ET (Емоционална трансформация)

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

...

Ники, да и аз мисля, че е добре да правим срещи. Но не се наемам с организация. Сега ми е доста трудно с оставянето на Яна при баща й и затова.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

На мен биха ми били интересни такива срещи, аз съм ЗА! Могат да са навсякъде на открито и закрито, зависи, всеки път, колко души ще се съберат...
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Вижте аз имам място за срещите така че отварям една нова тема за срещи! :!:
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Иване, смяташ ли че с времето усещанията при ЕТ могат да се променят!? Като питам за това имам пред вид твои наблюдения или ако си присъствал на семинари, където това е обсъждано! Прави ми впечатление, че при мен ЕТ не протича така бурно както преди време, като започнах дасе занимавам с техниката. Може би е в реда на нещата!
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
krista
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 21 Апр 2010 16:29
Местоположение: София

Мнение от krista »

Иван сякаш ми прочете мислите.От дълго време чета разни книги,в които общо взето се стига до едно и също нещо-способността да контролираме ума си и оттам действията си.Та от тези книги ми остава по нещо,което ме впечатлява и започвам да си го прилагам.Не може ли отделните елементи да се обединят в една единна схема,теория,практика или е много трудно?
Времето е пари!
krista
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 21 Апр 2010 16:29
Местоположение: София

Мнение от krista »

Ник,аз отдавна дадох такова предложение заедно с още една жена,но никой не се обади за среща.Даже жената беше предложила да се събираме у тях.Хората обичат много да дават предложения,но когато се стигне до конкретни действия и стават пасивни.Аз съм за и ако успееш да изкараш някой от къщи иззад компютъра ще ти кажа браво и ще си всема думите назад!
Времето е пари!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

nikimm написа:Иване, смяташ ли че с времето усещанията при ЕТ могат да се променят!? Като питам за това имам пред вид твои наблюдения или ако си присъствал на семинари, където това е обсъждано! Прави ми впечатление, че при мен ЕТ не протича така бурно както преди време, като започнах дасе занимавам с техниката. Може би е в реда на нещата!
Както знаеш всичко е възможно и според мен е нормално да се получи така с времето, като изчистваш разни неща остават все по-малко за чистене и процесите протичат все по леко..
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Понеже Иван спомена обединяване на методите, се замислих кога какво използвам. Ще го опиша, може да е от полза.

ТЕС или ТАТ. Когато имам много усещания накуп. Напоследък ми се случва покрай мъжа ми. Изпадам в състояние, в което ми омекват ръцете, имам чувството, че кръвта ми тече наопаки, усещам топка в стомаха, свива ме грлото и ми свисти между ушите. Тогава съм неспособна да направя ЕТ. Успявам да се накарам да се потупвам. Ако ръцете ми съвсем омекнат и нямам сили да се потупвам, правя ТАТ.

ТЕС. Анализ на ситуация/проблем. Когато не зная как да постъпя в дадена ситуация или не зная какво да тесам за даден проблем, започвам да се потупвам и то излиза.

ТЕС - въображаемо прокси. За успокояване. Когато някое дете е неспокойно през нощта, си представям, че потупвам точките му и си повтарям разни работи - онези, които приличат на Хоопонопоно или "нани, нани".
Представям си, че потупвам и други хора по време на разговор, ако ми говорят за проблемите си.

ЕТ с Кирчо. Кирчо ми се опъва и не иска да теса, но на ЕТ кълве. Тук ще разкажа и една случка, тъкмо е и по темата.
Започнахме ЕТ за страховете му преди да заспи. А днес едно непознато дете започна да го обижда. Когато останахме насаме, започнах да го водя в ЕТ. Не знам защо, но при него много време изтича. Докато изтичаше, му обясних, че онова момче сигурно таи някаква обида, с която не може да се справи и затова я обръща към другите. Но, ето, той (Кирчо) има начин да се справя с такава обида и ала-бала. Накрая каза, че всичко е изтекло. Попитах го как ще се чувства, ако момчето пак повтори обидата и Кирчо каза, че няма да се обиди. Но момчето си тръгваше и не успяхме да проверим.

BSFF+ЕТ. Дискомфорт по време на разговор. Когато усетя силно напрежение, докато говоря с някого, започвам да си потупвам единият палец в съседните му пръсти и, ако се сетя, си казвам ключовата дума или се опитвам да правя ЕТ. ЕТ ми е трудна, докато говоря с някого, но май се получава понякога.

ЕТ. Дискомфорт навън. Вече съм описвала тук как навън в движение правя ЕТ.

ЕТ+ТАТ.
Понякога по време на ТАТ усещам как блокираната енергия се втечнява и изтича. Това го бях описвала в тази или в ТАТ темата.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Колко е голям Кирчо , че успяваш да правиш с него ЕТ? :)
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

На 5 и половина е. Достатъчно разбира.

Забравих да кажа още един-два случая. Когато Яна се удари лошо, я гушвам и започвам да потупвам себе си без да влизам в прокси. В такива момент тя не дава да я потупвам. Когато пък вечер се върти в леглото и не заспива, започвам да потупвам точките по лицето й и тя веднага притваря очи.
Rally
Участник
Мнения: 43
Регистриран на: 20 Юли 2010 18:26

Мнение от Rally »

И аз съм ЗА да си правим срещи!!! Сега тепърва съм се записала на курса за напреднали, но повече от два месеца ТЕС-ам, имам страхотни резултати и ще се радвам и да се виждаме ...
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Rally, има отделна тема за събирането в "семинари" , ако искаш заяви участие там , за да знаем организацията точно!
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Rally
Участник
Мнения: 43
Регистриран на: 20 Юли 2010 18:26

Мнение от Rally »

... Ами аз съм заявила участие за семинар, но онова си е отделно мероприятие! Видях тук, че сте коментирали да се организират срещи, да ги наречем неформални, затова изявих желание да ги правим и повтарям, че с удоволствие ще присъствам, мога да помогна и в организацията ако има нужда!
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Rally
Участник
Мнения: 43
Регистриран на: 20 Юли 2010 18:26

Мнение от Rally »

ахаа, видях-благодаря ти :)
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не повече! ...
Публикувай отговор