ET (Емоционална трансформация)

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Вчера имах много бърза атака от невроза. Чувствам се стегнат вс едно нещо не искам да пусна нещо от себе си от гръбнака. Интересното е че нито ТЕС, нито ЕТ искат да работят. Усещам яки ПО , някак си не мога да налучкам онази струна, която ще работи за мен сега, че чак се ядосвам. Ще видим какво ще стане. :lol:
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Аз пък снощи имах много силна болка в очите и цялата глава. Опитах се да я разкарам с ЕТ и тя мина през ушите и слезна в шестите горни зъби. От зъбите не успявах да я източа и се опитах да я разкарам с една техника на Дона Идън, но само малко я облекчих и после пак ме заболя. И така цяла вечер се мести между очите и зъбите. Не успях да я източа. Минало ми е чак, като се наспах.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Пробва ли да пробиеш евентуален енергиен щит с ЕТ, който пречи на изтичането на енергията.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

ivangp написа:Пробва ли да пробиеш евентуален енергиен щит с ЕТ, който пречи на изтичането на енергията.
Не, изобщо не се сетих. Въпреки, че друг път съм го правила.
В такова състояние, като снощи, май няма какво много да направя, освен да търпя. Бях в цялостно неразположение, запуши ми се млечно каналче на едната гърда и много боли, втрисаше ме, на всичкото отгоре и главата...
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Мнение от desko »

mayadob написа:... запуши ми се млечно каналче на едната гърда и много боли, втрисаше ме,...
Мая, малко извън ТЕС, но не знам дали знаеш, че при запушени канали действа компрес от прясно зеле, предварително надупчено с вилица? Ако искаш подробности, пиши ми на лични.
Бързичко да се оправяш.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Да, Деси, зная, благодаря. Правих си компреси.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

:oops: Азз, да попитам...понякога, като правя ЕТ и виждам-усещам, как енергията стига до някъде, до ръба, да излезе, ама не помръдва и ми "иде отвътре" и чуквам сякаш с пръст някаква невидима преграда, тя се счупва като яйчена черупка и енергията шурва навън. На това ли му се вика пробиване на енергийния щит?! :roll:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Да, по принцип по друг начин се работи с щитове, но щом при теб се получава така, продължавай по този начин.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Благодаря за отговора! :)
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Преди време бях описал във форума за проблем, който имах с така наречените некоректни партньори. Направих доста ТЕС преди по случая та включително и днес. Просто такава силна емоция , че чеовек се насища от нея здраво.Та днес получавам тел. обаждане. Погледах го и реших да не вдигам веднага, а да овладея първо това , което ми се вихри като емоция и тогава да му върна обаждането. След около 2 часа му звъннах, като знаех че не съм изчистил много, въпреки чувственото ТЕС-ане. Както и да е общо взето направих един доста емоционален разговор, в който емоциите бях аз ( т.е. те ме докосваха).Сега се чувствам по-изпразнен от към емоции, но пък съм и не много доволен, че един вид от това яко ТЕСане и следа не беше останала. Просто исках да докопам човека и буквално да го хвана за гушата по време на разговора. Пробвах и ЕТ. Сега си мисля, че след толкова ТЕС в тази посока почти може би нямаше, разлика. Виждам само една разлика, сега считам емоциите си за нещо, което е било необходимо и нормално, нещо като храната и въздуха. ПРОСТО НЕ МОГА ДА СИ ПРЕДСТАВЯ, КАК НЯКОЙ ЩЕ СЕ ОПИТВА ДА БЪДЕ НЕКОРЕКТЕН С МЕН СЛЕД МЕСЕЦИ РАБОТА. Ето това което повдигнах няма чистене. Онзи ден попаднах на една случка в моето минало, при която едва не се удавих. Тези дни правих ТКФ , защото случката ми напомни проблема за задавянето и в един момент усетих аспект на чувство на жертвата, която свързах с реакцията и поведението ми при подобни ситуации, като днес. Тес-нах и това, но явно съм чакал този разговор , за да се разтоваря, при което все още не знам и колко съм се разтоварил.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Всичко подлежи на чистене. Ти просто не искаш да го изчистиш защото оправдаваш емоциите си. :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Сигурен съм в това, ама това беше моят случай!
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Ти просто не искаш да го изчистиш защото оправдаваш емоциите си. Idea
Иване, защо да ТЕС-ам, ако оправдавам емоциите си?
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ники това се нарича ПО. На съзнателно ниво искаш, но на подсъзнателно не искаш и оправдаваш.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

nikimm написа:
Ти просто не искаш да го изчистиш защото оправдаваш емоциите си. Idea
Иване, защо да ТЕС-ам, ако оправдавам емоциите си?
Продължи да тесаш и ще видиш защо.

Това оправдане е прикритие за нещо, което най-вероятно не виждаш, не искаш да си признаеш или което ти харесва и не искаш да се освобождаваш от него. Например силно его (силни граници), желание за контрол, нужда от одобрение.
Публикувай отговор