ET (Емоционална трансформация)

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Правейки това онова (ТЕС И ЕТ) започвам някак си по друг начин да вярвам, че нещата опират до "главата - съзнание и подсъзнние" на човек! :lol: Често сме изтъкани от много наслоени "разбирания" и трябва да ги разберем! :lol:
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Аз пък точно днес си мислех, че нещата не опират само до главата - съзнание и подсъзнание :lol: :lol: :lol:
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Мая може би съм прозвучал категорично! Има много други неща, които влияят на решенията ни, дори и не знаем колко са и кои са! Имам пред вид, начина, по който ще ги видим, казано с две думи! Не че казвам някаква новост... :lol:
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

В този ред на мисли...на мен пък ми се случи случка, доста изненадваща за мен, което ме наведе на мисли, за това какво и колко все пак, зависи от нас... Преди бях по-склонна да мисля, че голяма част от животът ми е подвластен на някаква външна сила(съдба, бог...друго?!), но след ТЕС все по-осъзнато подхождам и вече съм от другата страна т.е. сама си правя живота и изведнъж...случка :oops: Предварително бях се постарала, да овладея състоянието си с ТЕС,мислех че съм го направила, но ...сега овладявам последици от случката и се питам, питам... :roll:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

E, то си трябва повече практика :)
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Преди бях по-склонна да мисля, че голяма част от животът ми е подвластен на някаква външна сила(съдба, бог...друго?!)
Все си мисля, че ние сме създадени от нещо и щом сме създадени от него , не сме ли част от него!!!!!!!! :!: Виждам доста хора, които влизат в църквата със страх от Бога, а той не е ли у нас :!:! Тогава от какво се страхуваме от нас самите :D ! Разпознаваме ли БОГ обаче у нас самите! :D ? И вярваме ли че го има и у нас :!: :D ! Все въпроси, отговорите на които могат да се търсят посредством ТЕС или ЕТ или други познати техники,като разплитаме нежеланите емоции в ситуации, които на пръв поглед изглеждат рутинни и "безобидни" , според мен! :D
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Напоследък наблюдавам интересно редуване на усещания при проблемите с трудното ми преглъщане. В редки моменти преглъщам чувствително по-леко и приятно , а през по-голяма част от времето си преглъщам по-трудно и от преди месец. Даже и свалих някое друго кило, защщото като се храня е доста бавно! Правя основно ПО за преглъщане напоследък и ако се сетя нещо някъде по повод трудното преглъщане го записвам! Нещо сякаш ме "успива" за да намеря корените на този проблем. Усещам го някъде от към гърба чисто физически! Гръбачен стълб. Мисля си даже че шиповете ми имат връзак с това проблемно преглъщане. Но има нещо, около което се въртя , но попадението в десятката ми бяга все още ! :D
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

ТЕСай тези изречения поотделно.
nikimm написа:Напоследък наблюдавам интересно редуване на усещания при проблемите с трудното ми преглъщане.

В редки моменти преглъщам чувствително по-леко и приятно , а през по-голяма част от времето си преглъщам по-трудно и от преди месец.

Нещо сякаш ме "успива" за да намеря корените на този проблем.

Усещам го някъде от към гърба чисто физически! Гръбачен стълб.

Мисля си даже че шиповете ми имат връзка с това проблемно преглъщане.

Но има нещо, около което се въртя , но попадението в десятката ми бяга все още ! :D
:idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Повечето от тези неща са теснати като ПО а някои и конкретно и инетресно е че в гърба имам всякакви усещания, болки в кръста, от там и простата, шипове так чак до неврозата, която според мен получава импулсите от гръбнака. Изобщо гръбнака е център на много неща, имам усещането че необработените ми емоции се складират там. Просто понякога се чудя от къде излиза всичко това. Но продължавам да ориентирам декларациите с преглъщанео и храненето! Решил съм да правя около седмица само ПО за него и според мен започнаха да ми разбъркват вече нещата. Какво ли не ми се обажда , ще видим какво ще излезе :) ! сега виждам че има неща дето не съм ТЕСнал до край от предния пост! :!:
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Ники, имам чувстовто, че това с преглъщането може да е някаква травма от много ранно детство, която да не помниш. Например, по време на хранене да се е случило нещо, което те е стреснало.
От кога имаш този проблем? Не помня, ако си го писал. Знам, че травми от детството често избиват към 20-23 годишна възраст.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Мая и за това ми се случвало да мисля. Имам го като проблем 5 години вече. Ами спомням си че с майками имахме много проблеми с яденето. Аз не исках да ям, просто се наяждах с малко и явно майк ми се е притеснявала доста и сме имали големи саги на масата! Стоене на масата докато изям нещо което ама хич не ми се е ядяло! Може и от там да има опашка! Не съм ТЕС ал това но може би и до там ще стигна.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ники, а пробвал ли си да направиш реконструкция на първопричината, оригиналното събитие, което е довело до проблема? Това е материал, който преподадох на семинара за напреднали.
Според мен ти стоиш на повърхността и ТЕСаш само полседствията, а не търсиш корена. И този подход често дава резултати, но като не става с един подход трябва да се търси друг.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Иване , тъкмо днес преди да отида на срещата на форума търсих из записките си отъ семинара, но ми се яви друг проблем с вещ която не мога да намеря, та се ТЕСах за нея. Може би имам напредък за нея но ще стане ясно в понеделник. Та сутринта, нещо тръгнах да търся за реконструкцията на събитията и в бързината зарязах , но днес ще си припомня по записките, ако нещо не ми е ясно ще пиша тук!
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Здрасти nikimm, Сега ми излиза следната фраза за теб: "вреки, че ми е по-интересно да търся причината за това че не мога да преглъщам, отколкото това да я намеря, аз..." Придобих усещането, че на теб ти е интересен процесът на търсене, той те кара да се чустваш някак интересен, пълноценен, зает с нещо важно, което да правиш за себе си, което да обсъждаш, въобще става център на самостоятелен живот, може би сега ти създава усещане за стабилност-нещо постоянно и непроменящо се в битието ти...и това по някакъв начин да те успокоява...:roll: Не знам, дали съм права, но опитай.Пак ще говорим :wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Alisa , хареса ми предложението ти , може и да си права ! Ще го пробвам! Това е един вид ПО! Ще си го запиша при важните за мен ПО-ти! :D
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Публикувай отговор