме бута напред да ме окуражава, някак си дълбоко на подсъзнателно ниво явно ми е повлияло, не знам...наистина тези първи 2-3 дена го усетих как ми повлиява с тази декларация, на цялостното ми състояние някак си даже ми повлия, малкко се поуспокоих и имах малко повече енергия усещаше се, надеждата за малко кацна на рамото ми дето се вика.
Davian
Участник
Мнения: 28
Регистриран на: 25 Фев 2010 09:00

Мнение от Davian »

Със същата декларация ли да продължавам?
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Аз бих те посъветвала колкото се може по-скоро да теснеш всички изречения от горния пост и да продължиш с декларацията на Иван.

Успех :)
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Давиан, Аретюз вече ти е дала добър съвет.
Според мен основният ти проблем, е че се страхуваш да разчиташ единствено и само на себе си.
Все търсиш подкрепата на накой друг - на баща ти, на майка ти, моят и т.н.
ТЕСай си освен всичко друго и нежеланието да поемеш живота си в собствените си ръце, да поемеш ОТГОВОРНОСТ за това което ти се случва.
Имено от там, според мен, ти идва и страха от провал.
Е, дори и да се провалиш, по-лошо ще стане ли?
Отговори си на следните 2 въпроса и ТЕС отговорите им:
Какво е най-лошото, което може да ми се случи, ако се проваля?
Какво е най-лошото, което може да ми се случи, ако успея?


Ако не опиташ д асе вземеш в ръце, никога няма да разбереш дали си способен на това.
Средството го имаш - ТЕС и визуализаци. Сега остава да се скъсаш от прилагането им.
С идеята - аз искам и мога САМ да се справям от тук нататък.
Според мен болестта ти е и извинението ти да не поемеш отговорност и да търсиш постоянно съчувствието и подкрепата на другите.
Това не е обвинение, а изразяване на моето виждане по въпроса.
Дали ще извлечеш нещо полезно от моето мнение зависи единствено от теб.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Davian
Участник
Мнения: 28
Регистриран на: 25 Фев 2010 09:00

Мнение от Davian »

Да така е това за разчитането на себе си е така, но след като изпаднах в това състояние, естествено че ме е страх да остана сам и да разчитам на себе си, та аз нямам сили цял ден да издържа, камоли да се концентрирам и да съм активен, естествено изгубил съм вяра в себе си, човек само със съня си да има проблем и му пада самочувствието,а при мен май са доста неща, но ще го тесам със сигурност, ще тесам всичко каквото трябва, между другото забравих да спомена, че и една вечер си дръпнах на едно събиране от ония другите цигари с мисълта че ще ме успокои и преди това го направих 2-3 пъти в други дни (голяма глупост няма да го правя повече) това може ли да е повлияло на тесането по някакъв начин? А какво значи да тесам всички изречения от горния пост едно по едно или от цялото да направя една декларация или така както си е все едно ми е декларация? а това с въпросите и отговорите как точно трябва да го направя Какво е най-лошото, което може да ми се случи, ако се проваля?
Какво е най-лошото, което може да ми се случи, ако успея? отговарям им и после отговорите им все едно са декларации така ли и почвам да тесам? Иван прав си за всичко, но аз и без Тес се опитвам да се взема в ръце опитвам всичко боря се, записал съм се в трудовата борса например, турся си работа въпреки състоянието си, сега уча и английски въпреки че ми е мн трудно да се концентрирам дълго време, гледам да спортувам и влагам последните си сили, но просто това състояние не се повлиява от опитите ми и всекидневната борба, за това се обърнах към теб за да тесам, да опитам друг начин да се преборя освен другите, каквото и да предприема и да искам спкойно да го направя дори и за едно елементарно интервю, не става и изпадам в луда паника, тези болки и това парене и горене ме побъркват и място не мога да си намеря, най-малките неща го предизвикват мен това ме отчайва, иначе го прикривам, но какъв е смисъла след като аз си се гърча отвътре, няма да е толкова лесно, може би са ми малко досадни постовете, съжалявам за което, ще се опитам да се допитвам към теб за декларации които съм измислил и да питам как по правилно да ги направя от сега нататък, а старите декларации ще ги мина отново да видим какво ще стане, иначе със всяка декларация имам някакви усещания, но мн бързо ми се влошава състоянието, за секунди, Благодаря за търпението и съветите на всички, Благодаря ти Иван още веднъж за времето което отделяш.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Примерни настройки:

Въпреки, че "Винаги съм имал страх да не се изложа, да не стана за смях и да не разгърна целия си потенциал, аз..."

Въпреки, че "изпадам в паника като си помисля, че мога да остана сам, аз избирам да съм благодарен за възможността да развивам себе си"

Въпреки, че постоянно се страхувам баща ми да не умре, за да не остана сам, защото съм убеден, че няма да се справя в това състояние...

Въпреки, че майка ми рано си замина от живота ми и не съм получил достатъчно нежност и любов, за да раста уверен и да бъда пълноценна личност...

Въпреки, че докато растях, нямаше кой да ме бута напред и да ме окуражава и затова съм несигурен в себе си

Въпреки, че никога не съм имал морална подкрепа и нормално общуване в семейството...

Davian написа:Иван, първите 2-3 дена с тази декларация наистина усетих успех, но мн за кратко, поуспокои ме за малко в тези първи 2-3 дена, нещо като глътка свеж въздух, даже си помислих че съм на път да се оправя, но след това изведнъж ми се влоши състоянието даже повече, но мисля че е заради това участие което имах, адски мн ми се усилиха всички симптоми, съня ми се влоши мн, пак едни ужаси едни работи, мн съм изтощен, мн ме беше страх да не се изложа, това също винаги съм го имал страх да не се изложа, да не стана за смях и не мога да разгърна целия си потенциал, но в това състояние още по силно, също така постоянно си мисля, какво ще правя ако не е баща ми, в смисъл че няма да мога ссам да се оправя, макар и да си общуваме пасивно той все пак не ме е оставил на улицата, страх да не умре, все си мисля какво ще правя ако се случи нещо с него, някви ужасни мисли, също така все си мисля (понеже четох в една книга че майката до 21-та годишнина трябва да бъде до децата си и тогава те израствали по зрели и сигурни да тръгнат напред в живота) че понеже майка ми рано си замина от живота ми, а през останалото време не съм имал подкрепа някак си морална, нормално общуване в семейството някой който да ме бута напред да ме окуражава, някак си дълбоко на подсъзнателно ниво явно ми е повлияло, не знам...наистина тези първи 2-3 дена го усетих как ми повлиява с тази декларация, на цялостното ми състояние някак си даже ми повлия, малкко се поуспокоих и имах малко повече енергия усещаше се, надеждата за малко кацна на рамото ми дето се вика.
Успех!
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Публикувай отговор