За 30-годишна мигрена и още нещо

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
krista
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 21 Апр 2010 16:29
Местоположение: София

Мнение от krista »

Здравейте,не съм влизала във форума отдавна.Отчаяна съм,съкрушена съм,не зная какво да правя със себе си.На 09.09.великата дата ме съкратиха и целия свят ми се срина.Не мога да опиша чувствата,които изпитвам-като се почне от болката,обидата,гнева и.т.и се стигне до страха,че няма работа,че не ме канят на интервю,че съм на години и.т.н.Веднага казвам на всички,че се изтрепах от тесане.Ефект никакъв.Постоянно правя ТЕС на ден не зная по колко пъти.Даже вече ми писна и се чудя има ли смисъл.Дали ще ми се обърне късмета на стари години?Едва ли.При положение ,че цял живот разбивам стената с глава,не очаквам чудеса.Иван сега ще ми каже,че причината е в мен и нищо ново няма да е за мен.Знам и това най-много ми тежи.Работя за двама и накрая благодарността е навън с един ритник.
Знам Иване.,че причината е в мен,привличам само лошите неща.Защо остават на работа само нагаждачите и дупелизците?Не ми е било никога по вкуса да раболепнича и сама съм постигнала всичко.И накрая заради някой си,който е човек на някой си,ти казват чао и те изритват.
От 9-и досега правя само ТЕС,защото ще се пръсна .Включих всички чувства ,емоции и т.н.Резултатът е,че всичко постигнато от мен досега с ТЕС относно състоянието ми,виждам как постепенно рухва. Загубих си съня първо и се върнах пак към хапчетата .Усещам как депресията се промъква и ме обзема.Главоболието започна пак и т.н.
Не зная какво да правя.Имам ,чувството,че ТЕС работи за някои хора,за някои не.Или по-точно казано толкова бавно и мъчно,че почти не се усеща.Това си е мое мнение .Аз съм като Тома Неверни,докато нещо при мен не подейства,колкото и чужди мнения да изчета няма значение.Нали всеки човек е единствен и универсален.Значи при мен може нещо да не действа.
Аз не съм на себе си и ще ме извините,ако ви досаждам.
Времето е пари!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Криста, това което чувстваш е нормално. Това че ТЕСаш яко е добре.
Бих те посъветвал да изТЕСаш нежеланието си да се освободиш от нежеланите си чувства. Защото според мен ти не желаеш да се освободиш от тях. Чрез изпитването им ти се опитваш да накажеш тези които са се отнесли несправедливо с теб. Но нараняваш единствено себе си. Имаш огромен ПО по въпроса. Прости им и насебе си най-вече и продължавай напред с гордо вдигната глава.
Ако ти не се уважаваш и цениш достатъчно за да не се самонараняваш, как да те уважават, ценят и не нараняват другите?

Освен това ти разглеждаш ситуацията като катастрофа, а тя е и нова възможност да си намериш по-добра работа при или с хора, които те ценят, уважават и се отнасят по-добре с теб.
Ако започнеш да търсиш позитивите в ситуацията ще ги намериш, ако продължаваш да се концентрираш върху негативите ще ги преекспонираш.
Всичко е двойнствено, помниш ли?
Спомни си приказката за селянина с единствения кон, който избягал.
Ти си точно в неговата ситуация.
Ядейки се отвътре с нищо не помагаш на ситуацията да се промени към по-добро.
Спри да се самосъжаляваш. Радвай се на това което ти се е случило. Тези хора са ти направили огромна услуга.
Започни да търсиш възможности и ще ги намериш.
Успех ти желая!
Това може да се окаже повратна точка в твоя живот за личностна промяна и израстване.

Най-тъмно в преди разсъмване, а при теб май яко се е стъмнило. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

И на мен състояните ти ми прилича на яко ПО!
Въпреки че ТЕС днес не действа за мен, аз напълно и .....
Въпреки че ТЕС действа за другите но не и за мен аз напълно и безрезервно ..........
Въпреки че ТЕС няма начин да ми помогне на главоболието от гнева и другите работи , аз напълно и безрезервно приемам себе си .

Пробвай тези по по-честичко и може би да тръгнеш!
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
krista
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 21 Апр 2010 16:29
Местоположение: София

Мнение от krista »

Благодаря ти Иване,правиш много за нас.Ако не беше ТЕС не зная дали бих преодоляла този тежък момент.Благодаря ти за подкрепата!
Времето е пари!
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Криста, напълно възможно е да имаш такова връщане. Но това не означава, че старата работа е нахалос.
Аз сравнявам работата по себе си с почистване на къща. Все едно, че до сега си бърсала и чистила като луда и накрая отваряш тавана и от там се изсипва още много от същото. Но по същия начин може и това да се изчисти.
Аз имах много голям напредък с гнева към детето. Но взех, че настинах. Докато бях болна нямах сила за нищо и гневът ми се върна. Чувствах се ужасно, но и това мина. Знам, че случаят ми е изключително лек в сравнение с твоя, но си приличат, макар и с раличен интензитет. Освен това напълно разбирам отчаянието, в което си изпаднала.

Чудя се дали нямаш нужда от някоя нова книга. Има толкова книги сега, които могат да те върнат, а повечето неща от книгите в комбинация с ТЕС са чудесни.
Може да се видим на срещата у Ники следващата седмица.
krista
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 21 Апр 2010 16:29
Местоположение: София

Мнение от krista »

Благодаря ти Мая,аз ще дойда непременно на срещата,стига Ники да определи къде и кога.Ще се радвам да се видим наживо.
Времето е пари!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Публикувай отговор