Техника на Избора

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Alexx
Участник
Мнения: 19
Регистриран на: 28 Май 2010 19:36

Техника на Избора

Мнение от Alexx »

Здравейте :) .Когато прочетох книгата за ТЕС ми направи силно впечатление тази техника за промяна на убежденията и започнах да я приалгам от известно време.Искам да попитам,как мога да разбера че дадено убеждение напълно се е премахнало и заменило с новото? , някой от убежденията ми са толкова силни и затвърдени че ми се струва невъзможно да ги премахна.Забелязвам се че несъзнателно,се опитвам да насилвам нещата, упражненията които правя с ТЕС и утвърждаването и визуализацията.Може би там ми е грешката,че постоянно очаквам нещата да се променят и постоянно се наблюдавам и често фактът че всичко отнема толкова дълго време ме отегчава.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Когато спонтанните ти реакции започнат да се изменят означава, че нещо се е променило, като убеждение и др. Това е! Обикновено изисква някакво време, защото има доста аспекти за отделните убеждения!
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Alexx
Участник
Мнения: 19
Регистриран на: 28 Май 2010 19:36

Мнение от Alexx »

nikimm Благодаря за отговора :)
Alexx
Участник
Мнения: 19
Регистриран на: 28 Май 2010 19:36

Мнение от Alexx »

Искам да попитам, вярно ли е това,че при изговаряне на декларацийте,когато ги изговаряш по силно ефектът е по добър?
Аз специално рядко мога да си позволя да викам докато се тес-ам :) ,защото почти винаги има хора наблизо и ми е малко неудобно.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Опитът при някои хора е показал, че е вярно! Особено при начинаещи с техниката! За мен така съсредоточаването върху проблема е по-лесно просто.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
beib59
Участник
Мнения: 25
Регистриран на: 09 Апр 2010 09:09
Местоположение: varna

Мнение от beib59 »

незная дали е вярно ,но аз почти на ум си казвам нещата ,е -шепна ,и става,така ,че опитай,мисля ,че ТЕС е с големи възможности :lol:Аз си затварям очите и си представям това което говоря,опитай!
Публикувай отговор