Дневникът на vqra - това онова :)

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
bulgi
Участник
Мнения: 70
Регистриран на: 03 Фев 2007 21:24

Мнение от bulgi »

vqra написа:
mayadob написа: :lol: :lol: :lol:
Стига де! Гадни сте! ;)

Просто не искам като Гари Крейг да излекувам хиляди хора, а себе си да не мога! Не е честно! Нима не разбирате? :)
Това изказване нали знаеш какво да го правиш
:)
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Здравейте, :)

Да ви споделя, че изглежда има голям ефект от ТЕС, който правих, гледайки снимката на човека, мислите за който ми причиняваха дълго време отрицателни емоции. Може и хоопонопоно да е помогнало по някакъв начин, тъй като и тази техника практикувах, но мисля, че по-голяма е заслугата на ТЕС.

Значи, появи се човека в скайпа (слава Богу, жив и здрав си е, поне така изглежда, въпреки че не сме общували)

Онова което почувствах /за разлика от предишни пъти/, когато се е появявал - АБСОЛЮТНО НИЩО. Нито положително, нито отрицателно. Абсолютната нула. Сякаш никога не е имало нищо между нас. Имах чувството, че е съвсем непознат, с когото нищо, ама нищо не ме свързва и никога не ме е свързвало.

Извод: ТЕС наистина променя Историята.

Мисля си, че съм придавала такова огромно значение на това, че той си тръгна внезапно, без да ми даде каквото и да е обяснение за това, именно поради това, че нещата са стояли за мен някак си недовършени. Чувствала съм се отвратително, именно поради невъзможността да му кажа какво мисля, как се чувствам. Поради това, че той млъкна завинаги. Не знаех нищо - как е, къде е, жив ли е.

По време на ТЕС, слушайки песните, които ме свързват с него, и гледайки снимката му, мисля че му казах всичко, каквото не успях в действителност. Пак казвам, че правих и хоопонопоно по случая. Не зная кое от двете е помогнало.

Резултат - чудя се как е възможно толкова дълго време да рева и да се самосъжалявам.

Никакви емоции не изпитвам към днешна дата към този човек, освен някаква мнооого лека едва усещаща се тръпка, че щом го виждам онлайн, значи е жив и здрав. Не знам дали не трябва да я ТЕС-ам и нея.

Мисля, че най-после мога да корегирам думите на Хемингуей, които считах за самата Истина до момента:

"Всяко нещо хубаво или лошо, носи след себе си празнота. Ако е било лошо, празнотата се запълва от само себе си. Ако е било добро, можеш да запълниш празнотата само с нещо по-добро." - или с ТЕС и хоопонопоно. :)))
Последно промяна от vqra на 04 Яну 2011 14:25, променено общо 1 път.
Per aspera ad astra!
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Радвам се, Вяра, за теб :)
При мен се изчисти една емоция към човек само с Хоонопонопоно, защото просто не можех да тесам в този момент. При теб е било в комбинация и ефектът е на лице! Поздравявам те и мисля, че този път си го изчистила завинаги! :)
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Благодаря, Фам!

И аз така мисля.
Последно промяна от vqra на 04 Яну 2011 14:18, променено общо 1 път.
Per aspera ad astra!
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Вяра, супер. Поздравления. Много хубаво ми стана да прочета това. Сега чакаме да минеш тест за устойчивост на резултатите.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

"Всяко нещо хубаво или лошо, носи след себе си празнота. Ако е било лошо, празнотата се запълва от само себе си. Ако е било добро, можеш да запълниш празнотата само с нещо по-добро." - или с ТЕС и хоопонопоно. Smile))
Vqra, радвам се наистина за теб. :D Само искам да кажа, че не съм много съгласен с Хемингуей. Добро-лошо!!!! ХУбаво го правиш ти , а лошо пак ти , да кажем определено събитие. Ако нещо се запълва го правиш пак ти осъзнато или не. Ако е нещо по-добро пак е твоя избор.
Положително или отрицателно са неразделни части от всичко, просто ние придаваме важност на положителното примерно и правим всичко възможно да избягаме от отрицателното, а двата полюса имат нужда един от друг така да го кажем :D .
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

nikimm написа: Vqra, радвам се наистина за теб. :D Само искам да кажа, че не съм много съгласен с Хемингуей. Добро-лошо!!!! ХУбаво го правиш ти , а лошо пак ти , да кажем определено събитие. Ако нещо се запълва го правиш пак ти осъзнато или не. Ако е нещо по-добро пак е твоя избор.
Положително или отрицателно са неразделни части от всичко, просто ние придаваме важност на положителното примерно и правим всичко възможно да избягаме от отрицателното, а двата полюса имат нужда един от друг така да го кажем :D .

Ники, привет!

Доста е парадоксална тази тема обаче. От една гледна точка съм съгласна с теб. Да, ние сме отговорни за всичко случващо се по света, защото влияем енергийно. Отговорни сме, че пеперудата в Япония дава леко завой вляво, заради нашата енергия и т.н. От друга гледна точка обаче, ако се считаме отговорни за всяко събитие, това не е ли нужда от контрол, която би трябвало да се ТЕС-а? Ако ние сме отговорни за всичко, Астрологията отпада ли?

Мисля, че Хемингуей не е знаел за ТЕС/МЕС и т.н. психологични техники за влияние на подсъзнанието. Имал е предвид, че нещата се случват и Живота е низ от положителни и отрицателни събития.
Според мен е казал с други думи, че времето лекува емоциите породени от лоши събития, но емоциите от хубави - не, и че те могат да бъдат излекувани само от събитие с по-голям положителен интензитет.
Това същото, но с други думи, каза и Иван на семинара за напреднали, относно събитието Маяк.

Да, ние можем да повлияем на интензитета на емоциите, и ние сме тези, които придаваме на дадено събитие + или - заряд и можем да променим знака, ако пожелаем. Но това аз разбрах едва след като срещнах ТЕС, Иван и всички техники, които научих от него, за което му благодаря. До този момент емоциите просто ме нападаха и не можех по никакъв начин да им повлияя, както и на мислите, които ги предшестваха. Т.е. старите програми си се включваха, без значение дали ми харесва или не това. Именно заради това техники като ТЕС, ТАТ и др. ми допадат, тъй като позволяват да допуснеш лошите мисли, и въпреки това ги лекуват. Защото колкото и да следвах съветите на Кехоу за прогонване на отрицателните мисли и интегриране на положителни, лошите мисли въпреки старанието ми, ме нападаха отново и отново, ден след ден...

Как ще правиш лошо ти? Каква е твоята вина, например, за смъртта на баща ти? Без да задълбаваме в някакви по-сложни причинно следствени връзки, от дадена гледна точка, ти не си отговорен за случилото се? Ако се чувстваш отговорен, ще означава, че имаш нужда от контрол, която трябва да премахнеш?

Ако ми кажеш сега, че можеш да си избереш как да се чувстваш в такъв момент, няма да ти повярвам.

Да, съгласна съм с теб, че ние придаваме + или минус значение на дадено събитие, и че абсолютната нула е най-добре /т.е. дебилската зона/ . Така е с всичко.
Всяка една добродетел, ако представим на скалата с плюс и минус, става недостатък. Ако вземем например пестеливостта, това е добродетел в зоната около абсолютната нула. Ако тръгнем към плюса по оста в един момент тази пестеливост става скъперничество, т.е. не е добре. Ако тръгнем в посока минус, е разхищение, т.е. пак не е добре. Абсолютната нула, златната среда е нещото към което се стремим, с техники или без.

Но смъртта или раздялата с хора, на които сме придавали огромно значение, няма как да не ни повлияе свръх отрицателно. Щото няма как да си щракнем с пръсти и да си кажем, че нищо лошо не се е случило, ако то все пак се случи. Мисля, че нямаме контрол над това да изпитваме свръх положителни и свръх отрицателни емоции. Можем обаче след това с различни техники да се стремим да ги неутрализираме.
Per aspera ad astra!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Vqra,
"Според мен е казал с други думи, че времето лекува емоциите породени от лоши събития, но емоциите от хубави - не, и че те могат да бъдат излекувани само от събитие с по-голям положителен интензитет.
Това същото, но с други думи, каза и Иван на семинара за напреднали, относно събитието Маяк."
Не мисля, че Иван точно това е искал да каже, защото маякът изисква друго по-силно чувство което да стане на свой ред маяк. То просто не спира в този ред на мисли. Напоследък много ми харесва на Иван честитката за Нова година , погледни я. За мен това е основен пукт за действие през последния месец. Човек може да стигне до идеята за + и -. които по своята същност са в едно цяло (може и с мисъл , може и с производна техника). Човек да може да влиза в едното и другото свободно , а също така и да излиза от там. Това ми е идеята. Ние искаме често да сме само + и ако може да няма - . "-"-сът е съставна част от живота, колкото и да се опъваме пак ще си стои примерно казано. Затова е добре да го приемем, също толкова естествено колкото и "+".
"Как ще правиш лошо ти? Каква е твоята вина, например, за смъртта на баща ти?"
Ами вината си я правя аз ако имам такава пак примерно казано. Смъртта не е ли част от живота, от която се опитваме да бягаме. Има ли човек който да е излязъл от жив от живота. Лесно е така на приказка, но това е "-"-сът , закойто по-горе говоря. Изобщо въпросът да правя ЛОШО и да ИМАМ ВИНА е оценъчен процес у някой, напр. у мен, у теб , у някой друг и т.н.
"Ако ми кажеш сега, че можеш да си избереш как да се чувстваш в такъв момент, няма да ти повярвам."
Като интегрираме + и - какво значение има как ще се почувствам, все някакси ще се почувствам, въпросът е след това как ще гледам на света.
"Но смъртта или раздялата с хора, на които сме придавали огромно значение, няма как да не ни повлияе свръх отрицателно. Щото няма как да си щракнем с пръсти и да си кажем, че нищо лошо не се е случило, ако то все пак се случи. Мисля, че нямаме контрол над това да изпитваме свръх положителни и свръх отрицателни емоции. Можем обаче след това с различни техники да се стремим да ги неутрализираме."
Защо да няма как? И ако почувстваш тъга ок, какво неестесвтено има в тъгата и какво ще ти пречи, ако приемаш смъртта и раздялата като част от процеса в живота ти. Контролът е обързването , за което говорим. А какво ще стане, ако се освободим от него и да оставим нещата да се случват. Те са се случвали и преди да се родим и ще се случват и след като си заминем. Техниката , която после ще ти помогне е ок, но според мен идеята на техниките е да осъзнаеш така,че като дойде утре, да си емоционално освободена и да не подправяш емоцията по собствен вкус , чрез оценката която придаваме.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Да, съгласна съм с теб, че ние придаваме + или минус значение на дадено събитие, и че абсолютната нула е най-добре /т.е. дебилската зона/ . Така е с всичко.
Вяра, не си рабрала.
Идеята не е да си в "дебилската зона", а да си ОК и с "+" и с "-" и да можеш да избираш в кое колко да стоиш.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

ivangp написа:
Да, съгласна съм с теб, че ние придаваме + или минус значение на дадено събитие, и че абсолютната нула е най-добре /т.е. дебилската зона/ . Така е с всичко.
Вяра, не си рабрала.
Идеята не е да си в "дебилската зона", а да си ОК и с "+" и с "-" и да можеш да избираш в кое колко да стоиш.
Разбрала съм го много добре. Просто лично на мен най-много ми допада тази златна, дебилска среда ;), абсолютната нула, за която се говори в хоонопонопоното /хич не знам колко "по" и "но" написах, ама че гадна дума ;)))/
Per aspera ad astra!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Разбрала съм го много добре. Просто лично на мен най-много ми допада тази златна, дебилска среда Wink, абсолютната нула
:D :D :D На мен лично тази среда не ми е дебилска или нулева да я наречем, но щом на теб не ти допада ок.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

nikimm написа: Не мисля, че Иван точно това е искал да каже, защото маякът изисква друго по-силно чувство което да стане на свой ред маяк. То просто не спира в този ред на мисли.
ОК, де! Думата не е "излекува", а "премахнат по естествен път", без значение дали се заменя с друг
nikimm написа: Напоследък много ми харесва на Иван честитката за Нова година , погледни я. За мен това е основен пукт за действие през последния месец.
М, даа. И на мен ми харесва тази честитка.
nikimm написа:Като интегрираме + и - какво значение има как ще се почувствам, все някакси ще се почувствам, въпросът е след това как ще гледам на света.
Иване, Ники, като се интегрират + и минус, не се ли получава абсолютната нула? Тази интеграция не е ли същото, за което аз говоря, а именно стремеж към нулата?
nikimm написа:Защо да няма как?
Защото не сме дебили.
И ако почувстваш тъга ок, какво неестесвтено има в тъгата и какво ще ти пречи, ако приемаш смъртта и раздялата като част от процеса в живота ти.
Ами и аз това се чудя, как е възможно такава многогодишна тъга и чудовищно самобичуване да не казвам колко време, че ме е срам от днешна гледна точка и то за някаква си нищо и никаква раздяла. Даже съм си мислила, щом се чувствам за това нещо така, каква ли ще е разликата, ако някой вземе да умре. Не можех да си представя, че минусът може да стане още по-минус. Просто нямаше на къде повече. Шантав мозък. Слава на ТЕС!
...но според мен идеята на техниките е да осъзнаеш така,че като дойде утре, да си емоционално освободена и да не подправяш емоцията по собствен вкус , чрез оценката която придаваме.
Това е мн. яко. Абсолютно съгласна с теб
Per aspera ad astra!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

nikimm написа:
Разбрала съм го много добре. Просто лично на мен най-много ми допада тази златна, дебилска среда Wink, абсолютната нула
:D :D :D На мен лично тази среда не ми е дебилска или нулева да я наречем, но щом на теб не ти допада ок.
Eй, Ники, НЕ ЧЕТЕШ! Кaзах, че НАЙ-МНОГО МИ ДОПАДА!!!
Явно думата "дебилска" ти асоциира нещо лошо. ;)
Per aspera ad astra!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

ivangp написа: Вяра, не си рабрала.
Идеята не е да си в "дебилската зона", а да си ОК и с "+" и с "-" и да можеш да избираш в кое колко да стоиш.
Не разбирам, наистина!

Защо ми е да придам на нещо "-" ово значение, пък после да съм ОК с минуса, т.е. да мога да го интегрирам, като може изобщо да не му придавам минусово значение, а да бъда в "дебилската нулева зона"?

Нали ние придаваме значение на нещата? Т.е. избираме какво значение да придадем.
Per aspera ad astra!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Чашата е едновремено наполовина пълна и наполовина празна. Това е нулевата зона. Т.е. има едновемено + и -, не липса на каквото и да е, а и двете едновремено съществуващи и интегрирани, а не унищожени или несъществуващи.

Надвам се това да изяснява нещата.
Също така на едно и също нещо различни хора ще дават различна оценка. За едни ще е + за други -. Един и същ човек също може да придава различно значение на едно и също нещо в различно време, при различни емоционални състояния и при промяна в мисленето.

Думата "дебил" за повечето хора е обидна. Но не за всички.
Явно за теб, Вяра, не е. И това перфектоно илюстрира думите ми по-горе.
Да оценяваме нещата в материалния свят е неминуемо. Проблемът не е в оценката (умственото заключение). Проблема е в емоционалния заряд на оценката.

ТЕС и други техники целят да премахнат емоционалния заряд и така да постигнат приемане и на двата полюса. Те така или иначе съществуват. Няма смисъл да ги преследваме или да бягаме от тях.
А всъщност това е което прави 99,999999999999....% от населението на земята.
Спрем ли да го правим, изчистим ли емоционалния заряд спираме да играем играта, която са ни наложили поколенията преди нас. Прекъсваме кармичните зависимости и сме свободни да изберем нова игра с нови правила. Както и да променяме играта всеки път когато тя ни омръзне.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор