Ранен климакс, хипофункция на щит жлеза, тиреоидит Хашимото

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Orange
Участник
Мнения: 15
Регистриран на: 03 Май 2010 15:41
Местоположение: София

Ранен климакс, хипофункция на щит жлеза, тиреоидит Хашимото

Мнение от Orange »

Здравейте! Съвсем неотдавна навърших 40, а вече съм в пременопауза. Не съм раждала. Изпаднах в паника от случващото се с мен. Започнах да чета по въпроса за хормонално-заместителна терапия и така от препратка на препратка попаднах в този сайт. От 25-годишна възраст съм с хипофункция на щит. жлеза и тиреоидит на Хашимото. Имам и диагноза паническо разстройство, но мисля, че с него се справих :roll: Изпих доста антидепресанти, транквиланти, изчетох доста книги, започнах да променям мирогледа си, като последното най-много ми помага......

Когато започнах да проумявам, че мислите в главите ни "чертаят" живота ни, започнах да търся начини за промяна на погрешните мисловни модели, довели до горе-упоменатите болести. Държа да подчертая, че съм открита за нетрадиционни методи на лечение и дори съм практикувала два - енерготерапия, от която нямам никакъв резултат (освен, че неразумно спрях лекарствата за щит жлеза, в резултат на което напълнях и много трудно след това свалих тези килограми); и иглотерапия, която ме убеди, че има алтернативни начини за въздействие върху организма, аз дори се повлиях доста добре от нея.

Прочетох целия форум. Преди седмица си купих книгата ТЕС. Вчера започнах да ТЕСам един от многото проблеми. Видим резултат нямам, но и времето е малко (предполагам).

Искам да споделя това, което днес ме изуми. От сутринта се чувствам много подтисната и ми е ревливо :twisted: . Преди обяд останах сама в офиса. Написах си Декларацията на един лист и започнах да ТЕСам подтиснатостта ми и желание да плача. За мое истинско изумление, по време на втората серия се разплаках, направо се разревах и до края на 6-тата серия си плачех......След 4-тата серия почувствах силна жажда и пих вода. След 6-тата серия се почувствах лека, лека.....И шестте серии направих последователно, защото се опасявах, че по-късно през деня може да имам колеги. Изминаха 3 часа, в които аз вече не изпитвах потребност да плача. Чувствах се спокойна, но все още леко унила.

Написала съм си различни Декларации, които ТЕСам последователно за различни емоции и/или симптоми. Изкарвам серия от, например 4. Почивам и минавам към следваща емоция.

Днес, докато ТЕСах Декларацията: "Въпреси че в момента съм много подтисната по неустановени причини и ми се плаче, аз напълно и безрезервно приемам себе си" изпитвах много силно желание за автоагресия. Докато почуквах точките, ми се прииска да ги удрям, удрям, удрям, което и правех......чак пръстите ме заболяха....

На този етап не смятам да спирам хормонално-заместителната терапия за половите хормони, защото искам да забременявам.....страхувам се да ги спра. Причината е, че, както по-горе писах, по време на енерготерапия, която беше пълен провал, аз спрях хормоните за щит жлеза и състоянието ми много се влоши.

Смятам да работя по следните 3 основни мои проблема: яйчници, забременяване и Хашимото (хипофункцията засега няма да я третирам).

Аз вярвам в силата на мисълта и дано моята вяра ми помогне!

Имам нужда и от вашата подкрепя, за да не се предавам.......
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Как смяташ да работиш за тези три проблема? Все пак някой ще е първи. Кой?

За сега си изпитала как работи ТЕС, което е добре.
Като започнеш, ще има какво да коментираме.
Сега искам само да кажа, че ми харесва начинът, по който пишеш. И по който мислиш. Особено впечатление ми направи, че промяната в мисленето ти е била най-ефективната стъпка напред. Напълно на прав път си. А с ТЕС промяната става по-лесно и приятно, отколкото с други методи.
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Освен всичко останало можеш да правиш и някои от йогийските пози. Има такива, при които се прави концентрация точно върху щитовидната жлеза. Например позата "Свещ". Тя е добра и за органите в малкия таз, защото раздвижва кръвта там.
Orange
Участник
Мнения: 15
Регистриран на: 03 Май 2010 15:41
Местоположение: София

Мнение от Orange »

mayadob, радва се, че ми писа :wink:

Femme, ще почета и за позите в йогата. Благодаря!

Аз работя успоредно за всички проблеми, дори и за такива от ежедневието, които се появяват по някое време на деня. Съставила съм си няколко декларации. Изкаравм серия от 4 повторения (симетрични 2 на 2), почивам и минавам към следваща емоция/симптом.

Вчера направих първите серии за щит жлеза. Имам принципен въпрос: Кога се прави визуализацията - по време на Декларацията или по време на НФ? Ако е по време на Декларацията, има резон да си мисля положителни неща - например, че антителата на щит жлеза са войници, които бягат панически, НО, ако се прави по време на НФ, в която аз акцентирам върху "антителата на щит жлеза я изяждат и вредят на целия организъм" как да визуализирам положителни събития?

Моята декларация е: "Въпреки че антителата на щит жлеза я изяждат и вредят на целия организъм, аз напълно и безрезервно приемам себе си и позволявам на тези антитела да напуснат моето тяло".
НФ е: "Антителата на щит жлеза я изяждат и вредят на целия организъм", нали? :roll: Съдейки по книгата, трябва да е така.

За да не отварям това тема, тук ще споделя, че снощи имах два проблема с болки в областта на кръстта, те май са хронични, но снощи нещо се бях усукала - отляво прищипан нерв или нещо подобно :roll: , а отдясно усещане за схващане, тежест, които ме караха да искам да лежа. Е, теснах ги отделно по 4 пъти, с различни декларации, и, О, ЧУДЕСА - ТЕС РАБОТИ! Наистина почувствах облекчение на притиснатия нерв! Като цяло почувствах отпускане в областта на кръста и лекота. Признавам, че така спокоен не съм чувствала кръстта си от месеци! Спах спокойно, без да се въртя и да търся подходяща поза. Сутрина имах остатъчна болка в областта на нерва. Докато пиех кафето си вкъщи, теснах тази болка. В офиса го направих още с 2 серии, като акцентирах върху "остатъчна болка, която прилича на дърпане, опъване" и....сега не чувствам никакъв дискомфорт. Честа пионерска! :wink: ВЪЗХИТЕНА СЪМ!

ИВАНЕ, БЛАГОДАРЯ, ЧЕ НИ "ОТВОРИ ОЧИТЕ"!

От ноември 2009 всеки ден многократно ползвам методите на Джон Кехоу за положителни утвърждения и визуализация. Мисля, че добре визуализирам. Сега остава съчетанието от двама метода да има положителен ефект, в което силно се надявам.....
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Няма правило дали да правиш визуализации по време на декларацията или на НФ. Даже при ТЕС визуализациите често идват спонтанно и няма какво да мислиш и да се подготвяш.

По-скоро направи декларация и НФ по Предизвикателството. Тогава напомнящата фраза ще е положителна и визуализациите ще са лесни.

Защо искаш антителата да напускат организма ти? Те са ти необходими, но на друго място. Кажи им, че това е вашата жлеза, помоли ги да я разпознават като собствена и да се пренасочат там, където наистина има нужда от тях.
Също може да се извиниш на жлезата си, че до сега си я атакувала, да я помолиш за прошка и да я увериш, че сега поемаш отговорност за положението и правиш каквото можеш, за да се чувства добре.

Ще напишеш ли и другите декларации, които си съставила?
Orange
Участник
Мнения: 15
Регистриран на: 03 Май 2010 15:41
Местоположение: София

Мнение от Orange »

Мая, реших да коригирам Декларацията по следния начин: "Въпреки че антителата на щит жлеза я изяждат и вредят на целия организъм, аз напълно и безрезервно приемам себе си и моля антителата да разпознават жлезата като приятел".

По твой съвет правя следната нова Декларация: "Въпреки че досега съм атакувала щит си жлеза и съм я унищожила с омразата към себе си, аз напълно и безрезервно приемам жлезата си и я считам за свой приятел".

За яйчниците: "Въпреки че изпитвам силен гняв поради това, че яйчниците ми почти не функционират и съм с диагноза ранен климакс, аз напълно и безрезервно приемам себе си и позволявам на яйчниците ми да започнат отново да функционират".

Високо кръвно, което получавам вечер и/или след спортуване: "Въпреки че в момента кръвното ми е високо поради емоционални вълнения, аз напълно и безрезервно приемам себе си и му позволям да се понижи до 110/70" (снощи дори падна малко под тези граници, но ми беше добре, заспах много бързо).

Въпреки че поради разстроените си нерви понякога изпитвам неконтролируем апетит, аз напълно и безрезервно приемам себе си и успявам да контролирам апетита си.

Въпреки че имам заклещен нерв на кръста, отляво, и ми дърпа и боли, аз напълно и безрезервно подкрепям себе си и му позволявам да се освободи.

Засега е това :wink:
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

По твой съвет правя следната нова Декларация: "Въпреки че досега съм атакувала щит си жлеза и съм я унищожила с омразата към себе си, аз напълно и безрезервно приемам жлезата си и я считам за свой приятел".
A не е ли добре да направиш декларация срещу омразата към себе си или някаква за приемане. На мене ми подейства много добре.

За яйчниците: "Въпреки че изпитвам силен гняв поради това, че яйчниците ми почти не функционират и съм с диагноза ранен климакс, аз напълно и безрезервно приемам себе си и позволявам на яйчниците ми да започнат отново да функционират".
Аз бих се освободила първо от силния гняв, породен от проблема.


Може да помогнат и:

"Въпреки, че се чувствам недостатъчно женствена"
"Въпреки, че подсъзнателно считам яйчниците си за ненужни......"
"Въпреки, че искам да убия женствеността си, поради причина, която все още не знам, или (причината)......"
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Портокалче или Цвят оранж, (не знам точно какво означава псевдонима ти :)) хубаво е че имаш резултати.
Но според мен не ти е съвсем ясно как се прави ТЕС. Може и да греша, разбира се.

Според мен трябва да препрочетеш Предизвикателството.
Визуализациите се правят отделно от ТЕС, а не по време на ТЕС.

Това също ме озадачава.
Изкаравм серия от 4 повторения (симетрични 2 на 2), почивам и минавам към следваща емоция/симптом.
Я поясни по-подробно какво точно означава. Конкретно стъпка по стъпка как правиш ТЕС. Определяш ли нива? Сваляш ли нивото на всяка емоция под 1ца?

Май смесваш Предизвикателството с нормалното приложение на ТЕС.
А те са различни.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Orange
Участник
Мнения: 15
Регистриран на: 03 Май 2010 15:41
Местоположение: София

Мнение от Orange »

ivangp написа:Портокалче или Цвят оранж, (не знам точно какво означава псевдонима ти :)).
Оранжевият е любимия ми цвят :)

Иване, аз осъзнах, че бъркам Предизвикателството с нормалното приложение на ТЕС. :oops: Благодаря, че ми обърна внимание. Вече коригирах Декларациите си. Правя само обикновено приложение на ТЕС.

Когато писах, че имам резултати, тогава правех нормалното приложение на ТЕС. Декларацията ми беше: "Въпреки че......., аз напълно и безрезервно приемам себе си".

Понеже, както и на други им е трудно да определят нивото на всяка емоция, реших да тесам една емоция 4 пъти, след това с друга Декларация да тесам друга емоция 4 пъти, и така да повтарям, започвайки отново с предишната емоция.

Наистина, при първите тесания, аз чувствах силно понижаване на емоциите до, може би, 1. Както писах, на мен ми се дореваваше по време на тесане и, вероятно, защото съм давала израз на емоциите си, след една, две сесии, стигах до голямо спокойствие, почти до 1.
Orange
Участник
Мнения: 15
Регистриран на: 03 Май 2010 15:41
Местоположение: София

Мнение от Orange »

vqra написа: Може да помогнат и:

"Въпреки, че се чувствам недостатъчно женствена"
"Въпреки, че подсъзнателно считам яйчниците си за ненужни......"
"Въпреки, че искам да убия женствеността си, поради причина, която все още не знам, или (причината)......"
vqra, много точни попадения, ще ги включа. Благодаря!
Публикувай отговор