Дневникът на divimo-66.8 - куп задачи за решаване

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
divimo-66.8
Участник
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Апр 2010 12:16

Дневникът на divimo-66.8 - куп задачи за решаване

Мнение от divimo-66.8 »

Здравейте!! Аз съм Диляна, с ТЕС се познаваме отскоро благодарение на Лейди Фрост :D Имам си цяла куп "задачи" за решаване и емоционални, и здравословни, и личностни ....нищо ново под слънцето!! :lol: Трябва да ви призная, че ми е много трудно да започна да пиша тук, но да се впускам в анализ "защо" ...няма смисъл, така или иначе го правя, ако ми хрумно нещо в процеса на писане ще го споделя, ако не - на следващо писане :roll: !
Първа задача в списъка - килограми!!! И то много, цели 108,2, а искам да съм 56!! От февруари спазвам системата минус 60/благодарение на която се запознах с моята прекрасна Лейди/ и от 122,8 стигнах до тук! Няма да се впускам в описание на принципите й, просто искам да споделя, че това е единственият режим който съм успявала да спазвам толкова дълго и с такъв чудесен резултат, но ... миналата седмица имах жесток спад!!! Започна от едно дамско гости и стана безконтролно тъпчене посред нощ, през деня повръщане и после пак!! Качих разбира се обратно 3кг, но това не ме впечатли особено, знаех че няма как да е по друг начин!! Това което ме върна обратно в пътя/да, от събота насам отново си спазвам режима, без проблем/ е мисълта "Писна ми" докато си седях на кантара и си гледах 110,7 с ясния спомен за 107,5 от предишната седмица!!!
Пак повтарям, много ми е трудно да пиша тук, за това просто ще ви покажа какво написах по този повод вчера в друг форум:

Та да си дойда на думата - от 08,05 до 14,05 имам само един системен ден!!! То не беше ядене посред нощ, то не беше чудо!!! Започнах с едно невинно/УЖ/ дамско гости на 07,05 следобяд, което прерастна в някаква кулинарна оргия до 5 сутринта на другия ден!!! Срам, срам, срам!!! А защо всъщност се намуах така / че и газирано и кафе със сметана пих посред нощ/ - не знам!!! Няма да ви разправям как се 4увствах след това през целия ден - повръщане, разстройство и посред нощ пак влязох в хладилника!! И така всеки ден! С едно изключение в сряда, което дори не знам как се случи!! В четвъртъка се видях с моята любима Нощни очи и съвсем системно си ве4еряхме преди 18, след което ни пра един дъжд, бедна ви е фантастиката! После тя ми суши дрехите в пералнята, а аз се мотах с едни нейни бремнни гащи, та стана време да си ходам към то 21,00 /след Листопад, хихихихих/ и като се прибрах дома - аййййде пак отново, как не фанах хрема, като главата ми бе6е нонстоп с студения шкаф, НИ НАМ!!!
НО ... всеки си плаща за гяволъка, та и аз така - в събота като се претеглих и видях 110,7 - аааууууу!!! Изтрещях!!! 3,2 кг отгоре!!! Да кажа 4е бях потресена, ще излъжа!!! Беше ми ясно че след такова освинване, няма как да съм запазила форма, ноооо - все пак ми стана много криво!! Да кажа, че съм се засрамила? Не, не бих го определила така!! Просто изведнъж ми писна!!! Припомних си как при всички предишни опити да отслабна се провалях след постигането на някакъв резултат по абсолютно същия начин - безмислено и налудничаво тъпчене, като че цялата храна на света ще свърши ако не я изям сега!!! Дадох си сметка, че преди винаги съм пробвала да отслабна с някакви ограничения и сама/в повечето случаи дори у дома никой не разбираше какво правя/, което винаги е водело до обратен ефект/логично!!!/, че винаги съм си мислела, че аз съм най-умна и знам най-добреи че на мен няма да ми случи да се подхлъзна към старите си приви4ки и винаги се случваше точно това - започвах да ям, да ям, да ям; да дебелея, да дебелея и така до момент в който се оказах 130кг чиста мисъл и сланина!!! Още нещо ми резна единствената мозъчна клетка, а именно че сега всичко е различно - няма забранени храни, не се крия, имам подкрепа/ ейй ама много ви обичкам всички тук!!! /, имам завиден резултат, това е най-дългото ми спазване на режим за каквото и да било ... И АЗ СИ ПОЗВОЛЯВАМ ДА СЕ ДЪРЖА ПО СЪЩИЯ ТЪП НАЧИН КАКТО ПРЕДИ!!! ЗАЩО??? КАКВО МИ Е ОПРАВДАНИЕТО ТОЗИ ПЪТ? НИКАКВО!!! А ВСЪЩНОСТ ОПРАВДАНИЕ НЕ МИ НУЖНО, НЯМА КАК ДА ИЗЛЪЖА СЕБЕ СИ, НАЛИ!!
Реших да не задълбвам в самоанализ, защото просто в момента не съм готова да водя смислен диалог със собствените си АЗ, АЗ, АЗ и АЗ ... и просто да започна отначало!!! Взех книгата отново и започнах да чета/сега си спомням, че в началото на системата през февруари и началото март, я препрочитах по няколко пъти седмично и ми действаше страшно мотивиращо, после реших, че съм "научила" всичко и спрях да я чета, можете ли да се сетите какво стана? Обади се пак "по-умната" ми половина - детокси-мемокси, сега и цяла седмица несистемност, КРАСОТА!!!/.
Така да се каже стегнах се, 2 дена Желязко Петров и о, чудо!!! В момента съм 108,3 или 2,4кг надолу за 2 дни!!! В момента "привес"-ът ми е само 800гр , които би трябвало да са отбелязани надлежно в табличката, освен ако Бебиш не се е разсеял!!!
Сигурна съм, че до края на седмицата ще съм си задминала линийка, която по обясними причини няма да сменям/срам е/стимул ми е/.
Та само да кажа, че свободните интерпретации водят до сланиненсти вариации, в което се убедих на собствен кантар!!!
Момичета, не правете като мен!!!


И след тази "изповед" от вчера дискутираме с Лейдито по въпроса - какъв е корена на собствената ми дебелина, какви негативи или позитиви ми носи? Даже ме накара да се замисля на абсурдната/според мен/ идея, защо се страхувам да бъда слаба? За момента само мисля, изплуват ми спомени, случки, но ще трябва да седна и да си опиша всичко с химикал и тетрадка и ще пиша пак!!

За сеага от мен толкова
:lol: :D
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Хубаво е че си започнала да търсиш в тази посока - психологически причини. Който търси намира. Сега като ги намериш и махнеш тези причини ще можеш да си и по-полезна на дружките си от другия форум с личен пример и нови идеи.
Пиши редовно за да разбираме докъде си стигнала в търсенето си!
На прав път си.
И Лейди е права, че по някаква причина се страхуваш/не искаш да отслабнеш.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Много се радвам, че се престраши! Това си е голяма стъпка, но сега да не полегнеш на стари лаври! :lol: Чакам с нетърпение момента, когато свободно ще можеш да говориш за проблемите си, не само с мен, но и с останалите хора, независимо колко са ти близки!
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Публикувай отговор