Дневникът на vqra - това онова :)

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

vqra
Може би е дълбоко заровено, така че и ТЕС не може да го извади на повърхността, така че да почувствам нещо.
Това ти е ясно, че си е за ТЕСане, нали?! Освен това да те попитам, ти какво искаш да почустваш?!(нужда от определено чуство?!) :wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Alisa написа:[
Освен това да те попитам, ти какво искаш да почустваш?!(нужда от определено чуство?!) :wink:
Ей сега се сетих за Ния, която казваше, че и се е наложило да си спомни как да мечтае.

Ами нищо не искам да почуствам. Искам да се освободя от всичко, което чуствам и да се наслаждавам на Божествена празнота и хармония.

Всъщност, да, това искам да почуствам - Божествена празнота и хармония следствие на изчистване на всички боклуци.
Per aspera ad astra!
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Вяра, аз мисля, че ще минеш през още малко „боклук”, който ти е останал, и след това ще осъзнаеш, че „празнота” не е равно на „хармония”. Тогава ще видиш махалото, на което ако лявата крайна точка е „празнота”, дясната е „пълнота” и „хармония” е в средата. Когато се освободиш от боклуците първо ще почувстваш „празнотата”. После ще изпиташ неистово желание да преместиш стрелката на махалото в „пълнота”. После ще разбереш, че това с преместването си е цял отделен път за извървяване, който с охота ще се навиеш да извървиш, защото както вече казах, нуждата ти от „пълнота” ще бъде неистова. Още вървейки по този път ще разбереш, че ти всъщност изобщо не искаш и няма да оставаш за дълго в „пълнота”, защото и тя като всички крайни точки на махалата не е с нищо по-добра от „празнота”, и вече ще знаеш, че крайната точка на пътуването ти всъщност е „хармония”. Ще си зададеш въпроса „Защо, по дяволите, се опитвам да извървявам толкова дълъг път чак до „пълнота”, като ей къде е „хармония” тук наблизо?” И ще си отговориш след още малко пътуване, че ходенето до „пълнота” е неизбежно, защото няма как да усетиш, познаеш, разбереш „хармония” ако не познаваш „пълнота”.

Аз сега съм стигнала до тук, после ще видим как е, имам само едно предчувствие – че макар и геометрично да не е точно така, пътя от „празнота” до „пълнота” е по-кратък, отколкото пътя обратно, от „пълнота” до „хармония”, защото моя опит с махалата сочи, че е много по-лесно да тласнеш махалото от едната крайност в другата, отколкото да направиш така че (да му позволиш) да се успокои в балансна точка. Но на този етап, това е просто предчувствие, спекулация.

Нещо по повод задължителния характер на посещаването и на двете крайности на махалото:

Един човек искал да стане ученик на Буда. Буда го попитал крал ли е някога. Човека отговорил: „Не, никога”. Тогава Буда му казал отиди, открадни и ела тогава. (от „Болестта като път”, не че съм отделила време да изуча живота на Буда).
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

nia, много полезен за мен пост. Благодаря ти! Най-вече за това, че вярваш, че и аз ще мина по твоя път. :)

А за махалото, това твои разсъждения ли са или от някаква литература.


Moже би в тази посока ще ми бъде от полза семинар по ПЕАТ /или там как бяха буквите не помня/, но още не съм усвоила предходните 2 семинара. Ще му дойде времето и на него :)
Per aspera ad astra!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Махалото има две състояния на равновесие.
Статично - когато е замръзнало в равновесна точка между крайните точки на отклонение.
И Динамично - когато амплитудата на отклонение от средната точка и към двете противоположни крайни точки на отклонение е константа.
Аз мисля, че в живота едно махало никога няма да е в равновесие, независимо в кое отношение, динамично или статично.

Идеята не е да го докараме до равновесие, а да приемем че никога няма да е в равновесие и да продължим съзнателно да си играем отклонявайки го по желание в една или друга посока.
А не несъзнателно да следим отклоненията му и да страдаме от липсата на равновесие или от факта, че се отклонява в обратна на логически желаната от нас в момента посока. :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Явно днес и Иван е във философско настроение ...

Нищо при мен не е от книги, Вяра, книгите и знанията изобщо, ако не попаднат в живота ми в точно подходящия момент, нанасят само вреди (в темата ми за жлезата има нагледен пример какво ми се случи след като нахлух в Силва). Аз изобщо определям себе си като най-емпиричния човек, който познавам – не преживея ли нещо ... забрави. Както и имам първобитния вандалски навик да нахлувам в новото, създавайки пълна лудница около себе си - като малко дете. До преди да се запозная със Силва имах път, знаех какво правя, защо го правя. Вярвам, че ако си бях продължила така вече да съм забравила датата, на която се излекувах. Уменията, които Силва ми даде аз така и така си ги носех в себе си и в комбинация с ТЕС те си работеха прекрасно.

След Силва стана хаос. Веднъж Иван ми беше казал, че като изкача върха и се обърна назад ще мога да видя какво и защо съм правила – да бе ... при мен беше пълна лудница, цял век подреждах след това. Докато строя всичко в стройни редички колко „влакчета” се наложи да пускам обратно из живота си ... в една гара се бях превърнала.

Ето и сега още има поражения - махалото не ми било като хорските. Еми, ... какво да се прави, ако някой ден започне да ми причинява страдание, ще го ремонтирам и него.

Та по всичките горни причини, а най-вече защото аз най-сетне успях да си спретна криво-ляво къщичката и да се почувствам спокойна и уверена, така както се чувствах преди Силва, сега имам силни съмнения, че е най-подходящия момент да нахлуя отново някъде, например в ПЕАТ, но на теб може да ти е дошъл момента, може да имаш нужда от някакъв рестарт и да ти повлияе чудесно, попитай интуицията си.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

nia, интуицията ми подсказва, че вече му идва края на този голям, голям ПО.

Бях на крачка да започна да си пия хапчето, тъй като започнах интензивен курс по английски и реших, че лошата ми памет и липсата на концентрация, които ми пречеха да напредвам бързо, са следствие на недостига на тироксин. То го има този момент при Хашимотото, където гледаш в една точка и нямаш никаква памет в главата си. Имаш чувството, че главата ти е празна и непрекъснато ти се спи.

Но отнякъде се появи гената, после ти и като съвкупност от всичко се отказах от хапчето. Сякаш някой наблюдава от някъде и си казва, бе тая шматка е до водата, умира от жажда, а не иска да пие. Чакай да и пратя малко помощ от публиката :)

Направих няколко тесчета с концепция "владея перфектно английски" ;"освобождавам се от страха, че няма да се справя"; "Избирам перфектна, услужлива и дълготрайна памет", "избирам страхотна концентрация" и т.н.

И всичко си дойде на мястото. Мисля, че се справям отлично.

Благодаря ви!
Per aspera ad astra!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Да, ПЕАТ определено помага! С ПЕАТ значително съкращаваш времето за извървяване на пътя, който Ния описва... :D
Колкото до нуждата,след като вече я уточни можеш и да я ТЕСнеш, нали?! :D :D :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Ех, най-сетне, Вяра, успя да видиш и положителното, което така или иначе си е тук, въпроса е да го забелязваме, радвам се.

Хайде сега да си обещаем, искаш ли, че от тук натам ще виждаме и материализираме тук него, за да може да разбере природата (подсъзнателната Вяра), че на съзнателната Вяра наистина и трябва този хормон за разни приятни и полезни дейности. Че живота е хубав и съзнателната Вяра не иска да проспи остатъка от него.

(Ако имаш каквито и да е противоречия с хубостта на живота – ТЕС. Иначе забрави, че съм го споменавала.)
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Понеже тази сутрин ми стана някакси съвестно, че така оплюх Силва-периода си, и продължих да мисля по това, вероятно е редно да кажа, че Силва много ми помогна да разбера, приема и заобичам детето в себе си, да схвана, че колкото повече от детето продължи да присъства в мен, толкова по-лесно се извървяват пътищата, защото детето е най-близко до природата.

Затова и аз не предлагам никакъв ТЕС на Александър (малкия ми син - на 9 г. е) и така мисля да правя поне до 12 г. (май тогава съзнателното вземаше надмощие над подсъзнателното), не му налагам да прави нищо, което не му идва отвътре, и съм му казала само, когато се появяват картинки, да не ги пъди, а да ги превръща в нещо друго, което му харесва или в краен случай, ако няма идеи, да ги пуска да си отидат.

Ясно е, че Силва символизира както детето, така и хаоса в мен, и че и през хаоса, както и през реда (като две крайни точки на махалото) трябва да се мине, а пък и, когато искаме, ще продължим да минаваме през тях, както казва махалото на Иван.
Благодаря за това, Иване :) .
ANTOANET1
Участник
Мнения: 19
Регистриран на: 31 Яну 2011 21:49

Мнение от ANTOANET1 »

привет пак от мен!искам да благодаря на всички,най-вече на CHRISTA и ИВАН!прилагах тес около месец,CHRISTA,благодаря ти,мила!ти ми даде много точна насока и техника,която да използвам.прилагах техника на избора и декларацията на christa i визуализирах.вчера си взех резултатите от изследванията на тсх,преди два месеца беше 8.16,а СЕГА Е 4.22 при норма 0.35-4.20.много ми помогна и фактът,че посетих семинара в пловдив,въпреки,че с иван бяхме на различни мнения относно декларацията,с която да работя.той ме посъветва да започна от проблема,предизвикал хашимото-смъртта на мама,но аз усещах,че за мен е по приемливо да тес-ам направо за хормона,а всички страхове и чувството ми за вина при случката с майка ми просто ги написах на един лист.при срещата ми с ИВАН,бях впечатлена от мирогледа му и начина му на разсъждение,излъчващ много опит и мъдрост!БЛАГОДАРЯ!не съм пила нито ден хормони!досега правих тес за тсх,сега започвам да правя за антителата и благодарствен тес.след месец пак ще се изследвам.ТЕС Е ЧУДНА ТЕХНИКА,А ИВАН Е ПРИЗВАН ЧОВЕК!БЪДЕТЕ ЗДРАВИ!ВЯРВАЙТЕ В СИЛАТА НА ТЯЛОТО И ДУХА СИ!ВИЕ МОЖЕТЕ ВСИЧКО,ПРОСТО ТРЯБВА ДА ОТКРИЕТЕ ПЪТЯ...........
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

ANTOANET1 написа:преди два месеца беше 8.16,а СЕГА Е 4.22 при норма 0.35-4.20.

ANTOANET1, много се радвам да прочета това! :* Браво! Давай в същия дух. Много е заразителен! :) Успех!
Per aspera ad astra!
ANTOANET1
Участник
Мнения: 19
Регистриран на: 31 Яну 2011 21:49

Мнение от ANTOANET1 »

мерси,vqra!твоите показатели как са?желая ти всичко най-добро!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

ANTOANET1 написа:мерси,vqra!твоите показатели как са?желая ти всичко най-добро!
В момента - не знам. Преди седмица ТСХ беше 7.6. ;

Благодаря, и аз на теб.
Per aspera ad astra!
Публикувай отговор