Главоболие

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Главоболие

Мнение от desko »

Здравейте. Искам да споделя нещо с вас и ако може да ми дадете съвет къде точно съм сгрешила?
Снощи имах ужасно главоболие. Е, то беше почти през целия ден, но вечерта се засили. Ужасно ме боляха слепоочията и веждите. Там беше концентрирана болката, но се търпеше. Започнах с ТЕС. В началото нищо, но след като сменях няколко пъти декларацията се усети промяна. Започна силно да ме боли главата, докато не усетих, че ще ми се пръсне, бих казала в буквалния смисъл. Ако както се определя степента е 10, мойта беше 100. Просто беше ужасно. Започнах да ТЕС-ам веднага, че имам чувството, че ще ми се пръсне главата от болка. Болката продължаваше да се увеличава. Не издържах и спрях. Пих вода и си починах. Започнах от начало, докато не се докарах до същото положение. Отново спрях, но болката не намаля. Едвам издържах, имах чувството, че ще умра. Започнах да треперя, омалях цялата, едвам си повдигах ръцете.
Не смеех нищо повече да правя с ТЕС. Мъжът ми се паникьоса от всякъде, искаше и лекар да вика :( Пих парацетамол, болката продължаваше да ме измъчва. Накрая изпих един хексалгин, та оживях както се казва.
Къде сбърках, как успях да се докарам до това положение? Продължавам да вярвам, че ТЕС не може да навреди. Но снощи направо здраво се разтърсих и уплаших.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Според мен при теб ТЕС е работил, но си вървяла към криза, която вероятно накрая не си овладяла! Така си мисля. В такива случаи често проблем са Псхилогичните обрати- пробваш всичките изброени в книгата или в сайта и после такива, които ти смяташ че за теб са удачни и тогава пак почваш конкретен ТЕС с конкретни емоции и усещания за главоболието и така!
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Каква бе декларацията, която доведе до промяната, т.е. до повишаване на нивото на болката?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Мнение от desko »

Ами първо ми беше "въпреки, че изпитвам болка в слепоочията и областта на веждите, аз .........., тогава нищо не стана.
После започнах с "въпреки, че ме болят ужасно двете слепоочия, аз ..........., тогава дясното слепоочие ми мина и ми се концентрира болката в лявото слепоочие.
Тогава започнах с "въпреки, че ме боли ужасно лявото слепоочие, аз......, тогава започна да ми тупти от болка предната част на главата и продължих с въпреки, че изпитвам ужасна туптяща болка в главата, аз ......... и държах, държах няколко кръга, болката се увеличаваше, имах чувството, че ще ми се пръсне главата и до там беше и спрях.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Пи ли вода? Според теб защо изобщо имаше главоболие?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Мнение от desko »

Да, пиех вода. Нямам си и на представа защо започна да ме боли главата. Между другото напоследък доста често ме боли глава. Или отпред, или отзад в тила. Забелязах, че започна да ме боли главата, когато започнах да чистя следобяда :roll:
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Мнение от desko »

Иване, какво да правя, ако пак ми се случи нещо подобно? И най-важното как мога да го избегна?
Мъжът ми вика, че трябвало веднага да спра, щом съм се почувствала зле.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Явно за нещо много се притесняваш. Или за много неща се притесняваш едновремено. Направи си предизвикателство за главоболие.
Така ще правиш по една ОР няколко пъти на ден и няма да ти се вдига нивото твърде много. Пий много вода, дишай дълбоко и се опитай да не се тревожиш толкова много. Тревогите ти с нищо не подобряват ситуацията, само допълнително ти влошават здравето, настроението и самочувствието.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Преди време когато се запознах с техниката ТЕС имах подобен на теб случай. Вместо да се упоякоявам, проблемът се увеличава и то всъщност беше нещо като постреакция. Известно време си мислех, че се занимавам с глупости, но стигнах до идеята , че и в ТЕС си има опитност, като във всички сфери на живота. Идеите, с които човек може да се излекува от нещо са много близо до него, но понякога не сме осъзнати за да ги видим бързо. ТЕС помага един вид за това. Предлагам ти да изчистиш емоционално това което ти се е случило онзи ден. Според мен имаш нужда от кураж. Има единТЕС за благополучие , ако искаш наред с всичко прави и него, но продължавай да се дълбаеш из проблемите.Щ е дойде време и по друг начин ще мислиш :D ! Много често след ТЕС се случват неща, които се оптват да съботират имай и това пред вид! :!: Никой и не обича явно промените, дори и подсъзнанието ни! :D
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Мнение от desko »

Прав си Иване, за много неща се притеснявам едновременно.
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Мнение от desko »

Определено започвам с предизвикателството, защото днес отново ме скъса главата от болка. Чуденката ми е обаче как да си формулирам декларацията. В смисъл, че предния път ме болеше главата само в слепоочията и веждите. А днес цялата-в тила и в слепоочията. Да започна ли като общо наименование-че ме боли цялата глава, пък да видим какво ще стане?! :roll:
neafeya
Активен
Мнения: 114
Регистриран на: 31 Юли 2008 18:56
Местоположение: Бургас

Мнение от neafeya »

Мая беше дала упражнението на Дона Идън за главоболие.Комбинирай,ако искаш :)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Въпреки че ще ми се сцепи главата от безмислени притеснения аз..........и избирам да се освободя от всякакви притеснения и главоболия сега.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Мнение от desko »

Благодаря ти Иване. От днес започнах с предизвикателството.
Публикувай отговор