Болки в гърлото и финансови проблеми

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
mmim
Участник
Мнения: 29
Регистриран на: 06 Юни 2010 19:34

Мнение от mmim »

Здравейте всички!От седмица изпробвам ТЕС и не престава да ме боли гърло и да вдигам температура от време на време...с две думи - чувствам се ужасно!Може да съм настинала , продължавам да ТЕСам различните болежки, но няма никаква промяна.Чудя се дали това ми състояние не е отговор именно на това ТЕСане. Може би бъркам някъде!Така или иначе фактите са на лице.Също така имам и голям финанов проблем точно в момента. Как да формулирам...не знам...Помогнете с мнение, моля
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

До колко си запозната с ТЕС ? Питам те защото все пак има неща, които в общи линии се спазват .
Иначе така казано, както пишеш на мен ми прилича на ПО. Пробвай с това ако искаш: Въпреки че нищо не ми помага да премахна симптомите си от настинка ........(изброяваш всеки поотделно в отделна декларация и отделен ТЕС - кръг) дори и ТЕС , аз напълно и ......... След като направиш всички тези ПО и ги изтесаш пробвай пак всеки симптом поотделно. Според мен, като пооправиш симптомите и финансите ще се понагласят. :D . Иван е написал във форума мисля една тема за "подходите в ТЕС - нещо като 14 стъпки в тес - мисля че това беше". Вътре има доста примери за ПО. Всъщност ще ти копирам директно от темата на Иван:
4. Третирай всички възможни причини за Психологичен Обрат (ПО)!

Често на съзнателно ниво ние искаме да се освободим от проблемите си, но на подсъзнателно НЕ. Причините за това са, че на подсъзнателно ниво ние таим страх от промяната или вярваме, че даден проблем ни носи известни ползи, които не бихме искали да загубим.
Най-често складираните в подсъзнанието страхове са:

-Аз не мога/неспособен съм сам да се справя/освободя с/от този проблем.
Липса на вяра в собствените сили. Ниско самочувствие. Извинение да не се заемам изобщо с проблема. Чакам някой друг да ме оправи.

-Аз не знам кой ще бъда ако се променя. (страх от загуба на личностна индентификация) Т.е. проблема ни е станал част от личностната ни характеристика. (Аз съм Иван който има такъв и такъв проблем, без този проблем аз няма да съм същия и не знам кой ще бъда. И това ме плаши.)

- Не е безопасно да се освободя от този проблем. (проблемът ми е там за да ме предпази от някакъв по-голям проблем). Т.е. аз имам някаква полза от този проблем и тя е по-голяма от неприятностите които ми причинява.

- Ще загубя/се лиша от/ нещо значимо, ако се освобода от този проблем
Например: Ако се освободя от проблема/ите си вече няма да ми обръщат такова внимание, както до сега, няма да се грижат за мен, да ми съчувстват или да ми се възхищават за стоицизма и силата с които понасям болката и неприятностите. Т.е ЗАГУБА НА ЗНАЧИМОСТ И ОБЛАГИ.
Вече няма да имам извинение за неуспехите си в живота.
Ще загубя средата си, приятелите си, и т.н.

- Не знам как да живея като свободен и отговорен човек, който не е ЖЕРТВА на обстоятелствата, а държи съдбата си в собствените си ръце.
Или казано по друг начин - СТРАХ/ НЕЖЕЛАНИЕ ОТ/ЗА ПОЕМАНЕ НА ОТГОВОРНОСТ за собствения си живот.
Много по-лесно е да обвиняваш другите, живота, съдбата, Бог, гените, обстоятелствата и т.н. за състоянието си, като по този начин се превръщаш в достойна за съболезнование жертва и прехвърляш отговорността за взимане на решения на някой друг.

- Аз не заслужавам да се освободя от този проблем!
Т.е наказвам се с този проблем и заслужавам да бъда наказан защото съм направил/правя нещо лошо.

- Не съм готов да се освободя от този проблем!
Този ПО е обикновенно свързан с някой от горните.
Т.е. отлагам във времето решението на проблема неопределено до кога. Всъщност безкрайно. (истинската причина за отлагането е в някой от горните ПО)

И накрая по ред , но не и по значение:
-По някаква причина на подсъзнателно ниво АЗ ВСЪЩНОСТ НЕ ИСКАМ да се освободя от този проблем.
А причината е всъщност някъде в горните ПО.

При хронични заболявания и дългогодишни проблеми можете да се обзаложите, че един или повече от гореизброените ПО са на лице.

Ако до сега не си изпитал траен ефект от приложението на ТЕС за даден проблем, т.е. проблемът се връща или изобщо не се променя (не намалява или изчезва), третирай, задължително, всички ПО преди да продължиш с прилагането на ТЕС за този проблем.

Прекрасен въпрос за идентифициране на евентуални ПО е:

Кое е най-лошото което би могло да ми се случи ако се освободя от този проблем?

Запиши всички отговори които ти идват на ум и им тегли една яка ТЕСла!
След което възобнови работата си с ТЕС по дадения проблем!!!!!!!!
Запомни че, елиминирането на ПО не елиминира самия проблем. Т.е. сед като елиминираш ПО трябва ОТНОВО да ТЕСнеш и елиминираш и конкретния проблем.

ПО се елиминира като горните фрази се включват в Настройката на стандартната Пълна рецепта.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

ТЕСай си всички негативни чувства около финансовия проблем, до пълното им изчистване и виж дали няма да ти се оправи "настинката". Според мен нещата са свързани. ТЕСай задължително на висок глас!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mmim
Участник
Мнения: 29
Регистриран на: 06 Юни 2010 19:34

Мнение от mmim »

Благодаря Ви за съветите, ужасно ми е ценно мнението на всички тук. И аз не знам дали съм запозната много добре с ТЕС-нали Ви казвам от една седмица не преставам да чета и да се пробвам /как не ми попадна тази книга преди година поне.../но нали всичко било с времето си!Много ми е ценен всеки съвет, защото нещата при мен са много зле!Аз не съм прекият виновник за това финансовото положение -съпруга ми е закъсал и аз съм длъжна да помогна, но как...сигурно трябва да работя върху него, защото той е и непоправим песимист...ужасно отчаян и не чува какво му говоря!И знам ,че ще ми кажете да работя върху него, ама трябва първо себе си да изчистя, нали?
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Ами според мен идеята ти е страхотна първо себе си да чистиш към неговите емоции, т.е. твоето отношение към емоциите на мъжа ти! Аз така правя вкъщи с жена ми и виждам, че и при нея се променят нещата без да съм я ТЕСал! Освен това не съм много убеден, че някой е "виновен" за финансовото ви състояние, защото това състояние е резултат от общи енергии! Именно тези ситуации пречистват, използвай случая, защото най-вероятно няма да се повтори точно същата в живота :D !
mmim
Участник
Мнения: 29
Регистриран на: 06 Юни 2010 19:34

Мнение от mmim »

Значи, да ТЕСам моето отношение към неговите емоции...много ми е трудно сега...все се надявам по-нататък да се справям по-лесно с формулировките!Само дето това ще е само емоция и чувства, не някакво физическо усещане..."Въпреки , че съм ужасно ядосана и огорчена от песимизма и чувството му на безнадежност..".???Така ли ? ...простете, но все още не са ми се избистрили нещата, просто имам огромно желание !!!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Първо ТЕСай това, че си длъжна да помогнеш. Защото не си длъжна на никого за нищо. След това ТСай всички негативни емоции и чувства които имаш към мъжа си, към ситуацията в която си и в която той те е вкарал, а в която всъщност си се вкарала сама избирайки си да живееш с този мъж и т.н.
Изчисти себе си. Него го остави засега.
Всички емоции имат физически израз (усещане в тялото). Търси физическия израз - усещането в тялото - на емоцията и го включвай в декларацията си! Следвай стъпка по стъпка краткото описание на ТЕС, дадено на стр.104 в книгата ми!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mmim
Участник
Мнения: 29
Регистриран на: 06 Юни 2010 19:34

Мнение от mmim »

Oх, много ми е трудно!Явно ще трябва пак да чета...четох я вече 3 пътииии...Или аз съм тъпа или нивото ми на разбиране е още ниско!За пръв път ми хрумва това. Ти ми каза да ТЕСам първо че съм длъжна да помагам , или че НЕ съм длъжна!Кое от двете трябва да включа в декларацията? /Ако мислиш, че е тъп въпрос - не ми отговаряй и се извинявам предварително/
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

С ТЕС премахваме нежелани емоции. Ако да се чувстваш длъжна за теб е нежелана емоция, ТЕСай нея! Ако не е и желаеш да продължаваш да се чувстваш длъжна на някого за нещо, нищо не ТЕСай, чувствай си се длъжна!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mmim
Участник
Мнения: 29
Регистриран на: 06 Юни 2010 19:34

Мнение от mmim »

Здравейте всички, пак съм аз.Прочетох книгата още веднъж , както и форума, много ми помага, поне разбрах за какво иде реч /демек, открих топлата вода/Само дето не мога да си купя минерална вода и пия чешмяна /дано става и така /и преди малко си ТЕСах астмата, защото реших изведнъж ,че тя ми е от обида...и...започнах да ме души и да кашлям, без да съм получавала пристъп.Значи ли това ,че ТЕСам вярното чувство...???
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

ДА. Поне едно от тях. :)
Просто продължавай да ТЕСаш. Дори първоначално да ти се влошава състоянието, ако продължаваш да ТЕСаш скоро ще се облекчи проблема и/или напълно ще изчезне.х
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

mmim написа:Здравейте всички, пак съм аз.Прочетох книгата още веднъж , както и форума, много ми помага, поне разбрах за какво иде реч /демек, открих топлата вода/Само дето не мога да си купя минерална вода и пия чешмяна /дано става и така /и преди малко си ТЕСах астмата, защото реших изведнъж ,че тя ми е от обида...и...започнах да ме души и да кашлям, без да съм получавала пристъп.Значи ли това ,че ТЕСам вярното чувство...???
Значи точно това. Продължавай все така :)
mmim
Участник
Мнения: 29
Регистриран на: 06 Юни 2010 19:34

Мнение от mmim »

Още правя всичко много хаотично-каквото ми хрумне на момента и го пробвам...с ваша помощ вярвам ,че ще се наместят нещата!Ама нищо не ми казахте за водата...
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Хубаво е да е чиста - минерална или изворна.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Ок , но го чистиш до под 1-ца, нали! За водата има вариант и да си набавиш минерална от извор, не знам дали в твоя град има, но е възможно! Сега ми минава през ума да я преваряваш, но нека и Иван да каже дали има голямо значение! Аз съм правил ТЕС и с неминерална вода, само през филтър "Brita". :D
Публикувай отговор