Ирационални страхове

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
лора
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 31 Май 2010 21:45

Ирационални страхове

Мнение от лора »

Здравейте! Моля извинете ме ако темата я има вече, но не съм много наясно с компютрите. Отдавна се чудя, но реших, че моя опит може да помогне на друг да се обърне и да си помогне със ТЕС утре.
Случи се така, че за по малко от година загубих трима близки, след което започнах да страдам от ирационални страхове. Спрях да гледам новини, почнах да ходя с наведена глава по улицата, защото постоянно очите ми бяха в некролозите, ако в интернет видех снимки на починали актьори веднага затварях, когато по-надолу по улицата почина дете взех да избягвам да поглеждам през прозорците си, който гледат натам, спрях да чета любимата си поезия, защото я бях чела през трагичния период... Семейството ми не ме подкрепяше, а постоянно подхранваше страховете ми съобщявяйки ми за нови трагедии ( след известно време с ТЕС разбрах, че са го правили за да ми покажат колко абсурдно се държа ). Накрая нещата толкова ескалираха, че се озовах трепереща и плачеща на пода в банята ( единственото място където мога да остана сама). Тогава и аз усетих колко далеч съм се оплела в абсурда и реших съзнателно да се боря със страховете. Насилвах се да правя всичко онова от което треперех от страх. Само че не се получи... Все още не го проумявам, но започнах да виждам мъртви животинки по улиците, а аз съм от тези който еднакво жалят за всеки живот. Отново се озовах на пода в банята в още по тежкакриза. Потърсих личния си лекар за направление, но тя ми каза, че може да ме прати при невролог, но за паихолог трябва да пътувам до окръжния град. Не исках лекарствата на невролога, исках да си върна съзнанието, а не да го приспиват. Но не съм сигурна, че щеше да ми е посилно да плащам сеансите, а за пътя отиване и връщане абсурд! Почувствах се наистина изгубена и взех да търся в интернет, разбрах чесъстоянието ми се категоризира като неоснователни страхове и най-често им изписват лекарства. Попаднах обаче на книга с КТП, но за нея имаше само коментар за лош превод и нищо дали помага, в същата поредица имаше книга за ТЕС, но се тревожех дали превода е точен. Затова взех да търся коментари, за нея нямаше, но намерих книгата на Иван Петърнишки за която имаше само добри отзиви.
Това беше моят спасителен сал. Подходих скептично, но още след увода вече имах надежда. Прочетох я през ноща, а на сутринта веднага започнах да прилагам ТЕС. Още след първия път изтичах до прозореца и погледнах къщата от която се страхувах, беше ми неприятно, но не треперех :lol: , от 8 бях слязла на 6.
Сега прилагам ТЕС върху дразнещи навици :D , проумяхнеща които дори не търсех, освободих се от страховете си за по-малко от месец, като първоначално прилагах ТЕС всеки път щом останех сама, в края на месеца го прилагах само сутрин и по-скоро от страх да не спра и страховете да се върнат. Сега съм свободна и ви пожелавам и вие скоро да се освободите,
начина е ТЕС.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Re: Ирационални страхове

Мнение от vqra »

Браво!!! :)
Публикувай отговор