Дневникът на vqra - това онова :)

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

ivangp написа: Думата "дебил" за повечето хора е обидна. Но не за всички.
Явно за теб, Вяра, не е. И това перфектоно илюстрира думите ми по-горе.

E, защо да е обидна? Те думите имат различни значения. Според литературен речник дебил - лат "слаб", дебелокож, непукис.

Аз под "дебил" в случая имам предвид "непукис" , а аз се стремя да изчистя емоционалните си заряди, които дълго време ми идваха в повече. Т.е. стремя се към непукизъм = дебилизъм :)))
Per aspera ad astra!
bulgi
Участник
Мнения: 70
Регистриран на: 03 Фев 2007 21:24

Мнение от bulgi »

vqra написа:
ivangp написа: Думата "дебил" за повечето хора е обидна. Но не за всички.
Явно за теб, Вяра, не е. И това перфектоно илюстрира думите ми по-горе.

E, защо да е обидна? Те думите имат различни значения. Според литературен речник дебил - лат "слаб", дебелокож, непукис.

Аз под "дебил" в случая имам предвид "непукис" , а аз се стремя да изчистя емоционалните си заряди, които дълго време ми идваха в повече. Т.е. стремя се към непукизъм = дебилизъм :)))
Всяка дума си има конотация (освен факта, че и всеки човек им придава различен отенък). Между дебил и непукист, дебил е тази, която е с отрицателната конотация :) както при псе и куче например. Все е куче, ама едното е силно негативно. :)
В този смисъл, че за повечето хора дебил е с по-скоро отрицателно значение.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

bulgi, благодаря за разяснението.

Точно така. Толкова много съм страдала, поради емоции със свръх отрицателен заряд, че бих била много щастлива, ако е възможно с ТЕС да се превърна в най-голямия непукист, свръх-непукист, т.е. дебил ;) :P
Per aspera ad astra!
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Булги, сега ако ни светнеш и какво е конотация :D
Става ясно горе-долу от контекста, но би ли обяснила?
bulgi
Участник
Мнения: 70
Регистриран на: 03 Фев 2007 21:24

Мнение от bulgi »

mayadob написа:Булги, сега ако ни светнеш и какво е конотация :D
Става ясно горе-долу от контекста, но би ли обяснила?
Ох сори.
Конотация най-общо, в семантиката, са нюансите (стилистични, емоционални и прочие) в значението на една дума, т.е. допълнителните значения един вид, които съзнателно, но по-скоро дори несъзнателно придружават и оцветяват основното значението на една дума. Общо взето всички синоними се различават най-вече чрез конотациите си.
Пес-псе-куче
даскал-учител и т.н. Всяко едно си има специфична окраска :)
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

bulgi написа: Всяка дума си има конотация (освен факта, че и всеки човек им придава различен отенък).
Лаик съм в тази област, но мисля, че именно "конотация" означава по-произволно тълкуване, лична интерпретация, субективно възприемане на значението на дума. Тя е именно различния оттенък, който придаваме на думите, за което говореше Иван /поне аз така го разбрах/.

За разлика от денотацията, която описва дефиниционното, буквално, очевидно и общоприето значение, което се възприема по еднакъв начин, независимо от контеста и състоянието на възприемащия.
Конотацията зависи от множество фактори, като предварителни знания, комуникационен контекст, културни, идеологически, религиозни, eмоционални /като моите :P/ и т.н. различия.

Словото е доста несъвършено средство за комуникация. Мда.;)
Per aspera ad astra!
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Боже, тези думи са ме подминали. Не съм и предполагала за тях. Благодаря за разясненията (ще ги чета пак на свежа глава).
ANTOANET1
Участник
Мнения: 19
Регистриран на: 31 Яну 2011 21:49

Мнение от ANTOANET1 »

здравейте!прди половин година ми диагностицираха автоимунен тиреоидит на хашимото,тсх беше в норма,но мат беше 450,онзи ден пак правих изследвания и този път мат беше намалял на 230,но тсх се бе покачил на 8.16,предписаха ми л тироксин.на мен обаче не ми се иска да започвам с него.решила съм да започна интензивно с тес предизвикателството за един месец и след това пак да се изследвам,а за 20 февруари съм заявила желание за участие на семинара в пловдив.въпросът ми към вас е как да оформя декларацията,вече я сменям 3 пъти.става ли"въпреки,че боледувам от автоимунен тиреоидит на хашимото,аз напълно и безрезервно приемам себе си и се освобождавам отавтоимунния тиреоидит на хашимото сега".усещам със всичките си сетива,че тес е моята техника,но се опасявам да не сбъркам във формулировката.много ви благодаря предварително.бъдете живи издрави!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Няма как да сбъркаш. Най -много да не перфектен резултата (според теб) защото такова нещо, дето е перфектно (както ние го разбираме), не съществува.
Наблегни на емоциите и физическите усещания в Декларациите си.
И така както си го написла става, но е много сухо.
Прочети другите теми за Хашимото тук и черпи идеи от там.
Пусни си една търсачка с думата "Хашимото" и чети. Има много за четене.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ANTOANET1
Участник
Мнения: 19
Регистриран на: 31 Яну 2011 21:49

Мнение от ANTOANET1 »

мерси!започвам да чета!
christa
Участник
Мнения: 18
Регистриран на: 11 Сеп 2010 10:37
Местоположение: Казанлък

Мнение от christa »

ANTOANET1, през май миналата година ми откриха и на мен хашимото: ТСХ - 29, МАТ над 1000. Чувствах се ужасно зле. На мен ми изписаха същото, но не съм изпила нито едно хапче досега. Не съм правила и предизвикателството.
Ето моят опит: Започнах да ТЕСам преди всичко страх в различни проявления, за мен това бе основната емоция на оня етап. Помогна ми неимоверно много. И правех ТЕС всеки ден с декларация:
Въпреки, че ТСХ ми е 29 при норма 0,3 до 4, аз напълно и ....., и избирам да влезе в нормални граници сега и завинаги.

В края на юли ТСХ ми беше вече 12. Смених декларацията с благодарствен ТЕС.
Благодарях на щитовидната ми жлеза, че е възстановила напълно функцията и структурата си, че мозъкът ми вече я приема като част от организма ми и най-добър приятел и функционират в абсолютен синхрон, че кръвта ми се е освободила от излишнияТСХ и излишните антитела и всичко ми е в норма. :D

През септември ТСХ ми вече беше 6, МАТ около 600. Продължавам да се ТЕСам и да НЕ си пия хапчето. Чувствам се чудесно. Каквото и да правиш, със сигурно ще имаш напредък. А докато се ТЕСаш ще ти идват непрекъснато нови идеи, според собственото ти усещане за нещата и виждания. Довери се на интуициата си и си нагласяй декларациите според нея.

УСПЕХ!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Здравей, Криста! Благодаря за прекрасния пост в темата ми.

Аз все още правя предизвикателство с декларация:

"Въпреки, че щитовидната ми жлеза не работи нормално и не произвежда достатъчно тироксин, аз напълно приемам и обичам себе си и избирам здрава, красива, щастлива и перфектно функционираща щитовидна жлеза"

Силно казано предизвикателство, тъй като го правя само по веднъж сутрин и вечер. Нямам никакви симптоми. (кеф)


Лично на мене, твоят благодарствен ТЕС много ми допадна, тъй като е по-близко до мен:

"Благодарна съм за това, че щитовидната ми жлеза произвежда достатъчно количество тироксин, така че ТСХ ми е единица"

"Благодарна съм, че имунната ми система работи перфектно"

"Благодарна съм, че в кръвта ми липсват антитела, насочени срещу щитовидната ми жлеза" и т.н.


Но горните като напомнящи фрази.

Би ли споделила как оформяш благодарствената декларация

"Въпреки, че.............."

Или липсва изобщо декларация в случая, т.е. не тупаш ръба на дланта, а направо преминаваш по точките с напомнящите благодарствени фрази (както при ТЕС за благополучие, здраве и богатство)?



пс: Ходих до личния лекар за да тествам ТСХ, но той каза, че имал недостиг на направления. Попита ме дали се нуждая спешно, казах му че не, но има вероятност да поискам отново след няколко години :))))
Per aspera ad astra!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Момичета, чудесно е това, което сте постигнали! Много ми е хубаво, като го чета! :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ANTOANET1
Участник
Мнения: 19
Регистриран на: 31 Яну 2011 21:49

Мнение от ANTOANET1 »

много ти благодаря christa!аз съм още новак в тес и много работи не са ми ясни.попаднах на книгата на иван преди по-малко от месец,гледам си сама бебчето и нямам много време да се занимавам.и аз като vqra се чудя на благодарствения тес каква е точно декларацията и напомнящата фраза?а в началото,когато започна с тес по колко пъти на ден го правеше?и всеки ден ли с абсолютно една и съща декларация?извинявай,ако въпросите ми ти се струват глуповати!поздравявам те за успеха и ти се възхищавам!
ANTOANET1
Участник
Мнения: 19
Регистриран на: 31 Яну 2011 21:49

Мнение от ANTOANET1 »

забравих да питам още нещо!Въпреки, че ТСХ ми е 29 при норма 0,3 до 4, аз напълно и ....., и избирам да влезе в нормални граници сега и завинаги.натази декларация,която си ТЕСала,коя е напомнящата фраза?благодаря от сърце!
Публикувай отговор