Страх и натрапливи мисли

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Re: Здравей

Мнение от vqra »

skorpi_84 написа:......
А, да - и мисълта, че нямам мъж до себе си, много ме тормози, един постъпи доста гадно с мен наскоро и аз уж си ТЕСах негативните чувства след случката, но пак ми е кофти...
Виж ТОЗИ ТАПИНГ. Някой тук беше превеждал текста, но не си спомням в коя от темите :oops:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Скорпи, използвай буквално всяка свободна минута за ТЕС. Колкото повече правиш толкова по-добре. Прави ТЕС една седмица само за ПО, както е описано в 14те стъпки.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
skorpi_84
Участник
Мнения: 41
Регистриран на: 11 Май 2010 19:32

Благодаря

Мнение от skorpi_84 »

Иване, видях го това в 14-те стъпки, но имам питане: по точките какво да казвам? Другото ми се изясни, само за точките не разбрах какви трябва да са фразите? Мерси 8)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

По токите се казва, това което е в декларацията, както при всеки класически ТЕС.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
skorpi_84
Участник
Мнения: 41
Регистриран на: 11 Май 2010 19:32

Мнение от skorpi_84 »

Декларация: Въпреки че не мога/неспособен съм сам да се справя/освободя с/от този проблем...

НФ (по точките) - не мога да се справя с този проблем.

Така ли?
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Да, така е добре.
Thesoanita
Участник
Мнения: 19
Регистриран на: 12 Окт 2010 22:59

Мнение от Thesoanita »

Здравейте!
Доста се чудех в кой раздел точно на форума да споделя това, което ще прочетете по-долу. Избрах страх и натрапливи мисли, защото може да се каже, че в мен има много дълбоко вкоренен страх, който много често парализира всички области на живота ми. Мисля, че този страх произлиза от детството ми, когато 8-годишна загубих баща си. Той беше родителят, с който бях по-близка. Беше чувствителен и любвеобилен човек и след неговата смърт почувствах огромна самота, която и до днес не ме напуска. Чувството е доста подтискащо. Усещанията за сигурност и самоувереност почти не съм ги изпитвала в пълна степен. Когато говоря за страх нямам предвид страх от тъмно, от смърт,от буболечки, затворени пространства и прочие. Това е някакъв генерален страх, който е трудно да обясня с думи. Винаги очаквам, че ще бъда порицана, осмяна и заклеймена. Каквото и да правя все се съобразявам с другите. В мен усещам огромна бариера, която стои между мен и другите и не мога да почувствам близост в истинския смисъл на думата с другите. С ТЕС се запознах преди месец и половина и започнах да практикувам с помощта на книгата на Иван и клипове, които гледах тук в нета. Аз също споделям, че благодарение на тази техника, прилагайки я ти просветват светлинки откъде ти идват проблемите. Понеже винаги съм имала проблеми с парите, започнах най-настъпателното тесане в тази област. Дори си нямате представа какъв баласт е имало в мен, колко фрустрации и изкривени представи за финансите. И всичко това открих и осъзнах по време на сесиите с ТЕС. Направо ми идваха готови фрази във съзнанието, като че ли някаква невидима ръка ми посочваше моите мисли паразити и негативни емоции. Изпитах и огромно блаженство и във физическия и нефизическия смисъл на тази дума, потупвайки по точката в началото на веждата, за което вече споделих. Алиса ми даде съвет как да процедирам и вече две седмици аз се чувствам нов човек, мислейки за парите. Не са се увеличили финансите ми, но спокойствието, което имам сега в душата ми знам, че ще даде своите плодове. Та така, преживях благодарение на тази чудотворна техника, катарзис по отношение на финикийските знаци. Една вечер преди заспиване се теснах с фразата: Въпреки че не знам какви негативни мисли са записани в моето подсъзнание, които определят преживяванията в живота ми аз....... През нощта сънувах сън -намирам се в огромен тъмно-син океан,а в него много акули, които идват от дълбините на океана и се зъбят срещу мен. Отначало беше само една акула, а после тя като с магнит привлече още много и много. Аз се чувствах направо ужасена и се събудих от парализиращ страх. Веднага си записах съня и през целия ден съвсем умишлено си го възпроизвеждах и по-точно исках отново да изживявам този огромен страх, който изпитах в съня. Така аз си съставих фразата: Въпреки че моето подсъзнание е изпълнено с огромни агресивни акули, които всъщност са моите плашещи мисли, които самата аз съм сътворила... През цялото тесване си визуализирах съня. Мисля,че Вадим Зеланд /между другото прочетете книгите му - заслужава си/ казва може да видите много измислени и несъществуващи неща в съня си, единственото, което е истинско в съня ви - това е емоцията, която изпитвате. Тя е истинската и подсъзнанието ви изпраща сигнал чрез емоцията. Продължих с работата с моето подсъзнание и в следващите две вечери се сънувах като дете - мъничко на около 3-4 години с много къса коса, а това наистина е така- имам снимки. И знаете ли каква емоция изпитах по време на съня - че съм сама и изоставена, защото съм много грозна с тази къса коса и въобще не заслужавам обич, внимание и никакви подаръци. Сега ползвам друга литература, за да лекувам детето в себе си, което се чувства изоставено, необичано и незаслужаващо нищо. Но също и си тесвам тези проблеми. От 2002 г. чета книги за творческа визуализация, за позитивно мислене и тем подобни, имам цяла библиотека у дома. Мога и да ви покажа и тетрадки от 100 листа голям формат изписани с хиляди афирмации,подробно описани визуализации, карти на съкровища, но казвам ви, че ако не бях открила ТЕС щях да си остана с дълбоко заровените ми страхове, комплекси и проблеми. За осем години качеството ми на живот не помръдна нито на 1 мм в положителна посока, а за месец и половина, благодарение на ТЕС аз започвам да усещам как започвам да се разтоварвам лека-полека от цялата тежест, която съм мъкнала върху себе си . Бъдете благословени всички! Успех! Обича Ви!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Поздравления, Тесоанита!
Радвам се на успехите ти.
Има една тема за финансово благополучие http://emozdrave.info/forum/viewtopic.p ... 8%EB%E8%E5, в която според мен би било добре да опишеш по-подробно как си прилагала ТЕС по отношение на парите.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

БРАВОООО! :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Напоследък и аз се опитвам да помня сънищата си и да ги ТЕС-ам. Там подсъзнанието говори на 100 процента. Тези дни сънувах разни неща, от които даже ме е срам, просто не знам какво да кажа, чак се сетих за един сън дето сънувах преди много години , като тийнеджър. Сетих се за него във връзка с това, което сънувах тези дни. Записвам си сънищата и се сещам за тях през деня, дори и без да правя ТЕС мисля за тях. Може би ще ги тесшам, само като мисля за тях.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Е, ако не стане само с мислене, с реално ТЕСане ще стане. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Thesoanita
Участник
Мнения: 19
Регистриран на: 12 Окт 2010 22:59

Мнение от Thesoanita »

Много благодаря на Иван и Алиса за подкрепата и положителните отзиви на поста ми. Разбира се, че с удоволствие ще разкажа за вълнуващото ми преживяване, което изживях тесайки темата за парите. Понеже имам доста неща да споделя, ще ми трябва повече време да напиша всичко, което преживях. Искрено се надявам всеки от вас намери рационално зрънце, което да му помогне в разрешаването на този много актуален проблем в нашият живот - парите. Искам да кажа, че не съм забогатяла, нищо не се е променило все още, но аз успях да направя една дълбока дисекция на този проблем, който съществува почти през целия ми живот, което доведе до различна емоционална настройка в мен. Чувствам се лека и омиротворена. От опит знам, че дългите постове пречат на концентрацията на вниманието, така че от утре ще започна малко по малко да описвам как тесах тази толкова деликатна и много лична тема парите. Деликатна, защото тесайки стигнах до прозрението, че парите са една много чувствителна енергия, с която трябва да оперираме много внимателно и лична, защото за всеки от нас, дори и да не го осъзнаваме,парите означават общуване с тази енергия - много искрено и дълбоко интимно.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Браво, Thesoanita! Радвам се!
Аз също в една от сесиите ми се видях малка с един надут балон и шапка /както съм на една от снимките/ и толкова мн. ми се прииска да го гушна това малко дете и да разбера какво му се е случило, за да не се обичам сега, защо се нуждая от одобрението на всички, за да се одобрявам аз самата, защо се нуждая от страдание? Защо съм мазохист? ..... Тогава се разплаках и изпаднах в нещо като криза. Почувствах се безсилна, че дори ТЕС не можа да изкара на повърхността онова, което съм преживяла като малка.....
Per aspera ad astra!
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Тесоанита, много ме зарадва. Честит нов живот :)
Иване, това си е направо за публикация, ако пак редактираш книгата :idea:
Даже сега си мисля - не е ли време да се публикуват истории в някоя рубрика в някое списание :?: (награда на годината - "Нова психо-кибернетика")
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Иване, не съм и си мислел, че няма да ги ТЕС-на :lol:
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Публикувай отговор