ET (Емоционална трансформация)

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

nikimm, тя мойта интуиция сякаш си ми е по рождение, просто я приемам и и се радвам(включвам я в моя полза) :lol: Както разбирам, обаче с ТЕС тя се развива и при хора, която са я заглушили( смятам ,че всеки има интуиция по рождение).Остава да се отпуснеш и да усетиш коя техника в кой момент да и позволиш да сработи за теб, нищо повече! Аз не съм запозната с ЕТ, не съм ходила на семинара за напреднали, така че ползвам това с което съм запозната-ТЕС, ТАТ , ВИЗУАЛИЗАЦИИ, ПРОКСИ-просто им позволявам да се изявят в подходящия момент и в моя полза :lol: И наистина, както казва и Иван, въпрос на гледна точка е "застоят". Може да е утвърждаване на постигнатото, може да е почивка, може да е съпротива, може и да е намествани и преоценка за промяна на посоката на действие, може и да е събиране на сили за преборване нови ПО-та...каквото чустваш? :idea: ТОВА Е!
И ОЩЕ НЕЩО, АЗ ЧЕТА ФОРУМА ЗА ИДЕИ за подход, НЕ ЗА ДА КОПИРАМ ФОРМУЛИ, защото сме различни и си имаме различно чуство (отношение) към едно и също нещо..
ТЕС е връщане на здравото отношение към нас самите, нашата здрава самооценка. ТЕС всъщност лекува САМООЦЕНКАТА НИ...защото се предполага, че по рождение, ние много се обичаме и за нас е най-естественото нещо, цял свят да ни обича и да се върти около нас- спомни си как се държа бебето ти :D :D :D докато не почнахте да го възпитавате(това важи за всички хора и не съдържа обвинения :!: )
(Иване, не ща да философстваме и по това....) :lol: :lol: :lol:
Поздрави!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Здравейте отново, пиша за някои по-сенситивни прояви при работата си с ЕТ и ТЕС. Преди няколко дни бях написал във форума, че напоследък не мога да прилагам с лекота ЕТ. Понатрупах и малко умора от ежедневието, което също има своето значение. Резултатът явно беше сънливост, от която не можех да се освободя. Отдавам го не само на дозата сън, а и на нещо, което като че ли иска да съм сънен. Наред с това имах чести позиви от сърдечната невроза (болка и неразположение като цяло, съпроводено с не до там приятни мисли). През последнат събота реших, че ще си обърна внимание. Изключих си даже и телефона. И цял ден правих ТЕС . Почти без формулировки през деня. По-конкретен бях вечерта, когато продължих да се тесам за сърдечната невроза. Т.е. почти цял ден правих ТЕС и опити за ЕТ. Вечерта си легнахме с жена ми, само дето аз не можах да заспя, защото неврозат аме подпря сериозно - парене и болка в сърдечната област. Не издържах и станах. Преместих се в друга стая, като изобщо не знаех колко часа е било. Лягайки се опитах ЕТ за неврозата, но енергии излизах аот мен съвсем "рахитично". Ако е било 2 часа след полунощ аз съм бил все пак доста сънен и за кокретност за проблема "сърдечна невроза" при ТЕС ми беше почтои невъзможно. Започнах ЗАКЛИНАНИЕТО с "Нека всяко мое желание за контрол протича през мен и т.н." в момента в който започнах да се потупвам по точките започна заря от енергии, които излизаха под формата на прозявки. Направих си опит да не се тупам по точките и прозявките бяха по-слаби, а в момента в който потупвах се почваше пак. Бях на тъмно в стаята и не знам коко време беше минало, но по усет не по-малко от 1,30- 2ч в прозявки. Излизайки това което се беше насъбрало у мен спря да тормози и сърдечната област. Олекнах и омекнах като новородено. Преместих се и заспах. Сутринта смятах, че съм свършил с прозявките докато 5 мин след като станах се почна отначало. Възползвах се от знака и почнах да правя тес със заклинанието. Така в прозявки минаха пак около 1.3-2ч. Усещането ми беше за нещо средно между ТЕС и ЕТ. Получи се някакъв мелез между двата подхода. След обяд пак имах такъв позив за прозявки , но беше доста по-къс около 15 мин. Прозявките ясно изпразваха количеството на това което беше у мен, просто ясно и физически се усещаше. С всяка прозявка нещо излизаше и ми олекваше. През цялото това време само се чудех, къде складирам такова огромно количество енергия. При потупването включих и ще две точки (перинеум -" по рядко "и опашна кост) . Включих ги защото усещах там някакво струпване на енергия, която само се суети и ме подпушва. На сутринта жена ми се шашна от тези прозявки. Накарах я да ме потупва по целия гръбнак, а аз не спирах да се прозявам и да въздишам.
Вечерта бях правил ТЕС за ПО, което отдавна отлагам. Не знам, коет очно отключи тази експанзия, но в понеделник бях друг човек. Естесвено имам още много да работя, но реших да споделя това с форума. В понеделник бях пообъркан , но спокоен и релаксиран. Започнх да си мисля усилено за това , проето ние бъркаме пътя на енергиите у себе си , стягайки се. Сами се подпушваме. Докато носим в себе си чувството на "отпуснатост" миговете на осъзнаване са продължителни, а мислите доста силни. Човек е щастлив, защото прсото е свидетел на живота.
До скоро!
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Всъщност какво представлява ЕТ може ли да обясните? Чета от колко време и нищо не разбирам. Може би има клипчета или статии по въпроса. Това че не сме били на семинар за напреднали като че ли ни слага малко встрани, а не мисля че е много редно.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Защо не е много редно според теб?
Според мен си е редно.
ЕТ е мощна техника, но може и да е опасна за начинаещите. Затова и не е описана тук. Учи се само на семинар. Поне при мен. Ако някой друг иска да я преподава, да го прави, но да си носи отговорността и последствията, ако се получат абреакции.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Е, нали бързо се напредваше с ТЕС? :)
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Femme, да ти кажа честно Иван е прав според мен. ТЕС си ТЕС и също е много мощна техника. Ако при първото пробване на ЕТ нямаше човек до мен, първо не знам дали щях да го правя ЕТ до там докъдето стигнах и второ усещането след това, ако си имал силни реакции е малко странно и не знаеш какво да мислиш. Така че има смисъл това да не се презентира с лека ръка, като приказка. Реакциите и на други участници в семинара също не бяха много леки! Идеята е, че вадиш енергия от тялото си! Това обаче става и с ТЕС!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Femme написа:Е, нали бързо се напредваше с ТЕС? :)
Това какво трябва да означава. Не схващам връзката.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Едно уточнение. С ЕТ не се вади енергия от тялото, а се пропуска енергия да тече свободно през тялото.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Ок, благодаря за поправката!
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

ivangp написа:
Femme написа:Е, нали бързо се напредваше с ТЕС? :)
Това какво трябва да означава. Не схващам връзката.
Репликата не е твоя, но е на достатъчно вътре в ТЕС човек от форума. Както и да е, няма да задълбавам, че днес не ми е ден.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

:D
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
krista
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 21 Апр 2010 16:29
Местоположение: София

Мнение от krista »

Фемме,не се кахъри за тази техника,не при всеки действа.При мен изобщо не.Бях на семинара,но и там и досега не става при мен.А доколкото зная има и други такива като мен.
Доколкото си я обяснявам вече след навлизане в материала това е техника за моментно изчистване на някой проблем.Или казано образно "да изпуснеш парата".Това си е мое мнение.Прочетох и правих мн.неща,но ТЕС си остава универсалния метод.Така ,че дерзай в тази посока.
Времето е пари!
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Преживях го вече :D Благодаря за подкрепата :)
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Пиша поста си с известна доза суеверие, което по-късно ще ТЕС-на или пък ще ЕТ-на, както и да е. Виждам, че във форума има хора , които имат проблеми със сърдечна невроза и затова ще изкажа моите наблюдения, към същия проблем с мен самия. Обикновено когато отида към Черноморието , сърдечната ми невроза винаги ми напоняше за себе си. Може би силно се влияе от температури, влажност и налягане, т.е. силно се влияе и от климатичните уловия. Престоят ми тези дни съвпадна с едни от най -горещите дни (33-34 градуса) и много висока влага, както казва народа "тежко време". Интересен за мен е факта, че престоят ми този път не беше обезпокоен от неврозата. За адаптация преди ми трябваха поне 2- 3 дни. Ежедневието ми този път беше свързано със стоене на жега и резки смени "горещо - хладно", поради климатиците , които никак не обичам. Симптоми и проявления за сърдечна невроза поради горепосочените причини(които попринцип са ми били проблем) сега нямам. Вчера смених температурите с повече от десет градуса в рамките на един ден с разлика в надморската височина от 1000м и симптомите ми бяха да се чувствам добре. Днес имах проявление на сърдечна невроза, но не бях спал повече от 24 часа и въпреки това, по мое усещане идеята за проявлението не беше умората , а мисленето и страха, че от умора получавам провления на невроза (т.е. "нещо , като не може да не получа нещо (проявление на невроза )след като съм толкова изморен"). Проявленията през днешнията ден, въпреки всичко което разказах, бяха с не силна интензивност и съпроводени с прилично за невроза спокойствие.
Моето впечатление към всичко казано до тук е : ЕНЕРГИЙНА СИСТЕМА.
Чистенето с ТЕС или ЕТ според мен точно това прави, именно да "почиства" енергийните канали или нещо, като изправяне на тока в тялото :).
Виждам ситуации и теми от живота ,които ми правят проблем и рефлектират върху невроза или нещо друго. Това , в което обаче всеки ден се убеждавам е, че аз си творя всичко това. :!: :D
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

A според мен и енергийната ти система се влияе от мислите ти, тъй като и мислите са енергия.
И всъщност разковничето си го схванал, но някак си ти е трудно да повярваш и приемеш, че е толкова просто.
А имено:
nikimm написа:......мисленето и страха, че от умора получавам провления на невроза (т.е. "нещо , като не може да не получа нещо (проявление на невроза )след като съм толкова изморен"). ................ Това , в което обаче всеки ден се убеждавам е, че аз си творя всичко това. :!: :D
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор