ТЕС при безсъние

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
kapishevi
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 01 Юни 2010 11:48

ТЕС при безсъние

Мнение от kapishevi »

Здравейте,
понеже моят приятел страда от хронично безсъние вследствие на стрес и постоянни тревоги, открих в интернет техники за справяне с безсънието. Но тъй като не съм съвсем убедена, че съм я превела съвсем правилно и може да съм допуснала съществена грешка някъде бихте ли могли да видите превода и да изкажете мнението си.

Благодаря предварително!

Ето и превода /съжалявам, че е толкова голям/:
Направи заглавието на твоите ТЕС сеанси да е „необходимостта да се тревожа”

Карате точка: „Въпреки че имам нуждата да се тревожа, за да се чувствам сигурен, аз напълно и безрезервно обичам и приемам себе си по всякакъв начин... Въпреки че не искам да се отказвам от моите тревоги, аз напълно и безрезервно приемам кой съм аз и как се чувствам... Въпреки че се страхувам да спра да съм човекът, който постоянно се тревожи за моето семейство, аз напълно и безрезервно обичам и приемам себе си по всякакъв начин.”

Вежда: „Чувствам това силно желание да се тревожа.”

Външна страна на окото: „Не искам да се откажа от това.”

Под окото: „Имам нужда да съм човекът, който се тревожи за всички нас.”

Под носа: „Страх ме е да спра този навик.”

Брада: „Кой ще бъда без това?”

Ключица: „Имам нужда да се тревожа.”

Под ръката: „Не искам да се откажа от това.”

Върха на главата: „Не знам какво ще правя ако не се тревожа през цялото време.”

Карате точка: „Въпреки че няма да се чувствам сигурен ако не се тревожа за нещо, аз напълно и безрезервно обичам и приемам себе си по всякакъв начин... Въпреки че не искам да се освободя от моята тревожност /моето тревожене/ все още, аз напълно и безрезервно приемам кой съм аз и как се чувствам... Въпреки че се страхувам от това, което може да се случи ако не се тревожа, аз напълно и безрезервно обичам и приемам себе си по всякакъв начин.”

Вежда: „Аз съм човекът в моето семейство, който постоянно се тревожи.”

Външна страна на окото: „Не знам как да се откажа от това.”

Под окото: „Чувствам се отговорен.”

Под носа: „Страх ме е да спра да се тревожа.”

Брада: „Кой ще бъда без това?”

Ключица: „Предпочитам да се тревожа.”

Под ръката: „Не знам как да се откажа от това.”

Върха на главата: „Не знам какво ще правя ако не се тревожа през цялото време.”

Вежда: „Чувствам се по- сигурен когато се тревожа.”

Външна страна на окото: „Не знам как да НЕ се тревожа.”

Под окото: „Тревоженето ме кара да се чувствам полезен.”

Под носа: „Страх ме е да спра да се тревожа.”

Брада: „Кой ще бъда без това?”

Ключица: „Не се чувствам сигурен ако не се тревожа.”

Под ръката: „Не знам как да спра да се тревожа през нощта.”

Върха на главата: „Какво ще правя ако не се тревожа през нощта?”

Сега след като си адресирал някои от „недостатъците” на това да престанеш да се тревожиш /не се чувстваш сигурен, какво ще правиш вместо това и др./, имаш повече възможност да предложиш положителните страни за теб. Забележи, че не е споменато все още „безсъние” и „не спящ”. Това е защото безсънието е директен резултат от безпокойство и тревожене. Целта на твърде много хора е „това безсъние” и те никога не стигат до основните емоционални проблеми причиняващи проблемите със съня.

Карате точка: „Въпреки че през целия си живот съм бил човек, който постоянно се тревожи, аз приемам кой съм и как се чувствам... Въпреки че тревоженето ме държи буден през нощта, аз приемам моите чувства и тази нужда да се тревожа... Въпреки че имам нуждата да се тревожа, и това ме държи буден през нощта, аз приемам кой съм и как се чувствам.”

Вежда: „Ами ако спра да се тревожа?”

Външна страна на окото: „Бих се почувствал толкова облекчен.”

Под окото: „Може би е време да спра да се тревожа.”

Под носа: „Бих се радвал да спя дълбоко.”

Брада: „Искам да спя дълбоко всяка нощ.”

Ключица: „Искам да желая да се откажа.”

Под ръката: „Въпреки всичко аз освобождавам нуждата да се тревожа.” ??? /I am considering releasing this need to worry/

Върха на главата: „Избирам да приема себе си без значение какъв съм.”

Вежда: „Желая /готов съм/ да размисля върху освобождаването от този навик.” ???

Външна страна на окото: „Винаги мога да се тревожа утре.”

Под окото: „Мога да открия нови начини да се чувствам отговорен.”

Под носа: „Желая /Готов съм/ да се откажа от моето тревожене.”

Брада: „Готов съм да спя дълбоко.”

Ключица: „Ценя кой съм и как се чувствам.”

Под ръката: „Очаквам с нетърпение да спя добре през нощта.”

Върха на главата: „Готов съм да се откажа от моето безсъние.”

Всички потупвания се правят с дясната ръка!
Между 7-10 потупвания на точка.
Докато изпълняваш сеанса трябва да си съсредоточен върху това което казваш.
Тези три ТЕСа ако мога така да ги нарека се правят заедно нали? Малко не ми е ясно защо трябва да се казва това по три различни начина, и дали се прави един път /предполагам че един път ще отнеме около 20мин./?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Казва се по три различни начина просто защото е общо и са се опитали да дадат примери за различни формулировки. Един вид стреляли са напосоки опитвайки се да подходят към проблема от различни страни.

Прави се толкова пъти, колкото е нужно за да заспиш.
Или докато ти писне да го правиш.
Това са идеи, какво чувства и какво му пречи да заспи може да каже само отделния човек.

"Тревожа се и не мога да заспя." - е обща формулировка.

"Тревожа се за ...еди какво си.... и тази тревога свива стомаха ми на топка." - е конкретна формулировка, която ще даде по-добри резултати.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор