Премахване на мързела

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Alexx
Участник
Мнения: 19
Регистриран на: 28 Май 2010 19:36

Премахване на мързела

Мнение от Alexx »

Здрасти отново :) .Тази тема просто винаги ми е била любопитна,дали това деструктивно състояние в което само си губим времето,наречено мързел може да се премахне с ТЕС? Предполагам че и на доста хора им е любопитно :). С удоволствие очаквам отговорите ви , най-вече на Иван :) .
Благодаря предварително.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Мързелът се премахва с ТЕС. За целта се иска РАБОТА, т.е. прилагане на ТЕС. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mmim
Участник
Мнения: 29
Регистриран на: 06 Юни 2010 19:34

Мнение от mmim »

А да премахнем мързела и безхаберието на друг човек???
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Виж написаното за Прокси в книгата и в Допълнителни техники във форума.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Mmim,най-добре премахни себе си от този човек :D Не можеш да помогнеш на човек,който не желае да му се помогне.''Не можем да променим другите,но имаме властта да променим себе си''
Sandrini
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 24 Юни 2010 19:06

Мнение от Sandrini »

Аз също съм на това мнение.Спасявай себе си ,а не света!
teo
Участник
Мнения: 6
Регистриран на: 02 Сеп 2013 17:47

Мнение от teo »

Здравейте на всички. От няколко месеца прилагам ТЕС и съм изключително доволен от резултатите, които постигам. Излекувах си доста болежки и се освободих отчасти от страховете, които имам. Разбира се работата продължава.
Имам обаче сериозен проблем с мързела и мотивацията си. От 12-13 годишен ме хванал и всичко, което правя го правя с много зор от моя страна. Така беше и с уроците, после в казармата ме излекуваха замалко, но не беше достатъчно.
Във работата си се справям сравнително добре, но знам че мога в пъти по-добре да работя. Затова реших да тесам мързела си, но…. нямам подобрение. Пробвах с „ В.че страшно ме е яд на себе си и се укорявам, че ме мързи да работя, аз …”. Нямаше почти никаква промяна/става дума за тесане около седмица/. Опитах и с „ В.че адски ме мързи” но и там съм без успех. Ако някой може да ми даде съвет ще съм много благодарен.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Здравей!
Как се чувстваш от факта, че си мързелив?
Какви са последствията от мързела ти и как те карат да се чувстваш?
Какво печелиш или губиш от мързела си? Как се чувстваш от това?.....
Кой е мързелив, какъв още е той, кога и за какво е мързелив?.....
Какво се случи през пубертета, че те домързя?.........
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Какво е най-лошото, което може да се случи, ако се освободиш от мързела си?
Напиши всички отговори за които се сетиш!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
teo
Участник
Мнения: 6
Регистриран на: 02 Сеп 2013 17:47

Мнение от teo »

Здравейте отново. Благодаря на Alisa и на ivangp за съветите. Alisa, замислих се над въпросите, които ми подсказа да си задам. Ако трябва да напиша отговорите ще стане доста дълъг и най-вероятно скучен пост. Но се сетих за доста неща от миналото си, които бях забравил и ще падне тес. Колкото до това какво ми се случи през пубертета, честно не мога да се сетя. Може би е свързано с това, че като малък ходех на село по цяло лято и там баба ми и дядо ми ме караха да върша всички „приятни” неща свързани със земеделието / косене, копане, прибиране на реколта, чистене на обори и т.н./. Аз нямаше къде да мърдам естествено, но си вършех работата с нежелание и това си личеше. Съответно получавах забележки от сорта „ ей тоя мързел как те мъчи” и т.н. Но пък не мога да се сетя за емоцията, която имах след тези забележки. Ще се помъча да си спомня.
ivangp, записах си отговорите на въпроса, който ми зададе /пиша на „ти” тъй като ви чета отдавна и ви чувствам близки/. Някои от отговорите ги знаех, но на ниво подсъзнание, други доста ме учудиха, но започвам да ги тесам немедленно.
Още веднъж благодаря.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

teo
Съответно получавах забележки от сорта „ ей тоя мързел как те мъчи” и т.н. Но пък не мога да се сетя за емоцията, която имах след тези забележки. Ще се помъча да си спомня.
Предположи, какво ти или някой друг би почувствал на твое място и така!
Друг вариант е да почнеш да се потупкваш с тази фраза по точките и все на някоя точка по някое време ще цъфне емоция с която да продължиш.
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

teo написа:... като малък ходех на село по цяло лято и там баба ми и дядо ми ме караха да върша всички „приятни” неща свързани със земеделието / косене, копане, прибиране на реколта, чистене на обори и т.н./. Аз нямаше къде да мърдам естествено, но си вършех работата с нежелание и това си личеше. ....
Tова са все случки за ТЕСане. Не е важно какво си си мислел или чувствал след забележките, а преди тях, когато са те карали да вършиш нещо нежелано.

И не прави грешката да не пишеш дълги и според теб скучни постове.
Те са най-ценни, както за теб, така и за другите четящи тук.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Aqua
Участник
Мнения: 70
Регистриран на: 11 Юли 2010 18:36

Мнение от Aqua »

ivangp написа:И не прави грешката да не пишеш дълги и според теб скучни постове.
Те са най-ценни, както за теб, така и за другите четящи тук.
И аз не пиша често поради тази причина. Чак ми е гузно да занимавам съфорумниците с моите болежки :lol:
А това, че мързела се премахва с работа е най-големия проблем на всеки мързеливец, хахаха
Алиса, защо точно в пубертета? Аз съм още пубертет и станах доста мързелив след като влезнах в гимназията...
На мен сякаш проблема ми е "страх да градя нещо, тъй като колкото повече градя нещо и колкото повече усилия полагам за дадена цел, толкова по-нестабилно става и може да рухне всеки момент, и в този смисъл усилията ми ще са били напразно, така че по-добре да не рискувам да хвърлям усилия напразно". Току що ми проблесна това като евентуален корен на мързела ми :roll:
Също така разни критики от близки, че не трябва да съм мързелив като еди-кой си. Когато работя по дадена цел и съм изминал половината от пътя чувствам, че се задушавам точно по средата, защото нямам воля да продължа и ме е много яд, че ще спра и всичко е било напразно. Още не се сещам за случки..
А как ме мързи да го изтесам, ако знаете :shock: хаха
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Aqua
Алиса, защо точно в пубертета?
Защото Тео каза това:

teo
От 12-13 годишен ме хванал и всичко, което правя го правя с много зор от моя страна.
А ти Aqua си спомни кога какво градено е рухнало и ти е оставило този страх и задушаване? Виж си проблясъка ТЕСайки., хоопонопонствойки, ПЕАТвайки, ТТтвайки... :lol: :lol: :lol:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
teo
Участник
Мнения: 6
Регистриран на: 02 Сеп 2013 17:47

Мнение от teo »

Не е важно какво си си мислел или чувствал след забележките, а преди тях, когато са те карали да вършиш нещо нежелано.

Този съвет попадна в десятката. Чувствах огромна съпротива и нежелание да се занимавам с тази полска работа. Започнах да ги тесам и като че ли ми стана по-леко. Освен това не знам при другите съфорумци как е, но при мен като уцеля емоцията или усещането в декларацията започва едно настръхване по цялото ми тяло и мравучкане и това ми подсказва, че съм на прав път. :)

Предположи, какво ти или някой друг би почувствал на твое място и така! Друг вариант е да почнеш да се потупкваш с тази фраза по точките и все на някоя точка по някое време ще цъфне емоция с която да продължиш.
Very Happy

Тук не ми се получава засега, но продължавам. Мен мързела вече не ме плаши /дали/. :D
Публикувай отговор