Предизвикателството - гняв

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Предизвикателството - гняв

Мнение от Яна »

Напоследък се замислих колко несериозна и непостоянна съм често пъти. Това чувство се засили още повече, докато четях другата си темичка - Дневникът на Лейди Фрост.

Реших да започна на чисто така да се каже. И новата темичка, която ще посветя на отделен аспект от цялостната картинка, е символична като за ново начало.

Накратко...
Почти от самото раждане на сина си (вече една година и десет месеца) изпитвам неоправдан гняв и неконтролируема агресия към него. Много съм се измъчвала за това. Още повече, че аз по принцип си имам проблем с контрола над гнева.

Днес започнах да правя Предизвикателството.

Настройка:
"Въпреки, че изпитвам неоправдан гняв и неконтролируема агресия към Божидар, аз напълно и безрезервно приемам себе си и се освобождавам от гнева сега!"

Напомняща фраза:
"Освобождавам се от гнева и агресията сега!"

Ще пиша всеки ден с резултатите и постиженията си. Искрено се надявам най-сетне да изкарам едно Предизвикателство до край! :wink:

P>S> Допълнително, когато се сетя (ще) тесам и непостоянството си.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Ден първи беше успешен. Направих 8 от 10те предвидени серии, но предвид, че започнах в късния следобед е добре, доволна съм. Днес съм си разпределила по-добре нещата.

След петото тесане по Предизвикателството започнах яко да се прозявам. Този път това прозяване ми беше приятно и се отпуснах по вълната. :)

Като цяло бях спокойна. От ТЕС или друго, но не съм избухвала. На няколко пъти доста ме изнерви Божидар с държанието си, но успях да се овладея.

Изкочиха няколко случки с него и от детството ми, които също тесах.
Продължавам напред!
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Ден втори

Този път си изпълних всичките 10 серии. Не са изниквали допълнителни случки и емоции. През целия ден бях много спокойна и уравновесена.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Давай, давай :)
Пък прехвърли малко и насам, че и аз се поизнервям от Кирчо :lol:
Чат-пат го тесам, но сега с него двамата пием капки на Бах. Май нещо се случва от капките. Ако не, ще си седна и аз на дупето като теб да тесам кротко.
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Ако при вас е като при нас... значи е страшно! :) Но откакто тесам този гняв се чувствам направо хрисима. :lol: Не че се оплаквам де. :)
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Аз сега се замислих. Ядосвам се на Кирчо от края на бременността с Яна.
Не бих казала, че е неоснователен гняв.
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

:D
Ще го преборите, сигурна съм. Какви и за какво точно комбинации пиете? Интересно ми е, еднакви ли са и на двамата?
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Не мога да ти кажа кои. Имам една супер бахиска. Тя не вижда, работи на енергийно ниво и така определя капките.
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Готино! 8)

Отчет за вчера (трети ден от Предизвикателството):

Бях много разсеяна и непрекъснато забравях да се тесам. В резултат на това имам само 5-6 серии за целия ден. Тесах тази своя разсеяност и днес сякаш са по-добре нещата. До момента си правя сериите по график. Ще видим как ще е до довечера!

Снощи имахме малко кризисна ситуация. Закъсняхме с лягането на сина ми, той много се изнерви, започна да плаче истерично, да се тръшка... Обикновено в такива ситуации аз започвам да му крещя, да се ядосвам, плескала съм го дори... Бе въобще само влошавам нещата... Снощи, напротив, бях спокойна, говорех му тихо и спокойно, не се ядосах никак, даже в един момент ми стана смешно цялото му кълчене и опитите да измисли какво да прави, само и само да не спи. Въобще много добре се справих със ситуацията, гордея се със себе си. 8)
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Ден четвърти

Този път бях доста по-редовна, оная разсеяност не беше толкова силно изразена (продължавам да я тесам). Направих 8 от 10 серии.

С мъжа ми взехме и две много важни решения за бъдещето ни (пряко засягащи Божидар), което сякаш много ме успокои, може би са ми тежали тия неща и до известна степен са се отразявали в отношението ми към детето.

Отново бях много спокойна и умиротворена. Избухванията му приемах със загриженост и разбиране, а не с гняв и агресия.

Мисля още известно време (още 5-6 дни) да тесам конкретно гнева си към детето си, а след това да започна да тесам гнева, който съм стаила по-генерално (усещам, че е още в мен и ми е сложил греда) и в частност към близките си (съпруга си, майка ми, баща ми, приятели и близки...). За всеки по една серия поне, но тази идея ще я доразвивам в движение. За сега е само план.

Много силна тревога в мен е това, че избягвам да прекарвам времето си с Божидар, въпреки, че по цял ден сме заедно, аз не му отделям достатъчно от вниманието си само за него. Искам да тесам и това, но още не се е заформило съвсем като декларация и усещане. Не бързам, знам, че ще си дойде от самосебе си. Знам, че нямам време за губене, но нетърпението само ще ме вкара в капан, а не искам да правя и тоя път половинчати работи. Твърде сериозни неща са заложени на карта. (тесам и нетърпението си и желанието си всичко да се случва веднага)
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

mayadob написа:Аз сега се замислих. Ядосвам се на Кирчо от края на бременността с Яна.
Не бих казала, че е неоснователен гняв.
Всяка емоция е основателна. Някои се нежелани.
С ТЕС махаме нежеланите, а не неоснователните. Така или иначе неоснователни няма. :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Ммм... Да, така си е, няма неоснователна емоция. Моята идея, която влагам в термина "неоснователен гняв" е по-скоро, че гнева, който изпитвам към детето си не е причинен от него, той е неоснователно потърпевш. Не знам дали се разбира съвсем какво искам да кажа.

Няма и особено значение де. Думите не винаги могат да бъдат релевантни на мислите, чувствата и емоциите.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Никоя емоция не е причинена от нещо или някой извън нас самите. Ние си причиняваме емоциите като избираме да имаме едно или друго отношение към дадено събитие, човек, постъпка, предмет и т.н.
Всичко си е в нас.
Всичко в света си съществува и изобщо не му пука какво ние мислим за него.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Пети и шести ден

И двата дни не успях да направя пълни десет серии. Отново ме обхвана онази разсеяност. Продължавам да я тесам паралелно с предизвикателството.

Иначе се чувствам все така спокойна, не е имало сериозни избухвания.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Защо не тесаш това, че все не ти остава време да направиш десетте серии? Може да изскочи нещо.

Също така си мислех, че до някаква степен може би гневът ти е свързан с неудовлетвореността от раждането, може да помислиш и потесаш и в тази посока :)
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Публикувай отговор