Открит рак при дете на 5г.

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
millen76
Участник
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Юли 2010 06:53

Открит рак при дете на 5г.

Мнение от millen76 »

Здравейте г-н Петърнишки,

Прочетох книгата Ви и дори само след прочитането и се чуствах доста по добре. Проблемът обаче е при детето ни на което наскоро направиха операци на лявото краче където се оказа че се е развил"алвеоалрен рабдомиосарком", т.е. доста агресивен рак. Започнах да правя ТЕС с детето, за справяне с отделни болки и чуства (вече минахме 1 ви курс от химиотерапия) а ни остават още 5 + 8 допънителни + лъчева терапия....! По скоро се притеснявам от курса на химиотерапия , тъй като е доста тежък, още повече за дете на 5г.
Моля за съвет, как да процедирам с ТЕС при детето, тя все още НЕ вярва в това което и казваме, не е уверена в себе си че може да се справя с различни неща. След всички тези събития (операция, химиотерапия) започна да изпада в нервни кризи и силно раздразнение. "Кога ще се оправя?, Никой не ми обръща внимание... " и т.н. Въпреки че и даваме пресни зеленчуци наше производство и и обясняваме колко са полезни за да е здрав човек, тя трудно приема да яде голяма част от тях. Все едно предпочита да не е здрава.... а в това няма логика.
Много моля ако имате някакви конкретни методи и идеи да ни насочите. Ние сме убедени че детето ще бъде здраво занапред, но трябва да и предадем тази увереност и на нея- а ни чакат тежки химиотерапии.

PS. Правя и ТЕС като казваме " Имам болки в коремчето, но въпреки това аз съм добро момиче и всички ме обичат" (с потупване на ръката)
След което "Имам болки в коремчето" и потупвания от темето до подмишниците (без пръстите). След това отново потупвания от темето до подмишниците но с фразата" избирам да нямам болки в коремчето".
Дали съм го правил правилно...? Не сме прилагали метода с очите тананикане и броенето.
Поздрави
Милен Стефанов
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Милене, първо прочети всичко тук http://emozdrave.info/forum/viewtopic.p ... =%F0%E0%EA

После детето само ви казва, че не му обръщате достатъчно, според него внимание. Естествено, че ще иска да е болно, много си е логично даже. Когато е болно едно дете, всички му обръщат внимание. Това е една от първите стратегии които децата научават.

Аз бих работил с ТЕС в тази насока.

Въпреки че искам да съм болна за да ми обръщат внимание аз избирам да вярвам, че мама и татко (баба, дядо и т.н.) отсега нататък ще ми обръщат внимание постоянно независимо дали съм болна или здрава, защото те ме обичат, харесват и винаги ще са до мен когато имам нужда от тях за игри и забавления.

НФ - мама и татко (баба, дядо и т.н.) винаги ще са до мен и ще ми дават цялото си внимание и нямам повече нужда да съм болна за да привличам вниманието им.

Освен това бих се поразровил здраво в семейните отношения между бащата и майката, ако живеят с баби и дядовци и отношенията между млади и стари и т.н. Вероятно там има нещо което тя усеща, че не върви, напрежение, стрес и т.н.

И накрая - постоянно бих я уверявал и бих й доказвал, че цялото ми внимание ще е нейно независимо дали е здрава или болна, но ако е здрава ще можем да правим заедно много повече неща и няма да има нужда от неприятни процедури, лекарства, лекари и т.н.

А дали да продължавате да я подлагате на химиотерапия и т.н. лекарствени лечения решавате вие.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор