Как приложих ТЕС на друг "на шега" и подейства!

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
raj
Участник
Мнения: 14
Регистриран на: 12 Юни 2010 09:29

Мнение от raj »

:lol: :lol:аз пордължавам , продължавай и ти и успех хубава вечер
skorpi_84
Участник
Мнения: 41
Регистриран на: 11 Май 2010 19:32

Мнение от skorpi_84 »

Мина доста време, но искам да споделя нови факти и постижения около прилагането на ТЕС от въпросния човек... на няколко пъти той ми споделяше по скайп доста притеснителни неща как не вижда смисъл в живота, как му е омръзнало от всичко и иска да отиде в нищото - не бяха точно предишните проблеми, но все пак депресията му беше достатъчно тежка, за да го накара да мисли за самоубийство... честно казано много се притесних, защото знаех, че е сам в чужбина и няма с кого да говори. Някак успях да го убедя да прави ТЕС, въпреки нежеланието му да прави каквото и да е. Резултатите бяха променливи. В един от случаите той беше уплашен, че нивото на негативните емоции вместо да спада, се вдига. Аз обаче го насърчавах да продължи и му казвах, че това е просто индикация, че ТЕС работи... много автоагресия беше натрупал този човек. Този път си казах, че тъй като е на ръба, няма какво да губи, освен упорито да ТЕСва желанието си да умре, което беше съпътствано с убеждението му, че той е непотребен на света, че никой няма да страда за него и дори няма да забележи, че го няма, а той ще се спаси, като отиде "в нищото" - разговорите по темата по пътя на логиката и убежденията в обратното помогнаха, но не достатъчно, затова му предложих да включи тези мисли и чувства в Декларациите си. Не знам точно как ги беше построил, но очевидно за ден-два упорит ТЕС той успя да ги изчисти и ми сподели, че много му е олекнало, че вече не изпитва нуждата да сложи край на живота си, защото е разбрал, че е ценен и заслужава да живее, както всички други хора... беше достигнал до "прозрения", както той ги нарече, докато е минавал по точките... Изведнъж се усети като много специален, важен и добродетелен. Настроението му рязко се подобри и той отново се радваше на живота... но понеже тези неща при него се повтарят като депресивни епизоди, явно след изчистването продължава да трупа нови негативни емоции, които в един момент избиват в желание за самонараняване... предполагам начинът това да се избегне е редовен ТЕС, но понякога е голямо предизвикателство да го убедя, че това е смислено, когато не вижда смисъл в абсолютно нищо... Така или иначе от него разбрах, че има вече един реален опит за самоубийство в миналото (факт, който досега не беше ми споделял), което още повече засили тревогите ми - ясно е, че веднъж преодолял бариерата, много по-лесно ще се реши да го направи отново... Все пак се надявам след целия труд, който положи (и аз покрай него), да не забравя, че винаги разполага с инструмент, с който да си помогне. Защото докато е жив, винаги има шанс нещата да се променят... А аз от позицията на човек, изгубил близък, знам какво е заложено на карта и колко много греши в представата си, че е ненужен и никой няма да страда за него... Много се надявам да го е осъзнал и никога да не причини такава болка на близките си.
Vasilka
Участник
Мнения: 53
Регистриран на: 21 Сеп 2010 23:59

Мнение от Vasilka »

Това,което правиш за твоя приятел е безценно , а ти Скорпи как си.
skorpi_84
Участник
Мнения: 41
Регистриран на: 11 Май 2010 19:32

Мнение от skorpi_84 »

Това,което правиш за твоя приятел е безценно , а ти Скорпи как си.
Правя го, за да изкупя вината си за минали грешки, някои от които, фатални. И за да предотвратя още една трагедия, за която той не си дава сметка в какви мащаби е... тежко и горко на близките, които останат живи, ако се стига до там... така че приемам на сериозно всяка негова дума и му обръщам внимание дори и да е посред нощ. Може и това да е вид манипулация от негова страна, за да вижда, че е важен за някого, но не мога да си позволя неправилна реакция. Не бих си го простила после. Май е време и аз да се ТЕСАм.
Иначе относно ТЕС, съм изключително несериозна, направо забравих къде са точките, но ще си припомня, че като се гледам какво съм писала преди, явно е имало ефект :D Дори той самият ми казва: "Ти помогна на мен, а на себе си кога ще помогнеш, всеки ден казваш, че ще правиш ТЕС и не започваш... "... мда, прав е. С моите камъни... :wink:
Vasilka
Участник
Мнения: 53
Регистриран на: 21 Сеп 2010 23:59

Мнение от Vasilka »

Хей,аз те помня.Мило моми4е,ти още не си се отърсила от мъката по твоя приятел ,ти знаеш каква е тая болка и затова протягаш ръка да извадиш от дъното твоя приятел.Не мисля,4е той маниполира познати са ми тези 4увства и аз потъвам така,то4но затова ти се възхищавам,защото това е най-доброто,което правиш за него.И премахни тази вина , тя не ти е нужна.
skorpi_84
Участник
Мнения: 41
Регистриран на: 11 Май 2010 19:32

Мнение от skorpi_84 »

И премахни тази вина , тя не ти е нужна.
За другите мога, обаче за себе си не ми се получава... :cry:
А това с мъката, то не минава, не вярвам да мине, само се измества от други неща, които идват на преден план. Но точно когато мислиш, че е зад гърба ти, те плесва през лицето... Не мисля, че ще мине. Човек, като изпадне в депресия и самосъжаление, не иска да прави ТЕС - затова е хубаво някой да го побутне. Този някой за него съм аз. Обаче себе си не ща да бутам... и това пробвах да ТЕСна. Най-много работих по вината, но след време отново се появява. Малко се загубих в себе си. Ама не искам да го коментирам тук... Радвам се, че ме помните :)
SUPRA
Участник
Мнения: 30
Регистриран на: 30 Сеп 2010 14:07

Мнение от SUPRA »

skorpi_84 написа: Правя го, за да изкупя вината си за минали грешки, някои от които, фатални. И за да предотвратя още една трагедия, за която той не си дава сметка в какви мащаби е... тежко и горко на близките, които останат живи, ако се стига до там... така че приемам на сериозно всяка негова дума и му обръщам внимание дори и да е посред нощ. Може и това да е вид манипулация от негова страна, за да вижда, че е важен за някого, но не мога да си позволя неправилна реакция. Не бих си го простила после. Май е време и аз да се ТЕСАм.
Иначе относно ТЕС, съм изключително несериозна, направо забравих къде са точките, но ще си припомня, че като се гледам какво съм писала преди, явно е имало ефект :D Дори той самият ми казва: "Ти помогна на мен, а на себе си кога ще помогнеш, всеки ден казваш, че ще правиш ТЕС и не започваш... "... мда, прав е. С моите камъни... :wink:
Май, май е време. :lol:
Хубаво е да му помагаш, но не трябва да се чувстваш отговорна за него и неговите действия! По този начин започваш да изпитваш негативни емоции.
Интересно как човек като изрази(напише) мнение, може да открие в мнението си неща за тесване, които не е подозирал, че съществуват. ;)

Радвам се от време на време да прочитам темите във форума, защото винаги има някоя мъдра мисъл, която те кара да се осъзнаеш, да се замислиш над нещата от живота и да поемеш пак по подходящия път. :)
Публикувай отговор