Предизвикателство за аденом-фантом

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
bebe73
Участник
Мнения: 20
Регистриран на: 26 Мар 2010 10:34

Мнение от bebe73 »

Добре,добре....... :lol: продължавам.Значи после за другото,леле аз колко много проблеми имам да оправям за всяко предизвикателство като правя 5 години няма да ми стигнат...... :lol: :lol: :lol: ама ако трябва и толкова ще правя щом се налага..... :!:
bebe73
Участник
Мнения: 20
Регистриран на: 26 Мар 2010 10:34

Мнение от bebe73 »

Здравейте.Вчера умишлено не споделих какво чувствам като мислех че ще се справя но УВИ.Отчаяна съм ,чувствам се много зле правя ТЕС цяла седмица но нищо не помага.Миналата седмица-събота се скарахме много лошо с брат ми и снаха ми.От 6 години поддържаме някакви изкуствени отношения преди това не бяхме се виждали нито чували по телефон 10 години.М/У другото съпругата му има ужасен характер.......както и да е.Аз съм на гости у тях като не бях ходила при тях 5 години.Имаме странни взаимоотношения.По едно време възникна семеен спор който продължи 3 часа във нападки и обиди от тяхна страна към мен.Търпях мълчах най-накрая и аз започнах да се защитавам като силно казано и аз ги обидих.След това прекратихме отношенията си може бивече завинаги........имам опит от преди и това много ми тежи.Цяла седмица ТЕС-ам случката и постоянно ми е пред очите сцената с разправията.Тъкмо бяхме започнали да имаме някакви отношения макар и дистанцирани с брат ми сега пак се разделяме.Много ме боли,обидите им бяха непроснимо силни.Същата вечер направих криза вдигнах кръвното задух пулса ми скочи и т.н. В момента нямам сили да правя предизвикателството правя го по 3,4 пъти на ден ..........УЖАСНО МЕ БОЛИ :!: ............Исках просто да споделя,така ми олеква :!:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Как точно ТЕСаш, с какви фрази?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
bebe73
Участник
Мнения: 20
Регистриран на: 26 Мар 2010 10:34

Мнение от bebe73 »

Здравей Иване.Вчера бях с криза и неможех да пиша. ТЕС-ам така, незнам дали е правилно.......Въпреки че чувствам силна болка в сърцето и дълбока обида от брат ми и жена му и споменавам имената им....заради скандала който стана миналалата седмица у тях аз .........Освобождавам се от силната болка в сърцето и дълбоката обида на брат ми и жена му....имената им......сега и завинаги.
Постоянно сменях фразите.Първата ми фраза беше такава............Въпреки че чувствам дълбока обида,гняв,вина,тревожност от брат ми и жена му заради скандала който стана преди една седмица у тях аз...................Освобождавам се от дълбоката обида гнева и вината към брат ми и жена му ....имената им.......сега и завинаги!
Сменях фразите няколко пъти, но аз вчера нямах сили да правя ТЕС.
Снощи късно ми дойдоха малко сили и направих 5,6 пъти но само с тези декларации. За кръвното направих 1,2 пъти.
Този случай до такава степен ме изтощи, че нямах сили да дишам.
И днес не съм много добре,сърцето много ме боли!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

bebe73 написа:Въпреки че чувствам силна болка в сърцето и дълбока обида от брат ми и жена му и споменавам имената им....заради скандала който стана миналалата седмица у тях аз .........Освобождавам се от силната болка в сърцето и дълбоката обида на брат ми и жена му....имената им......сега и завинаги.
Това е добра декларация. Определи ли ниво на болката преди и след всяко ТЕСане? Имаше ли промяна в нивото? Ако е имало промяна, не е трябвало да променяш фразата докато нивото на болката не падне под 1ца.
Въпреки че чувствам дълбока обида,гняв,вина,тревожност от брат ми и жена му заради скандала който стана преди една седмица у тях аз...................Освобождавам се от дълбоката обида гнева и вината към брат ми и жена му ....имената им.......сега и завинаги!
Това не е добра Декларация. Много емоции на едно място. Работи върху всяка по отделно! Не променяй декларацията, ако нивото на физическия симптом ( в случая болка в сърцето) се променя и докато не падне под 1ца! Ако спре да се променя или изобщо не се променя, тогава променяй Декларацията, като се стремиш да си по-конкретна в описанието на това което чувстваш като физически симптом.

Самиятр факт, че съществуват едновремено чувства като вина и гняв към някого/нещо ( това са противоречиви чувства) показва, че тези ваши отношения има доста да се дълбаят и чистят.
След като изпитваш вина, явно има някаква причина, според теб, те да се държат по съответния начин към теб. Замисляла ли си се над това?
Т.е. ти хем намираш причини за гняв и обида (т.е. несправедливо отношение), хем за вина (т.е. причини за справедливо отношение).
В крайна сметка кой за какво е виновен (брат ти, ти, жена му, родители, роднини и т.н. всички замесени във вашите взаимоотношения) според теб?
Отговори си на този въпрос и ТЕСай всички възможни отговори за които се сетиш :idea:
Винаги определяй нива на негативните емоции, които ТЕСаш, преди и след всяка ОР :!:
ТЕС може да правиш и наум. Не се изискват повече физически усилия от тези, които се изискват да мислиш за проблема, което ти така или иначе правиш.
Разликата е, че в единия случай се концентрираш върху проблема, а в другия (разбирай ТЕС) върху решението на проблема.
Неправенето на ТЕС не е нищо друго освен извинение да не си решиш проблема. Това не е обвинение, а констатация и конструктивна критика.
Просто следващия път разпознай опитите на подсъзнанието си да те отклони от решението на проблема, а имено от ТЕСането му, като те кара да се чувстваш уморена, обезверена и т.н.
И на семинара казах, че в началото ще трябва да си наложите дори насила да правите ТЕС за да преодолеете подсъзнателния си саботаж.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
bebe73
Участник
Мнения: 20
Регистриран на: 26 Мар 2010 10:34

Мнение от bebe73 »

От първата декларация почуствах малко облекчение на болката но не е изчезнала.А втората декларация я спрях.
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Знаеш ли, аз смятам, че човек не бива да разчита за всичко на ТЕС. Имам предвид, че преди всичко се налага да променим начина си на мислене и на възприемане на тези, които са около нас.
Ако успееш да ги приемеш снаха си и брат си, каквито са, с всичките им недостатъци, ще сложиш край на проблемите си.
"М/У другото съпругата му има ужасен характер.......както и да е."
Ако решиш, че всъщност тя е добра и че си има причини да реагира зле, ще видиш как ще се преобрази пред очите ти! Знам го от опит, не говоря празни приказки. Макар да не съм наясно каква е вашата ситуация.
Дистанцираните отношения между толкова близки роднини са по-голямото зло от никакви.
Подозирам, че ти си се отдръпнала първа от тях.
Докато не си отвориш душата и не спреш да ги обвиняваш за всичко, няма да се успокоиш, гарантирам ти го!
Не искай извинение, не го чакай, пусни обидата и недоволството да си отидат. Просто приеми, че каквото и да са ти казали, те така мислят и това е тяхно право, което не те ангажира по никакъв начин.
Сигурна съм, че по време на гостуването си си била на тръни, в очакване на нещо неприятно и то се е случило.
Другият път очаквай добри неща, нищо конкретно, просто очаквай добро. Ще видиш какво ще се случи! И ще пишеш :)
bebe73
Участник
Мнения: 20
Регистриран на: 26 Мар 2010 10:34

Мнение от bebe73 »

Друг път няма да има.Ние и преди не сме се виждали 10 години.Снаха ми не е чак толкова виновна,брат ми е този който създава проблемите,още в детството си беше така.Аз никого не съм ги нападала и обиждала,чак сега след толкова години и търпение и аз си позволих да ги обидя.Темата е много дълга и не е за разказване.......от такива хора нищо добро неможеш да очакваш.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Бебе73, изчисти се от целия негативизъм към тях. ТЕСай всички случки от детството с брат тиза които се сетиш с ТКФ. После и тези от по-близкото минало. И след като наистина не храниш никакви лоши чувства към тях визуализирай как им пращаш любов и наблюдавай как отношението им към теб се променя.

Обърни внимание на израза храниш. Аз след като го написах се усетих колко е точен. Мъдростта на народа. Ти и всички ние наистина храним негативните си чувства с енергия и с това ги утвърждаваме все повече и повече, докато се превърнат в навик и даденост. Но можем да спрем процеса. От нас зависи. Всичко се корени в насоката на вниманието ни.
Промяната не е лесна, но е пълна с награди. :)
Последно промяна от ivangp на 29 Апр 2010 18:45, променено общо 3 пъти.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
bebe73
Участник
Мнения: 20
Регистриран на: 26 Мар 2010 10:34

Мнение от bebe73 »

Наистина промяната не е лесна.Правя го това всеки ден,засега имам лек резултат не пълен.или аз греша някъде или незнам и аз .......... :roll: Този случай такъв удар ми нанесе че си провалих предизвикателството заради това.Сега трябва наново да го почна.Тъкмо мислех да се похваля че съм по-добре не бях правила криза 27 дни,а сега съм от 2 седмици с ежедневни кризи. 3 дни на легло 2 дни съм по-добре после пак така и до вчера.Продължавам.
mokbg
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 27 Ное 2010 00:40

Re: Предизвикателство за аденом-фантом

Мнение от mokbg »

bebe73 искам да те попитам като определяш симптомите че са причинени от силен стрес до сега пробал/а ли си антидепресанти или някакъв виде
успокоително (били то слабо валидол или несто по силно с зелена рецепта примерно ривотрил)
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

mokbg, а на мен ми е любопитно защо питаш това?
mokbg
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 27 Ное 2010 00:40

Мнение от mokbg »

mayadob питам понеже имам същите симптоми като нея :
Събуждам се вечер целя треперя пулса ми и кръвното ми са много високи. И ме лекуват с антидепресанти и успокоителни вече 4-та година. За това питам.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ако за 4 години не са те "излекували" с лекарства, не мислиш ли, че нещо не е таман. И изобщо кой ти каза, че антидепресантите лекуват.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

мокбг, а мислиш ли да пробваш с ТЕС?
бебе73 отдавна не е влизала и може да не види въпроса ти. Ще й пиша да дойде да отговори, защото не си спомням дали е взимала лекарства и още по-малко какви.
Публикувай отговор