ET (Емоционална трансформация)

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Имам въпрос към Иван и към всички други, които практикуват ТЕС и ЕТ. Искам да попитам според вас каква е разликата между ТЕС и ЕТ. Различен подход на техники и едни и същи резултати или различни техники с различни резултати? Т.е. на какво ниво работи едното според вас и на какво другото? Променят ли информацията на клетъчно ниво по един и същ начин? Говорим за генетика - виждам във форума, че Иван подсказва, че ТЕС и там пипа, какво ще кажем за ЕТ в този аспект?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ето че почват да ти излизат прозрения. ТЕсай това чувство за моткането или го втечни и остави да изтече. :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

За какво прозрение говориш!? А за омотването , верно ми е нещо каша в главата от онзи ден. :)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

За прозрението, че проблема ти с преглъщането не е свързан с храната директно, а е символична репрезентация на нещо друго, което не можеш, не искаш да преглътнеш и поради това си нежелание се моткаш ли моткаш. Сега остава да откриеш с какво е свързан проблема с преглъщането и къде е релания проблем който не искаш все още да решиш, като го преглътнеш, смелиш, усвоиш, приемеш и т.н.
Аз имам някаква подсказка за смъртта на баща ти. Някак си, според мен не искаш да я приемеш и преглътнеш. Но може и да не съм прав.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
krista
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 21 Апр 2010 16:29
Местоположение: София

Мнение от krista »

Ники,би ли ми казал с каква настройка раздвижи тежеста в диафрагмата на задната си седалка?Аз не мога да правя ЕТ,защото не усещам никаква енергия.
На семинара ми се дорева,че само аз не го направих.Нещо явно не мога да схвана.Как да съчетая визуализацията с усещането ,че нещо се движи,като при мен нищо не се движи.Спираш ли да си представяш разтопената енергия,или трябва през цялото време да я виждаш мислено?
Времето е пари!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Напоследък , не знам защо, но работя ТЕС и ЕТ спонтанно и директно върху проблемите, ама все едно забивам пирона директно в плътта, така го усещам. Правя нещо като ТКФ и използвам ЕТ и ТЕС, в тясна комбинация. Със смъртта на баща ми ще направя скоро същото. Не знам по каква причина, последните дни усещанията ми започнаха да стават все по-ниско интензивни и това ми пречи да ги вадя. Усещам ги слабо и трудно втечнявам и вадя , а усещам че ми пречи нещо. Все едно съм в тъмна стая и някой ме докосва къде ли не и аз се чудя кое първо да втечнявам. Определено действам нещо , но си лягам с идеята, че не съм свършил работата, която е трябвало и че стоя на едно място. Но ще го ТЕС-на и това. Енергиите ми станаха по-фини, но по-жилави на излизане. Сутрин докато се събуждам изплуват тъпи картини и мисли. Но синосуидата има и нагоре и надолу. Явно моята е надолу в момента. :D
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Криста, и на мен не ми беше лесно. Но доколкото си спомням беше нещо:"Въпреки че поради някаква много фина моторика в моето тяло /душа/периферна нервна система, която не мога осъзная , енергията от моята диафрагма не може да се втечни и не може да намери пътя извън моето тяло и да се присъедини към космическта енергия, аз напълно и безрезервно приемам себе си " - без оценки без нищо. Чист ПО , но в моя случай. Сещам се за още нещо, като тръгнеш да прилагаш ЕТ и не става, виж къде в твоето тяло това не става - става въпроса за чисто чувство и почни с него. При мен, а и при още едно момиче, което имаше този блокаж, това провървя, само че при нея по-бързо от при мен. Пример: работиш по проблем и усещаш стягане в диафрагмата , обаче не иска да се втечни, камо ли да излезе. Това "не ставане" в 99% те напряга някъде, виж къде и работи с него, т.е. вече него го втечни , разшири и т.н. Другото което вече написах в горния пост и правя аз е докато "не мога" се тесвам, като вниманието ми е насочено към него "усещането за не можене". Понякога просто нищо не казвам, а тесвам само с вниманието си, нещо като бърз ТЕС от последния семинар. И това всичко само, за да подкараш. После като тръгне енергията само внимание и ако усетиш, че потокът намалява припомпваш обема :lol: , увличаваш го малко , за да се усили потока. Но като го подкараш може би проблемът "с какво да правя", като тръгне ще ти изчезне :D !
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Искам да ви споделя интересна случка или пък резутат, не знам точно какво е, но сметнах за интересно да го споделя във форума.
Жена ми от два дена имаше температура с повръщане и невъзможност да яде яде нищо. Изкарваше стомашни сокове втория ден. Първата вечер реших да й направим ЕТ и беше успешно, защото поспряхме позивите за повръщане. На следващия ден , всъщност вчера, бях на 100 км от нея в командировка. Тя си беше вкъщи и лежеше с температура и отпадналост. Реших да й направя ПРОКСИ. Чухме се няколко пъти , за да я разбера има ли промени в симптомите. Докато й правих ПРОКСИ я видях, че нечистотиите за запушили порите на кожата й и че дишането й трябва да стане по-дълбоко и пълноценно. С нея обаче не споделих нищо от това което съм усетил за състоянието й(запушени пори и по-дълбоко дишане) . Вечерта като се прибрах исках пак да й направя ПРОКСИ, но нещо аз не се почувах добре работих със себе си. Тя си легна рано, като преди лягане се изкъпа. Предната вечер се чувстваше токова слаба, че не можа да го направи. На сутринта се събуди с усмивка и спала дълбоко и с апетит. Каза ми, че след като се изкъпала сякаш е нов човек :D . А като си е легнала дишането й е станало дълбоко. Днес й казах какво съм усетил - подпушените пори и дишането. Казвам го само като факти , но нека да не отминаваме факта, че снощи тя се е мазала с етерични масла, а и ми каза че се е опитвала да си помогне по нейни начини преди лягане. :D . Т.е. фактори има много, но имаше и много ТЕС и ЕТ. Не разсъждавам, само споделям.
Поздрави!!!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Имам едно питане. Пиша го отделно от предния пост, защото е като отделна подтемичка! Предприех идеята докато се храня да си правя мислен ТЕС, за да отпуша преглъщането си? Правя го без декларация, а директно върху точките мислено пък и физически, само с мисъл за напрегнатото място. Вчера ми беше много напрегнато докато преглъщах и реших да го пробвам! Последните дни имам напрежение при преглъщане, т.е. страхът при преглъщане е по-висок и го усещам в стомаха(това вече го работя и ще го работя). Може ли и това да е реакция от работата ми върху преглъщането? Последият въпрос е повече към Иван.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

nikimm написа:Имам въпрос към Иван и към всички други, които практикуват ТЕС и ЕТ. Искам да попитам според вас каква е разликата между ТЕС и ЕТ. Различен подход на техники и едни и същи резултати или различни техники с различни резултати? Т.е. на какво ниво работи едното според вас и на какво другото? Променят ли информацията на клетъчно ниво по един и същ начин? Говорим за генетика - виждам във форума, че Иван подсказва, че ТЕС и там пипа, какво ще кажем за ЕТ в този аспект?
Няма как да се сравняват. Все едно да сравняваме хляб и салам. И двете са храни, и двете ще те хахранят, т.е. ще утолят глада ти, но са различни по състав и влияние върху организма. Дават сходни резултати, но задесйтват различни ензими в организма и т.н.
Т.е. има общо, но има и разлики.
В крайна сметка и ТЕС и ЕТ са техники. И двете гонят една и съща цел, но я постигат по различни пътища. Едни хора ще харесат едната повече, други- другата. А коя къде пипа, един господ знае. Не пипа техниката, пипа човека с дадена техника. Т.е. всичко зависи от индивида , а не от техниката. Също като в бойните изкуства. Няма по-добър и по-лош стил. Има по-добър майстор, който упражнява даден стил защото този стил му допада повече от другите.
Пътища много и всички водят към Рим. Не е важен пътят, а човека крачещ по пътя.:)
Последно промяна от ivangp на 04 Юни 2010 20:34, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

nikimm написа:Имам едно питане. Пиша го отделно от предния пост, защото е като отделна подтемичка! Предприех идеята докато се храня да си правя мислен ТЕС, за да отпуша преглъщането си? Правя го без декларация, а директно върху точките мислено пък и физически, само с мисъл за напрегнатото място. Вчера ми беше много напрегнато докато преглъщах и реших да го пробвам! Последните дни имам напрежение при преглъщане, т.е. страхът при преглъщане е по-висок и го усещам в стомаха(това вече го работя и ще го работя). Може ли и това да е реакция от работата ми върху преглъщането? Последият въпрос е повече към Иван.
Може. Но това не означава, че е. Просто е възможно. Ако ти чувстваш, че е така. Интуицията ти, ако това ти подсказва, значи е така, за ТЕБ.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

ОК , Иване! Благодарен съм тези отговори! Като говориш за интуиция, ми прави впечатление, че интуицията ми особено с ТЕС за мен самия е рядко попадение. Ако работя с друг сякаш нещата са ми интуитивни и резултатите с ТЕС с мое участие за друг имат по-добри резултати. Знам и усещам това , че проблемът извън теб може да бъде видян по-детайлно и по-правилно от теб самия. Днес стигнах до там да си предствя, че се гледам, като клиент, т.е. все едно аз съм друг и си правя ПРОКСИ :lol: .
В същото време, понякога когато имам по-изострен усет за себе си и правя ТЕС аз предварително знам, че ще намеря точните думи в декларацията, които ще ме повлияят. В такива случаи особено осъзнавам, че ТЕС го прави личността. И друг път сме говорили в семинари и отдавам по-добрите резултати с ТЕС, особено за себе си, като въпрос на практика. Нещо като приказката, че "практиката прави майстора" :D !
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Темата тук е основно ЕТ , но сутринта ми дойде идея за ТЕС с идеята за по-мощно действие :lol: . Правя ТЕС, мислено обаче включвам и други хора, които работят за себе си или за мен (все едно групов ТЕС). Избирам хора, от различни краища на България, по интуиция някаква ги избирам и хората и местата, където живеят. Понякога това са хора, към които интерпретирам отношението си, като не много позитивно :lol: . Смятам, че подейства, защото имаше динамика в процеса при прилагането на ТЕС, но ще пробвам пак и ще се позаитересувам и за другите, които съм включвал! Струва ми се интересно ! :lol:
Essence
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 17 Ное 2008 12:32

Мнение от Essence »

Когато при ЕТ се появят силни емоции, трябва ли е да се прекрати прилагането й, или да се продължи докато проблемът изчезне?

С ЕТ може ли да се премахва ПО?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Трябва да се продължи.
С ЕТ може да се премахва всичко което се чувства. Ако имаш физическо усещане на ПО, можеш да го премахнеш.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор