Предизвикателство за наднормено тегло

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
mari
Участник
Мнения: 34
Регистриран на: 06 Апр 2010 12:44

Предизвикателство за наднормено тегло

Мнение от mari »

Здравейте,искам да споделя с вас предизвикателството,което правя за наднорменото си тегло.Започнах преди 20 дни,но без особен резултат в свалянето на килограмите.Декларацията ми е „Въпреки,че имам наднормено тегло,аз напълно........и се освобождавам от излишните килограми сега“с НФ „Освобождавам се от излишните килограми сега„.Изплуват много емоции,които разбира се тесам.Тесам и всичко друго,което е свързано с наднорменото ми тегло,като това,че не се харесвам как изглеждам и съмнението,че мога да отслабна изобщо.Имам и много страхове,като тези при ПР,Не забелязвам да ми намалява апетита или пък да се появява желание за спорт.Дали според вас е нормално да не сваля и един грам за 20 дни или пък бъркам някъде?Или пък има много за чистене.Убедила съм се,че Тес действа,защото съм го ползвала и при мен дава светкавични резултати.Сега реших да сваля килограмите си с тази техника,но без особен резултат за момента.Мога ли да продължа още 1 месец предизвикателството?Причината да кача доста килограми е,че отказах цигарите преди 3 години.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Бъди конкретна. Наднормено не означава нищо,както и излишни. Колко?????????? Използвай цифри!

Когато премахнеш причините запушенето ще премахнеш и причините за теглото. Засега само си заместила един транквилант - никотина с друг - храната.
Също така обърни внимание на двойнственот значение на думата тегло - физическа тежест и емоционален товар.
Търпение и упоритост и ще успееш..
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mari
Участник
Мнения: 34
Регистриран на: 06 Апр 2010 12:44

Мнение от mari »

Благодаря ти за отговора.Това означава ли,че трябва да започна ново предизвикателство с нова декларация?Би ли ми помогнал със съставянето на такава и НФ съответно.Мога ли да използвам следната:"Въпреки,че имам излишни 15 кг,аз напълно и безрезервно приемам себе си и се освобождавам от 15-те килограма сега"с НФ-Освобождавам се от 15-те кг.сега"Моля те да ми кажеш как да премахна причините за пушенето.Може би да тесам това,че преди 3 години отказах цигарите и качих 15 килограма?Благодаря ти предварително.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

"Въпреки,че имам излишни 15 кг,аз напълно и безрезервно приемам себе си и се освобождавам леко и неусетно от 15-те килограма сега" НФ-Освобождавам се леко и неусетно от 15-те кг.сега

Постепено с ТЕС, като работиш върху други проблеми ще се избавиш от причините за пушенето, а именно негативните емоции, които преди си подтискала с никотин,а сега подтискаш със храна.
Защо според теб хората пълнеят след като спрат да пушат и налитат на сладко? Заместват един транквилант с друг.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Mironi
Участник
Мнения: 18
Регистриран на: 10 Ное 2009 19:44

Мнение от Mironi »

Според моята любима авторка Луиз Хей наднорменото тегло е в резултат на липса на любов, страх, нужда от защита, бягство от чувства, несигурност, отхвърляне на себе си. И пак споед нея тютюнопушенето е способ за бягство от проблема, нещо като страх от осъзнаване на проблемите чрез прикритие зад "димна завеса".
Помисли в тази насока. Опитай се да признаеш пред себе си страха или по-точно да си отговориш от какво точно и най-много те е страх - най-вероятно страх да не бъдеш отблъсната....... От какво бягаш...
А килограмите са само израз, нещо като защита. Те са в следствие на нещо, което се е случило. Не са заради това, че си оставила цигарите. Израз са на бягството. Ти бягаш от проблема. Спри се, погледни го, признай го и естествено работи с ТЕС.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."
mari
Участник
Мнения: 34
Регистриран на: 06 Апр 2010 12:44

Мнение от mari »

Благодаря ти,Иване,за всичко,което правиш за нас,за информацията ,която ни поданасяш,за съветите,които ни даваш.Ще започна ново предизвикателство,а и започнах да правя ТКФ за някои събития в живота ми.
Благодаря ти Mironi.Знаеш ли,че твоята любима авторка е напълно права? :wink:Имам доста работа с ТЕС,ще пиша за резултатите
lati
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 17 Авг 2010 17:11

формулировката

Мнение от lati »

Здравейте!Аз също искам да се освободя от 5 кг,но не знам ка к да формулирам нещата-дали да използвам конкретно 5кг или не повече от 600ккал на ден...не знам как да надхитря мозъка си?може ли да помогнете за формулировката.
mari
Участник
Мнения: 34
Регистриран на: 06 Апр 2010 12:44

Мнение от mari »

Започнах ново предизвикателство с
"Въпреки,че имам излишни 15 кг,аз напълно и безрезервно приемам себе си и се освобождавам леко и неусетно от 15-те килограма сега" НФ-Освобождавам се леко и неусетно от 15-те кг.сега"
След някой друг ден разбрах,че всъщност имам хипогликемия,която ме кара непрекъснато да ям.Спрях предизвикателството и се заех да изчистя хипогликемията си.Смея да твърдя,че за близо месец работа върху нея вече се чувствам отлично и даже започнах да свалям по някой сантиметър от талия,гърди и ханш.
ЛАТИ,замести килограмите от моята декларация с 5 и работи.И не се отказвай,ТЕС работи отлично,само иска постоянство.Каквото и да ти хрумне по време на предизвикателството го ТЕС-ай непременно.
Успех
gery_to
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 24 Дек 2010 00:37

Мнение от gery_to »

И моят проблем е наднорменото тегло. За тази техника ми спомена хомептата, който посещавам. Опитах няколко пъти, усещам едмо леко замайване след всяко тесане, но до там. Декларацията ми е - Въпреки, че ям много и нямам воля, аз напълно и безрезервно приемам себе си. НФ нямам. Четох за приложенито на техниката от книгата и за това НФ не съм допрочела.
Като прочетох предните мение, наистина, преяждането и дебелеенето е продиктувано от някакъв срес и страх от нещо, Но аз самата не осъзнавам какво ето. Как с ТЕС ще успея да стигна до същината на проблема си?
Трябва ли да казвам в декларацията си, колко кг имам отгоре и че искам да ги махна? И намалява ли това неистово желание за ядене като започне да действа техниката?
Мари, ти как разбра, че имаш хипогликемия?
Нека хора, които са си помогнали за проблем като моя да ни погнат със съвети и насоки.
Предварително благодаря!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Gery_to в случая това което пишеш като декларция е много обща според мен. С ТЕС е хубаво и ценно да бъдеш много конкретна. И без ТЕС ако отидеш при психолог идеята ви ще бъде да осъзнеш конкретния си проблем. Това че осъзнаваш че си с наднормено тегло е ок , но ще е добре да влезеш в конкретния проблем за това. Предлагам ти да си помислиш за това, кой може да е този стрес в живота ти, който сега да те кара да ядеш, щом смяташ че е от стрес. В кой момент в живота ти започна да преяждаш или изобщо увеличи теглото си? КОгато започнеш да си отговаряш на тези въпроси тес-ваш отговорите.
Накратко само като сламка ако има значение за теб. Проблемът може да бъде нещо което майка ти ти е казала преди 15 години и ти нещо си се разстроила, примерно.
Междудругото НФ не е от без значение в техниката.
Успех!!!
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Идентифицирай чувството/емоцията/физическото усещане, което те кара да преяждаш, което изпитваш преди да седнеш да се храниш, особено с вредна за теб храна.
ТЕСай това чувство. Като го изчистиш това чувство няма и да преяждаш.

След това приложи същия процес за чувството, което те спира да тренираш/ да се движиш активно.

След това същия процес за чувството, което ти пречи да се храниш здравословно.

След това същия процес за чувството, което ти пречи да се грижиш за себе си, като личност.

Подготви се за дълъг процес, който обаче носи много неочаквани награди.

Прочети книгата, няколко пъти. Особено описанието на техниката и краткото описание на ТЕС алгоритъма на стр. 104.

С ТЕС стъпваш на пътя на себеосъзнаването и себеусъвършенстването, а не само на избавяне от някакъв проблем.

Упоритост му е майката.
Дерзай и ще успееш!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
gery_to
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 24 Дек 2010 00:37

Мнение от gery_to »

Хомеопатът ми също само това ме пита, търси първопричината, която ме кара да ям безконтрол, разпитва ме за миналия ми живот, от кога съм започнала да пълнея. Но така и двете май не можахме да достигнем до същността на проблема.
Трудно е да се опише какво точно чувство ме кара да ям. Обичам да похапвам докато се ровя из нета, гледам телевизия и като си помисля, че трябва да го изям (вредната храна), не спирам да мисля за това докато не го изям и гледам да го изям докато не свърши. Има ли пакет с любими бисквити в къщи не мога да спра да ги мисля докато са в шкафа и съществуват. Миналата година от ноември до юни правих 3 пъти плодуването по Лидия Ковачева и бях свалила повече от 15 кг, които от юли до сега си ги върнах, че и отгоре. Направо се срамувам от себе си. Нетурпелива съм по природа и бързо ми писва.
Хомеопатът ми каза, че търся нещо, което да ме изпълва и когато го нямам емоционално, си го набавям с храната. То това малко клиширано звучи. Казват, че всички жени от това пълнеят. Мисля, че ще ми е трудничко да налучкам проблема си. Има ли някакъв метод за по-лесното му идентифициране и как да позная, че е той наистина.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Няма по-лесен метод. Самонаблюдение, анализ и ТЕСане на всичко което подозираш, докато налучкаш правилното ЧУВСТВО.

Има чувство, което те кара да преяждаш. Само с мислене няма да го намерш.

В книгата също има примери за емоции свързани с наднормено тегло. :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор