Няколко автоимунни ендокринни болести или дневник на Миринда

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
mirinda
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 27 Сеп 2010 09:17

Няколко автоимунни ендокринни болести или дневник на Миринда

Мнение от mirinda »

Почвам тази тема, като разчитам изцяло на Вашата подкрепа.
От няколко дни ТЕСам. Успешно -ударих си лакътя, мина ми; Прокси на кучето - че нещо му се беше забило отдолу на лапата, имаше кръв и не можеше да ходи -е, сега ходи доста добре, не личи да я боли, на лапата нищо не се вижда; Яд към мъжа ми; Преяждане -за определена ситуация
Неуспешно -опитах се да направя Прокси на дъщеря ми, която беше с болно гърло и кашлица, но нямаше промяна.
Основните здравословни проблеми, които седят пред мен са
1. Диабет
2. Адисонова болест - надбъбречната жлеза не произвежда някои от хормоните си
3. Хашимото
4. Късогледство с давност 27 години
5. Алергии - кожни, ринити може би от домашен прах.

Исках да правя предизвикателството. И дълго се чудих откъде да започна. Реших да почна от щитовидната жлеза, защото тя като че е най-малко болна, но от почти година имам проблеми и всеки месец си меря хормони, пия лекарства, променям схемите, и т.н. Пък и от нейните проблеми се вдига кръвната захар. Реших така -октомври -щитовидната, ноември -надбъбречната, декември -диабет.
Едно от нещата, които ме мъчат е, че лекарствата, които пия за Адисона, увреждат панкреаса и водят до диабет, вдигат захарта и имат доста други дефекти.
Почнах вчера. Но някак имам проблем с декларацията. Това Хашимото нищо не ми говори. Един път правих декларация " Въпреки, че не знам защо щитовидната ми жлеза се е объркала , аз..."
Втория път я правих с "объркани хормони".
И имам чуството, че не бива да разбивам болестите поотделно, защото всъщност те са симптом на едно и също нещо - самоатака, самоунищожение, а и при всички тях все хормоните са объркани. (Тия болести, взети заедно, се наричат Синдром на Карпентър-Шмит, или само на Карпентър -вече не помня)
Днес правих декларация общо за "объркани хормони", за "не зная защо се самоатакувам"..и докато я правех, разбрах, че зная - защото не заслужавам, не съм достойна да живея- ТЕСах и това.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ами чудесно се справяш, виж как ТЕС те води и полека лека ще стигнеш до истината. Продължавай в същия дух. Слушай вътрешния си глас и прозренията ще идват. Пиши тук за всяко от тях. Писането само по себе си е лековито.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mirinda
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 27 Сеп 2010 09:17

Мнение от mirinda »

Продължих да ТЕСам и открих ОТНОВО! страх. Страх от провал, страх от грешки, страх, че не съм достатъчно добра( достатъчно постигнала), страх, че дори не съм и обикновена (нормално постигнала). Този страх е свиващ стомаха ,парализиращ и огромен. Бях го ТЕСала в предните дни помеждудругото, но той се появява отново все така изведнъж и все така всеобхватен.
Интересното е, че само докато правя декларацията усещането се променя и всъщност правя декларация след декларация, без да минавам по точките (ОР).
mirinda
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 27 Сеп 2010 09:17

Мнение от mirinda »

След като ТЕСах "всеобхватен страх", сега ми се спи, прозявам се и някак всичко ми е безразлично. Все едно съм изпила някое хубаво розово хапченце. Страх няма. Осъзнавам, че ще се появи отново, но в момента не ми пука.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Т.е. ТЕС работи!!! :D Продължавай възможно е да минеш през какви ли не неща!!! Ако нещо те плаши ТЕС-ай и него!Това са просто състояния!
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
krista
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 21 Апр 2010 16:29
Местоположение: София

Мнение от krista »

В този ред на мисли защо след няколко месеца ТЕС не ми се доспива вече?На мен ми беше много хубаво в началото като ми се спеше.Помогна ми и да откажа хапчетата за сън.
Времето е пари!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Виж си подписа. Явно проспиваш маса пари. А с ТЕС не можеш да си навредиш, нали знаеш. :wink:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор