Как да реша проблема с ПР?

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
denicabg
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 22 Фев 2010 18:24

Как да реша проблема с ПР?

Мнение от denicabg »

Здравейте!Моят проблем е страха от това да не полудея или да не си изгубя разума.Понякога чак получавам ПР може би страхът да не избягам от реалността ми е най голяма защто корена на това е първата ми нервна криза и изпаднах в състояние на безтегловност и от там идва всичко оф незнам вече но тия състояния ме тормозят от 4 год.Някой път като видя някой луд или шизофреник ми се разваля целия ден от лоши мисли.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

С повечко четене из форума и в книгата ще разбереш как да си решиш проблема. За целта има търсачка, Често задавани въпроси и т.н.

Упоритост му е майката.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
denicabg
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 22 Фев 2010 18:24

(няма заглавие)

Мнение от denicabg »

Книгата си купих и прочетох,но тъй като незнам от къде да зпочна моля за съвет.Не мога да си измисля тази декларация.И другото е,че преди за да започна ТЕС трябва ли да направя ПО много се обърках и незнам от къде и с кое да зпочна. Май пак трябва да я прочета.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
denicabg
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 22 Фев 2010 18:24

Мнение от denicabg »

Декларацията ми е такава:Въпреки,че имам чувство,че ще ми се случи нещо лошо аз напълно и безрезрезервно приемам себе си.И другата която ТЕС ах Въпреки,че от 4г. получавам нервни кризи и имам черни мисли аз напълно и безрезервно приемам себе си и се освобождавам от тях чрез ТЕС сега и завинаги.
neafeya
Активен
Мнения: 114
Регистриран на: 31 Юли 2008 18:56
Местоположение: Бургас

Мнение от neafeya »

Въпреки,че от този страх да не полудея,получавам тези безмислени симптоми като...треперене,сърцебиене и т.н,аз знам,че те са напълно безмислени и тялото ми се опитва да се защити,те не могат да ме убият.

Аз по спомени карам,ама аз така ТЕСах.Също препоръчвам чистене на чакрите с ТЕС,дишане с ТЕС,въобще всичко с ТЕС :)
Аз седнах прочетох всичко от до във форума,след това отворих youtube,правих ТЕС на английски,експериментирах и така...
denicabg
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 22 Фев 2010 18:24

Мнение от denicabg »

Благодя захващам се за работа :D Писна ми да ми трови душата този проблем и да ми пречи да си живея спокойно чак се ядосвам.А като се сетя колко хубав беше преди да се появят тия мисли,чувства и всичко. :(
denicabg
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 22 Фев 2010 18:24

Мнение от denicabg »

Знаете ли какво ми се случва като ТЕС ам в главата ми излиза картинка как пропадам в тунел без дъно просто падам надолу и това е без да стигам дъното. :roll: много странно.
jazzy
Участник
Мнения: 5
Регистриран на: 17 Яну 2009 23:52

Мнение от jazzy »

denicabg, това състояние на "безтегловност", за което пишеш, най-вероятно е деперсонализация и/или дереализация. Нормално е да се появява при паник атаки, не е опасно, просто е много гадно. Стархът от полудяване също е един от най-често срещаните при тревожните разстройства, неврозата и психозата обаче са две мнооого различни състояния (поне според специалистите).

И мен вече години наред ме мъчи тежко ПР с агорафобия, също и депресия, знам за какво става въпрос. Уж си физически здрав, а си като инвалид... Това ми пречи да си живея спокойно живота, само че аз съм доста недисциплинирана и непостоянна, а и вече може да се каже обезверена и не се боря особено с проблемите си в последно време. При мен има и много силно ПО, може би имам някакво подсъзнателно силно желание за самоизмъчване, самонаказване, самоунищожение ...
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

jazzy написа:При мен има и много силно ПО, може би имам някакво подсъзнателно силно желание за самоизмъчване, самонаказване, самоунищожение ...
Хубаво е че го осъзнаваш :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
denicabg
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 22 Фев 2010 18:24

Мнение от denicabg »

Аз не получавам често ПА точно обратното на година по 3,4.Но имам тревожност,страх все едно изпадам в дупка черна и няма излизане.Когато започна да мисля положително се опрявам вдигам се и на другия ден пак се питам как съм и как се чуствам и всичко отначало.Незнам просто какво да правя.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Проблема крие решението си, както и последния ти пост съдържа решението на проблема ти. :idea:
Просто мисли положително всеки ден и не си задавай въпроса - "Как се чувствам днес?", а въпроса - "Защо се чувствам толкова добре и днес."
ТЕсай всички страхове, съмнения и т.н. негативи които изникват.
Последно промяна от ivangp на 06 Апр 2010 20:31, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
denicabg
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 22 Фев 2010 18:24

Мнение от denicabg »

Аз ТЕСавам едно то излиза веднага друго чувство толкова много на ден ако ТЕСам ще се получили нещо.Разбрах,че страховете са ми най-големия проблем и те са корена на мойте черни мисли.
denicabg
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 22 Фев 2010 18:24

Мнение от denicabg »

ТЕСах така:Освобождавам се от страхът да не ми се случи нещо лошо,да не полудея и умра. Седнах и си представих страха си след като ТЕСах и той беше голям много голям един облак тъмно син като мъгла и чак ми се насълзиха очите от страх като го гледах. Кога ще кажа не ме е страх от това което може да ми се случи :cry: при положение,че съм човек без сериозни проблеми.А си мислих и уж бях борбен човек.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

А как изглеждаше страха преди да го ТЕсаш? Вероятно не си го визуализирала. А така няма как да знаеш дали ТЕС действа, т.е. дали има промяна.
Я ТЕСай пак с:
Въпреки че като погледна този огромен мъглив, тъмносин облак от страх, който нося от.........време ми се насълзяват очите................

После пак визуализирай страха и кажи има ли промяна в облака (размер,цвят форма) и чувствата които предизвиква в теб (вид - насълзяване - ниво и т.н.)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор