Да подобрим зрението си с ТЕС

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Да подобрим зрението си с ТЕС

Мнение от Arethuse »

Тук ще пусна в отделна тема настройките на Карол Луук от нейната книга. Повечето от тях Емчето бе така добра да преведе, има и една две мои. ;)

Мисля да допълваме с други, наши си настройки и утвърждения, за когото каквото е проработило.

Първата седмица се теса само ПО за подобряване на зрението.
Ето настройките:


Въпреки, че се съпротивлявам на това да си подобря зрението, аз напълно и безрезервно обичам и приемам себе си. Въпреки, че не искам наистина да си подобря зрението, аз избирам да приема себе си. Въшреки че се страхувам да виждам по-ясно, аз изцяло се приемам и обичам.

Следва потупване:

Първи кръг:

- Имам тази съпротива срещу подобряване на зрението ми.
- Не искам да си подобря зрението
- СТрахувам се да виждам по-ясно.
- Мислех, че искам да виждам по-добре
- Тази съпротива да си оправя зрението
- Имам съпротива да си оправя зрението
- Не мога да я променя



Втори кръг:

- Ще опитам да се освободя от тази съпротива
- Мога да си позволя да преодолея тази съпротива
- Избирам да се чувствам готова да се освободя от съпротивата
- Чувствам се свободна да се освободя от съпротивата
- Избирам да се освободя от съпротивата
- Толкова е хубаво да допусна яснотата в живота ми
- Ценя зрението си и очите си
- Благодарна съм за яснотата в моя живот.

Въпреки, че съм скептична, че това ще проработи, аз избирам все пак да направя упражненията. Въпреки, че моят скептицизъм всъщност е страх, аз приемам и обичам себе си във всички случаи. Въпреки, че имам съмнения, че ТЕС ще подобри зрението ми, избирам да приема тази възможност сега.

- Скептична съм, че ТЕС ще ми подобри зрението
- Не искам да си подобря зрението.
- Страхувам се да виждам по-ясно
- Скептицизъм
- Съмнения, че това ще проработи
- Съпротива да си оправя зрението
- Имам съпротива да си подобря зрението
- Имам толкова много съмнения за това



- Ще се опитам да бъда отворена към нови възможности
- Мога да си позволя да се освободя от съпротивата
- Избирам да се освободя от тези съмнения
- Вече се чувствам по-свободна
- Толкова е хубаво да приема яснотата в живота ми
- Ценя зрението ми и очите ми
- Благодарна съм за яснотата в живота ми

Въпреки, че не вярвам, че проблемите с очите могат да бъдат обратими и затова се съмнявам, че мога да се освободя от моите, аз напълно и безрезервно обичам и приемам себе си. Въпреки, че не вярвам, че това ще проработи, аз избирам да приема себе си във всички случаи. Въпреки, че истината е, че се страхувам да виждам по-ясно, аз приемам и обичам всичко в мен, независимо от всичко (тука малко тафтология се получи, но гледам да се придържам максимално към английския текст).

- Не вярвам, че наистина мога да си подобря зрението
- Не искам да вярвам, че мога да си подобря зрението
- Страхувам се да вярвам, че мога да си подобря зрението
- Имам толкова много ограничаващи вярвания за зрението
- Всъщност не искам да виждам по-ясно
- Имам толкова много съпротива да си оправя зрението
- Тази съпротива да си подобря зрението
- Изненадана съм от тази съпротива и ограничаващите ми вярания



- Искам да се опитам да се освободя от съпротивата
- Мога да си позволя да се освободя от съпротивата
- Избирам да се чувствам отворена за промяна
- Разрешавам си да се освободя от ограничаващите вярвания
- Избирам да се освободя от съпротивата
- Чувствам, че е правилно да съм отворена да виждам по-добре
- Ценя зрението ми и очите ми
- Благодарна съм за яснотата в моя живот

Освен това, отговорете си на следните въпроси:

- Каква е "отрицателната страна" на това да си подобрите зрението?
- Какво може да се промени в живота ми, което няма да ми хареса (да ми е удобно)?
- Как може подобряването на зрението да предизвика неприятности вкъщи или на работа?
- Кой може да не е доволен от това да виждам по-ясно?

ТЕС-нете всичко това отделно или го включете в трите настройки.

Също така се препоръчва потупването да е без очила или лещи, както и всяка седмица да се отчита промяната.

Също преди да се започне, да се оценят по скалата от 0 до 10 следните неща, като 0 е ако никога не се чувствате така, а 10 ако непрекъснато се чувствате така:
- Гневен съм (angry)
- Лесно се чувствам виновен
- Чувствам се наранен
- Чувствам се обиден от много неща
- Срамувам се от себе си
- Имам много болки и страдания.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

От Иван
Ето ви една нова информация - според ГНМ:
Влошено зрение (с изключение на кривогледство). Т.е. това се отнася за късогледство и далекогледство.
Емоционален корен - страх от някаква опасност която дебне откъм гърба на човека, т.е. не може да бъде видяна и не може да бъде избегната/отстранена. Страх от неизвестното.

Според ГНМ ако това състояние на страх се повтаря дълго време се развива далекогледство или късогледство поради втвърдяване на областта между ретината и склерата и оптично разтягане не очната ябълка.
Според ГНМ при лечението(тялото само се лекува, не говорим за операция) е възможно временно силно влошаване на зрението.
Пак от Иван
"Въпреки че не желая да погледна/видя нещо в живота си защото се страхувам от това което ще видя/прозра аз избирам да се освободя от това си нежелание и страх сега защото осъзнавам, че притежавам достатъчно вътрешна сила да погледна истината в очите и знам, че само истината може да ме освободи истински и напълно".
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

***em4eto*** написа:Позитивни утвърждения - по няколко пъти през деня, а могат да се ползват и като затвърждаващи фрази (примерно при техника на избора) с ТЕС според мен. Може би някои неща не са преведени добре, но нямам оригиналния текст, така че преписвам, както е в книгата:

Моето зрение се подобрява всеки ден.
Намалявам зависимостта си от очилата.
Виждам все по-добре.
Във връзка съм с причината, поради която блокирам възприемането си.
Харесва ми начинът, по който виждам.
Радвам се на своето замъгляване.
Прегръщам своето замъгляване всеки ден.
Забавлявам се, изследвайки своето замъгляване.
Очаквам да виждам по-малко замъглено.
Наслаждавам се на начина, по който гледам и виждам.
Чрез зрението си аз създавам начина, по който виждам.
Сега аз виждам истината.
Виждам красотата на живота.
Прощавам на родителите си за начина им на възприемане.
Виждам истината в заобикалящата ме среда в детството ми.
Когато виждам истината за начина, по който съм възпитан, аз се чувствам свободен.
За очите ми е много добре да виждат.
Съсредоточавам възприемането си върху образите, които виждам.
Осъзнавам как състоянието ми на съществуване укрепва зрението ми.
Разбирам какво виждам в моето замъгляване.
Харесвам лекотата в начина, по който виждам.
Моето око на съзнанието ръководи външното ми зрение.
Аз съм силен и лекувам очите си.
Чувствам се по-малко уязвим без моите очила.
Имам ясно и здраво зрение.
Изживявам проблясъци на ясно виждане.
Обичам живота, следователно виждам живота ясно.
За мен е абсолютно безопасно и безвредно да виждам.
Прощавам на себе си и сега виждам ясно.
Моите отрицателни модели за виждане се разтварят и изчезват.
Моето зрение е съвършено, когато наблюдавам съвършенството си.
Поддържам се със здравословни храни и упражнения.
Обичам тялото си, очите и зрението си.
За мен е лесно да възстановя зрението си.
Справям се с напрежението, което замъглява зрението ми.
Премяхвам препятствията, които ми пречат да виждам красотата на света.
Виждам мъдростта и истината в живота.
Във връзка съм с вътрешното ми желание да виждам.
Преминавам успешно през бариерите на невежеството, на страха и на гнева, за да може да се реализира моето идеално зрение.
Благодарен съм, че зрението ми е здраво и ясно.
Виждам в света неща, които ме радват.
Моите очила са във все по-малка степен част от мен.
Давам възможност на здравото, жизнено и съзидателно зрение да се изяви.
Изразявам новото си съзнание чрез моите очи.
Моето зрение вечер е толкова ясно, колкото и зрението ми през деня.
Виждам повече цветове с естественото си зрение.
Когато се радвам на тялото си, зрението ми става по-ясно.
Аз просто потупвам точките, повтаряйки утвържденията.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Интересно, дали се постига корекция и на астигматизъм и вродено късогледство/далекогледство? Т.Е. ако е започнало всичко с вроден проблем,до това ниво ли се изчиства зрението или ...? :roll:
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Любопител написа:Интересно, дали се постига корекция и на астигматизъм и вродено късогледство/далекогледство? Т.Е. ако е започнало всичко с вроден проблем,до това ниво ли се изчиства зрението или ...? :roll:
Не знам, някой който е опитвал да каже :)
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Всичко е енергия. Информацията също е енергия. Как е записана информацията няма значение. Дали е дошла от родители, минали животи и т.н. Все си е информация. А информацията може да се променя. Т.е. възможно е да се изчисти и вроден проблем.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Благодаря! :)
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Препоръката е да изберат едно две събития, свързани с нещо, което сме видели и да се включат при изпълнение на следните настройки:

Въпреки, че толкова се уплаших, когато видях това, което се случи, аз напълно и безрезервно обичам и приемам себе си.
Въпреки, че бях уплашен от това, което видях, избирам сега да се чувствам спокоен (на англ - calm and peaceful).
Въпреки, че страхът от това, на което бях свидетел все още се проявява в зрението ми, аз напълно и безрезервно обичам и приемам себе си.

- Имам този страх, останал в очите ми
- Все още се страхувам, когато си спомням какво се случи
- Не исках да виждам това
- Не е чудно, че си замъглявах зрението
- Този страх, заседнал в рението ми
- Страхът от този инцидент, заседнал в очите ми
- Не мога да забравя това, което видях



- Ами ако мога да разпръсна тези чувства?
- Ами ако мога да изчистя зрението сега?
-Мога да преодолея това, което видях.
- Мога да си простя, че гледах.
- Ще им простя, че ме накараха да видя това.
- Харесва ми да допускам повече яснота в живота си.
- Ценя зрението си и очите си.
- Благодарна съм за яснотата в моя живот.

Втора настройка: Въпреки че ме е страх да виждам по-ясно, аз се приемам какъвто/ато съм и както се държа. Въпреки че ме е страх да виждам повече от случващото се покрай мен, избирам да се приема напълно и всичко, което съм направил/а с очите си. Въпреки че страхът е запечатан в очите ми, аз избирам да се освободя от него.

- Страх ме е да виждам идеално ясно.
- Изненадан/а съм колко силен е страхът.
- Ако виждам по-ясно, може да видя повече от онова нещо.
- Понякога не е хубаво да се вижда чак толкова.
- Никога няма да забравя какво видях.
- Тази съпротива да виждам по-добре.
- Имам толкова много страх в очите си.
- Толкова ме е страх да виждам ясно отново.



- Избирам да освободя страха.
- Беше преди много време.
- Избирам да се почувствам готов/а да освободя целия страх от очите си.
- Чувствам се свободна да се отърва от страха точно сега.
- Избирам да виждам каквото си поискам.
- Толкова е хубаво да си позволя да виждам ясно отново.
- Ценя високо зрението и очите си.
- Благодарна съм за подобряващото ми се зрение.

Трета настройка: Въпреки че ме е страх да се освободя от този страх, аз избирам да се чувствам споскоен/а и в мир със себе си сега. Въпреки че бях уплашен/а толкова дълго от случилото се, аз се приемам какъвто/ато съм и начина, по който реагирах на случилото се. Въпреки че този страх беше в очите ми от години, криейки се в зрението ми, аз примам и обичам себе си и очите си.

- Страх ме е, че пак ще видя нещо като онова.
- Не искам да видя нещо лошо отново.
- Страх ме е да виждам какво има пред мен.
- Страх ме е да виждам ясно.
- Не искам действително да виждам по-ясно.
- Не се чувствам сигурен/а да виждам по-ясно.
- Тази съпротива към подобрението на зрението ми се държи на страха.
- Спомням си какво видях - нищо чудно, че не искам да подобря зрението си.



- Мога да се освободя от страха от видяното.
- Така или иначе успях да оцелея.
- Аз ценя високо това, че се чувствам толкова силен/а, въпреки че тогава беше ужасно.
- Чувствам се свободен/а да премахна страха от очите си.
- Избирам да се освободя от страха в очите и зрението си.
- Избирам да въведа ясното в живота си.
- Обичам силата на зрението и очите си.
- Ценя високо яснотата в живота си.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Kat

Re: Да подобрим зрението си с ТЕС

Мнение от Kat »

Arethuse написа: Първата седмица се теса само ПО за подобряване на зрението.
много ме кефи идеята, поздравления :)
ама, аз, като по-нова, не разбрах - не е ли всичко това все ПО? (имам предвид, цялото мнение)
егати.. :shock:
Атанасов
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 01 Юни 2010 02:12

Мнение от Атанасов »

Arethuse, защо трябва да се радваш на замъгляването си и да го прегръщаш?
По-добре е да се освободиш от него, да го "прогониш".
И аз съм чел за методи, чрез които уж с приемането на даден проблем, симптом или състояние, с последващо освобождаване именно чрез приемането му, той не намирал благоприятна среда, за да вирее и да прави поразии, но нещо не ми действат поне на мен. Според тях, като кажеш мисловно - мерси, проблемче, ок, има те, но не ми трябваш и си отивай, то щяло да си отиде. Е, не си отива обаче.
А и в Библията пише да се предаде проблема на Бог, а не да го прегръщаме и да му се радваме.

Днес пробвах да правя ТЕС с редуващи се фрази, една от които е - предавам този проблем на Бог. Ще видим какво ще стане с късоледството ми, че ми се счупиха очилата. Нарочно не съм си купил нови, искам да си оправя очите и аз.

Между другото, като бях по-млад, правих една седмица упражнения за очите по една книжка - "По-добро зрение без очила" и постигнах доста добри резултати само за една седмица. Сега почнах пак, но и си правя и ТЕС за да премахна късогледството.
Като имам резултати, ще пиша тук.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Arethuse, защо трябва да се радваш на замъгляването си и да го прегръщаш?
По-добре е да се освободиш от него, да го "прогониш".
Според някои хора, които са смятани за вещи в областта на линостното усъвършенстване, има 3 фази на прогресна съзнанието:

1ва фаза - Смяташ че си жертва, че нищо не зависи от теб, а от някой друг и че съответно друг трябва да те оправи. В повечето случаи при вървене в тази посока, след като се изчерпат другите варианти на обичайни заподозрени и обвиняеми за собствените ни страдания се стига до БОГ като източник и изцелител.

2ра фаза - Решаваш че, ти не си жертва и че всичко зависи от теб. Търсиш начини да контролираш нещата, като обикновено премахваш това, което не ти харесва. Това е пътят на позитивното мислене и движението на новата епоха (NEW AGE).

3та фаза - Осъзнаваш, че поради ограничената информация с която разполагаш и поради интерпретирането й чрез сетивата си, които също са ограничени, това което си мислил за реалност е всъщност само една илюзия, която сам си създаваш.
Осъзнаваш, че извън тази илюзия има много друга информация и неизвестни на теб причини за нещата, които ти се случват и възможности за интерпретацията им в глобален план.
И тогава започваш да приемаш напълно и безрезервно.
Не за да промениш нещата или да се избавиш от тях.
А за да бъдеш в мир със себе си.

И имено тогава се решават всички конфликти и спират вътрешните противоречия и войни.
И тогава изчезват всичките ти проблеми, не защото си премахнал причините за тях, а защото ти си променил отношението си към тях.
:idea:

Нищо ново под слънцето. Идеята на 3та фаза е заложена в Индуизма.
Имено това е закона за Кармата, проповядван от Кришна.(криво разбран и интерпретиран неправилно в съвременото общество).
И към това върховно постижение на състояние на съзнанието се стремят всички йогини.

Засега повечето от нас в този форум сме май във втора фаза. Около 99% от населението на земята е в 1ва.

Храна за размисъл. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Хубавото е, че ТЕС те води напред по фазите без дори да си го очаквал или да си си давал сметка за тях.
Атанасов
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 01 Юни 2010 02:12

Мнение от Атанасов »

Интересно.
Иване, ти християнин ли си или будист?

Предполагам, че според фазите, които си изброил, мен ме категоризираш в първата, понеже споменавам Бог, нали така. Не, че има голямо значение за мен, всеки има някакъв житейски опит и моя показва, че пътя на борба с проблеми също е успешен, ако не и повече от този с примиряването с тях и приемането им с цел вътрешен мир. В Шаолин например са съчетавали Пътя на боеца с Пътя на мъдреца много успешно, преди да се комерсиализират и те.

А третата фаза малко ми прилича на идеята във филма "Матрицата", с тази разлика, че там илюзията ти я създават, а не е собствена илюзия.

Аз търся връзката между Бог и ТЕС и смятам, че има такава и искам да разбера каква е точно, също така мисля, че фаза 1 не е формулирана правилно и тези, които са го направили, не знаят какво е Бог. А тези, които не знаят кой и какво е Бог, смятат за слаб всеки, който приема, че има Бог и не приемат наличието на съдба, макар че същото в индуизма се нарича карма. Кармата или съдбата може да се променя, ще кажат някои - да, може. Човек може да влияе на съдбата си, понеже има свободен избор. Но не подценявайте Бог, силата, която е създала всичко. Не всичко зависи от самите нас и това е доказано отдавна. Има доста информация за стари цивилизации, за силата, създала всичко и т.н. Откъде накъде този, стигнал до Бога, ще трябва да го смята за отговорен за всичко и едва ли не последна панацея? Бог помага на тези, които искат да си помогнат. А Библията е една страхотна инструкция кое, как и защо :)

Ако тук има вярващи хора, ще ме разберат, иначе идването на Исус на Земята едно време, всичко с разпятието се обезсмисля, ако нещата не са така, както са показани в Библията.
Никого не искам да засегна, просто търся дискусия по много важни въпроси, наистина важни. Даже мисля, че са достойни за нова тема.
krista
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 21 Апр 2010 16:29
Местоположение: София

Мнение от krista »

Аз спадам към междинната категория между първата категория и втората.Някои неща не мога да приема,че зависят изцяло от мен.Например никога няма да стана такава,че да не ме трогва нещастието на другите,да не се притеснявам за близките си,да не ме боли,за хората,които обичам.С една дума никога няма да стана дебелокожа.Колкото и ТЕС да правя си оставам много чувствителна.
Времето е пари!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Аз не съм нито християнин, нито будист, нито хиндуист. Вероятно повечето хора биха ме нарекли атеист, макар, че аз не смятам, че това е вярна класификация. А и защо изобщо трябва да се класифицира?
Не ги вземай толкова навътре нещата, Атанасов!
Ти го прие много лично това което написах за фазите.
Това, че някой смята, че е така, не значи че е така.
Аз просто дадох идея за размисъл.

Колкото до Библията - според мен, тя е писана от хора с цел манипулация на други хора. В нея има няколко истини и много лъжи и несъответствия. Та за мен тя не е ръководство и обяснение.
Също така добре е да не се бърка религията с църквата.
А според мен Библията е писана от църковни служители, а не от вярващи.
Поне съвремения й вариант.

Карма не е равно на съдба. Това е неправилно разбиране на това, което е проповядвал Кришна.
Карма очначава че всяко деийствие има равно по сила на себе си противодействие В МОМЕНТА НА ПРИЛАГАНЕТО МУ,а не в следващия живот и т.н. И Кришна е проповядвал, за избягване на страдие и разочарование, да се практикува НЕ-ДЕЙСТВИЕ И НЕ-ЖЕЛАНИЕ ( в смисъл да не се действа и да не се желае,а само да се наблюдава и приема, без да се оценява, окачествява и съди). Това е законът за Кармата, а не изкривената му версия, според която си наказван или поощряван за делата си в този живот от дядката с бялата брада, който седи на небето и няма друга работа освен да те наблюдава дали му изпълняваш правилата. И съответно те наказва или поощрява в следващия живот за нещо, което изобщо не си спомняш, че си направил.

И последно, според мен, всички които мислят за Бог, като за нещо извън себе си грешат.
Когато осъзнаеш, че Бог е част от теб и че ти самият си Бог, ще намериш всички връзки, включително и тази между ТЕС и Бог.

:idea: - Ако ти създаваш илюзията на реалността си (аз вече обясних как става това в предния си пост), то ти си създателят на реалността си и следователно си Бог = Създател на света, Вселената, "реалността" и т.н.
:)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор