Дневникът на Анелия Русанова

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Анелия Русанова
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 29 Ное 2009 18:54

Дневникът на Анелия Русанова

Мнение от Анелия Русанова »

Искам и аз да споделя първите си резултати с ТЕС и кръстих така темата си ,защото скоро ще имам книгата и ще имам и дневник.
Съдейки по това,което съм прочела във форума тук,явно аз работя единствено с Предизвикателството и с думите от клипчето.С клипа работя сутрин и вечер,а през деня с Предизвикателството.
Та ето какво се случи вчера:

Мъжът ми е таксиметров шофьор и две седмици назад във времето,не му вървеше работата.Изкарва толкова,колкото да зареди гориво,да си плати ефира и наема на колата.Ако донесе по-вече от 6-7 лв след изтощителна смяна от 18-19 часа в колата,то у нас има банкет-пържените къртофи са със сирене :D .
Аз работя като комисионер в централен склад на Кауфланд на минус два градуса и само нощна смяна.На вечер през ръцете ми минават около 10 тона кайма,кашкавал,тенекии със сирене,кисело и прясно мляко и въобще,всичко което се държи в хладилна камера.
Имаме и допълнителни доходи от разнос на един консуматив,който обаче Кризата леко приспа.С две думи,положението е "Синджира лае,кучето го няма :lol: ".
Защо описвам това подробно?Ами при него има една диспечерка,която работи по симпатия "ще ми станеш ли любовник?и приемам само ДА за вярно". Ако не и играеш по свирката,получаваш заявка дърво.Собственика на колата е стара номенклатура и е свикнал някой да му отваря и затваря вратата и ако зъкъснее мъжът ми или негови колеги дори и с пет минути от определеното време, ги "глобява" с 2лв.Ако плати наема на колата вечерта,то "глобата"става 5лв. :roll:
Аз пък имам началничка,която "постоянно е на метлата" и не се обичаме много.
Описвам ситуацията за да ви разкажа какво се случи след като ТЕС навлезе в живота ни.
Въпросната диспечерка е взела моят мъж и още двама колеги на прицел и са глобени за какво ли не.Дори клиентката,която той взима от заявка и возейки се в колата,му казва-"Някой Ви прави номер".Диспечерката твърди,че мъжът ми е закъснял 12 минути и жената се била обадила УЖ. Дори в момента е на телефона.Съпругът ми твърди по станцията обратното,че я вози и дори почти са стигнали,защото няма право да даде трупката и жената да докаже,че не е така.Такъв е вътрешният ред.Естествено,тя пак му трясва глоба от 10лв,но той е вече предубеден,че това не е случайно.
Интересното в случая,че това при него почти е станало тенденция и не му било удобно да спаделя по колко пъти на ден тя го глобява.Дори вече хванахме друга нейна колежка ,с която играят комбина.Споделяйки обаче с мен,аз решавам да я ТЕС-на.Лицето го познавам много добре,бих казала че бяхме като приятелки. Работеше под нас със същия консуматив./Изписвам го така,че да не излезе като реклама./Даже смело мога да заявя,ча аз я обучих как да продава и всичко останало,но това е в миналото,за мен вече.Същото това лице неведнъж с нескрита завист е заявявала колко ни завижда,че сме "двама",че се разбираме,а да не говоря дали съдбата имаше пръст в това,но когато е идвала у нас все е сварвала Илиян я да простира,да мие пода или да прибира съдовете от сушилника.Жените ще ме разберат, как е гледала тя в такъв момент.Колко много ми помага той,как си поделяме домакинството.В един момент нашите отношения замръзнаха и аз помислих,че тя се е отказала,но нещо ме чоплеше тези три месеца.Една нощ сънувам сън,в който собственика на на марката е употребил и приложил моя идея за рекламен материал,че дори го пуснал като бонус.Същият ден,аз говоря с тази жена по телефона и разбирам,че тя ме е прескочила и си купува директно от него.Няма лошо.Всеки може да избира откъде да зарежда-така го пише в договора,но при изричното уведомление на ослужващия го Директор офис.Преживях това предателство.От нея го очаквах,но не и от човека,който едва ли не се кълнеше,че ТОЙ НИКОГА не прави такива неща.Дрън- дрън.Колко хотели и ресторанти и консултанти ми е отмъкнал,ама си мисли че му вярвам.Има за него,ще има и за мен!

Описвайки по-горните ситуации,аз реших да ТЕСна съпругът ми и въпросната диспечерка,както и отношението на моята началничка и събственика на на колата.
Какво направих:казах на съпруга ми да я оцени по скалата от 1 до 10 и ако настъпи промяна да ми звънне.Тя явно има професионално изкривяване и винаги се старае да те надприказва.От най-малката сламчица прави говорилня.Ако се оплачех, например че ме боли глава,тя отвръщаше-ОООООооо ти не знаеш мен колко ме боли...еди какво си .Ама аз си я оставях като радио да си бърбори и не ми пречеше.
Ето с какви думички я ТЕСнах само два пъти:
По оценката на мъжът ми тя беше на ниво 9.50-почти във вихъра си.Това се случва в 11.06 преди обяд вчера.
"Въпреки,че не вярвям,че .../името и/ ще си промени отношението и начина по който се отнася с Илиян на работа,аз напълно и бъзвъзвратно приемам дадената ситуация и се освобождавам от нагласата ,че ....ще промени отношението и начина по който тя се отнася с Илиян на рябота."
Не знам защо,но винаги завършвам с "Обичам и одобрявам себе си"/може би ми е останало от Луиз хей/.
Във 11.11 часа на мен така ми прилоша,че ако щете вярвайте си изповръщах червата.Видях си вечерята за два дни назад и накрая повръщах жлъчен сок-нещо странно на вкус мужду горчиво-кисело и жълто на цвят.През цялото време в главата ми ехтеше една мисъл:Колко много жлъч има в тази жена!
Измих си лицето със студена вода и то няколко пъти.Започна зверско кихане и прозяване между киханията,но да кихнеш 17 пъти един след друг си е предизвикателство,а в същото време да искаш да се прозяваш.От очите ми течака сълзи като поток.Когато си плисках вода на лицето,просто помолих водата да отмие всичката тази горчилка.Измих си и зъбите и последва нов тур-Все едно си бях направила букет от всички понятни билки на света-за разхлабване....
Последва ново обливане със студена вода и се поуспокоих чак към 12 без 10.
Само да поясня още нещо-Аз съм се прибрала някъде към 2.30 през нощта от работа.Сутрин рядко закусвам,но същият ден бях изяла само две пържени яйца с филийка хляб и чаша кафе.От къде излезе всичкото това нещо и като количество,за мен си остана загатка?!Не бяхи спала след нощната смяна,за да мога към 6 да събудя благоверния и да излиза на работа.Но след това "нещо" просто не можах да заспя.
Той се ободи още в 11.20 за да ми каже,че въпросното лице не може да каже една смислена дума в ефира.А към 12 колегите му вече щели да я разкъсат,защото бъркала адреси,имена на улици и прочие.Все пак тя е със стаж в тяхната фирма почти 13 години.
След това , по същия модел направих ТЕС и на моя,за да изкара хубави пари-резултата е на лице-100лв оборот.А друг път щяха да се не по-вече от 54-60лв.
Така и така не ми се спеше и се зарових тук да прочета още неща,защото то няма изчитане,а и темите са разнородни.
ТЕСнах себе си поотделно:да не ми се доспива на работа и транспортните ми поръчки да са качествени.Началничката да не се заяжда с мен и колегите и да ме сложи в сектора,в който исках да
работя.И тръгнах в 16 часа свежа като репичка.Между временно теснах собственика на колата,най-накрая да седнем на масата за преговори и да вземем таксито на изплащане.
Върнах се също свежа-на работата ми всичко беше прекрасно.Дори ми се струваше,че лампите светят по-силно!!!Така се чувствах.Това последното е от времето,когато бяхме гаджета с моя мъж и двамата забелязвахме неща,които са ни убягвали от поглед.За първи пъткогато ме целуна имаше под метеоритен дъжд-безброй падащи звезди от небето,но тогава не знаехме,че са го обявили предварително.А на следващият ден и двамата в един глас се запитахме:А не ти ли се струва,че слънцето свети по-силно,че небето също е по-синьо?От тогова остана тази фраза.
Аз си направих нормата,че и за премия заработих снощи.Днес се повтори същото.Дори не чувствам умора от тежката физическа работа,макар,че ми е 4ти работен ден.Ще имам само един почивен и после пак застъпвам 5 последователни дни.Така е направен графика.До 3 дни не усещаш умора,но 5 са много,повярвайте ми.Още по-вече че се стопли навън и отиваш по къс ръкав,а вътре си облечен като пингвин и едва ходиш от гащеризон,грейка,яке и др.а и палета става висок около 3 метра....катериш се ,нареждаш и тн...
Тази вечер за кратко много ме боля главата.Първо се ТЕСнах на ум,защото тир-а мен чакаше да завърша палета.А после в почивката директно без да ме е срам се ТЕСнах за главоболието.На учудените погледи на колегите отговорих,че си правя масаж,защото ме боли глава,а то ми и личеше.
Само минути след това ПРОСТО забравих,че имам главоболие.На един колега,обаче му е направило впечатление,че се чувствам отново във форма и дойде да ме пита"Може ли и на него да му прибая,че много го боли зъб?" :)
ТЕснах го и след 20 минути каза,че го е отпуснало.обещах да му разкажа какво правя,защото от собствен опит знам-ако човекът срещу теб не е на "същата вълна",ще те обяви за луд магьосник.За това му зададох няколко въпроса-уловки,като предварително очаквам от поне 3 положителни отговора от общо 5.
Ето това са само малка часто от първите ми преживявания с ТЕС.А има и още чудеса.Дори нощес като четох в раздела "ОТГОВОРНИ РОДИТЕЛИ",вече си повярвах че скоро и аз ще допринеса "ТЕС-СЕМЕЙСТВОТО" да се увеличи. :roll: Дори открих няколко причини, поради които до сега не съм забременяла.
Вече броя часовете до като книгата дойде и дано е утре,защото съм си пожелала една дъъъъъълга, спокойна и почивна Неделя.
Е и в Понеделника да ми я донесат-пак ще я прочета,но я да взема да ТЕСна ситуацията и да си "поръчам в колко да ми я доставят",все пак и да поспя трябва малко. :D :D :D ,утре пак съм нощна.
До скоро!
Имам молба към по-напредналите:
Възможно ли е да съм повлияла по този начин на лицето "Х",или просто аз и съпругът ми сме се освоботили от негативната емоция?
Той също ТЕСа,но за сега го прави само, когато му се доспи,а иска да остане буден в колата.И се получава!
Скоро ще започне да се застоява в къщи,а не само да се прибира за да си смени чорапите и да дремне поне 2 часа в легло! :roll: :roll:
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Re: Дневникът на Анелия Русанова

Мнение от mayadob »

Анелия Русанова написа:...
Възможно ли е да съм повлияла по този начин на лицето "Х",или просто аз и съпругът ми сме се освоботили от негативната емоция?
...
А възможно ли е диспечерката да ви е влияела преди или просто е изразявала негативните си емоции?
Можеш да го наречеш и по двата начина. Но най-точно е според мен, че преди тя е изразявала негативните си емоции, а вие сте се съгласявали да се тормозите от това. Сега вие освобождавате себе си от тормоза, а тя избира да реагира на това.

Всичко, което разказваш е много интересно. По едно време загубих връзка точно за кого говориш, но картината като цяло е ясна.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ехаааа, много интересни неща стават с този ТЕС. :roll: :lol:
Възможно е да сте повлияли на лицето Х имено като сте се освободили от негативните емоции към нея и ситуацията.
Помни, че всеки от нас по всяко време прави най-доброто на което е способен със средствата и информацията с която разполага.
За да се държи някой гадно и подло с другите, той има причина. Вероятно се чувства много наранен, предаден, самотен, неразбран и т.н.
И се опитва да изрази тези си чувства и да ги прехвърли върху другите с надеждата, че така ще му олекне. Ама не става по този начин.

Така, че първо освобождаваш себе си от негативните емоции към ситуацията/човека с ТЕС.
А после може да направиш едно прокси и за него - да се чувства по-добре, да се освободи и той/тя от негативите, ситуацията да се развие по-най-благоприятен за всички страни начин и т.н.

Аз не бих вкарвал конкретика в случая, като - собственика на таксито да се съгласи да вземете колата на изплащане.
А по-скоро бих правил ТЕС и визуализации ситуацията да се развие и реши по най-добър за всички страни начин. Така не ограничавам Вселената със собствения си избор, който е базиран на ограничена информация и вероятно не е най-правилният. А позволявам на неподозиарани от мен в момента възможности да се осъществят.

Може да се окаже, че най-доброто за вас е да се скарате жестоко със собственика на таксито, мъжа ти да загуби работата си там, за да тръгне да търси друга и да намери нещо много по-добро.
(Това е само пример.)
Т.е. дори да ти се струва, че нещата не вървят на добре в момента, помни, че ние не знаем и изводите ни са грешни поради ограничената информация на базата на която правим заключенията си. Вярвай, че всичко се случва по най-добрия възможен начин и така и ще бъде за теб.

В резюме - чисти себе си от негативни емоции преди да чистиш другите хора и неща. Не ограничавай Вселената със собствения си избор на това какво конкретно да се случи за да получиш еди какво си. Просто визуализирай, ТЕСай и утвърждавай, че желаното състояние / настроение / поведение вече е факт. А как ще се стигне до него (т.е. начина) остави на по-умния и знаещ от теб Вселенски разум. И се довери на процеса. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Re: Дневникът на Анелия Русанова

Мнение от Femme »

Анелия Русанова написа:"Въпреки,че не вярвям,че .../името и/ ще си промени отношението и начина по който се отнася с Илиян на работа,аз напълно и бъзвъзвратно приемам дадената ситуация и се освобождавам от нагласата ,че ....ще промени отношението и начина по който тя се отнася с Илиян на рябота."
На мен не ми е ясна съвсем тази декларация. Не вярваш, че ...... ще промени отношението си, но приемаш ситуацията като се освобождаваш от нагласата, че ........ ще промени отношението си.
Доколкото разбрах от другото написано от теб, би трябвало да се освободиш от нагласата, че тя няма да промени отношението си.
Обясни, моля те.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Re: Дневникът на Анелия Русанова

Мнение от vqra »

Femme написа:
На мен не ми е ясна съвсем тази декларация. Не вярваш, че ...... ще промени отношението си, но приемаш ситуацията като се освобождаваш от нагласата, че ........ ще промени отношението си.
Доколкото разбрах от другото написано от теб, би трябвало да се освободиш от нагласата, че тя няма да промени отношението си.
Обясни, моля те.
И на мен не ми е много ясна. Това само доказва за пореден път, че точно думите, които използваш, нямат никакво значение за действието на ТЕС, тъй като подсъзнателно всеkи знае какво иска (дори и да не може да го изрази) и има съответната нагласа, така че онова което иска да се случи. Словото е несъвършенно средство за комуникация, не само с другите, а и със себе си. :)

Това доказва и действието на светкавичния ТЕС

Чудя се, дали същото би се получило, ако вместо щракане с пръсти, вместо ТЕС, броиш от 20 до 0, като предварително си настроен, че когато стигнеш 0, проблема няма да го има.
Анелия Русанова
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 29 Ное 2009 18:54

Мнение от Анелия Русанова »

:D
Както в началото записах,аз съм новобранец.Четох,прилагах,гледах...
Днес вече съм щастливка,защото книгата ми дойде и се захващам,както се казва с ТЕС "по правилата"! :)
А формулировката за лицето е точно такава,защото:
Познавам въпросното лице от дълго време.Самата тя е "странна личност",мокар да избягвам да слагам етикети на хора и случки.Вътрешната ми убеденост е,че тя "НЯМА ДА СЕ ПРОМЕНИ".Тя просто няма да промени "отношението си към нас",особено в този момент.Имаше период,в който аз и вярвах на 100%,но не знам дали ми е от зодията/Последните часове на рибите/,съм мнителен човек.Приемам един човек на 100%,не се старая да го променям/вече/,но винаги си имам няколко неща на ум и както се шегувам със себе си ,му задавам 5 въпроса,на които предварително очаквам минимум 3 положителни отговора.С течение на времето,получавам и останалите два отговора,но това е "моята скала" до колко мога да се доверя на един човек и да го приема такъв какъвто е.Въпросното лице,е толкова оплетено в собствените си лъжи и истории,че на моменти губи връзка с реалността и дори лъже себе си.Това го разбрах едва след около половин година съвместна работа и делови отношения.Правила съм доста опити да разбера и да си отговоря на мене си -защо го прави?!Резултатът винаги е един и същ-тя си е такава.Изкривява факти и действителност,страдайки от чувството "НЯКОЙ"да я похвали.Реших,че няма да ставам неин психо-терапевт,още по-вече че нямам и такава диплома. :wink: И едва тогава започнах да се самонаблюдавам,но и да я наблюдавам.Тя усети,че аз станах по-сдържана,отношенията ни по-делови,не споделях неща,които преди споделях и тази завист доби огромни размери.Прояви се в пълна сила.Тук искам още нещо да поясна.Мъжът ми работи като таксиметров шофьор почти 10 годни.За периода на нашето познанство с въпросното лице-той не въртеше с таксито,но тя си е и работи като диспечерка.За около две години с него имахме собствен бизнес,който изискваше даста пътувания и не се налагаше да работим допълнително.С настъпването на кризата,продажбите ни намаляха и решихме и двамата да започнем отново работа,а частния бизнес да го продължим,но с по-бавни темпове.Не ме е страх от много разходи,а от малко приходи.Изложенията,на които участвахме изискват да се вложат едни пари и да чакаш възвращаемост на средствата,а това не става веднага.За този период,тя използваше факта,че ние сме платили наем търговска площ и участие в дадено изложение и идваше на щанда уж"да се учи".Опитваше се дори да ме "манипулира"с факта,че тя ходи на друга работа и не е толкова свободна,че ние сме двама и можем да се сменяме и тн.Търсеше си обаче % от оперативната печалба,без да е вложила и стотинка ,както и обичаше да слага стикери с нейните телефонни номера на предлагания продукт,когато нас ни нямаше.Просто прилепваше върху нашите . :) Това е само малка част от историята.
Когато мъжът ми се върна в старата си фирма и тя усети нашето отношение към нея-по сдържано, се отвори въпросния водопад от събития.Правили сме много опити за откровен разговор-нищо.Не ваднаж съм заявявала,че обичам да назовавам "нещата" с точните им имена,независимо дали това изнася на някого или на мен.Така разбирам и опознавам себе си и хората.Никакъв резултат.Временно нещата се оправяха,до следващият път-лъжа.
В момента са абитуриенски балова.Клиенти има за всички и за него.След "случката",той също започна да практикува ТЕС,за себе си.Въпросното лице пак си работи там.Но за сега той няма проблеми с нея.
Още по-интересното е,че той отиде до офиса и изиска записа на въпросната заявка.Доказа на собствениците на фирмата,че към него има "лично"отношение.
Не знам какви са последствията за нея,но мъжът ми се успокои.И най-важното-направи нещо,което друг път не би направил по този начин-ПОТЪРСИ ПРАВАТА СИ!
В НАШЕТО СЕМЕЙСТВО ВСЕ АЗ СЕ БОРЕХ ПРЕДИ ЗА ПРАВДАТА,ТОЙ СИ ПРИЕМАШЕ БОЛКАТА И СИ Я НОСЕШЕ В СЕБЕ СИ ДЪЛГО ВРЕМЕ.
ЗА ТОВА БЛАГОДАРЯ НА ТЕС И ИВАН!!! :D
Публикувай отговор