За 30-годишна мигрена и още нещо

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
krista
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 21 Апр 2010 16:29
Местоположение: София

Мнение от krista »

Снощи реших да направя ТЕС на всички стопери за главоболието от книгата.Когато стигнах до този какво би се случило ако се освободя от проблема и ми дойдоха наум мн.неща
-че,ще започна да пия/досега мн.рядко си позволявах това,тъй като имах страх ,че ще ме боли главата след това/
-че,ще се превърна в алкохолик като баща ми и брат ми
-че,ще ми се услади да пия,понеже имаме родова предразположеност към алкохола
-че,ще си намеря причина да ходя по заведенията вечер
-че,ще започна да правя компания на мъжа си и ще стана като него и т.н.
После се чувствах мн.добре ,бях с приповдигнато настроение и спокойна.
Иване,искам да те питам дали организма ми се бори да си получи хапчетата ,които пиех за глава,тъй като имам зависимост към тях,а в момента съм ги свалила до минимум.Само когато е мн.необходимо.
Времето е пари!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Няма как да знам. Всичко е възможно.
При всички положения аз бих направил ТЕС с:
Въпреки че
Стигнах до прозрение в часовете на будуване.Аз съм задръстена от химикали от лекарствата.И не мога да очаквам някакво мигновено чудо.
аз ........... и избирам да вярвам в чудеса и в неограничените си възможности.
и

Въпреки че
организма ми се бори да си получи хапчетата ,които пиех за глава,тъй като имам зависимост към тях
....................
и избирам да се освободя от тази зависимост сега.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
krista
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 21 Апр 2010 16:29
Местоположение: София

Мнение от krista »

Много ти благодаря,още довечера ще започна да го правя.
Времето е пари!
krista
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 21 Апр 2010 16:29
Местоположение: София

Мнение от krista »

В неделя прочетох книгата "Поискай и ще ти бъде дадено " и направих техниката за болестите.На сутринта се чувствах отпаднала,спеше ми се и главата ми беше много замаяна.На всичкото отгоре и се чувствах депресирана.Това продължи до вчера,когато след работа реших да се заема сериозно със страха си и ужаса от първия ми съпруг.
Написах си на един лист всички случки на физическо и психическо насилие .Направих ТЕС за ПО,че не искам да се освободя от тези чувства.После ги подкарах една по една случките,като работех само със страха и ужаса от него.Другите чувства -омраза ,неприязън,обида ,срам и др.ги оставих за друг път,защото те са на по-високо ниво от скалата на емоциите.
После приложих всичко написано от Линдзи Кени /виж.Помага ли ТЕС за ..../.Само че го измених леко,в зависимост от моята ситуация.
След като направих всичко ме обзе такава еуфория и се чувствах много добре .
Като се погледнах в огледалото и видях някакъв голям херпес под устната.Това е втория за една седмица.
Каква е причината за появата им?Отдавна не ми бяха излизали.
Времето е пари!
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

krista написа:После приложих всичко написано от Линдзи Кени /виж.Помага ли ТЕС за ..../.Само че го измених леко,в зависимост от моята ситуация.
Кое по-точно имаш предвид?
Донесоха ми книгата и съм я почнала от вчера. Попрелистих тук-там из нея и много ми хареса да си нося стотачка в портмонето и да си "купувам" всичко наред :)
krista
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 21 Апр 2010 16:29
Местоположение: София

Мнение от krista »

Трябва да я прочетеш от началото много внимателно.Може и да ти досади от многото повтаряне на едно и също ,но това е за да го възприемеш и да ти се набие в мозъка.
После трябва да определиш в какво състояние се намираш,според скалата на емоциите.Дадена е във 22 процес.И според това в кой диапазон на емоциите се намираш може да си избираш процеса.
Аз правих за здравословните проблеми,за 100 лв.,и всичко свързано с пари.Опитвах въртележката,книгата на положителните страни -страшна е!Прочети я по-скоро и ще обменяме мнения.
Времето е пари!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Причината за херпес е стрес.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
krista
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 21 Апр 2010 16:29
Местоположение: София

Мнение от krista »

Е как точно след ТЕС ще ми излезе?Какъв стрес по време на ТЕС?Или като преживях всичко отново снощи и организма ни се стресира? :D
Времето е пари!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Нали си правила ТЕС за проблеми, те предизвикват стрес. Може да е лечебна криза, а може и да не си доизчистила всичко свързано с проблемите които си третирала.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Криста, виждам, че обичаш да си записваш. Запиши си кога и след кои тесове ти излиза херпесът. Ако пак излиза, пак го запиши. И накрая след време да видим дали няма нещо очевидно, което сега не можем да забележим.
Стана ми иматересно защо може да е излезнал.
krista
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 21 Апр 2010 16:29
Местоположение: София

Мнение от krista »

На мен също ми е много интересно .Преди винаги се събуждах сутрин и виждах ,че ми е избил херпес.Поне една година мина от последния,а сега 2 за 1 седмица,като втория ми излезе веднага след продължително тесване на страха и ужаса от първия ми съпруг в 9 ч.вечерта.Чувствах се много добре след ТЕС-а и изобщо не съм изживяла стрес този ден.Ще ми се да вярвам,че страхът е избил навън! :D
Мая ,имам въпрос,а също и към Иван,вече 1 месец правя Предизвикателството за мигрената,но имам все още пристъпи.Трябва ли да го удължа и колко още време да го правя?Има ли някой излекувал се от мигрена с ТЕС?
Времето е пари!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Предизивикателството не е създадено с цел да те излекува за един месец, а да покаже, че е възможно подобрение. Ако имаш подобрение, т.е. пристъпите са по-редки и /или с по-ниска интензивност на болката, значи си на прав път и просто продължаваш по същия начин.
Последно промяна от ivangp на 16 Юни 2010 21:11, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
krista
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 21 Апр 2010 16:29
Местоположение: София

Мнение от krista »

Благодаря ти,Иване,мисля си ,че станаха по-редки,но от няколко дена са със страшен интензитет и се върнаха старите ми страхове,че така ще я карам и занапред.Ще го правя и занапред докато имам трайни резултати.само се притеснявам,че в повечето случаи ТЕС протича машинално,т.е.мисълта ми се рее някъде на друго място .Като усетя се концентрирам ,но после пак.Трудно е да се прави често на работа,още повече в тоалетната и когато е една ,като при мен е притеснително.Даже може да прави впечатление,че се задържам повече от необходимото. :)
Времето е пари!
krista
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 21 Апр 2010 16:29
Местоположение: София

Мнение от krista »

Не съм писала отдавна тук и сега имам малко свободно време да поразкажа.След Предизвикателството за мигрената започнах още 4.Та общо 5.Първите 3 правя задължително по 10пъти,а другите стигам до 5-6.Просто такива са ми проблемите,че не могат да чакат.Дископатия със силни болки в кръста и гърба,уртикария,плексита и сърбящи екземи.
От тези месеци-4 на брой се получи следното.Рядко се будя с главоболие.спя си като бял човек и рядко през деня ме заболява глава.Пристъпите на мигрена станаха редки и поносими.Екземите,които ме сърбяха до побъркване по ръцете/те са с незнайно естество,появиха ми се след една екскурзия в Йордания/,вече ги няма,има само бледа следа от тях.Депресията,която ме правеше неработоспособна години наред я няма.Просто се изпари,без да съм правила ТЕС за нея.Вече знам какво е усещането да не си зависим от аптеките.
Появи ми се обаче една болка в гърба под дясната лопатка,близо до гръбначния стълб.Не зная какво има там.Мисля си,чекогато хората спрат някои опиати ги боли гърба,в случая имам пред вид,че толкова дълго гълтах хапчета с кофеин и то в ударни дози.И в седнало ,и в право положение все ме боли.Мисля да отида на лекар ,за да ми назове заболяването,за да го включа в декларацията.Сега правя
Предизвикателството с:
Въпреки,че имам болки отзад в гърба под дясната лопатка...
Но нещо не улучван.Не намалява.
Другото,което остана като голям мой проблем е уртикарията.Понякога ми идва да си съдера кожата от чесане.Тези отвратителни сърбящи обриви си излизат когато искат и където искат,не се влияят от нищо .Един път ям нещо и нямам обрив ,друг път от същото ми излизат и чак по ушите.Срам ме е -уж хубава жена,пък с изподрани крака и целите на рани от чесане :D
Започвам все повече да се убеждавам,че емоциите имат пръст в нея и най-вече страхът.
В крайна сметка всички възможни срахове са варианти на 4 основни страха:
1.Срах от интимност-от хора,близост,секс,обвързване ,женитба,зависимост.
2.Страх от самота-от критика,неодобрение,отхвърляне от обществото,
"дали съм като другите".
3.Страх от промяна-от бъдещето,"да напусна работа","да се преместя в нов град","да започна нещо ново".
4.Страх от смъртта-страх от болести,старост,бедност,опасности.
Някои от тях ги владея до съвършенство. :)
Купих си книгата " Тетрадка за упражнения по методиката на Д.Кехоу"
/мн.полезно четиво/ и внея изброих вс.страхове,които имам .Започнах да правя ТЕС за всички всяка минута ,когато имам своб.време.Освен това си направих твърдения,които повтарям в рейса,на спирката ,в тоалетната и не оставям умът ми да мисли за глупости:
-Аз спирам да се ядосвам и дразня от най -малките неща;
-Във всеки един момент,във вс.едно отношение аз ставам все по-добре.
-Аз съм свързана с извор на изобилие.
Аз приемам хората,такива,каквито са ,с всичките им недостатъци.
-Аз приемам и уважавам мнението на другите.
И т.н.-общо 20 парчета.От една седмица си говоря така и има резултат.Вече не се впечатлявам от мнението на колегите,слушам ги спокойно и не ме дразнят.Станах по-контактна,по-засмяна.Даже се усетих ,че мъжа ми говори нещо пак раздразнително и се дразни ,ама аз не го отразих хич.Е ,може още да се желае,но продължавам в същия дух.
За уртикарията реших да визуализирам:представям си ,че цялата съм покрита с обриви-убийствено червени ,горящи и сърбащи.Вземам една четка за дъски и започвам да си стържа тялото от главата до петите ,като след всяко минаване с четката си представя как те се "откъртват"един по един.Накрая си представям кожата си гладка,чиста ,без нито една рана .
Започнах я скоро ,ще пиша като имам резултати.
Пожелавам на всички търпение и постоянство!
Времето е пари!
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Супер си :D

Това
Аз спирам да се ядосвам и дразня от най -малките неща
по-добре го замени с нещо като "Запазвам спокойствие във всяка една ситуация".

Тесай болката в гърба с това, че сигурно е следствие на спрените лекарства. Ако не се повлиява от много тесане, пробвай с "Въпреки, че съм се вкопчила в тази болка и не искам да я пусна..." или подобно.
То това последното важи и за уртикарията. Макар че за нея си изкарала хубави предположения. Изтесай ги тях, със сигурност все нещо ще се подобри.
Публикувай отговор