ET (Емоционална трансформация)

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Обиждах се разбира се при това яко и най - интересното е, че все още си мисля да се обиждам ! Преди около час нещата попреминаха, но има у мен в сънчевия сплит някакво напрежение, което не мога да обвържа емоционално, а има нещо ! Всичко тръгна от това че преди да си легна получих от рязко ставане позиви за невроза. После я успокоих, а после почна идеята ми да не си давам да заспя. Исках след като заспя да се уверя че съм заспал :D . Налудничаво , но не го правя за пръв път и обикновено води до безсъние за няколко дни! Ще видим какво ще бъде сега. Искам да се уверя сле дкато съм заспал , че сърцето ми работи спокойно и като ми се приспи се стряскам , че губя наблюдението си :D !
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Ники, мислил и си да пробваш регресия с ТЕС. Аз реших сега да пробвам. Със сигурност ще разкажа след това, ако стане нещо интересно.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Какво точно имаш предвид? Да ти кажа вече малко ми идва отгоре дето се предизвиках. Определено чувствам страх по някои въпроси, които съм си поставил. Даже днес си мислех дали изобщо страха може да се премахне. Силна емоция е това.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

nikimm написа:Какво точно имаш предвид?
Виж си записките от семинара за напреднали.

Със страх нямам личен опит. Знам, че е силно и гадно. Но имам опит с други адски силни, непреодолими емоции. И това, което мога да ти кажа и което ти си знаеш, е да не спираш да тесаш.

Понякога, когато си спомням стари случки, отивам при себе си в минало време и си говоря. Казвам си, например, "Знам, че сега ти е много тежко. Но знай, че след няколко години ще си много по-добре. Всичко ще е различно и този проблем няма да го има..."
Друг път, когато ми е тежко, си мисля дали няма някой ден да си спомням този момент и да си представям как се успокоявам и как уверявам себе си, че всичко ще е наред. И това ми дава малко сила, защото си мисля, че ще се случи наистина. И вече имам случаи, в които след това е ставало.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Мая, като ми писа за бележките от семира се сетих веднага какво имаш пред вид. В този ред на мисли тази нощ ми се случи нещо подобно. Бях споменавал, че на последък обръщам внимание на сънищатата си и така към 4 ч се събудих най -вероятно от съня си . Събуждайки се веднага почнах да си мисля за неврозата, дали тя не ме буди и започнах мислен ТЕС за страха от учестено сърцебиене, инфаркт и други мои измишльотини. Знаех, че ако се дърпам да не мисля за страховете ще стане доста "по - интересно", колкото повече бягаш , толкова повече проблемът те обхваща. И така изведнъж се сетих за съня си. Всичко това става в просъница и започнах да ТЕС-ам в леглото. Бях се изнесъл придвидливо в друга стая и бях сам. Направих ТЕС на съня си, като ТЕС-айки започнаха да излизат и други случки в живота ми, които бяха свързани със съня ми. Сълзите ми излизаха, като река, а аз исках да крещя. Ако обаче бях крещял , така както исках трябваше да събудя всички в къщата и затова си предтавях Космоса и звездите, и крещях в Космоса, като имах чувството че ме чуват във всеки край на Планетата. По време на ТЕС-а влизах в разговори с участниците на съня, разговарях с тях по всички проблеми, на които исках отговори. Всичко това се случи до изгрева на слънцето. Сега пак съм недоспал, но с друго чувство на свобода. Имам малко неприятност от недоспиването, но ще гледам да го освободя, просто съм в сънено състояние, насъбрал съм недоспиване. До сега не съм работил с маяци, но явно ще ми се наложи. Усещам, че тези емоции , от които човек не иска да се откаже бъркат доста неща :D .
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

nikimm написа: Усещам, че тези емоции , от които човек не иска да се откаже бъркат доста неща :D .
Аха, обърнете внимание на подчертания текст.
Още едно поле обрасло с ПО за разораване. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Тези дни усещам лекота! Не се страхувам да мисля за натрапчивостите си да гледам какво става у мен. Най- интересното нещо за мен беше , че предната нощ пак не спах много добре , но през времето на нощта което си спомням, си почивах много добре. Бях напълно отпуснат , а на сутринта ми беше много приятно. През нощта усещах, че не спя дълбоко, но приятността от релаксацията ме караше да мисля че ако спя няма да си почивам толкова добре. Днес усещам, че започнах пак да се стягам! Интересно да е видя как при определени раговори ми се стягат определени зони в тялото. :D Моделът на поведение е в действие! А за утре съм решил да си оправя преглъщането! :lol:
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

nikimm написа:... А за утре съм решил да си оправя преглъщането! :lol:
ОК. До утре :lol:
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Дебилска работа! Чувствам се дебилски. Това е положението :lol: :lol: ! Нито приемам нито предавам! Правя ЕТ и ТЕС по въпроса, че се чувствам дебелокож!
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D с козина или без :wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

През последните два- три дена забелязвам промяна в проявите на невроза! Имам чувството, че имам симптомите когато я получих преди време. Имам някакви допълнителни странни прояви, като стягане по трахеята и чувството, че няма да мога да си поема дъх. Смятам, че е свързано с неврозата. Продължавам да обръщам внимание на емоциите и да забелязвам, че държа на някои от тях осбено много, ПРОСТО НЕ СЕ ВИЖДАМ БЕЗ ТЯХ. Правят нещо за мен, но ще видим.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Въпреки че
Продължавам да обръщам внимание на емоциите и да забелязвам, че държа на някои от тях осбено много, ПРОСТО НЕ СЕ ВИЖДАМ БЕЗ ТЯХ. Правят нещо за мен
............... :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

:wink: Значи си на много прав път! и си стегнал до ПО "ЗАГУБА НА ОБЛАГИ" ако се лишиш от проблема, май! Хайде още малко!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Съпругът ми претърпя операция /херния/ и в момента е в болница. Чудно ми е какви ли мисли водят до херния, тъй като много мои познати претърпяха подобна операция. Или все пак истината е, че предците ни не са страдали от херния, тъй като са се стягали здраво в пояси. Както и да е.

Та конкретно за ЕТ, която с моя помощ се превърна в масова практика в една от стаите на 5-та градска /Сф/ за преодоляване на следоперативната болка без болкоуспокояващи. Обясних на мъжете /съпругът ми си знае/ как да практикуват тази техника и всички започнаха да се справят успешно с болката.
Най-интересно за мен беше едно 17 годишно момче, оперирано от апендисит. Казах му да си сложи ръцете на мястото на операцията, което му предизвикваше силна болка. След това със затворени очи да следва инструкциите ми. Когато втечни енергията и го попитах откъде иска тя да изтече, то посочи мястото на самата рана и каза "Ей тук отгоре, от шева на операцията", казах му да я пусне да изтече и нямаше и 10 секунди, той си махна ръцете. Казах "Нее, дръж ги там" - не вярвах, че толкова бързо може да изтече тази енергия. Но се оказа точно обратното. Каза, че е изтекла. Попитах го боли ли го? Каза: "Не!" . Готино и много скоростно. :)

Обаче се оказа, че тази техника в тези случаи не е трайна и почти непрекъснато трябва да втечняваш.

Въпросът ми е, може ли по някакъв начин техниката да има трайни резултати. Т.е. - да се автохипнотизираш за повече от половин час например. Има ли някакви допълнителни чалъми, които да не знам? ;)

И друго - съпругът ми се справя доста успешно с болки с по-малък интензитет. Непосилна болка не може да втечнява. Питам го защо? Казва ми, че не можел да се концентрира.

Възможно ли е да се концентрираш при много силна болка?
Per aspera ad astra!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Всичко е възможно. Трябва да се втечнят пречките за каквото и да е. :idea: Като за постоянството на изчезване на болката, за автоматизма на процеса, за избавяне от по-силни болки, за възможност за концентрация, за вяра в това и онова и т.н.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор