ET (Емоционална трансформация)

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

това е страхотно!използвай максимално престоя в болницата, за да разпространяваш ТЕС и сие :D :D :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Напоследък не правя много често ЕТ, но съм забелязал , че не го правя защото някакси не се получава винаги. Това което Иван е написал в предния пост според мен е вярно. Когато не става ЕТ има нещо като (ПО). Когато съм се усещал да втечня това което ми пречи да втеня проблемът, за който искам да работя нещата стават. В началото някак си тази техника ми допадна много. ПОсле обаче започнах да се привързвам към нея и започнах да гледам на резултата от техниката, като нещо много ВАЖНО и нещо което ТРЯБВА задължително да стане, Според мен това форсиране към техниката спрямо мен самия ми пречи да постигам напоследък резултатите, които ми се ще да имам. :D
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Има ли накой практика с ЕТ към страх, който парализира тялото едва ли не?
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

:D Да
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Alisa , можеш ли да разкажеш как го направи или пък ако знаеш за някого! :D
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

:D Ами тава, което ми се случи бе, че при ТЕСане на проблем, ми изскочи силен стах, так че ми се стегна почти цялото тяло. Тогава съсредоточих вниманието си към стомах (1 от местата), хванах усещането за енергия и я пуснах, после се съсредоточих върху гърлото и пак така, но от там наизлязоха едно след друго, много по-дребни енергийки, всяка в нейната си посока, после имаше излизане от крака (стегнати), от гърдите, от главата.....докато не изпуснах всички кранчета, които тогава се появиха. Това е! :wink: :roll: Нищо особено :D :D :D :D :D :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Rally
Участник
Мнения: 43
Регистриран на: 20 Юли 2010 18:26

Мнение от Rally »

Аз снощи опитах, но не успях да направя Прокси за Калоян, виждам, че при другите се е получило и нещата са се поизбистрили. Пиша тук, защото касае тази тема! Седнах десетина минути преди 8 снощи с желание да направя прокси за детенцето, но почти веднага получих голям излив на енергия, ама много голям, не винаги мога на правя ТЕС, когато ми тече енергията, защото чувствам силно налягане в главата, променя ми се чувствителността по точките, чувствам изтръпване на цялото тяло, в повечето случаи усещането е приятно, неземно райско направо, но снощи беше гадост отсвякъде. Изтръпна ми главата, крайниците, имах чувството че с енергията някаква отрова излиза от мен (нещо като отровен газ), изсъхваха ми устата (изпих доста вода), и няколко дни ми отне за да съм сигурна, но ми излиза енергия и от зъбите. До 4 сутринта тече (не ми е за първи път), бях отмаляла напълно и там някъде съм заспала, сутринта с едното събуждане отново, но поне усещането не е толкова неприятно. Хем имам чувството, че голяма част от това, което е трябвало да изтече, вече си е отишло, хем знам, че има все още ... но съм напълно изтощена!
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не повече! ...
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Тези дни ме хвана вирус (грипен вероятно). Свъзвам това с много неща и определено има причина да ми се случи. Но искам да акцентирам върху нещо друго. Онзи ден вечерта запоана да ме боли гърло сравнително доста остро. Започнах ТЕСам и ЕТ-вам болката. Тя се разсейваше но пак идваше. В един момент рабрах че аз просто имам нужда от това неразположение. Жена ми започна да ми предлага какви ли не хомеопатични лекарства, но отказах защото ако го бях пресякъл сякаш нямаше да получа това което искам от това нераположение (болки в стави, чувствителност в кожа, отпадналост, секрети от носа и т.н.). Започвайки да се ТЕСам усещах че няма смисъл, че тялото ми просто не иска ТЕС или каквото и да е било а иска само да пречисти чрез това състояние. Не мога да обясня защо. Днес обаче се появи чувството за вина , че оставям в това състояние тялото си, а от друга страна пък усещам че тялото ми има нужда от това. Тес-нах нуждата си от вина и дори не съм се замислял дали я има все още, направих го протоколно. Ще видя какво ще стане и утре и пак ще пиша.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Ники, наистина имаме сходни проблеми. Моят страх, че ще ми стане лошо е също провокиран от нуждата от сигурност. Досега обаче не съм я тесала.
Аз не се страхувам от смъртта, знам че след нея няма проблеми. Мен ме е страх, ужасявам се, то живот в болест. Наистина всичко се отключи, когато повярвах, че съм изоставена от всички и никой не го е еня за мен. Тогава сакяш загубих всякаква опора.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Фем, това което пишеш съм го усещал и аза може би и го усещам сега! Това е чудесна възможност да направиш онова със себе си , което ако нямаше да направиш аконе беше изпаднала в това състояние!
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Работата е там, че вече се чувствам на края на силите си. А не мога да капитулирам, просто незнам как. Ако знаех, щях да съм си решила проблема.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Femme, като чета какво пишеш си напипала нишката. Предизвикай всичко от което ти е кофти, призови го и го ТЕСай. В
пример;
В.ч. ..........., аз напълно и ..... и призовавам всички неволи (еди кои си ) да се проявят сега и в карен случай утре, примерно :lol: . И после почваш много конкретно с всяко едно от тях.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Аз и без да ги призовавам те си излизат сами, че съм се побъркала вече. Ще посмея да ги призова като съм почивка, че не ми се откача на работа :) Все се надявам, че кълбото взе да се разплита :) Благодаря :)
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Femme, на мен това ми прилича по-скоро на самосъжаление...
Наистина всичко се отключи, когато повярвах, че съм изоставена от всички и никой не го е еня за мен. Тогава сакяш загубих всякаква опора
. :idea:
Я пробвай, да видим! :D :D :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

И на мен ми минават такива мисли през главата :) Ще порбвам и това, благодаря :)
Публикувай отговор