МС-Прeдизвикателство

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
maria
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 15 Юни 2010 19:25

МС-Прeдизвикателство

Мнение от maria »

Здравейте,
Аз имам диагноза МС/ множествена склероза.
На физическо нива на моето тяло съм о.к.. Но на емоционално съм страх, страх и пак страх. – най – вече страх от критика и провал.
Решех да започна с Предизвикателство за МС и да Тесам различните видове страх, в основата на МС за мен.

Искам да помоля за коректив.

Моята Декларация за Предизвикателството е:

Въпреки, че имам болестта МС,
Въпреки, че имам потребността да имам болестта МС,
Въпреки, че имам неправилни мисли и емоции, породили проявлението на физическо ниво на моето тяло болестта МС,
Аз дълбоко, напълно и безрезервно приемам, обичам и одобрявам себе си.
Освобождовам се от болестта МС, тук и сега;
Освобождовам се от потребността да имам болестта МС, тук и сега
Освобождовам се от неправилните мисли и емоции, породили проявлението на физическо ниво на моето тяло болестта МС,тук и сега.

Блогодаря
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Всяко начало е добро начало. Аз бих те посъветвал да направиш предизвикателството за един симптом на болестта си, а не за цялата болест. Така ще имаш по-ясна представа на края на месеца дали има прогрес и какъв е той. ТЕСай си страховете допълнително. Също виж материала, който пускам в темата за рака.
Последно промяна от ivangp на 05 Юли 2010 09:14, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
maria
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 15 Юни 2010 19:25

Мнение от maria »

Здравейте, отново.
Благодаря за насоката Иване,

Моето подсъзнание също ме “водеше” към по-конкретна настройка.
Няколко пъти като сядях на стола с намерението да правя Предизвикателството, вместо
Въпреки, че имам болестта МС,
Въпреки, че имам потребността да имам болестта МС,
Въпреки, че имам неправилни мисли и емоции, породили проявлението на физическо ниво на моето тяло болестта МС,
Аз дълбоко, напълно и безрезервно приемам, обичам и одобрявам себе си.
Освобождовам се от болестта МС, тук и сега;
Освобождовам се от потребността да имам болестта МС, тук и сега
Освобождовам се от неправилните мисли и емоции, породили проявлението на физическо ниво на моето тяло болестта МС,тук и сега.
Започвах със следната настройка:
Въпреки, че изпитвам панически ужас от критика и провал,
докато осмисля, че се разминавам от предварително формулираното Предизвикателство.

От 01/07/2010 новата Декларация на моето Предизвикателство е:
Въпреки че изпитвам панически ужас от критика и провал,
аз дълбоко, напълно и безрезервно приемам, обичам и одобрявам себе си.

Освобождавам се от паническия ужас от критика и провал, тук и сега.
Като още в момемнта на Тесането, докато минавам по отделните точки излизат образи или мисли – отделни аспекти на моя ужас от критика и провал. Записвам ги в тетрадка и се старая след всяко Предизвикателство да тесам по една такава емоция/образ.
За себе си усещам, че съм попаднала на емоционален проблем, когато потрепвам /изтръпвам при формулиране на Декларацията, или когато по време на обход по точките ръцете или краката ми имат тикове, или бягат мравки по тях.

Не бях чела досега идеите на „Нова Германска медицина”. Но съм напълно съгласна, че мислите и чувствата могат да разболеят или излекуват един човек. Съзнавам, че аз съм предизвикала появятя на МС в моето тяло и живот. Отделните случаи в темата РАК – ми се отразиха много добре. Благодаря, че насочи вниманието ми към тях Иване.

Провалът и критиката заради провал могат да ме вцепенят, да ме изкарат извън равновесие, да ме боли ужасно коремът; главата ми се изпразва – не съм в състояние да мисля, започва да ме боли; краката ми изтръпват, дори сънят не е в състояние да ме извади от това вцепенение.

За това реших този месец да имам следното Предизвикателство:
Въпреки че изпитвам панически ужас от критика и провал,
аз дълбоко, напълно и безрезервно приемам, обичам и одобрявам себе си.
Освобождавам се от паническия ужас от критика и провал, тук и сега.




Хубава и ползотворна седмица.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

На прав път си. Хайде да видим какво ще стане след месец.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
maria
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 15 Юни 2010 19:25

Мнение от maria »

ок. до след месец.
maria
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 15 Юни 2010 19:25

Мнение от maria »

Здравейте,

Тази събота и неделя се случи така,че не успях да направя по 10 Предизвикателства.
От начало ли започвам да броя 30 дни, или просто удължавам с 2 дни започнатият цикъл?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Удължи!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
maria
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 15 Юни 2010 19:25

Мнение от maria »

Измина по-голямята част от моето 30 дневно Предизвикателство.
Та реших малко да докладвам.
Паническите състояния на критика и провал имах възможността да третирам с ТЕС в реално време, защото ме преместиха на ново работно място и трябваше да уча много нови неща, за кратко време. Както обикновенно на мен ми се случва 2 седмици обучение и после ме оставят да се оправям сама .
Едновременно с навлизането в работния процес, се сбъсках и с много лицимирие и фалш в отношенията както межу колегите, така и към мен самата. По едно време нямах желание да ходя на работа.
Благодарна съм за всичко, което ми се случва........

Та, ТЕСАХ лицемирието, фалша и липсата на правила в работата близо 2 седмици. В сравнение с Предизвикателството, емоционалният заряд на работната атмосфера беше доведен до състояние, все едно отивам работа сякаш садя дървета по поречието на р. Струма.
/тази техника ми пасна от темата за Рака във форума/

Предизвикателството го правя сутрин преди работа: вкъщи 2 пъти, някъде в 6,50часа веднъж и после пак към 7,30часа, преди да изляза от вкъщи. В работата 2-3пъти в зависимост от натовареността. И вкъщи останалите 5-6 пъти -вечерно време. Използвам и 3-те допълнителни точки / вътрешната страна на китките, под гърдите и тила /; обхождам точките от 2-те страни на тялото.

1/Интересното за мен и че някъде към 15-16 ден при формалировката на Предизвикателството:
Въпреки че изпитвам панически ужас от критика и провал,
аз дълбоко, напълно и безрезервно приемам, обичам и одобрявам себе си.
Освобождавам се от паническия ужас от критика и провал, тук и сега.
Аз изрекох
Въпреки че изпитвам панически ужас от критика и контрол,
аз дълбоко, напълно и безрезервно приемам, обичам и одобрявам себе си.
Освобождавам се от паническия ужас от критика и провал, тук и сега.
Вътрешното ми усещане е , че вече знам формулировката на Предизвикателството за следващия месец.

2/Друго което ме впечатли, че престанах да се събуждам в нервно напрежение, дали ще се справя, какво ще стане днес!?!?! Отивам на работа с намерението да си свърша работата бързо, точно и качествено. И така и става.

3/Когато работя с конкретно чувство по конкретен проблем при формалировката ми се случва да имам потребността да Тесам нещо средно м/у Предизвикателство и Декларация:
Въпреки че, изпитвам страх от промяна, аз дълбоко, напълно и безрезервно приемам, обичам и одобрявам себе си.
Освобождавам се от страха от промяна, тук и сега.

НФ т.1/страх от промяна
т.2/ освобождавам се от страха от промяна, тук и сега.
Като редувам т.1 – потупвам тила, т.2 - потупвам върха на главата и така минавам цялата дясна страна на тялото, после деветте гами и после минавам лявата страна.
Въпросът ми е може ли така?

4/Срам – не срам , но да си призная не мога да правя визуализация. Имам някаква вътрешна съпротива, при която в момента в който седна / легна да визуализирам ставам неспокойна, напрегната, главата ми се изпразва или започвам да правя нещо съвсем различно.
Засега ми е трудно дори да тесам този проблем.
Но всичко става с повторение и постоянство.

5/ От друга страна на няколко пъти ми се случва при формулировка на Предизвикателство, вместо самото Предизвикателство да изричам съвсем несъзнателно положителното утвърждаване, което Луиз Хей препоръчва на хора с МС.
Избирам мисли изпълнени с любов и щастие,
Създавам щастлив и любящ живот,
В безопасност съм,
Изпълнена съм с хармония и любов
/с лека лична модификация/

Докато се усетя казвах :
Въпреки че избирам мисли, изпълнени с любов и щастие...............
Това мен ме радва, но не съм го прилагала в Тес

6/Въпреки че казваш Иване, че поне един месец е хубаво да се работи с отрецателни емоции само, аз си позволих да правя 2 пъти на ден е следната техника, видях я тук във форума.
http://www.youtube.com/watch?v=VwsFEv_xD5I
за мен тази техника играе ролята на “спасителен пояс” в ежедневието ми от мисли и емоции. Просто дълги години живях предимно с отрицателни мисли и емоции. Сега искам да привличам само положителни неща в моя живот.


Ако трябва да обобща : за мен с Тес е началото на края на моят живот изпълнен със страх, отрицание и МС. Хем “виждам” нежеланите емоции, хем не ги “виждам”. Като определям местоположението на всички нежелани чувства 1/ корема, 2/ задната част на главатар 3/ гърбът. Все още имам някакъв хаос мислите и чувствата, които трябва да Тесам, но си мисля, че е въпрос на постоянство и само/корекция.
Чакаме огромна работа.
Но се чувствам някак си по-сигурна в мен, по-самоуверена и по-спокойна.


Спорна седмица!
:D
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Браво!
Щом има резултати всичко може!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
maria
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 15 Юни 2010 19:25

Мнение от maria »

Здравейте
На 2-ри август приключи 1-то ми 30дневно Предизвикателство.
Равносметката е, че имам нужда от още 30 дни със същата формолировка на Предизвикателството. Така че продължавам усърдно от 10/08/2010г. отново.
Иначе Светът “някак си” стана по-жив, плътен, радостен, смислен и сигурен.
От началото на август успявам да визуализирам, поне 1 на ден. С практиката се получава все по-ясна картина.

Това е за сега от мен.
Спорна седмица.
maria
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 15 Юни 2010 19:25

Мнение от maria »

Здравейте,
Април месец бях на изследване чрез системата Оберон, при д-р Златанова.
http://www.oberon-d.hit.bg/diagnostcs.htm
Тогава ми откриха Колит. И ми предписаха хомеопатични лекарства, които пих близо месец.
В средата на юни открих ТЕС – книгата на Иван
Целият юли тесах следното Предизвикателство:
Въпреки че изпитвам панически ужас от критика и провал,
аз дълбоко, напълно и безрезервно приемам, обичам и одобрявам себе си.
Освобождавам се от паническия ужас от критика и провал, тук и сега.

От началото на август успявам да визуализирам сутрин и вечер по 1/2час как миелиновото вещество в нервните клетки на главния ми мозък и в гръбначния ми стълб е напълно възстановено, в отлично състояние, като на новородено. Как лекарите от традиционната медицина след поредица от изследвания установяват, че съм напълно здрава и свалят от мен диагнозата МС. Понякота имам много ясни картини, понякога – не. Но както се казва – важното е ежедневната практика.
От 21/07/2010 бях 14 дни на разтоварващ режим на вода и плодове, по книгата на Л.Ковачева/ трябваше да сваля килограми, исках да прочистя организма си, исках да си наложа малко дисциплина по отношение на умереното хранене/. Горе-долу след 10дневно захранване реших да отида на контрола отново при д-р Златанова/ системата Оберон./
Бях на преглед в петък 20/08/2010.
През месец август стриктно съм тесала – сутрин и вечер за Благополучие, както е тук във форума, като прибавих и мои кратки благопожелания.
Резултатът от прегледът при д-р Златанова ме зашеметиха:
Имах подобрения в 3 органа:
1/ Стомах – 64 % подобрение
2/Черен дроб – 33% подобрение
3/Главен мозък – 37% подобрение.
Усещането да науча тези данни беше зашаметяващо, просто невероятно.
Не съм тесала прблема със стомаха, защото бях концентрерана върху МС-а.
Разтоварващият режим на вода и плодове доведе до подобряване на показателите на стомаха и черният ми дроб.
Но подобрението с 37% на главния ми мозък е резултат от Тес и визуализация.
Не съм приемала никакви лекарства или билки и т.н. от края на миналата година. Тогава спрях Бетаферона. Но малко по-запознатите знаят, че съвремените лекарства за МС само стопират развитието на болестта, не водят до обратимост.
Аз съм много щастлива с резултатите до тук. Продължавам да изчиствам старите натрупвания, излезли на повърхността с Предизвикателството 8)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Първо - Честито за успехите и Браво за упоритостта!

Второ - няма как да знаеш кое на кое е повлияло. Всичко е свързано и всеки метод на лечение действа на много нива.

Трето - съвремените лекарства нищо не стопират, а само забавят процеса или видоизменят симптомите, като добавят и нови симптоми породени от страничните ефекти на лекарствата.

Де да стопираха лекарствата болестите. :roll:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
maria
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 15 Юни 2010 19:25

Мнение от maria »

Благодаря :D

м даа, човек винаги пречупва информацията според собствените си знания......... :-)
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Maria, :D !
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Страхотен успех! Браво и от мен! :D Браво! Браво! Браво!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Публикувай отговор