Прокси-предизвикателство за алопеция

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
NadyaNG
Участник
Мнения: 6
Регистриран на: 31 Юли 2010 12:53

Прокси-предизвикателство за алопеция

Мнение от NadyaNG »

Здравейте, отварям тази тема по съвет на Иван. Той ме нарече "пионерка", защото съм се заела с една не много лека задача за новобранка, а именно да направя 30 дневно предизвикателство чрез прокси, за да видя дали това ще повлияе на излекуването на децата ми от гадната алопеция. Задачата ми се усложнява и от това, че трябва да работя и за двамата. Обмислях вариант да започна първо с единия си син, а след 30 дни да продължа с другия, но така и не можах да избира с кого да започна и кой да оставя на второ място.
И така - днес е първият ми ден. Започнах от обяд, защото половин ден се чудих как и от къде да я подхвана, прокси ли да използвам или да се помъча да работя с децата. После прочетох "започнете отнякъде" и реших, че няма какво да протакам и започнах. Първото ТЕСане ми отне около два часа. Беше ми трудно да изчистя негативните си емоции към проблема на дечицата ми. Започнах с безсилието - борим се с проблема повече от две години и колкото повече време изминава, толкова по-безсилна се чувствах от липсата на резултат. После ТЕСах гнева си - винаги съм си задавала въпроса "защо точно на тях се случи, с какво са го заслужили" и това много ме ядосваше. За десерт си оставих вината, с нея ми беше най-трудно. Мисля, че всяка майка се чувства отговорна за здравословното състояние на децата си, а аз много пъти съм се питала дали аз сбърках някъде, дали гадните АБ, които ми се случи да пия един път през бременността ми им повлияха, дали пък не ги захраних прекалено рано и това да е отключило алергията им, която е довела до опадване на косичките (забравих да спомена, че лекуваме и алергия, която лекарят смята за причина за алопецията). ТЕСах вината няколко пъти докато я сведа до 1 и пак не бях съвсем убедена, че успях (по-късно ТЕСнах и неувереността си). Следва - прокси за единия, прокси за другия и като погледнах часовника не повярвах, че са минали два часа. Може би стана така, защото правих ТЕС за всяко чувство поотделно, не знам дали бих успяла да ги обединя. Починах си малко, писах във форума и повторих всичко отначало. Този път ми отне само половин час. Това ме обнадежди, отначало си мислех 10 пъти по 2ч, че няма да ми остава време за нищо друго и няма да издържа. А и разликата между първата и втората серия ТЕСания беше, че втората не беше съпроводена с обилен порой от сълзи като първата и мина някак си по-леко. Не знам дали на тях им е подействало, но аз определено се чувствам по-добре. До тук направих общо четири серии, мисля, че ще успея да вместя още две до края на деня, а утре ще започна по-отрано. Стискайте ми палци.
NadyaNG
Участник
Мнения: 6
Регистриран на: 31 Юли 2010 12:53

Мнение от NadyaNG »

Здравейте отново, не съм писала отдавна просто защото нямах какво да споделя. Продължавам с предизвикателството (по точно с предизвикателствата) вече месец и половина без абсолютно никакъв резултат, но не съм се отчаяла и продължавам. Надежда ми дават някалкото по-малки успехи, които имам до момента. Няколко пъти се отървах от упорито главоболие без хапче както ми се е налагало винаги досега, а преди няколко дни единият ми син беше вдигнал температура и с един чай и малко прокси овладях ситуацията. На следващия ден пак вдигна температура, повторих "упражнението" и вече нямаме проблем. Очарована съм, досега не ми се беше случвало да се разминем без доктор.
И така продължавам да ТЕСам алопецията и се надявам да проработи най-сетне и за нея. В началото го правех с настройка "въпреки, че имам алопеция... освобождавам се то алопецията сега", но с течение на времето го промених на "въпреки, че нямам коса... позволявам на косата си да поникне". Струва ми се някак по-просто и разбираемо, нали все пак го правя от името на малки деца.
Ами това е засега, продължавам да ви чета и продължавам да ТЕСам.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

А защо не пробваш с малко модификация от вида "Въпреки че не позволявам на косата си да поникне и ........, аз напълно ....". А ти как определни формулировката? Така ли я усещаш за детето за което работиш? Другото което работи според мен е като правиш прокси да си със затворени очи. Така може да придобиеш усещане за състоянието на децата пък и на други, на които искаш да направиш. И друго което аз дълго време не правех е че не пишех във форума. Според мен писането ще помогне преди всичко на вас (теб и децата). То може да те мобилизира да осъзнаваш неща, които са до теб но може и да не виждаш. Отговорите на съфорумците допълнително ще те провокират, а и не на последно място някой , един ден може да иска да те прочете. :)
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

А защо а не правиш прокси за алергията, нали на нея се смята, че се дължи алопецията. :idea:
Я пробвай един месец за алергията да ТЕСаш.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
NadyaNG
Участник
Мнения: 6
Регистриран на: 31 Юли 2010 12:53

Мнение от NadyaNG »

Благодаря за идеите, ще пробвам да променя формулировката да видим какво ще се получи. Аз тази, която ползвам сега не знам точно как я определих, може би защото децата често повтарят "На мама косата е черна, на тати е руса, а аз нямам коса" и затова така. Понякога ме карат да слагам косата си на главите им и се правят, че е тяхна, слагат си я зад ушите, подухват я да се развява. Определено усещам желанието им и те да имат коси, та чак не мога да си представя, че сами не и позволяват да поникне, но подсъзнателно може би ... Само да знаех.
А с алергията не се захванах просто защото ми се стори много сложно това което пише в книгата, а и на тях са им забранени толкова много неща, че ще стане огромен списък. Или пък може би трябва да чистя нещата едно по едно: първо млякото, после яйцата, ядките, цитрусите, шоколада и т.н. да не изброявам повече. Всъщност след две седмици сме на повторни изследвания за алергията и тогава ще преценя, може и да се захвана с нея.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Правени ли са им ваксини точно преди да се появи проблема с алергиите и косопада.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
NadyaNG
Участник
Мнения: 6
Регистриран на: 31 Юли 2010 12:53

Мнение от NadyaNG »

Интересен въпрос ми задаваш, всъщност в този период когато започнаха да им падат косите м/у 1г. и годинка и половина ваксините са доста начесто. Водихме децата при една жена - биоенерготерапевт, която изказа същото подозрение, че е реакция към някаква ваксина. Проблемът е, че не съм сигурна кога започна всичко това, стана толкова постепенно, че просто не обърнах внимание :oops:
А алергията я откриха преди половин година с изследвания и мнението на алерголога беше, че си я влачат доста отдавна та затова я обвини и за косопада. Другите проявления на алергията изчезнаха доста бързо, имам предвид обривите и постоянно запушените носове.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Според мен е мноооооого вероятно да е от ваксините проблема. Това което можеш да направиш е първо да спреш всякакви ваксини от тук нататък. Второ да си промениш декларацията на:
Въпреки че организма ми реагира с алергии и косопад на ваксините, които ми биха аз ...............и моля организма си да използва всичките си сили за освобождаване от алергичните реакции към ваксините по-най безопасен начин и възстановяване на растежа на косата ми сега.

НФ: Освобождавам се от алергиите и вредните влияния на ваксините сега
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор