Моето предизвикателство-затлъстяване и други проблеми

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
СветланаББ
Участник
Мнения: 5
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:58

Моето предизвикателство-затлъстяване и други проблеми

Мнение от СветланаББ »

От много време се колебая дали да си направя своя тема.Още от самото начало бях решила да направя предизвикателство, а не да опитвам с други техники.Причината - много добре осъзнавам кои случки ме доведоха до сегашните ми килограми, но явно не съм готова още да се преборя със себе си.В началото опитах с ТКФ.Беше много болезнено и предпочетох да опитам с по-лекия вариант - предизвикателство.До тези събития аз бях изключително здрав и жизнен човек.След това започнах да пълнея безконтролно и да изпадам в депресионни състояния.После започнаха да се обаждат подред най-различни проблемчета - болки в кръста, болки в ръката, високо кръвно и т.н - повечето като следствие на многото ми килограми.Когато попаднах на темата,а после и прочетох книгата разбрах, че това е моето решение на проблема.В началото започнах доста хаотично - тесах всеки един проблем, който изникваше в момента.Така успях да прогоня болката в кръста от радикулит с двудневни тесания! След това се справих и с ръката-преразтеглено сухожилие.Страничен ефект беше и намалението на кафето до 1-2 чаши дневно.Реших че ще правя предизвикателство за свръхтеглото.Формулировката беше "Въпреки, че не мога да контролирам количеството храна, което изяждам и съм пристрастена към яденето, аз напълно и безрезервно приемам себе си".Правех го всеки ден по 10 пъти, като накрая удължих с 3 дни,през които бях служебно възпрепятствана да го правя.Ефектът от предизвикателството беше, че още на 10-я ден аз изпитвах невероятно силно желание за физическо натоварване и си намерих комплекс упражнения.Говорим за една доста тежка и не най-млада жена! Правенето на упражнения ми доставя много голямо удоволствие и в момента и до голяма степен намалява спадовете в настроението ми.С килограмите не е така.Всъщност аз свалих само 1кг, но в обиколки са малко повече.В това се изразиха резултатите от моето предизвикателство.Явно, въпреки нежеланието ми да се ровя в старите си проблеми ще се наложи да разреша този ПО.Започвам тази тема, защото това е начин да предизвикам самата себе си да разреша този проблем.За проблем имам не самото напълняване(за мене то е следствие),а това което ми се случи преди 6 години.Смятам да започна с тесане първо на моето силно нежелание да опитам отново ТКФ и ще го карам по-бавно.
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Здравей и браво за смелостта! :) Желая ти успех в начинанието!
Мисля, че си постигнала много добри резултати. Продължавай все така!
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
СветланаББ
Участник
Мнения: 5
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:58

Мнение от СветланаББ »

Не съм писала отдавна.Изкарах една доста трудна седмица с висока температура,кашлица и страхотна хрема.Не ходих на лекар.Трябва да си призная, че докато бях с температура не исках да ТЕСам.Знаех, че е ПО и въпреки това се оправдавах, че нямам сили.А и си мислех, че температурата е резултат на битката между моите съпротивителни сили и бацилите и не исках да я подтискам.ТЕСах обаче много кашлицата и тук се оказа нещо дето не мога да си го обясня.В един ден кашлицата намалява до 1-2.На следващия ден се събуждам с кашлица и то поне 6-7.А и с хремата не постигнах кой знае какъв резултат.Временно успявам да си осигуря нормално дишане и после пак.Даже и в момента съм с хрема.Декларацията, която използвам е "Въпреки че запушеният нос ми пречи да дишам и това ми пречи много,аз напълно ..."Явно някъде бъркам.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Би могла да пробваш с:

Въпреки че смятам че е абсолютно задължително тялото ми да пребори бацилите чрез висока температура, която ме изтощава....

Въпреки че само
Временно успявам да си осигуря нормално дишане
............

Въпреки че проклетата кашлица пада до 1-2 но не изчезва напълно ..........
и т.н.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
СветланаББ
Участник
Мнения: 5
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:58

Мнение от СветланаББ »

Благодаря ти Иване! Веднага ще пробвам.За Напомняща фраза ще опитам с "висока температура"/"затруднено дишане"/"гадна кашлица".Поздрави!
Публикувай отговор