Безсъние и безпокойство

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Angelov
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 14 Мар 2010 19:15

Безсъние и безпокойство

Мнение от Angelov »

Здравейте,купих си книгата и я "изядох"за отрицателно време т.к. имам няколко проблема свързани със здравето.Първият от тях беше свързан с безсънието което ИМАХ(3-4 часа на вечер на следващият ден-парцал).ТЕСнах проблема 10 пъти и о чудо вече 3 вечер спя до сутринта без да се събудя.Другият проблем е свързан с безпокойството което изпитвам и едно странно постоянно замайване чак ми омекват краката(от 2 месеца ) и една странна апатия без видима причина-всичко ми е наред(семейство,работа,деца).Наистина работата ми е доста
стресова(отговорна-доста се борих за нея)-отскоро(2 месеца).Та на въпроса:Реших на 2 място да ТЕСна безпокойството и топката в стомаха която си седи там постоянно.Не мога да преценя дали Декларацията да е:
Въпреки ,че имам постоянно безпокойство и свиване в стомаха....или
Въпреки ,че се Страхувам че имам постоянно безпокойство и свиване в стомаха.....Благодаря на всички отзовали се и най-вече на г-н Иван Петърнишки.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Пробвай едната декларация, после другата и сам ще усетиш коя е по-подходяща.
По-важно е накъде е насочено вниманието, отколкото самите думи, които изричаш.
Angelov
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 14 Мар 2010 19:15

Тривиален въпрос за Декларацията.

Мнение от Angelov »

Благодаря за бързият отговор ...започвам..между другото има ли значение т.к. съм свободен да направя 6-7 ТЕСания без почивка защото ги правя по съкратеният вариант и ми отнемат много малко време или да правя някакви кратки почивки.Благодаря.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

ТЕСай докато изчезне усещането в стомаха. А то в случая май е топка, а не свиване. Така че включи си в декларацията "топка в стомаха".
ТЕСай безпокойството, а не страха от него.
Когато изчезне безпокойството няма да има и страх от него.
Може да се появи страх от това че безпокойството отново ще се появи.
Ако това стане, тогава ТЕСай този страх. И т.н. каквото се появи махаш го.
Последно промяна от ivangp на 17 Мар 2010 10:59, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Можеш да правиш по много тесания без почивка. Няма ограничение.
Angelov
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 14 Мар 2010 19:15

Мнение от Angelov »

М..да.Мисля че сте прав топка си е.Още един процедурен въпрос :Мислите ли че трябва да ТЕСна нещо от рода:Въпреки че страховете/проблемите/притесненията /ми започнаха след новата работа...?Благодаря.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Всичко което ти излезе като негативни мисли които пораждат негативни емоции се ТЕСа до изчезване.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Angelov
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 14 Мар 2010 19:15

Мнение от Angelov »

Благодаря. :D
Аватар
milenka_m
Участник
Мнения: 6
Регистриран на: 17 Авг 2010 14:22

Мнение от milenka_m »

Здравей,Angelov.И ние с мъжа ми имаме проблем с това безсъние.Буди ме се по няколко пъти нощем...недоспиваме си.Въртя се понякога с часове докато заспя.
Може ли да ми кажеш твойта декларация за безсънието каква е била...Ние казваме-Въпреки че не мога да спя аз напълно и безрезервно приемам себе си такъв какъвто съм.
И след тово когато почуквам точките-казвам-не мога да спя.
Нещо още не се справям много но не се отказвам и разучавам.
mari
Участник
Мнения: 34
Регистриран на: 06 Апр 2010 12:44

Мнение от mari »

Здравей,Миленка
Ще ти кажа аз какво правя с детето ми,може да ти е от полза.
Моето дете заспива много трудно,върти се,ходи насам -натам и ми хрумна да го ТЕС-ам,че да заспи по-лесно.И така като дойде време за спане го гушвам и започвам мислено да си представям,че потупвам точките му и си казвам "заспивам бързо и лесно"и така на всяка точка.Докато направя 2-3 кръга и детето ми заспива.Та можеш и ти да правиш нещо подобно,като примерно редуваш фразата на всяка точка
1.заспивам бързо и лесно
2.съня ми е спокоен и непробуден
и т.н каквото ти хрумне
Опитай,ако искаш,може и на теб да ти помогне
Аватар
Емоция
Активен
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Окт 2009 14:36

Мнение от Емоция »

mayadob написа:Можеш да правиш по много тесания без почивка. Няма ограничение.
Променяш ли декларацията или само НФ? За един и същи проблем имам предвид.
Аватар
milenka_m
Участник
Мнения: 6
Регистриран на: 17 Авг 2010 14:22

Мнение от milenka_m »

Благодаря.Ами ще пробвам да сменям това което казвам....пък все някое ще подейства :lol: Може би трябва да го повтарям и повече пъти.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Изчисти с ТЕС, едно по едно, чувствата, които ти пречат да заспиш. Прави ТЕС в леглото наум.
Последно промяна от ivangp на 17 Авг 2010 23:06, променено общо 2 пъти.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
milenka_m
Участник
Мнения: 6
Регистриран на: 17 Авг 2010 14:22

Мнение от milenka_m »

ХММММ...не се бях сетила...сега ще поумувам над това...сложна работа.Благодаря за бързия отговор.
Тук наистина всички са като едно гоооолямо семейство :D и всеки помага с каквото може.Страхотни сте.Благодарна съм че ви има.Благодаря и на Иван .
Публикувай отговор