Дневникът на vqra - това онова :)

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Вяра,
Осъзнавам, че с това отгоре едва ли ти бях полезна, писах го само защото ти това ме попита. Сега обаче ще си позволя да ти напиша нещо, което аз смятам, че ще ти е полезно, без да си ми го искала, пък дано.

Моята докторка, макар и да не умееше да работи с хора, разбираше oт механизма на заболяването, и поне понаучих някои неща от нея. Та тя се прежали веднъж да ми обясни, че това как ще се чувства един болен от Хашимото зависи най-вече от способността на черния му дроб да превръща Т4 в Т3. Т4 е лекарството (или това, което произвежда жлезата), но Т4 не ни е нужно и не ни служи за нищо или почти за нищо (не си спомням съвсем добре). В организма то се превръща в Т3, което обаче е нужно за безброй неща, като започнеш от метаболизма, през репродуктивните способности, мускулите, т.н, т.н, до състоянието на психиката. Имало много хора, които колкото и висока доза лекарство да поемат, нямат способността пълноценно да го превръщат в Т3 и просто го изхвърлят (като пробита лодка) – тези хора имат пълната гама от симптоми на заболяването. Имало дори здрави хора с нормално TSH, които били пълни точно по тази причина.

Естествено, след този разказ, поисках да ми изследва Т3 (беше преди доста години), но тя каза, че при моите 50 кг. и липса на симптоми е ненужно, защото е очевадно, че съм отличен конвертор. Въпреки това аз естествено си го изследвах следващия път и ми беше 4.3 при норма от 2 до 4.4.

Защо ти разказвам това? Първо защото ти по-скоро си същия случай като мен (не си пълна, а и с лекарството си се чувствала добре, доколкото знам), което според мен означава, че дори и сега, колкото и недостатъчно Т4 да получаваш от жлезата, вероятно го конвертираш добре и не би трябвало да имаш кой-знае какъв дефицит на Т3 и респективно, симптоми. Но ...( заради това НО написах всичко до тук) това със симптомите, особено когато си добре запознат какви са при другите, е най-лесния начин да се сдобиеш с тях, да убедиш себе си, че ги имаш, и така да си повярваш, до степен, че дори наистина да започнеш да напълняваш или да ти пада косата, а за депресията, умората и сълзите изобщо да не говорим – там е най-, най-лесно.

Сетих се за това след като прочетох описанието на Bastet, и то се сетих точно за теб, само като си представих, че ще го прочетеш .... защото ти сега си най-уязвима. Моля те, помисли за това - внушението е велика сила, която не винаги работи в наша полза!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

nia написа:Вяра,
Но ...( заради това НО написах всичко до тук) това със симптомите, особено когато си добре запознат какви са при другите, е най-лесния начин да се сдобиеш с тях, да убедиш себе си, че ги имаш, и така да си повярваш, до степен, че дори наистина да започнеш да напълняваш или да ти пада косата, а за депресията, умората и сълзите изобщо да не говорим – там е най-, най-лесно.

Сетих се за това след като прочетох описанието на Bastet, и то се сетих точно за теб, само като си представих, че ще го прочетеш .... защото ти сега си най-уязвима. Моля те, помисли за това - внушението е велика сила, която не винаги работи в наша полза!
Ния, благодаря ти, че ми помагаш. Аз чета внимателно, въпреки, че не пиша.

Това за симптомите си напълно права. В началото, когато ги четох си внуших, че ми пада косата и тя наистина започна да ми пада. В момента нямам никакви проблеми с това.

Единствените ми симптоми са напрежение /особено когато рева/ в гушата и болка в дясната и част, но те не са постоянни. Явяват се понякога. Постоянно чувствам лека тежест /почти недоловима в областта на гушата, повече в дясната част/ Толкова, за да ти отговоря, че няма как да си внуша точно в десния лоб да са ми проблемите от онова, което знам за симптомите на другите. Ще се радвам някой който знае да ми каже според ГНМ какво точно означава десния лоб на щ. жлеза.


Описанието от Bastet в темата "Моите успехи с ТЕС" прочетох след твоя пост тук. Нищо ново не научих, тъй като с Bastet се познаваме и обменяме опит.
Последно промяна от vqra на 05 Апр 2011 06:51, променено общо 1 път.
Per aspera ad astra!
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Значи Вяра, да направим един разбор на ситуацията:

1. И с лекарството и без лекарството май е все тая?

Ако НЕ – всички разлики, една по една, бавно и спокойно, без да бързаш – до 1-0 /най-вече това плакане – по възможност тесай в моментите, когато се разплачеш/

Ако ДА – лекарството изхвърча като опция от мислите ти, защото е доказано безполезно.

2. Ехографиите – с познавателна цел, ти си фен на познанието, но как успяваш на другия ден да убедиш подсъзнанието си, че този доктор е в супер смотан и нищо не разбира от жлези не ми е много ясно.

За мен усещания в областта на жлезата, каквито и да са са процес на лечение, защото никога не съм имала никакви усещания там докато бях в процес на унищожение. Дори и сега усещам мравучкане и пулсиране в тази област, доста често. Като толкова държиш, дай на жлезата си време да се тунингова, но гледай да е поне толкова дълго, колкото е траело и унищожението.

ГНМ и жлезата – линка, който съм дала в моята тема е най-доброто което аз намерих в мрежата след дълго търсене и съдържа повече отколкото ти трябва. Ето ти го всъщност и тук:

http://curezone.com/blogs/fm.asp?i=1534017

Имам мейлa на доктора (автора), ако решиш да му пишеш, ще ти отговори веднага (макар, че в матерала си пише всичко необходимо). Добре е обаче да се запознаеш и с основните положения в ГНМ (ако вече не си го направила).

Ако ти трябва помощ с превода, кажи, защото не знам доколко говориш английски.

И смело и безотговорно напред.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Ния, моментите когато рева са по време на ТЕС. Дори един път си помислих, че хората, които избират да забравят, да отидат сред природата или да излязат с приятели правят много по-добре от мен, която се потапя в болезнени ситуации, които я карат да реве. Просто ТЕС ми действа така.


И аз нямах усещания в областта на жлезата, докато пиех хормона.


nia написа:2. Ехографиите – с познавателна цел, ти си фен на познанието, но как успяваш на другия ден да убедиш подсъзнанието си, че този доктор е в супер смотан и нищо не разбира от жлези не ми е много ясно.
Това не го разбрах. Моят доктор е готин човек и си разбира от работата.


Благодаря за линка, не знам английски, но това не е проблем. Има кой да ми преведе.
Per aspera ad astra!
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Може би не те разбирам добре с плакането, а и защото при мен го имаше извън ТЕС (а и още се появява тук там). Проследи само какви теми ти го провокират и дали не си приличат. Ако си приличат – удари направо приликата.

За лекаря и прегледите, честно казано малко ме притеснява това, че още не ме разбираш. Ще се опитам да ти обясня малко по-отдалеч.
Значи ти имаш едно Намерение и ежедневно градиш Концепция за постигането му (с визуализации, с мисъл, с ТЕС), нали. Тази концепция може да включва всичко, според усещанията на човека, може да е базирана на „жлезата ми произвежда всичко необходимо”, на „жлезата е напълно здрава” и т.н. Доколкото схващам (и от предишни постове, когато съм те чела) твоята концепция се базира най-вече на „възстановена структура”.

След това отиваш на лекар и той ти казва, че няма нищо такова, няма промени в жлезата. Какво става с концепцията ти градена с месеци тогава? На съзнателно ниво е ясно – ти евентуално можеш да си кажеш, че този лекар няма как да види промените или, че не знае достатъчно за алтернативните методи, или друго ..., но на подсъзнателно е важно какво се случва .... дали успяваш да убедиш подсъзнаието си, че и след прегледа концепцията си остава, или че прегледа не се е случвал, или че ти не си научавала, че промени в жлезата няма, или евентуално – че доктора е смотан и не разбира, което на мен ми се вижда по-постижимо (беше просто пример, изобщо не съм искала да обидя човека, просто за целите на нашите дейности се налага, да ме прощава :) ).

Притеснява ме това, че ти дори сякаш се опитваш да правиш каквото можеш да разрушиш концепцията.

Да, за Вярата става въпрос отново, Вяра!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Ния, благодаря за съдействието.


Ех, тази Вяра. Мая ми каза още в началото, че направо съм си сложила диагноза с тоя ник. :D

Относно плакането, откакто се занимавам с ТЕС, то е изключително по време на тесане. Може да има няколко случая, когато съм туширала с ТЕС плакане, но в 90 % от случаите, то се провокира по време на ТЕС и прераства в криза.
Темите, които го провокират са когато чистя нещо с ТКФ, относно филма "сириус". Каквато и емоция да поражда плакането, накрая то прераства в реване и емоцията е САМОСЪЖАЛЕНИЕ. Тук липсва безпомощност /"няма какво да се направи", "не може да се върне времето назад" и т.н./, тъй като аз не искам да бъда с него, и не искам нищо от него, дори той не ми харесва с днешна дата като енергия. Страдам за отминали маяци, свързани с него, като е вероятно изворът на страданието ми да не е липса на емоции, подобни на онези които сме си обменили със сириус, а това, че може би искам да бъда тази, която бях тогава, че съм много променена след всичките тези години. Че чувствам вина за хиляди неща, които съм или не съм направила. Дори за това, че съм изгубила себе си някъде из това огромно страдание след раздялата ми със сириус и не съм направила онова, за което съм на този свят. Толкова съм била отчаяна, че съм си казала, нищо няма смисъл, все ми е тая как ще премина през живота и т.н. Сега си правя равносметка и си казвам "То вече не остана време, за кога да правя нещо със Живота си? Как можах да пропилея толкова голяма част от него и да го посветя на минали събития. Да се лиша от всички останали, още по-хубави емоции - Сега, а да се консервирам в Миналото, да застина в безвремие, да се пратя в зимен сън като унищожа жлезата си. ......

При всички други филми, които съм чистила с ТКФ, и съм получавала кризи с продължително реване /непрекъснато тесам и се успокоявам чак след половин час, може и повече/ , емоцията също съм определяла като самосъжаление. Но съм ги чистила на 100 % /може би всички аспекти съм обхващала. Единствено чистенето на филма "сириус" е с нетраен ефект и реването след време се връща. Не знам какъв аспект не съм прозряла. А и как е възможно толкова много реване на тая тема и то след толкова много ТЕС, нямам идея. Всички стъпки относно маяците, от семинара за напреднали съм следвала и всичко, което е трябвало да истесам относно маяците съм го направила. Останало е само самосъжаление, но то едва ли има връзка с маяците. Мисля, че коренът му е в детството ми, когато съм била на година и половина в болница с майка ми с погрешна диагноза менингит и са ми правили пункция в гръбн. стълб, която според майка ми е мн. болезнена. Не са допуснали тя да присъства, свивали са ме някак на две и са правили каквото са правили. А аз след това не съм искала да отида при нея и съм я пъдела. В крайна сметка се оказало, че съм щяла да умра от заклещена пъпна херния. Както и да е нищо не изпитвам и нищо не помня за случая. И тесайки, пак не изпитвам нищо. Може би е дълбоко заровено, така че и ТЕС не може да го извади на повърхността, така че да почувствам нещо.

Относно жлезата, концепцията ми с днешна дата търпи промяна. Тя вече не е "нарушена структура", а е "здрава и перфектно функционираща щитовидна жлеза, произвеждаща достатъчно количество тироксин" "освобождаване от антителата" - тях не съм тествала с изследвания.

Не се стремя да променя концепцията. Доверието, което имах в конвенционалната медицина отдавна съм истесала и нищо не е останало.

Вярвам в ТЕС и др. техники, вярвам, че има хора като вас, които могат да ги използват успешно, но не вярвам, че аз ще успея, че мога. Нужни са ми примери. Объркана съм. Много сложно е заплетено това кълбо. Нямам търпение да го разплитам и предпочитам да го наблюдавам само и да се наслаждавам на мързел и ПО. :) Мн. дълго стана....
Per aspera ad astra!
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

nia написа: 2. Ехографиите – с познавателна цел, ти си фен на познанието, но как успяваш на другия ден да убедиш подсъзнанието си, че този доктор е в супер смотан и нищо не разбира от жлези не ми е много ясно.
Тук ще й помогна на Вяра с моя опит от преди 20-тина години когато един много добър доктор, след една бъбречна криза видя на ехограф камък в единия бъбрек - 6 мм! След това ми направиха цветна рентгенова снимка, т.е. 6 броя, което си е много тежка процедура имайки предвид контрастното вещество което се поставя венозно и е много токсично. Резултатът беше, че камък изобщо няма.
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Чак сега успях да разбера защо не ни разбираш, когато ти говорим за вяра!

Аз никога не съм ти говорила за вяра в ТЕС, Вяра, никога.
Винаги съм говорила за вяра във Вяра или по-точно за вяра, че природата обича Вяра и ще направи всичко възможно да върне всички нейни клетки, тъкани и органи в пирвоначалното им състояние, стига само Вяра да се навие да и позволи (да спре да и пречи).

Дали аз вярвам в ТЕС на 100% - не знам, в ГНМ – не знам. Нямам никаква представа например как бих реагирала ако утре (да чукна на дърво) ми открият рак. Дали ще успея да работя с ТЕС - не знам, защото там ти поставят срокове, а при поставени срокове при мен ТЕС не работи, пробвала съм да си поставям. И много други неща не знам, но не се налага.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

nia-Странно е това което пишеш,че някой ти поставя срокове!
На семинара по ПЕАТ не помня на кой беше точно Иван каза,че ти сам си бог и никой друг!Всичко зависи изцяло и само от теб и ти сама си решаваш и избираш!
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Гена, техните срокове може и да успея да ги прескоча, но повече се притеснявам, че ще си поставя мои ... много сложно става тогава - абе какво да го мислим сега, няма да го измислим.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

MagicWoman написа:
Тук ще й помогна на Вяра с моя опит от преди 20-тина години когато един много добър доктор, след една бъбречна криза видя на ехограф камък в единия бъбрек - 6 мм! След това ми направиха цветна рентгенова снимка, т.е. 6 броя, което си е много тежка процедура имайки предвид контрастното вещество което се поставя венозно и е много токсично. Резултатът беше, че камък изобщо няма.

MagicWoman, говориш за грешка на ехографа или за това, че си премахнала камъка по някакъв начин с някаква техника?

Аз вярвам, че премахването на нещо с мисълта е възможно. Струва ми се много лесно да визуализираш разтопяване на киста, тумор, израстък.

Но не вярвам, че мога да създам с ограничения си разум нещо което съм съсипала, което в момента липсва, поради моите пагубни мисли, което само Божествения замисъл може да създаде, което да работи в хармония и да ми служи перфектно.
Не че съвсем не вярвам, че е възможно човешкия разум да създаде клетки, че дори и тумори. Говорих си скоро с един мой съученик - лекар, който каза, че и на него му е мн. странно как се създава дори кръвоносна система в туморите. Това ми дава надежда, че щом човешкия мозък може да си създаде тумор с кръвоносна система дори, той може да си създаде и здрави клетки. Но не съм сигурна дали е възможно разумът ми да създаде липсващите клетки от щитовидната жлеза, които да са пълни с живителни сокове, да са здрави и да работят перфектно. Страхувам се, че все нещо мога да объркам и да създам вместо здрави клетки - /това няма да го изписвам сещаш се/ :)

Та пак стана много дълго, но исках да кажа, че вярвам, че е възможно да премахна нещо излишно с мисълта си.

Но не вярвам, че човек с мисълта си може да изгради цялата оная система на липсващия му отрязан крак.


Така, че приех становището на niqда не се замислям за текущата ми структура на жлезата. По-скоро визуализирам, че жлезата се справя с всичко напълно нормално, без значение дали е леко надупчена отдясно.
Per aspera ad astra!
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

Говоря за грешка на ехографа.

А това, че можем с мисълта да регенерираме органи е отдавна известно. Даже вече се правят семинари за това. :)
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Така, че приех становището на niqда не се замислям за текущата ми структура на жлезата. По-скоро визуализирам, че жлезата се справя с всичко напълно нормално, без значение дали е леко надупчена отдясно.
Вярче, абсолютно :D ! Няма да я водиш на изложение, я, тази твоя жлеза :lol: .
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

vqra написа:
MagicWoman написа:
Тук ще й помогна на Вяра с моя опит от преди 20-тина години когато един много добър доктор, след една бъбречна криза видя на ехограф камък в единия бъбрек - 6 мм! След това ми направиха цветна рентгенова снимка, т.е. 6 броя, което си е много тежка процедура имайки предвид контрастното вещество което се поставя венозно и е много токсично. Резултатът беше, че камък изобщо няма.

MagicWoman, говориш за грешка на ехографа или за това, че си премахнала камъка по някакъв начин с някаква техника?

Аз вярвам, че премахването на нещо с мисълта е възможно. Струва ми се много лесно да визуализираш разтопяване на киста, тумор, израстък.

Но не вярвам, че мога да създам с ограничения си разум нещо което съм съсипала, което в момента липсва, поради моите пагубни мисли, което само Божествения замисъл може да създаде, което да работи в хармония и да ми служи перфектно.
Не че съвсем не вярвам, че е възможно човешкия разум да създаде клетки, че дори и тумори. Говорих си скоро с един мой съученик - лекар, който каза, че и на него му е мн. странно как се създава дори кръвоносна система в туморите. Това ми дава надежда, че щом човешкия мозък може да си създаде тумор с кръвоносна система дори, той може да си създаде и здрави клетки. Но не съм сигурна дали е възможно разумът ми да създаде липсващите клетки от щитовидната жлеза, които да са пълни с живителни сокове, да са здрави и да работят перфектно. Страхувам се, че все нещо мога да объркам и да създам вместо здрави клетки - /това няма да го изписвам сещаш се/ :)

Та пак стана много дълго, но исках да кажа, че вярвам, че е възможно да премахна нещо излишно с мисълта си.

Но не вярвам, че човек с мисълта си може да изгради цялата оная система на липсващия му отрязан крак.


Така, че приех становището на niqда не се замислям за текущата ми структура на жлезата. По-скоро визуализирам, че жлезата се справя с всичко напълно нормално, без значение дали е леко надупчена отдясно.

Четох преди време,но не помня къде за това как едно дете загубило единият си крак,но понеже си играело с гущери и виждало как след като се откъсне опашката му,след време се възстановявала така и на него след време му пораснал нов крак!
Знам също така има и пример как човек си отглежда и му порастват нови зъби.
Изводите оставям на вас!:) :idea:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Вяра, ТЕСай си всички отношения на НЕвяра.
По коя логика можеш да унищожаваш, а не можеш да създаваш е извън моята сфера на логика.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор